Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I tak się robi, ale u mnie to nie miało wygladać na "nową kostkę", a wręcz przeciwnie na "starą". Tylko żeby te drzewa szybciej rosły... 8)

no cóz zawsze mozna przesadzic drzewa :D ale pewnie koszt moze byc duzy. My mamy rowniez taki klopot. Jeszcze do tego silny wiatr.

Jak wieje to się trzymam bali podtrzymujacych ganek...albo owijam smyczą psa mojej żony. Jeszcze mnie nie zwiało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

jestem nowa na Waszym forum. W sumie to należę do Grupy Budującej Szczecińskiej, ale właśnie jestem na etapie poszukiwania ekipy budowlanej do stanu surowego i mam ofertę od pana z Elbląga który podobno budował już kilka domów w Trójmieście. Ciężko mi jest go sprawdzić ze Szczecina, ale pomyślałam, że może mogłabym uzyskać Waszą białą listę wykonawców, nie wiem czy coś takiego istnieje ale u nas jest. Dodam że główny dowodzący ekipy nazywa się Jacek Jagodziński, będę bardzo wdzięczna za Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje u siebie kocioł gazowy (nie wiem dokładnie jeszcze jaki czy z zamkniętą komorą czy z otwartą) i kominek z dystrybucją ciepłego powietrza no i nie mam pojęcia jakie kominy wybrać. Na pewno systemowe czyli tzw gotowce ale tych też jest mnóstwo na rynku IBF, Schiedel, Leier itp. Może ktoś doradzi na podstawie własnego doświadczenia jaką markę ewentualnie model wybrać. Jeśli chodzi o komin do kotła to najbardziej urządzałby mnie taki uniwersalny, który współpracowałby i z piecem tradycyjnym (z otwartą lub zamkniętą komorą spalania) jak i z kondensacyjnym.

Serdecznie proszę bardziej doświadczonych budujących, którzy etap wyboru komina mają juz za sobą o jakąś radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje u siebie kocioł gazowy (nie wiem dokładnie jeszcze jaki czy z zamkniętą komorą czy z otwartą) i kominek z dystrybucją ciepłego powietrza no i nie mam pojęcia jakie kominy wybrać. Na pewno systemowe czyli tzw gotowce ale tych też jest mnóstwo na rynku IBF, Schiedel, Leier itp. Może ktoś doradzi na podstawie własnego doświadczenia jaką markę ewentualnie model wybrać. Jeśli chodzi o komin do kotła to najbardziej urządzałby mnie taki uniwersalny, który współpracowałby i z piecem tradycyjnym (z otwartą lub zamkniętą komorą spalania) jak i z kondensacyjnym.

Serdecznie proszę bardziej doświadczonych budujących, którzy etap wyboru komina mają juz za sobą o jakąś radę

 

Moje doświadczenie jest takie, że komin systemowy PRESTO PĘKŁ (trójnik i jeden prosty element). Nie wnikam co było przyczyną; źle podłączony kominek lub wada fabryczna trójnika. Presto też mnie "olało" i nie przysłało odpowiedzi na reklamację. Presto miało też bardzo krzywe pustaki keramzytowe i murarz trochę narzekał.

Bardzo wiele osób ma kominy systemowe i sobie je chwali, ja zresztą też byłem zadowolony do momentu pęknięcia. Jednak gdybym drugi raz budował na pewno nie skusiłbym się na taki wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamy działkę w Redzie, działka jest wąziutka ma 7.2m szerokości, i 33m długości, jest to działka przeznaczona pod zabudowę szeregową. Jesteśmy na etapie poszukiwania projektu pod tą działeczkę, sąsiedzi bezpośrednio przylegający do nas mają postawiony dość duży dom 2 kondygnacyjny + poddasze użytkowe, a do tego piwnica wychodzi 1,2m z ziemi co sprawia wrażenie jeszcze większego. Nasza działka jest przedostatnią posesją niezabudowaną i nie wiadomo czy sąsiad z drugiej strony też nie postawi nam kolosa wielorodzinnego, zważywszy na fakt że działka obok jest też większa od naszej. Zależy nam na ekonomicznej budowie i prostej, szukamy projektu bez udziwnień a mianowicie: proste ściany, dach 2-spadowy między 31-51 stopni, w miarę możliwości chcemy budować sami tak aby koszt był w miarę niski, powierzchnia koło 100m, 3 małe pokoiki u góry i łazienka, na dole salonik kuchnia, kotłownia łazienka i garaż, dom bez podpiwniczenia. Może ma ktoś taki dom, albo w jakiś sposób może nam wskazać projekt bądź projektanta z okolic 3-miasta? Z góry dzięki :)

 

 

 

 

Nie bardzo rozumiem. A jak spełnicie wymogi prawa bud odległosci 4m z oknami od granicy i 3 metry tam gdzie okien nie ma.

