Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czesc

Pytanie z gatunku "pytan laika" - czy komin systemowy (Leier) obmurowuje sie jeszcze dodatkowo na poziomie pietra zwykla cegla, czy tylko klinkier poczawszy od wysokosci dachu w gore?

A tak swoja droga to niedlugo trafi mnie szlag jak jeszcze bede musial dzielic czas na budowe i prace zawodowa. Jak mam urlop i pilnuje budowlancow to jest wszystko ok, a jak jestem w pracy to nagle dostaja amnezji, nie pamietaja mojego numeru tel. i robia po swojemu.

Pagin: co do Matelbudu to upusty dostalem od cen katalogowych Ruppa. Przydus mocniej handlowca, niech sie zadeklaruje jaki da upust.

 

Pozdrowionka

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek - już sobie przypomniałem z tym foto.

 

 

Adamaski - na dobrą sprawę możesz w ogóle nie obmurowywać tego komina. Jak sama nazwa wskazuje jest to systemowy - samonośny. Jeśli jednak chcesz to nic nie szkodzi na przeszkodzie - tylko po co. Ja nie obmurowywałem, Sebo podobnie. Część poza dachem, okleję płytkami klinkierowymi i z bańki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze wie jak wyglada badanie dzialki przez Archeologow z Muzeum Miasta Gdanska?

 

Ile to kosztuje, trwa i czy mozna sobe tak po prostu zadzwonic do Muzeum i sie umówić?

 

Moja dzialka jest na granicy obszaru 'zagrożonego archeologicznie'. Mam nadzieje, ze mi tam jakiegos Stonehenge nie znajda...

 

milego i pracowitego weekendu wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich,

 

Mam zagwozdkę, byłem w Pruszczu w Marbudzie omówić zakup blachy ale...gość mi przedstawił koncepcję położenia dachówki cementowej IBF podobno dobra) zrobił mi wyliczenia dla jednego i drugiego i wyszło że różnica jest niecałe 1,5 tys. ze wszystkim poza robocizną. CO ROBIĆ???

 

Grody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolek - nie wołaj archeologów - sam kop. Jak znajdziesz to puścisz to na aukcji :lol: . Będzie na dom.

 

Grody - to już kwestia gustu. Co wolisz blachę, czy dachówkę. Porównaj koszty robocizny. Nie był bym pewien czy są takie same. Co do IBF nie mam niestety zdania. Z tego co pamiętam to dachówka betonowa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grody może inni również /generalnie dla tych co nie zbudowali/ - jak się ma trochę kasy to jest pokusa typu: co to jest 1zł więcej na to czy tamto. Tutaj dachówka tylko droższa o 1,5 kafla + robocizna i daje nam to w sumie 3tys. Tylko 3 i aż 3. Z jednej strony robi się na całe życie, z drugiej te pieniądze mogą być Ci bardzo potrzebne, jeśli nie ma się ich za dużo.

Trzeba uważać z tymi pokusami. My kupiliśmy sprzętu do kuchni za niecale 4 tys. Moze trochę za wcześnie. Miałbym już skończone schody i inne duperele. Przecież bez zmywarki i dodatkowej zamrażarki można się oprzeć, ale była pokusa. Poszliśmy na całość. Teraz tak się zastanawiam czy był to do końca przemyślany strzał. Życie toczy się dalej. Uważajcie na to. Bo jak zabraknie na szklanki, listwę wykańczającą to pies to drapał. Jak zabraknie na grzejniki, opierzenia to już gorzej.

 

Pozdrawiam

niech pogoda będzie piękna w ten weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale podobno to musze miec zaswiadczenie Muzeum Gdanska, ze nic u mnie nie siedzi w ziemi. - sasiedzi cos takiego musieli zalatwiac (wg WZiZT)

 

A co do pracowitego weekendu, to zakladam, ze w ten czas uda sie wam cos zrobic dla Domow. Wiec raczej powinno to byc mile i dajace dodatkowa satysfakcje :)

 

pzdr.

