Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam,

 

na wiosnę planujemy rozpoczęcie budowy w Bojanie, jest może ktoś z sąsiedztwa przymierzający się do budowy?

 

jeśli ma ktoś namiary na sprawdzoną ekipę od stanu surowego działającą na tym terenie - będę wdzięczny za namiary. podobnie z kierownikiem budowy

 

pozdrowienia

 

krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś z Was instalował samemu przydomowa oczyszczalnie ścieków?

Jeśli tak to czy jest to trudne? I drugie pytanie: gdzie kupowaliście takowe cudo?

 

pozdrawiam

 

c

 

 

Witam,

 

Zdecydowaliśmy się z mężem na oczyszczalnie Sotralentz ze złożem biologicznym. Jest trochę droższa od oczyszczalni drenażowych, ale w położeniu znacznie wygodniejsza, właśnie przez to, iż nie trzeba rozprowadzać rur drenażowych a całkowicie oczyszczone ścieki z gospodarstwa domowego są odprowadzane do cieku wodnego. Oczywiście po całym procesie oczyszczania, już ściekami nie są :) Poza tym zajmuje dużo mniej miejsca niż drenażowa oczyszczalnia.

Mąż układał ją sam z pomocą znajomego i poszło mu to naprawdę sprawnie.

Oczyszczalnia, co ważne, sprawuje się dobrze.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś z Was instalował samemu przydomowa oczyszczalnie ścieków?

Jeśli tak to czy jest to trudne? I drugie pytanie: gdzie kupowaliście takowe cudo?

 

pozdrawiam

 

c

 

Jeszcze zapomniałam dodać, iż kupiliśmy ją w "Ekomie" - Kowale k/Gdańska.

http://ekoma.prv.pl/ (tu są telefony, oddział Gdańsk, ul. Magnacka)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kierownika o specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń sanitarnych, tzn. do prowadzenia robót budowy zbiornika na ścieki i instalacji wodociągowej.

A także kierownika z uprawnieniami na instalacje elektryczne.

(budowa w okolicach Chwaszczyna)

---

Będę wdzięczny także za info ile sobie powinni żądać zapłaty abym nie przepłacił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do takich prac potrzeba specjalnych kierownikow?

Też nie wiedziałem... aż otrzymałem pismo z inspektoratu nadzoru budowlanego: "zgodnie z przepisem art. 42 ust. 4 ustawy Prawo Budowlane (Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z 2006 z pozniejszymi zmianami) (...) co najmniej na 7 dni przed ich rozpoczęciem, ustanowić kierownika robót w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń sanitarnych i elektrycznych. (...) prowadzenie robót bez dopełnienia wymagań (...) zagrożone jest karą"

Pismo otrzymałem przy okazji zmiany kierownika. Jakbym nie zmieniał, to by sobie o mnie nie przypomnieli :wink:

---

Mój kierownik mówi, że po prostu te korporacje pilnują, aby ich czlonkowie też zarobili na każdej budowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrego elektryka który za rozsadne pieniądze wykona prowizorkę budowlaną a jak się sprawdzi to później instalację elektr. w całym domu. Może ktoś ma namiary na kogoś godnego polecenia. Miejsce budowy-Kosakowo (Perwoszyno). Dzieki za ewentualne propozycje

 

Nie wiem, czy mój elektryk wykonuje prowizorki budowlane, ale to, co robił u mnie, a więc full serwis - wszystko tzn. również internet, telefon, telewizja satelitarna - wykonał na najwyższym poziomie :lol: skrzynka z bezpiecznikami - rozdzielnia - pięknie opisana. Pracuje z kolegą. Obydwaj bardzo sympatyczni, spostrzegawczy,cierpliwi, służący radą również spoza swojej profesji. Dzięki nim mam większe okno w pomieszceniu gospodarczym i jest zdecydowanie lepiej :lol: . Zawdzięczam im również piękne tynki (dali mi namiar na fachowca ). Polecam gorąco! Są super!

KAROL KOLKA tel. 606 23 61 78

Pan Karol współpracuje także z montującym alarmy panem Jarkiem. U mnie alarm zadziałał w dniu montażu okien :lol:. To się nazywa koordynacja :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek wie skad PILNIE wziasc gruz (kazdy rodzaj). Pilnie potrzeba tego ok 10 ciezarowek bo innaczej nie mam jak na dzialke dojechac. Oczywiscie sa firmy to sprzedajace ale cena 15pln za tone powala mnie przy ilosci jaka musze wysypac.

 

Pomozcie pls!!!

 

 

 

 

Zdrapko

 

Ja też się podpisuje, z tym że cena 15zl/t mi odpowiada, tylko gdzie ją znaleźć?

Zap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukam namiarów na sprawdzonych tynkarzy.

Białą listę przejrzałem, ale może jeszcze ktoś ma coś w zanadrzu :wink:

Czy u kogoś tynki robił może P. Klawikowski?

 

Pozdrawiam :D

Pana Klawikowskiego nie znam, ale ostatnio polecałam na białej liście mojego wykonawcę od tynków tradycyjnych maszynowych

ANDRZEJ KRENCKI tel. 603 94 39 25

O ile o początkach budowy nawet myślec nie lubię, o tyle od czasu elektryków - czysta sielanka i pełna satysfakcja :lol: .

Elektrycy, tynkarze, pan od parapetów - rewelka! Bardzo liczę na hydraulika, pana od posadzek, kafelkarza (wszyscy z białej listy). Po robocie ocenię. Jedna z ekip z białej listy mnie niestety mocno rozczarowała. Mój dach miał byc gotów na koniec listopada, a był oddany w drugiej połowie lutego i wciąż obserwuję go z niepokojem :roll: . Fakt, że nie lekceważyli moich i kierownika opinii, ale czy serio brali je sobie do serca?... Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy... Polecac ich z pewnością nie będę, mam jednak nadzieję, że z czasem sprawa przyschnie razem z pleśnią na deskach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad polecacie zbiorniki na scieki (szamba) betonowe? Interesuje mnie kompletna usluga (z dowozem i montazem).

My braliśmy z okolic Żukowa, było szybko, sprawnie z wykopem i montażem, ale jeszcze nie używaliśmy :oops: tel. + 48 515 25 38 72

Pokrywa może byc betonowa lub żeliwna. Mamy betonową, ale po niwelacji terenu, przy wykończeniówce pewnie zamienimy na żeliwną :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!!!

 

Po Swietach Wielkanocnych moja ekipa miala zaczynac budowe mojego domu lecz rozleciala sie :evil:

 

Dlatego tez mam prosbe do wszystkich forumowiczow.

 

Jeśli ma ktoś namiary na sprawdzoną ekipę od stanu surowego oczywiscie w rozsadnych cenach działającą na terenie Gdanska to będę wdzięczny za namiary

 

Z gory dzieki i pozdrawiam walczacych z przeciwnosciami daro31ie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że wiem m.w. który to - ale ten żółtawy czy bardziej szary?Z butlą BP?

Co do gościny serdeczne dzięki, ale ja tam "przelatam" wyłącznie służbowo ;).

Jutro z rańca muszę podjechać na chwilkę to zostawie pod drzwiami 8) .

Pozdrawiam.

 

...bardziej szary?Z butlą BP- to wlasnie ten. Ale to nieladnie byc w poblizu i nie odwiedzic :)

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...