Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

1. Na sprzedaż budka (barak, kontener) na narzędzia i materiały budowlane (również dla ekipy - ochrona przed deszczem, przebieralnia, a nawet miejsce na drzemkę :-).

 

Dobre rozwiązanie na składowanie materiałów. Zamykana na kłódkę i rygiel. Bezpieczna.

 

Stan bardzo dobry, podłoga drewniana. Konstrukcja solidna, stabilna, budka bez dziur, przerdzewień i innych defektów. Można jedynie odmalować (jeśli komuś zależy).

 

W środku (po lewej) znajduje się stół do pracy oraz pod nim praktyczna półka. U góry poprzeczki umożliwiające przechowywanie długich materiałów (rynny, rury, itp). Budka pojemna.

 

W komplecie odstępuję też sławojkę (przenośne drewniane WC) z deską, zamykane na rygiel.

 

Cena do uzgodnienia. Zorganizowanie transportu leży po stronie Kupującego. Transport z okolic Chwaszczyna.

 

 

 

2. Sprzedam używane palety w różnych rozmiarach, również deski po szalunkach i resztki drewna konstrukcyjnego. Cena do uzgodnienia, odbiór we własnym zakresie

 

 

 

 

Oczywiście są zdjęcia.

Polecam!

 

W przypadku pytań proszę o kontakt.

 

 

 

 

 

 

 

Witam

Za ile chcesz oddac ten baraczek.Co do desek ile ich Pan ma i za jaka kwote:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

dawno nie zaglądałam na forum, pozdrawiam wszystkich budujących i tych którzy już mieszkają.

 

Może jest ktoś, kto pilnie potrzebuje murarza?

Pan Dawidowski Jan (pewnie wielu osobom na forum dobrze znany), właśnie jest wolny (wypadła mu z grafiku jedna budowa)

Jeśli jest ktoś zainteresowany to podaję namiar na pana Dawidowskiego 607-862-132

ewentualnie do mnie po rekomendacje ;-) 606-677-884

 

P.S. Do dziewczyny, bodajże ze Smęgorzyna, która dzwoniła do pana Jana w styczniu. Zadzwoń jeszcze raz jeśli sprawa aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.zaczynamy z mężem budowe za 2 tyg.Czy orjentujecie się ile trzeba piachu na fundamenty i ile cementu na zaprawe do bloczków betonowych (bloczków ma byc ok 1000) dom 130 m kw. Nie mamy pojecia ile choćby szacunkowa otrzeba piachu i cementu.

 

Wszystko zależy od wysokości ścian fundamentowych i tego czy musicie wymieniać grunt czy nie. U mnie na podobny dom wyszło 20 aut 18 tonowych pospółki na samo wypełnienie fundamentów. Mam kiepskie warunki gruntowe (ziemia urodzajna i glina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i przepraszam,ze nie na temat ale może tutaj znajdę pomoc.

Poszukuję solidnej firmy z Trójmiasta,która podjęłaby się aranżacji wnętrza mieszkania 58m2,której nie brakuje chęci,umiejętności i zaangażowania(raz się zawiodłem)dla której dojazd 60km (z Gdyni) nie będzie oległością nie do pokonania(oczywiście mogę pokryć rozsądne koszty dojazdu).

Mam wielki problem ze znalezieniem architekta z ekipą fachowców,która by projekt zrealizowała.Czuje się jakby moje mieszkanie było na końcu świata.Wszyscy na hasło Półwysep odpowiadają-za daleko :(

Czy odległość może stanąć na przeszkodzie posiadania swojego sweet home?

Mam nadzieję,że przy Waszej pomocy,nie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Akrimka

Poza tym poszukuję namiarów na miejsca gdzie w okolicy kupię plastikowe zbiorniki 1200l w rozsądnej cenie (nie musza być czyste).

 

Monika, ja zakupiłem beczki 200L stalowe po 15zł szt na złomowisku. Gotowe do uzycia na wode, łatwo wiadrem nabierać i przestawić.

CO do zbiornika, to na allegro takie po 1000l stopja od około 100zł bez kosza,

W Tczewie znajomu ma po 180zł, chyba kompletne z koszem, jak by co to mogę sie doiwiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.zaczynamy z mężem budowe za 2 tyg.Czy orjentujecie się ile trzeba piachu na fundamenty i ile cementu na zaprawe do bloczków betonowych (bloczków ma byc ok 1000) dom 130 m kw. Nie mamy pojecia ile choćby szacunkowa otrzeba piachu i cementu.

U nas na 1100 bloczków łącznie + zalanie chudziaka (10cm) poszło 34 worki cementu po 25kg + 40l cemplastu (wapno w płynie) do murowania + jakieś 8 ton piachu. Z tego co się zorientowałem, czym gorszy piach tym więcej idzie cementu (najlepszy 0-2 siany). Na budowie piachu i cementu nigdy nie za wiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz domek ma stac 1 m n.p.m co do ziemi to wiemy ze jest w miare ok.W jaki sposób to przeliczac??[/quote

 

Justyna.