 

 

poprawka po czasie:

okazalo sie, ze Gdanskie Muzeum Archeologiczne wypowiedzialo sie juz w trakcie dzielenia dzialek na budowlane, wiec rozumiem, ze przez dwa lata nie pojawilo sie tam duzo jakis kilkutysiecznoletnich zabytkow :) - czyli chyba nie musze nic zalatwiac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi, Benicio - skończyłem dzisiaj kopanie i pociąłem drut fi 6 na strzemiona - niestety moja praca zatrzymała się ok. godz. 15.00 z powodu braku giętarki do stali, a szkoda, bo pogoda była dzisiaj przednia - w sobotę prace zbrojarskie i szalunek, a pewnie w poniedziałek zalewanie ławy, jak inspektor nie będzie miał zastrzeżeń do mojej pracy :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekendzie.

 

Zawitał do mnie Bolek /pozdrawiam/ - "pogadalimy, zjedlimy" pyszną czekoladę i cukiereczki /dzięki za prezenciki/. Poza tym byłem u Beaty. Jak nic się nie wydarzy /a powinno/ to dzisiaj ją wypuszczą do domu.

 

Wczoraj tylko giełda samochodowa i długi spacer z psem a bym zapomniał: z teściową robiłem weki, tzw. sałatki szwedzkie. Zagrycha musi być :lol: .

 

Docent - żałuję, że nie odwiedziłem Cię. Z drugiej strony na gadulstwo nie ma czasu. W wolnej chwili podskoczę do Ciebie.

 

Pozdrawiam i powodzenia dla tych co na froncie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również witam wszystkich i pozdrawiam wszystkich szczęśliwców już mieszkających w swoich domkach.

 

Jestem szczęsliwa, bo pogoda mi sprzyja i może skończą kłaść deskowanie i papę i kominy wykończą przed zimą.... oby tak dalej, aż żyć się chce. Już nie mogę się doczekać, jak będziemy się z rodzinką ganiać po domku..... i jeść przy wielkim stole.

A i wczoraj rozrysowywaliśmy ścianki działowe na pietrze, wyszło super, chyba we wtorek zaczną je stawiać!

 

Szczęśliwa.........bardzo!!!!!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tam

 

Własnie przed chwilą ustaliłem sobie ważną rzecz. Chce się przeprowadzić do 20.11.2003. Nikt jeszcze o tym nie wie (znaczy rozmawiamy z żoną, że to będzie listopad, ale nie tak konkretnie jeszcze).

Wiecie co, budowy to nijak do przodu nie pchnęło, ale od razu lepiej się czuje :D

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No misie kolorowe. Wracam po nieduzej przerwie. Gratuluje nowym dolaczenia do stracencow myslacych jedynie o domach :-) Reszcie postepow!

 

ADAMSKI - jesli chodzi o cegle klinkierowa to u mnie jest AKA CERG. Kolor nieco wpadajacy w braz.

GROSZEK - ja uwazam ze na dach to tylko i wylacznie dachowka ceramiczna. Ale to zalezy od wielu czynnikow (m.in. cena). W tych sprawach to ja jestem tradycjonalista. Jesli chodzi o cene, to najlepiej dac ten sam dach do kilku firm w basze i dachowce. Zobaczysz roznice to i latwiej podejmiesz decyzje.

DACHOWKOWCY - przypominam o dosc konrektnych znizkach jakie dostalem w SeegerDachu. Dali jeszcze wiecej upustow niz bardzo wyzylowany AMBIT. Polecam choc sprawdzic.

BEA3 - popieram z ta dachowka. Niech sie nieco postaraja z tym kolorem. Jak dzis Cie wkurza to co bedzie za kilka miesiecy. rok, dwa? Bedzie klulo jeszcze bardziej :-)

DOCENT - ja tez bralem beton z UNIKON'u - popieram Kodiego - super i fachowo. Wiem ze kolega bral z RNC (czy jakos tak i mial nieco taniej). Wiem tez ze czasami taniej polega na tym ze nie jest dokladnie tyle samo. Nie mowie ze w kwestii akurat RNC, ale UNIKON nigdy nie mial takich casusow (a EKOBET i owszem ;-)). A tak w ogole to gratuluje postepow!

