Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Moja ekipa od murowania postawiła stan surowy z pustakow i z dachem prawie bez nadzoru, sprawdzałem ich po robocie z budowlancem ktory jest na emeryturze i niemial uwag, nawet ich pochwalił. Elewacja jest zrobiona juz przy mojej obecności i byłem podwrazeniem, widzac jak ekipa inna robiła u kolegi. Ocieplenie i plyty k-g dobry system kładzeniam. Nie przechwalam ale można zobaczy domek w Wejherowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew w sprawie cen BK. Zrobilam skromne rozeznanie w terenie:

Almares 8,96 zl

AZ (Koleczkowo) 9,05 zl

 

Ceny z wczoraj. Nieco mnie zaskoczyly, bo liczylam na ok. 8-8,50 zl (tak mi wyszlo po przestudiowaniu cen, ktorymi ludzie sie chwala na forum (nie koniecznie z naszego regionu).

 

...a moze ktos da mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew w sprawie cen BK. Zrobilam skromne rozeznanie w terenie:

Almares 8,96 zl

AZ (Koleczkowo) 9,05 zl

 

Ceny z wczoraj. Nieco mnie zaskoczyly, bo liczylam na ok. 8-8,50 zl (tak mi wyszlo po przestudiowaniu cen, ktorymi ludzie sie chwala na forum (nie koniecznie z naszego regionu).

 

...a moze ktos da mniej?

my braliśmy z firmy PRESTOL z Redy , szybko i taniej niż gdziekolwiek- gdy nagle na gwałt musialam dokupic- wszedzie (oczywiscie z dostawą i peletami) bylo drozej od 20 gr do 1 zl na bloczku. Dają upusty i negocjują dostawy, bardzo mili i terminowi. Ja polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew w sprawie cen BK. Zrobilam skromne rozeznanie w terenie:

Almares 8,96 zl

AZ (Koleczkowo) 9,05 zl

 

Ceny z wczoraj. Nieco mnie zaskoczyly, bo liczylam na ok. 8-8,50 zl (tak mi wyszlo po przestudiowaniu cen, ktorymi ludzie sie chwala na forum (nie koniecznie z naszego regionu).

 

...a moze ktos da mniej?

my braliśmy z firmy PRESTOL z Redy , szybko i taniej niż gdziekolwiek- gdy nagle na gwałt musialam dokupic- wszedzie (oczywiscie z dostawą i peletami) bylo drozej od 20 gr do 1 zl na bloczku. Dają upusty i negocjują dostawy, bardzo mili i terminowi. Ja polecam :)

 

Hej Prestol jest nie z REdy tylko Gdyni +Dabrowa

nazwa firmy: Prestol

województwo: pomorskie

miasto: Gdynia

pełny adres: Chwaszczyńska 168 Gdynia 81-571

telefon: 058 629 94 00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew w sprawie cen BK. Zrobilam skromne rozeznanie w terenie:

Almares 8,96 zl

AZ (Koleczkowo) 9,05 zl

 

Ceny z wczoraj. Nieco mnie zaskoczyly, bo liczylam na ok. 8-8,50 zl (tak mi wyszlo po przestudiowaniu cen, ktorymi ludzie sie chwala na forum (nie koniecznie z naszego regionu).

 

...a moze ktos da mniej?

my braliśmy z firmy PRESTOL z Redy , szybko i taniej niż gdziekolwiek- gdy nagle na gwałt musialam dokupic- wszedzie (oczywiscie z dostawą i peletami) bylo drozej od 20 gr do 1 zl na bloczku. Dają upusty i negocjują dostawy, bardzo mili i terminowi. Ja polecam :)

 

Hej Prestol jest nie z REdy tylko Gdyni +Dabrowa

nazwa firmy: Prestol

województwo: pomorskie

miasto: Gdynia

pełny adres: Chwaszczyńska 168 Gdynia 81-571

telefon: 058 629 94 00

Słusznie :) Sorry, pomylilam z inną hurtownią (ostatnią dostawę mielismy w grudniu- na razie stoimy ze względu na aurę, wiec nie jestem na bierząco :) ale nadal polecam PRESTOL i my wrócimy do nich jak śnieg stopnieje , gdyż pora stawiac mury poddasza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Akrimka
Sprzedam stemple raz używane, 300 sztuk o długości 3,10 cm. Przeszkadzają przy porządkowaniu terenu przed wiosennymi pracami :lol:

Najpierw musimy kupić coć do przechowywania :-? Może ktoś ma do sprzedania blaszak? Najlepiej z okolicy Kolbud :)

Iwono&Jacku, my też z Gdańska do Kolbud :D

 

Super, gdzie będziecie się budować?

Co do blaszaka, to na razie mój będzie użytkowany. Może kupcie w Konstalu, jak my za poradą na forum. Kosztowało to nas 1200 pln ale przywieźli na miejsce i skręcili, wszystko w cenie. Adres strony http://www.konstal.tit.pl/

 

Pozdrawiamy i zapraszamy do odwiedzin na naszej budowie :)

 

Po ile kupujecie blaszaki, jak zadzwoniłem dziś do w/w firmy, pani powiedziała mi 1530zł z montazem. Ceny idą w górę czy jak?

