Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam do sprzedania grzejnik jednego z największych producentów grzejników - firmy KERMI. Technika grzewcza oferowana przez tą firmę to nowatorska technika i współczesne wzornictwo :)

 

Są to grzejniki (były dwa, jeden już sprzedałam) o symbolu X2 czyli grzejniki płytowe, które umożliwiają oszczędzanie energii także na etapie przekazywania ciepła. Charakteryzują się znacznie większym udziałem promieniowania, dzięki czemu można uniknąć wielu niepotrzebnych reklamacji. Natomiast zastosowanie zaworu z nastawioną wstępnie wartością kv znacznie skraca czas montażu.

 

Grzejniki, które oferuję to model PROFIL-V typ 22 (FTV 22). Ich cechy charakterystyczne to:

- wyrazista, profilowana optyka,

- zintegrowany zawór z wkładką o nastawionej wstępnie wartości kv,

- podłączenie od dołu z prawej strony,

- dostosowane do pracy w systemie jedno- lub dwururowym,

- seryjnie dostarczane osłony boczne i górna.

 

Są to grzejniki dwupłytowe z dwoma konwektorami, głębokość 100 m, wysokość 900 mm, szerokość to 600 mm, wykładnik grzejnika 1,30690, moc 2295 wat.

 

Takie grzejniki kosztują około 600 zł, moja cena to tylko 350 zł za sztukę. Grzejniki właściwie można powiedzieć, że są nowe tzn. były kupione jako nowe, wyjęte z opakowania i zamontowane w naszym nowym domu :)

- na drugi dzień zdecydowaliśmy, że jednak nie pasują nam do naszego wyobrażenia i postanowiliśmy je zdjąć - niestety sklep nie chce ich już przyjąć

- nam są już niepotrzebne bo mamy nowe więc szukamy dla nich nowego właściciela :)

 

Na 100% mogę zapewnić, że nie były używane, tak jak piszę były tylko założone i zaraz zdjęte, nie mamy jeszcze pieca więc nawet nie została wykonana żadna próba grzewcza - ale grzejniki są na pewno dobre :)

 

W razie zainteresowania proszę pisać na maila, odbiór tylko osobisty z naszej budowy, która mieści się nad J. Tuchomskim, 4 km za Chwaszczynem.

 

http://img234.imageshack.us/img234/7104/grzejnikmaypokjgrnymj1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Proszę pomóżcie ! :) Od wczoraj mam ból głowy. Kierobudowy i Majster naszej ekipy twierdzą,że zimą niebezpiecznie jest budowac z Ytongu ze względu na parametry kleju, którym mozna kleic do 0st.C , dlatego lepiej jest murowac z gazobetonu=suporexu, no i ich zdaniem gazobeton i ytong to dokładnie ten sam sklad chemiczny , dokładnie to samo (tylko,że ytong jest bardziej spreżony). A ja mam obawy, czy gazobeton przypadkiem to nie jest szkodliwe paskudztwo. Nie chcemy mieszkac w domu z betonu- jak w wielkiej płycie :( Macie jakąs wiedzę w tym temacie? Z czego budujecie i dlaczego tak wybraliście? Z góry dziekuje za wszystkie opinie, pomogą nam podjąc decyzję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE :-) Gazobeton to nie beton ze starych blokow o to sie niemusiz martwic , wazne zeby przy zakupie Betonu Komorkowego pilnowac ze byl "Bialy" czyli bez domieszek - wtedy jest to gatunek I i napewno duzo osob powie ze jest to dobry mateiral do budowy , pozatym Ytong jest rozreklamowany a sklad ma troszke inny i ładniejszy znaczy rowny :-) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pomóżcie ! :) Od wczoraj mam ból głowy. Kierobudowy i Majster naszej ekipy twierdzą,że zimą niebezpiecznie jest budowac z Ytongu ze względu na parametry kleju, którym mozna kleic do 0st.C , dlatego lepiej jest murowac z gazobetonu=suporexu, no i ich zdaniem gazobeton i ytong to dokładnie ten sam sklad chemiczny , dokładnie to samo (tylko,że ytong jest bardziej spreżony). A ja mam obawy, czy gazobeton przypadkiem to nie jest szkodliwe paskudztwo. Nie chcemy mieszkac w domu z betonu- jak w wielkiej płycie :( Macie jakąs wiedzę w tym temacie? Z czego budujecie i dlaczego tak wybraliście? Z góry dziekuje za wszystkie opinie, pomogą nam podjąc decyzję :)

 

A czy zby problem lezy w kleju...? a moze to problem z bloczkami.

Slyszalem ,ze jak Ytong namoknie i potem nawet wyschnie z zewnatrz,(bo przeciez nie widac jak jest w srodku) to po czasie potrafi figla spatac i nawet spod tynku slady wyjda.

Przerabialem ten temat jak decydowalismy sie na material,tez chcielismy z Ytongu,ale dwie firmy ktore mielismy z polecenia mowily o mozliwosci wystapienia takiego zjawiska. A ze dom mial byc przez nie budowany pod klucz,to uprzedzali o czyms takim,zeby nie miec pozniej pretensji.Decyzja nalezala wiec do nas.

