Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wielkie dzięki Pagin za życzenia- jak na razie są to małe rzeczy - tak myślę - problemy pewnie zaczną się piętrzyć z każdym dniem. Na jakim etapie jesteś teraz - czy masz już ściany ze stropem?

 

Mam pytanko, czy wytyczaliście środek ław fundamentowych, czy od zewnątrz - co jest wygodniejsze dla budowlańców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Docent - po 3 tygodniowej przerwie po wykonaniu stanu zerowego we srode zaczeli sciany parteru i sa nadal na etapie scian. W tym tygodniu (sroda, czwartek) bedzie wylewany strop nad garazem, pozniej reszta scian i strop nad czescia mieszkalna (oba stropy sa na roznej wysokosci)

Poza tym kominy, schody wewnetrzne i zewnetrzne

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich budujących!

Gabi - odpowiedź wyślę po południu - wczoraj już nie dałem rady.

Kodi - gratuluję i psa i kota i budowy hihi a najbardziej potomstwa, pozdrów żonę - wybieramy się do Ciebie i wybrać nie możemy ale zapraszam do nas.

U mnie wykończeniówka - łazienki, poddasze i inne takie. Kasy na to idzie dużo, ale efekty też widać.

Mam 2 rury fi 200 6m PCV do odsprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docent - cała przyjemność po mojej stronie. Widzę, że koleś zrobił do szybciutko. Pewnie mała masakra na działce. Już nie jest tak równo i zielono jak poprzednio. Wytyczaj budynek i leć z robotami ziemnymi.

Niech Ci pogoda służy. Ty pobudujesz a my nie będziemy musieli palić w kominkach.

 

Pagin - widzę, że na stanie zero się nie skończyło. Jedź do przodu. Jakie plany w tym jeszcze roku?

 

Zachar - zapomniałeś o nas - forumowiczach. Ja rozumiem, że wykończeniówka, ale na sieć możesz wpaść i zdać relację. Masz jakieś świeże fotki - podeślij.

Z tymi odwiedzinami to my raczej na razie odpadamy. Sam rozumiesz jak Beata urodzi a może nastąpi to w tym tygodniu to przez jakiś czas odpuścimy sobie odwiedziny. Co nie znaczy żebyście wy nie przyjechali. Oczekujemy was.

 

Pozdrawiam w chłodny poniedziałkowy poranek.

 

Do wybudowanych: palicie w kominkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Kodi - święte słowa. Ale znam przypadek, że koparkowiec po zdjęciu humusu tak się zagalopował, że wybrał ziemie, głębiej niż posadowienie ław :p . A jak się ma "zero" budynku i jest znana wysokość fundamentu (ława + ściana), to można to skontrolować. Tak czy siak, Docent ma to za sobą.

 

Docent - obawiam się, że powołanie sie na mnie u geodety nic by nie dało. Miałem z Nim czysto, nazwijmy to szumnie, biznesowe kontakty.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - u Docenta była prosta sprawa, więc poszło szybko i sprawnie. Tak na marginesie widziałem Twój domek. Jest na czym oko zawiesić. Szkoda, że Cię nie było. Spotkalibyśmy się i pogadaliby my :lol: . A że zimno było to i jakąś flaszeczkę rozpracowali. Słyszłaem że masz kontakty z gazem. Mógłbys koledze załatwić gaz ziemny na działkę 8)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po krótkiej przerwie.

Widzę że jest sporo osób chcących jeszcze coś przed zimą zrobić.

Ja właściwie myślę o ściankach działowych (może wiecie gdzie są w miarę tanie 12) i o dachu-blachodachówka + okna fakro.

Resztę jak się uda w przyszłym sezonie.

Ale do tego czasu muszę zamienić mieszkanie na mniejsze albo sprzedać.

Pozdrawiam wszystkich,

Grody z Banina :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie - może śladem innych miast zrobimy mape domów forumowiczów.

Mogę ją przygotować, ktoś tylko musi ja wrzucić na serwer. Ja się na tym nie znam, więc się tego nie podejmuję.

 

Proszę zatem kto chętny, na maila, priv, bądź tutaj pisze gdzie buduje - poda wiochę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - wcale nie zapomniałem o Forum a tym bardziej o Forumowiczach. Udaje mi się czytać co drugi dzień ale pisać to faktycznie nie mam kiedy. Termin planowanej przeprowadzki się zbliża coraz bardziej a pracy nie ubywa. Myślę, że do przeprowadzki to raczej nie będziemy za bardzo jeździć - ale wizytę u Kodiego mamy w planach.

W kominku jeszcze nie palę - na budowie jakoś ciepło ;) ale powoli zaczynam się przymierzać.

Pomysł mapy popieram - Pruszcz Gd. jak wiecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewunio - dzięki za kciuki. Myślałem że Beata urodzi w tym tygodniu, ale trzymają ją na lekach i podtrzymują ciążę. Po prostu chcą aby dzidzia ważyła jak najwięcej. Teraz waży 3100 i pewnie chcą dobić do 3500. Bardzo duże prawdopodobieństwo jest że w przyszłym tygodniu będzie rozwiązanie.

 

Dzięki za namiary - czekam na następnych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - budowac sie chcemy (tam kupiona dzialka) w Łęgowie k.Pruszcza Gdańskiego, ulica Nowa - podobno numer 62 :) jadac z pruszcza poprawej stronie od krajowej ok 500m. Wg gminnych planow zagospodarowania terenu pomiedzy planowana autostrada (ok1km) a droga krajowa (ok500m).

 

dzialka 10/9 :)

 

do zobaczenia w sobote

 

pozdrawiam,

 

Bolek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi - wybacz nie będę podawał Ci adresu mojej działki :lol: Co do wiechy jestem za - jak najbardzie - obawiam się tylko, że nie nastąpi to w tym roku, ale zawsze można zobaczyć jak się taką wiechę organizuje, żeby później moja była udana :lol: W sobotę został wytyczony budynek w niewielkim deszczyku, ale panom geodetom poszło to sprawnie przy mojej małej pomocy. Od dzisiaj zacząłem kopanie pod ławy fundamentowe wykopałem ok. 13 m 0,7x0,5 m i nieźle się namęczyłem, a to dopiero 1/4 całej zabawy - wszystkie członki mnie bolą - Benicio wspierał mnie duchowo podczas kopania.

 

Pagin- myślałem, że zbliżasz już się do więźby - tak więc powodzenia w dalszych etapach tej trudnej walki- oby tylko pogoda sprzyjała, to co niektórzy opóźnią sezon grzewczy :lol:

 

NIE MA PADAĆ DO NIEDZIELI - TAK MI DOPOMÓŻ.......... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...