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukam wykonawce schodow do naszego domku,beda to nakladki na schody betonowe. Szukalem przez net,alie nic wartego uwagi nie znalazlem, Pomocyy!! Moze jakiesz rady od szanownych forumowiczy Trojmiasta ,na temat wykonawcy?? Na bialej liscie na ten temat glucho :roll:

 

my schody zamowilismy w firmie j/n - firma miesci sie w Redzie. Ekekt koncowy - piekny :) kazdemu sie podobaja, ale oczywiscie to kwestia gustu. Gdyby ktos byl zainteresowny fotkami naszych schodow - moge wysłac na priv. zamowilismy troszke drozsza wersje schodow z drewna egzotycznego i wyszło super.

 

http://www.schody-polska.pl/

 

majkel 28, dzięki za fotki. Schodki super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam stemple raz używane, 300 sztuk o długości 3,10 cm. Przeszkadzają przy porządkowaniu terenu przed wiosennymi pracami :lol:

Najpierw musimy kupić coć do przechowywania :-? Może ktoś ma do sprzedania blaszak? Najlepiej z okolicy Kolbud :)

Iwono&Jacku, my też z Gdańska do Kolbud :D

 

Super, gdzie będziecie się budować?

Co do blaszaka, to na razie mój będzie użytkowany. Może kupcie w Konstalu, jak my za poradą na forum. Kosztowało to nas 1200 pln ale przywieźli na miejsce i skręcili, wszystko w cenie. Adres strony http://www.konstal.tit.pl/

 

Pozdrawiamy i zapraszamy do odwiedzin na naszej budowie :)

 

Po ile kupujecie blaszaki, jak zadzwoniłem dziś do w/w firmy, pani powiedziała mi 1530zł z montazem. Ceny idą w górę czy jak?

POzdrawiam

 

 

Ja kupilem rowniez w wirmie alicja ale na allegro koszt 1200 z dostawa i zlozeniem..

pozdrawiam daro31ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równiez miałem z Alicji - ale po 2-3 m-cach coraz trudniej było zamknąć bramę (otwierana do góry) - okazało sie że w ramach oszczędności troche fuchy odwalili. No ale szlifierka i dodatkowe śruby załatwiły sprawę(rant kątownika od wrót się wyginał i blokował o słupek boczny).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równiez miałem z Alicji - ale po 2-3 m-cach coraz trudniej było zamknąć bramę (otwierana do góry) - okazało sie że w ramach oszczędności troche fuchy odwalili. No ale szlifierka i dodatkowe śruby załatwiły sprawę(rant kątownika od wrót się wyginał i blokował o słupek boczny).

 

Tak przyznaje garaz jest tani ale bardzo slabej konstrukcji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Akrimka

Witam

Ja z garazu chyba zerezygnuje bo ekipa bedzie miała własan bude. Oni mowią ze o taki blaszak sie opierać nie wolno zeby sie nie złożył heheh.

 

Ale do rzeczy. Bo o co inne chciałem spytać.

Buduje Lote II z Archipelagu.

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/lote-w-ii/?Kind=1&Name=Lote&ProjectMirror=1&SearchForm=1

Dodatkowo bedzie strop nad garazem i podniesiony daszek

 

Wczoraj robiłem "casting" na ekipe. Jestem po wstepnych rozmowach z 4 ekipami. Czekam na reszte wyceny.

 

Teraz mamy już fundamenty.

Czy cena 30 tys za:

zasypanie, zagęsczenie, chudziak, postawienie parteru, kominów jakie tylko chce, strop, szczytówki na pietrze, działówki w LOte II to dobra cena?

 

Ekipa ma własna bude, sprzęt, samochody, po konsultacji ze mna i dogadaniu sie w hurtowni beda brać ze swoja zniżka materiały na moje konto na rachunki. DO tego jak chce dostane rachunek.

 

Czy to rozsadne?

 

Dodatkowo chca około 35zł za wieżbe z deskowaniem, sami nie kryja dachów ale powiedzieli ze 70zł z kryciem powieniniem sie zamknać w robiociżnie za dach, z tego co sie orientuje to tez w miare dobra cena.

 

Dajcie znać kto ile płacił ekipie ostanio.

 

Aha, ja buduje z Porothermu który juz mam, ale z tego co mi mowił własiciel firmy to cena za BK biały na działówki 3.94 za 12cm, a duzy 25x60 kosztuje 8.70zł

Pozdrawiam

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze robil juz swiadectwo energetyczne? potrzebuje do odbioru, czy ktos moze polecic mi uczciwa osobe z uprawnieniami, ktora nie skroi mnie za papierek? bardzo brdzo prosze o pomoc w tej sprawie

 

Podbijam, możecie kogoś polecić, kto zrobi w miarę tanio ten zbędny papier ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa ma własna bude, sprzęt, samochody, po konsultacji ze mna i dogadaniu sie w hurtowni beda brać ze swoja zniżka materiały na moje konto na rachunki. DO tego jak chce dostane rachunek.

 

Czy to rozsadne?

 

 

to ze jezdza swoim samochodem to wielkiej łachy nie robia, to ze maja swoj sprzet to tez dobrze, w koncu czyms robic musza.... za to biora kase, zeby wykonac robote....

ja bym sie nie zgodził aby sami kupowali materialy - kazdy mowi ze ma gdzies tam znizki - tylko zauwaz ze jak samemu sie kupuje materialy to zaraz rowniez dostajesz od hurtowni spore rabaty !! aha, no i ekipa własciwie jest bez szans aby sie rozliczyła co do zlotówki z rachunków - w gre wchodza kwoty w dziesiatkach tys zl a to rachunki zagina, a to majster pozniej przedstawi kwitki....

jak ktos ma mozliwosc to polecam aby samemu kupowac materialy - ja tak w wiekszosci robilem i mialem wszytsko pod kontrola...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...