Glownie z tego powodu zdecydowalismy sie na Porotherm 24PW + 15cm styro.Owszem moze i wyszlo drozej,ale moglismy sobie na to pozwolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich poszukiwan wyciągnęlam wnioski,że w przypadku mojej ekipy chodzi o ...ułatwienie sobie pracy :/ Sprawdzilam- istnieje zimowy klej do ytonga, gazobeton i ytong to de facto to samo, choc ytong jest technologicznie lepiej wykonany i na klej, a nie zaprawę. Kwestia namaczania... tego nie wiedzialam, ale u nas pewnie to nie kłopot, ściany będziemy miec trójwarstwowe. Jak na razie krystalizuje mi sie więcej plusów na rzecz ytonga, mimo wszystko- łatwiej dopilnowac prawidłowego wykonania, wymaga większej uwagi od wykonawców, a ja nie jestem codziennie na budowie by kontrolowac grubośc zaprawy, którą "wyrównuje się" poziom murów ;) wciąż jednak zbieram argumenty "za" lub "przeciw" ytongowi oraz gazobetonowi.( w gre wchodzą tez finanse :). Co do porothermu - odpadl z castingu już na etapie projektowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję zakupić szambo z Jesbetu z Radomia. Planowany czas zamówienia w przeciągu kilku dni, dlatego jeśli znalazłyby się jeszcze chętne osoby do zakupu szamb to koszty transportu możnaby rozłożyć na zainteresowanych. Chętnych proszę o info. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich poszukiwan wyciągnęlam wnioski,że w przypadku mojej ekipy chodzi o ...ułatwienie sobie pracy :/ Sprawdzilam- istnieje zimowy klej do ytonga, gazobeton i ytong to de facto to samo, choc ytong jest technologicznie lepiej wykonany i na klej, a nie zaprawę. Kwestia namaczania... tego nie wiedzialam, ale u nas pewnie to nie kłopot, ściany będziemy miec trójwarstwowe. Jak na razie krystalizuje mi sie więcej plusów na rzecz ytonga, mimo wszystko- łatwiej dopilnowac prawidłowego wykonania, wymaga większej uwagi od wykonawców, a ja nie jestem codziennie na budowie by kontrolowac grubośc zaprawy, którą "wyrównuje się" poziom murów ;) wciąż jednak zbieram argumenty "za" lub "przeciw" ytongowi oraz gazobetonowi.( w gre wchodzą tez finanse :). Co do porothermu - odpadl z castingu już na etapie projektowania.

 

Piszesz o finansach,ze sa wazne a chcecie budowac z Ytongu sciane trojwarstwowa. Dla mnie to jest bez sensu.Ytong uwazany jest za material dosyc cieply i stosujac odpowiednia grubosc tych bloczkow mozna budowac sciane jednowarstwowa,ktora nie bedzie ustepowac parametrami scianie dwuwarstwowej, np.ceramika +styro.

Co do starannosci stawiania scian z ytonga to masz racje,wymaga to raczej pewnych umiejetnosci i wprawy.Najlepiej gdyby firma posiadalo certyfikat na takie budowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raffran, wszystko rozbija się o styl domu- nasz jest stylizowany na XIXw. z cegły i muru pruskiego, ale i tu , jak sam wiesz, finanse są istotne :) Jedni wolą styl nowoczesny inni regionalny lub stylowy, ale sądze,że wszyscy liczą kasę :) dzis podjelismy decyzje - będzie ytong plus klej, mimo iż majster kręci nosem a kiero potwierdza,że chodzi im o trudnośc budowania - no, ale umowę mają spisaną na ytong, więc dla nas problem ich "much w nosie" nie istnieje. Jednym słowem- ytong , w naszych oczach, ma więcej plusów, choc garaz dostawiany do bryły budynku będzie z ... gazobetonu. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raffran, wszystko rozbija się o styl domu- nasz jest stylizowany na XIXw. z cegły i muru pruskiego, ale i tu , jak sam wiesz, finanse są istotne :) Jedni wolą styl nowoczesny inni regionalny lub stylowy, ale sądze,że wszyscy liczą kasę :) dzis podjelismy decyzje - będzie ytong plus klej, mimo iż majster kręci nosem a kiero potwierdza,że chodzi im o trudnośc budowania - no, ale umowę mają spisaną na ytong, więc dla nas problem ich "much w nosie" nie istnieje. Jednym słowem- ytong , w naszych oczach, ma więcej plusów, choc garaz dostawiany do bryły budynku będzie z ... gazobetonu. :)

 

A czy w XIX wieku budowali z ytongu,albo z gazobetonu?

Ja bym stawiam na ceramike i sadze ze wcale wiecej by nie wyszlo.

Ale to tak na marginesie,w koncu to Wasz dom,Wasz wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Pilnie potrzebuje zakupic ceramike budowlana do budowy domu. Najlepiej Pustaki Wienerberger Poroton Porotherm Unipor lub zwykly max+ modularna

Moze ktos z forumowiczow ma namiary na sprzedawce z dobrymi cenami tych produktow. Stawiam sciane 3W wiec najbardziej mnie interesuje grubosc bloczkow na nosna 180-240 i na oslonowa 75-120

Z gory dzieki za pomoc

nareczka daro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze Gazowe :) Kazimierz Labudda - 601-684-503

W 100% polecam ;) Można powiedzieć, że namiary są od Rafała :)

 

Przyłącze Wodne - Wiesław Koszałka 668-117-389

Także 100% pewniak :)

 

Pozdrawiam :)

Dzwonilem, ale ceny maja kosmiczne. Jakos za m-c terminy. Ale cholernie sie cenia :lol:

 

No co zrobisz... Każdy z nas to przechodził... ;) A z tymi terminami to tak jest :) Wiedziałem, że nikt tego od ręki nie zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do odstąpienia stemple budowlane 260 sztuk, wys. 310cm. Budowa w Baninie. Poszukuję sprawdzonych ekip: tynki tradycyjne cementowo-wapienne, wylewki, istalacje elektryczne z alarmem, hydro- z gazem. Oczywiście w "ludzkich" cenach :D

 

Wylewki:

691-369-091

lub

607-577-104

 

Elektryk:

504-033-101

 

Alarmy: (http://www.protector.net.pl)

0-58 672-18-63

 

Hydraulik:

511-404-404

 

Te ekipy są sprawdzone także polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...