Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Akrimka
Bardzo dziękuję za pomoc:) 35 tys chca od nas za przygotowanie wylewki pod dom, ponieważ planujemy stawiać drewniany. Postanowilismy że sami zrobimy tę wylewke, tym bardziej że maż siedzi w budownictwie, ale nie w Polsce. Mam prosbe o namiary na fimre z której mozna by zamówic beton, znlazłam za 233 za m za B15, co sądzicie o tej cennie? Czy w Polsce mozna wypozyczyć samą minikoparke czy tzreba mniec uprawnienia?

Nie ma jak internet! Zastanawiam się jak kiedys ludzie sie budowli:)))

Na mini koparke chyba nie trzeba uprawnień, bo pakuje sie to na przyczepe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Uprawnień nie trzeba. Też brałam pod uwagę taką ewentualność przy wykonywaniu fundamentu pod ogrodzenie. Jednak się nie kalkulowało. Sprawny operator wielkiej kopary za to z małą łyżką (tego się trzeba było naszukać) wykopał rów na 50cm głęboki, 100m długi w 2h.

Uznaliśmy, że posiadacz prawa jazdy kat. B :) nie zostanie w 1 dzień operatorem koparki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAŁY

Wczoraj żona mówi mi o jakimś dziwnym wydarzeniu, ktoś zostawił pod drzwiami piwo (wg. wersji syna, który znalazł). Zona zastanawia się ,czy to wymówka syna,że piwo w domu a ja w śmiech. Już wiem skąd się wzięło. Teraz to już nie masz pretekstu, aby nie wpaść. Bierz żonę, kochankę, przyjaciela etc i zapraszam.

Dla przypomnienia: 604 58 92 15

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAŁY

Wczoraj żona mówi mi o jakimś dziwnym wydarzeniu, ktoś zostawił pod drzwiami piwo (wg. wersji syna, który znalazł). Zona zastanawia się ,czy to wymówka syna,że piwo w domu a ja w śmiech. Już wiem skąd się wzięło. Teraz to już nie masz pretekstu, aby nie wpaść. Bierz żonę, kochankę, przyjaciela etc i zapraszam.

Dla przypomnienia: 604 58 92 15

 

Andrzej

Kochanki to nie, bo by się z żoną pozabijały... ;)

Dzięki, ale na razie nie mam czasu zjeść obiadu, a do domu wracam późnym wieczorem (nocą). Ale co się odwlecze to nie uciecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamy działkę w Redzie, działka jest wąziutka ma 7.2m szerokości, i 33m długości, jest to działka przeznaczona pod zabudowę szeregową. Jesteśmy na etapie poszukiwania projektu pod tą działeczkę, sąsiedzi bezpośrednio przylegający do nas mają postawiony dość duży dom 2 kondygnacyjny + poddasze użytkowe, a do tego piwnica wychodzi 1,2m z ziemi co sprawia wrażenie jeszcze większego. Nasza działka jest przedostatnią posesją niezabudowaną i nie wiadomo czy sąsiad z drugiej strony też nie postawi nam kolosa wielorodzinnego, zważywszy na fakt że działka obok jest też większa od naszej. Zależy nam na ekonomicznej budowie i prostej, szukamy projektu bez udziwnień a mianowicie: proste ściany, dach 2-spadowy między 31-51 stopni, w miarę możliwości chcemy budować sami tak aby koszt był w miarę niski, powierzchnia koło 100m, 3 małe pokoiki u góry i łazienka, na dole salonik kuchnia, kotłownia łazienka i garaż, dom bez podpiwniczenia. Może ma ktoś taki dom, albo w jakiś sposób może nam wskazać projekt bądź projektanta z okolic 3-miasta? Z góry dzięki :)

 

 

 

 

Nie bardzo rozumiem. A jak spełnicie wymogi prawa bud odległosci 4m z oknami od granicy i 3 metry tam gdzie okien nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAŁY

Wczoraj żona mówi mi o jakimś dziwnym wydarzeniu, ktoś zostawił pod drzwiami piwo (wg. wersji syna, który znalazł). Zona zastanawia się ,czy to wymówka syna,że piwo w domu a ja w śmiech. Już wiem skąd się wzięło. Teraz to już nie masz pretekstu, aby nie wpaść. Bierz żonę, kochankę, przyjaciela etc i zapraszam.

Dla przypomnienia: 604 58 92 15

 

Andrzej

Kochanki to nie, bo by się z żoną pozabijały... ;)

Dzięki, ale na razie nie mam czasu zjeść obiadu, a do domu wracam późnym wieczorem (nocą). Ale co się odwlecze to nie uciecze.

 

Szkoda, ja do Wielkanocy do pracy już nie idę, wiec jestem elastyczny.

Ale mimo to zaproszenie otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje obecnie:

-przygotowanie terenu i ulozenie m2 kostki

-m3 sychego betonu na podsypke.

Dziekuje za info.

 

nikt nie ukladal ostatnio kostki? :D

 

Ma ktoś namiary na ekipę, oczywiście sprawdzoną (do w.w zakresu). Nie podbiorę, bo mi nie zależy na czasie, jedynie aby do jesieni zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamy działkę w Redzie, działka jest wąziutka ma 7.2m szerokości, i 33m długości, jest to działka przeznaczona pod zabudowę szeregową. Jesteśmy na etapie poszukiwania projektu pod tą działeczkę, sąsiedzi bezpośrednio przylegający do nas mają postawiony dość duży dom 2 kondygnacyjny + poddasze użytkowe, a do tego piwnica wychodzi 1,2m z ziemi co sprawia wrażenie jeszcze większego. Nasza działka jest przedostatnią posesją niezabudowaną i nie wiadomo czy sąsiad z drugiej strony też nie postawi nam kolosa wielorodzinnego, zważywszy na fakt że działka obok jest też większa od naszej. Zależy nam na ekonomicznej budowie i prostej, szukamy projektu bez udziwnień a mianowicie: proste ściany, dach 2-spadowy między 31-51 stopni, w miarę możliwości chcemy budować sami tak aby koszt był w miarę niski, powierzchnia koło 100m, 3 małe pokoiki u góry i łazienka, na dole salonik kuchnia, kotłownia łazienka i garaż, dom bez podpiwniczenia. Może ma ktoś taki dom, albo w jakiś sposób może nam wskazać projekt bądź projektanta z okolic 3-miasta? Z góry dzięki :)

 

http://www.archon.pl tu poszukajcie jest duzo ciekawych projektów może akurat coś znajdziecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje obecnie:

-przygotowanie terenu i ulozenie m2 kostki

-m3 sychego betonu na podsypke.

Dziekuje za info.

 

nikt nie ukladal ostatnio kostki? :D

 

Ma ktoś namiary na ekipę, oczywiście sprawdzoną (do w.w zakresu). Nie podbiorę, bo mi nie zależy na czasie, jedynie aby do jesieni zrobili.

 

Dzisiaj rozmawialem z Panem Piotrem 662401901 są na bialej liście i wycenili koszt ułożenia kostki na 40 złm2 (robocizna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje obecnie:

-przygotowanie terenu i ulozenie m2 kostki

-m3 sychego betonu na podsypke.

Dziekuje za info.

 

nikt nie ukladal ostatnio kostki? :D

Ja układałem , ale sam... ale to się nie liczy(bo bez podsypki cementowej). ;)

ja musze dać podsypke cementowa bo po calosci bedzie jezdzil samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...