Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

Ile płacicie za ochronę domu (w jakiej firmie) i na co zwrócić uwagę przy instalowaniu alarmu ?

U mnie instalator był niezależny od firmy ochroniarskiej. Ochronę mam w Solid security. Alarm i firmę mam od stanu surowego zamkniętego. Trochę zabawnych, albo denerwujących sytuacji to przysporzyło, kiedy wchodzący na budowę pracownik pomylił sobie kod i alarm wyrwał nas ze snu, a zdarzyło się to kilkakrotnie, ale w ogólnym rozrachunku warto było. Sąsiada budującego obok okradziono - niestety :evil: .

Ludzie jakie są aktualnie ceny tynków cementowo- wapiennych (z materiałem)? Ile biorą za wylewki? Ile za ocieplenie zewnętrzne bez tynku, a ile z tynkiem? Jak ustalaliście ceny za wylanie schodów zewnętrznych i tarasu? Czy jest ktoś, kto budował grill na tarasie? Szukam dobrego wykonawcy, ale też orientacyjnej ceny za coś takiego. Przygotowuję się do negocjacji :roll: .

Jak myślicie, czy jest możliwe wyburzenie i wybudowanie ścianki działowej przy aktualnej pogodzie? Jeśli tak ,to jakie są metody, żeby to się potem nie kruszyło itp..? W domu miewam i ze 4,5 stopni na minusie. Może lepiej sobie darowac :roll: ?

 

Wielkie dzięki wszystkim za komentarze w sprawie alarmu :) . Przyłączam się do pytania o tynki i ocieplenia.

Proszę również o większą aktywność na forum Trójmiejskiej grupy, bo aktywność ta w zimowej porze jest godna pożałowania :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakieś namiary na sprawdzonych kierowników budowy, wszak kierownika każdy mieć musi.

Sprawdź Baranowskiego oraz Mazgajczyka z Gościcina.

1- tel. 0608-114-852

2- jest gdzieś na forum

 

uwazaj z Baranowskim, bo ode mnie facet chcial kase z gory, co dla mnie bylo absolutnie nie do zaakceptowania !! Na takie warunki sie nie zgodzilem, z kolejnym kierownikiem umowilem sie, ze bede placil w ratach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel - jeżli takie coś dyskwalifikuje kierbuda to sorki. ;)

Ja dałem mu część i resztę dam w późniejszym terminie, bo "budowa w toku".

 

po moich doswiadczeniach w trakcie budowy przyrzeklem sobie jedno: NIGDY NIE ZAPŁACE NIKOMU CAŁEJ KWOTY ZA ROBOCIZNE JESZCZE PRZED ROZPOCZECIEM PRAC. Akurat ten facet chcial cala kase jeszcze przed zrobieniem czegokolwiek wiec mu podziekowalem. Jesli Ty sie dogadales inaczej to w porzadku / nie wnikam.

Mialem to nieszczescie ze moze ze 2 razy sie przejechalem na takim układzie, ze zaplacilem "z gory", lacznie z moim kumplem, ktory robil mi pewne prace, a pozniej ciezko mi bylo go zmoblizowac zeby zajechal do mnie wykonac reszte umowionych prac. Takze jesli moge kogos uczulic - to zachecam aby nikt nie placil firmom / osobom "z gory" bo pozniej z tego wychodza same problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Majkel, a możesz dać namiar do swojego jeżeli jesteś zadowolony.

 

ja korzystalem z usług P. Maciejewskiego - tel. 662 186406

ciezko sie czasami do niego dodzwonic, ale ogolnie facet jest okej. Mi powiedział ze moze byc moim kier. bud. pod warunkiem, ze w miare szybko wybuduje dom i nie bedzie sie cala budowa przeciagała "latami". U mnie w 8 marca minie rok jak zaczynalismy sie budowac wiec poszlo w miare szybko. Za tydzien planujemy przeprowadzke do nowego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was słyszał o firmie RYBAK z Luzina - produkującej okna (profil Veka). Stosują te same profile co Oknoplast ale ich wycena jest o 2000 mniejsza i zastanawiamy sie nad zakupem okien w tej firmie...

 

Ja przed nimi przestrzegam. Mam od nich okna w mieszkaniu (pracowali dla dewelopera). Całą witrynę na taras zamontowali krzywo, a w drzwiach balkonowych jest szpara na 4 mm między ramą a skrzydłem i już 2 zimę mam uszczelnienie z ręcznika. Na reklamacje nie reagują. Cena odpowiada jakości i naprawdę żałosnej obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Majkel, a możesz dać namiar do swojego jeżeli jesteś zadowolony.

 

ja korzystalem z usług P. Maciejewskiego - tel. 662 186406

ciezko sie czasami do niego dodzwonic, ale ogolnie facet jest okej. Mi powiedział ze moze byc moim kier. bud. pod warunkiem, ze w miare szybko wybuduje dom i nie bedzie sie cala budowa przeciagała "latami". U mnie w 8 marca minie rok jak zaczynalismy sie budowac wiec poszlo w miare szybko. Za tydzien planujemy przeprowadzke do nowego domu.

Chodzi o Jurka Maciejewskiego? Wysoki, siwy, sympatyczny facet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...