Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Prosze o namiary gdzie najtaniej można kupić wełne do ocieplenia poddasza :roll:

 

Sylas czy aby napewno chodzi ci o najtańszą wełnę? Robisz dla siebie czy dla kogoś? Jak coś to się mogę rozejrzeć, ale muszę wiedzieć jaka grubość i ile i czy lambda 0,044 lub 0,045 ci wystarczy.

 

Jemu nie chodzi o najtańszą wełnę a wełnę najtaniej kupowaną ;) Ja niestety nie znam takowych namiarów, za dawno temu się budowałam :)

Ale poszukuję chyba kominiarza i geodety, żebym w końcu mogła oddać ten budynek do użytkowania całkowitego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

>Ile placiliscie ekipie za wybudowanie stanu surowego otwartego?

 

Polecam dział "Lista płac wykonawców" - np tu:

 

http://forum.muratordom.pl/ile-placiliscie-za-wybudowanie-domu-w-stanie-surowym,t17856-1740.htm

 

http://forum.muratordom.pl/wasze-rzeczywiste-wydatki-ile-za-stan-surowy-zamkniety,t143020.htm

 

http://forum.muratordom.pl/stan-surowy,t146565.htm

 

A jak chcesz dokładną rozpiskę dla domu parterowego to zapraszam do mojego dziennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej powiem tak bedzie duzo pewnie odpowiedzi ze drogo tanio...ale jesli ekipa dobra sprawdzona to na dzien dzisiajszy cena 35-45tys za stan surowy (z dachem z polozeniem papy deskowaniem ) to dobra cena i nie sluchaj ze ceny spadaja bo dobre ekipy maja termina na rok do przodu ustalone wiec z cen niezjada ...pozatym niwiem jak dachowka ale ceny w trojmiescie okolo 40-50 za metr oczywiscie mozna taniej ale tez musi to byc ktos sprawdzony poprostu teraz ceny sie pozmienialy ale dobre ekipy sie cenia i lepiej wziac dobra niz potem zmieniac i wiecej kaski pozdzie - pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

____________________$$$

_____________________$$$$$

___________________$$$$$$

_________________$$$$$$$

_______________$$$$$$$$_$$$$$$$$$$

______________$$$$$$$$$$$$$$$$$$

_____________$$$$$$$$$$$$$$$

____________$$$$$$$$$$$$$

___________$$$$$$$$$$$$

__________$$$$$$$$$$

_________$$$$$$$$$

________$$$$$$$$

_______$$$$$$$

______$$$$$$

______$$$$$

______$$$$

______$$$$

______$$$_____$

$______$$___$$

__$$$$$$$$$$$

___$$$$$$$$$

____$$$$$$$$$

___$$$$$$$$$$$$$

__$$$$$$$$$$$$$$$

__$$$$$$$$$$$____$

$_____$$$$

_______$$$

________$

 

Małą gwiazdkę przed świętami

Przyjmij proszę z życzeniami

Może spełni się marzenie

Białe Boże Narodzenie

Lub, gdy przyjdzie Ci ochota

Niech to będzie gwiazdka złota

Bo, gdy spada taka z nieba

Wtedy zawsze marzyc trzeba

No, a jeśli tak się zdarzy,

Że srebrzysta ci się marzy

Możesz także taką zdobyć

I choinkę nią ozdobić

Gwiazda, gwiazdce zamrugała

I choinka lśni już cała

Naszych marzeń jest spełnieniem

Bo jest piękna jak marzenie

A pomarzyć czasem trzeba

Każdy pragnie gwiazdki z nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>60k pln za dachowke

 

>ale ceny w trojmiescie okolo 40-50 za metr

 

Albo ja czegoś nie rozumiem, albo Ty masz 1,5 tyś m2 dachu... albo liczone z materiałem, albo chciałeś napisać 60zł/m2, albo nie wiem... Ja za robociznę łaty-folia-blachodachówka-obróbki-rynny 300m2 dałem 12 tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie fachowcy powiedzieli dzisiaj

13k pln za fundamenty+piwnice

10k pln za sciany i plyta

10k pln za sciany kolanowe wienec itp.

30 pln za mkw za postawienie wiezby

30 pln za deskowanie + papa

60k pln za dachowke

Co o tym sadzicie?

Ja mysle ze ze dach jest bardzo drogi

Prosze o opinie :evil:

 

wrk ma rację. To straaasznie drogo nawet w materiałem. Na mój dach 280 m2 cały materiał, począwszy od łat, przez okna dachowe, blachę na obróbki, gwożdzie i klamry do gąsiorów (bez folii dachowej - mam papę) kosztował mnie 24 tys. zł a dachówka była ceramiczna angobowana. Plus robocizna 12 tys. zł. Razem 36 tysięcy. No chyba, że dach pokrywasz blachą miedzianą :)

Albo pomyłka albo ten punkt kosztorysu do odrzucenia.

 

Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od rodzaju dachu i od tego co te 60 tys. obejmuje. Ja w marcu 2007r. za wykonanie całego dachu /dom wg projektu APS 136 z 2g/ tj. od łat, orynnowanie, itp., dachówka ceramiczna ruppa - zapłaciłem 55 tys. I wiecie co nie żałuję. Mogłem mieć tańszego fachowca /polecanego przez kolegę/ i byłbym ok. 5 tys. do przodu, ale jak sie póżniej okazało ten kolega zbierał dachówki po polach po jednej z wichur. Raz będąc na dachu zauważyłem, ze po wichurze jedna z dachówek "stała na baczność", zadzwoniłem i tego samego dnia miałem to poprawione. Nie wspomnę o pisemnej umowie.

Tak więc, jeżeli to dobra ekipa, potarguj sie jeszcze trochę, no pamietaj o pisemnej umowie, w której wszystko będzie zawarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>60k pln za dachowke

 

>ale ceny w trojmiescie okolo 40-50 za metr

 

Albo ja czegoś nie rozumiem, albo Ty masz 1,5 tyś m2 dachu... albo liczone z materiałem, albo chciałeś napisać 60zł/m2, albo nie wiem... Ja za robociznę łaty-folia-blachodachówka-obróbki-rynny 300m2 dałem 12 tyś zł.

 

Sluchaj moja ekipa chce za wiezbe 30zl za mkw czyli to koszt 7500

za deskowanie 30zl mkw czyli koszt 7500

 

gosc od dachowki zaspiewal 60zl za mkw czyli to koszt 15000

razem za dacho-robocizne 30 000

POWARIOWALI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...