Wszystko zależy od technologii wykonania, czyli od tego w jaki sposób będzie twoja ekipa wykonywała. U mnie trzeba wybrać ok 6o cm ziemii pod całym budynkiem, wysypać i zagęścić ok 20cm i od tego poziomu dopiero będziemy zaczynali budowę. Wysokość ław to 40 cm wysokość ścian fundamentowych to 1 metr. Wychodzi z tego że musimy wsypać pospółki na jakieś 1,6 m. Jeżeli przemnożysz to przez powierzchnię zabudowy (u mnie 134,7m2) to wyjdzie ci objętość kruszywa, u mnie 1,6 x 134,7 = 215,52m3. Zakładając ze 1m3 waży 1,5T - 1,5 x 215,52 = 323 Tony to wychodzi jakieś 18 samochodów osiemnasto tonowych.

Oczywiście odejdzie ci objętość ław i ścian fundamentowych, ale i tak będziesz potrzebowała tego kruszywa na obsypanie fundamentów na zewnątrz no i przy okazji wykonania drenażu (chociaż tutaj nalezałoby użyć żwiru).

Idąc dalej i przyjmując ze dorwiesz taką "furkę z piaskiem" za 350 zł wydasz na samo zasypanie fundamentów jakieś 18 x 350 = 6 300 zł.

Nie jest to mało i wiem ze niekażdy inwestor liczy te koszty, ponieważ mysli że wykorzysta ziemię z wykopu. U mnie sie nie da ponieważ jest to humus (ziemia urodzajna) i zasypanie ta ziemią naraziłoby mnie na wąchanie "kiszonki" podczas użytkowania domu.

Nawiasem mówiąc też bede miał poziom posadzki na wysokości 1,0 m.n.p.m. a buduje sie w Cedrach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monikaa13, dobrze byłoby wiedzieć, gdzie ten gruz będzie ci potrzebny.

Tłuczony beton lub cegły można kupić w firmie Gabrex (Niestępowo lub Żukowo). Ja też poszukuję gruzu na utwardzenie drogi.

Sweet Home 1, osobiście się nie dziwię, że masz z tym problem. Ludzie szanują swój czas, który musieliby poświęcić na dojazd na Półwysep. Architekt pewnie jeszcze by się podjął, ale budowlańcy. Byłbyś skłonny pokryć koszt przykładowo za 2 godziny dojazdu 2 ludzi przez 2 miesiące? No i w związku z tym czas ich pracy przy wykańczaniu twojego mieszkanka skrócony byłby o 2h, bo chłopaki też muszą odpocząć. Nie lepiej szukać kogoś lokalnie, a już na pewno ekipy remontowej?

Mogę polecić architektkę Design Atelier z Gdańska. Mimo to nie gwarantuję czy się podejmie.

Dla zainteresowanych. Najtańszy obecnie Porotherm 25 P+W klasa15 z dowozem (5,60zł) i bloczki betonowe fundamentowe (2,80zł) znalazłam w Małkowie Polbet P. Połomski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakieś namiary na sprawdzonych kierowników budowy, wszak kierownika każdy mieć musi.

Sprawdź Baranowskiego oraz Mazgajczyka z Gościcina.

1- tel. 0608-114-852

2- jest gdzieś na forum

Jeśli chodzi o Mazgajczyka - to my mamy nie mamy najlepszych odczuć. U nas co prawda nie był kierbudem tylko wykonywał adapację projektu. Byl niesłowny, wykonalismy mnóstwo telefonów i prosiliśmy się aby w końcu zrobił tę adaptację. Ostatecznie po paru miesiącach oddał projekt, nie wszytskie zmiany były naniesione tak jak chcieliśmy, bo nie spisał sobie dokładnie co ma być zmienione. POza tym zaskoczył nas co do zapłaty - umówilismy się na konkretną cenę za adaptację, a po oddaniu projektu - okazało się że doliczył sobie za dojazdy do starostwa i podatek VAT. LUbię z ludźmi umawiać się na cenę do zapłaty, a nie na jakieś niespodzianki, o których wczesniej nie było mowy. Fakt, że budowalismy w boomie budowlanym, więc może miał dużo roboty, ale jesli miał jej za dużo i nie mógł się wyrobić, to przecież nie musiał przyjmować naszego zlecenia. Na początku chcielismy go na kierbuda ale po przejścicach z projektem nie wyobrażalismy sobie żeby znowu do niego wydzwaniać i się prosić o wizytę na budowie. POzdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie opłaca się zasypywać fundamentów tym samym piachem, który używa się do zapraw itp. Na zasypkę można użyć piachu tańszego a zarazem gorszej jakości.

Ponadto humus, czy jak kto woli próchnica, czyli ziemia z resztkami organicznymi, którą należy usunąć spod posadzki, bo będzie gnić, to zazwyczaj kilkadzisiat cm. Czasem spycha się więcej dla wygody wykonania fundamentów. Można jednak wykopy pogłębić (koparka z łychą lub ręcznia) jedynie po obrysie ław, uwzględniając zapas, by wykonać szalunek i swobodnie murować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym poszukuję namiarów na miejsca gdzie w okolicy kupię plastikowe zbiorniki 1200l w rozsądnej cenie (nie musza być czyste).

 

Monika, ja zakupiłem beczki 200L stalowe po 15zł szt na złomowisku. Gotowe do uzycia na wode, łatwo wiadrem nabierać i przestawić.

CO do zbiornika, to na allegro takie po 1000l stopja od około 100zł bez kosza,

W Tczewie znajomu ma po 180zł, chyba kompletne z koszem, jak by co to mogę sie doiwiedzieć.

 

Dzięki ale do Tczewa mam trochę za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...