KODI - z tym tyczeniem to nie zawsze jest tak prosto - widzialem geodete co machnal 4 punkty i ni w cholere nie byl to kwadrat, i nie wiedziec czemu poziom zero w rogach tez sie nie zgadzal :-) Warto wiec potem pomierzyc samemu....

BENICIO - dodaje tez sklep AGD - "Promocja" na Zabiance (koniec deptaka liczac od dworca SKM). Super ceny i wszystko do zalatwienia i stargowania! Za kazdy element AGD zaplacilismy kilka stowek mniej niz w MediaMarkt (nawet ten w promocji).

GRODY - nie wiem jak to liczysz, ale roznica inwestycji/kosztow wzgledem gazu (z sieci) zwraca mi sie przy pompie ciepla po niecalych 5 latach. Mysle, ze niekoniecznie dobrze liczysz, albo masz jakies strasznie dziwne warunki brzegowe. Zawsze moge sluzyc przemysleniami/liczbami :-)

BOLEK - a propos obszarow zagrozonych archeologicznie - ostatnio kopali mi kanalize i 5m od mojej dzialki natrafili na niewybuch. Prace przerwano, Policja, Saperzy - ogolnie zabawa na calego....

DOCENT - gietarka do fi6?? Toz mowisz o 2-3 gwozdziach wbitych w stojaca na nogach palete i rurka. Widzialem jak to u mnie robili (bral kolo na raz 2 druty). O dziwo kazde strzemionko wygladalo identycznie. Kaszubi, Panie....

 

A my w sobote sie przeprowadzilismy i juz tydzien w domku. Roboty jeszcze sporo, ale teraz to juz przyjemnosc. Nie ma kanalizy, wiec wode lu na ulice ( w koncu to wies) a na podwyrku Toi-Toi. Jestesmy szczesliwi jak gwizdki. Dzieciaki tez. Zapraszamy tez goraco forumowiczow.

 

Pozdrawiam serdecznie - juz w pracy i na nasluchu

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! Gratuluje przeprowadzek - u mnie jeszcze malowanie i ... drzwi wewnętrzne. Plan jest taki żeby się do końca października przeprowadzić - zakładam, że mały poślizg może być.

Tylko, właśnie te drzwi - poszukuję ościeżnić do drzwi Porta regulowanych - skrzydła już mam. Cały problem polega na czasie - byłem w 4 czy 5 sklepach i wszędzie czas oczekiwania to około 3 tygodnie - może znacie jakieś miejsce gdzie dałoby się szybciej to załatwić?

No i żeby o rabacie można było pogadać :) .

Poza tym gdyby ktoś potrzebował mam sporo drutu fi 6 do sprzedania - na strzemionka idealny ;) .

Kodi trzymamy kciuki.

Co do dachówki - jestem zwolennikiem ceramicznej - ale cena jest wyższa, więc trzeba mierzyć zamiary na siły .. finansowe. Ostatecznie brałem w Brokerze i sobie chwalę.

Na sam koniec ciekawostka - mój dach i komin stają już ponad rok, niedawno byłem na dachu i ... na kominie znalazłem poziome pęknięcie! Pęknięcie wygląda tak jak by ostatnia warstwa pustaków (system Leier) po prostu została postawiona a nie murowana. Rysa przeszła na wylot przez pustak, tynk i tynk silikonowy. No i może ktoś mi powie skąd to się wzięło?

Rozumiem rysa pionowa - bo coś tam pracuje , osiada ale pozioma? i to ostatni szereg pustaków? (Na szczęście rury z kamionki nie pękły)

I tym akcentem na dziś kończę - pora do pracy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...