 

Plan zagospodarowania przestrzennego mówi o zabudowie szeregowej, i nie ma problemu z odległościami, jak sama nazwa mówi szeregowiec ściana w ścianę natomiast jeśli chodzi o front i tył to odległości do granicy będą wystarczające działka ma 33m długości, dom będzie miał między 12-15m czyli nie będzie nawet w połowie działka zabudowana, a poza tym stoi tam już dużo domów na takich działkach jak nasza i nie ma żadnych problemów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobie z tego sprawę - pisałam przecież,że plan zagospod. gminy, nie zezwala na działce mojej wielkości - aczkolwiek, wiem że inni robią, w tymnasi są siedzi na identycznych działkach... i jakoś nic się nie dzieje... chociaż może "do czasu". Dlatego też pytam na forum, czy szambo podlega odbiorowi wraz z budynkiem mieszkalnym? Oraz czy ktoś moze mi sie "przyczepic" do braku szamba?

 

Mam szambo na działce, budowana jest kanaliza i nie zezwalaja na budowę oczyszczalni. I szambo musiało mieć odbiór prawcownika gminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobie z tego sprawę - pisałam przecież,że plan zagospod. gminy, nie zezwala na działce mojej wielkości - aczkolwiek, wiem że inni robią, w tymnasi są siedzi na identycznych działkach... i jakoś nic się nie dzieje... chociaż może "do czasu". Dlatego też pytam na forum, czy szambo podlega odbiorowi wraz z budynkiem mieszkalnym? Oraz czy ktoś moze mi sie "przyczepic" do braku szamba?

 

Mam szambo na działce, budowana jest kanaliza i nie zezwalaja na budowę oczyszczalni. I szambo musiało mieć odbiór prawcownika gminy.

 

Macie szczęście,że wam budują kanalize. U nas nie ma na to widoków :( Ale popytam w gminie, po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Akrimka
Witam

Planuje u siebie kocioł gazowy (nie wiem dokładnie jeszcze jaki czy z zamkniętą komorą czy z otwartą) i kominek z dystrybucją ciepłego powietrza no i nie mam pojęcia jakie kominy wybrać. Na pewno systemowe czyli tzw gotowce ale tych też jest mnóstwo na rynku IBF, Schiedel, Leier itp. Może ktoś doradzi na podstawie własnego doświadczenia jaką markę ewentualnie model wybrać. Jeśli chodzi o komin do kotła to najbardziej urządzałby mnie taki uniwersalny, który współpracowałby i z piecem tradycyjnym (z otwartą lub zamkniętą komorą spalania) jak i z kondensacyjnym.

Serdecznie proszę bardziej doświadczonych budujących, którzy etap wyboru komina mają juz za sobą o jakąś radę

 

Moje doświadczenie jest takie, że komin systemowy PRESTO PĘKŁ (trójnik i jeden prosty element). Nie wnikam co było przyczyną; źle podłączony kominek lub wada fabryczna trójnika. Presto też mnie "olało" i nie przysłało odpowiedzi na reklamację. Presto miało też bardzo krzywe pustaki keramzytowe i murarz trochę narzekał.

Bardzo wiele osób ma kominy systemowe i sobie je chwali, ja zresztą też byłem zadowolony do momentu pęknięcia. Jednak gdybym drugi raz budował na pewno nie skusiłbym się na taki wynalazek.

 

Też stoję przed wyborem

I znalazałem tak:

http://www.kominy.cjblok.com.pl/pl/10,35/2/39//elementy_do_budowy_komina_trojwarstwowego.html

 

Maja na alledrogo 7mb fi200 z wentylacją po 1800zł +260 wysyłka

http://allegro.pl/item598903809_solidny_komin_ceramiczny_200_w_7m_cj_blok.html

 

 

Lub firma z Gdyni - ale to chyba jest własnie Presto

hmmm

http://allegro.pl/item585337590_systemy_kominowe_kominy_komin_ceramiczny_fi200_8mb.html

 

No jest jeszcze reszta ale za to bardzo droga - oferte mam z hurtowni co biorę materiały to około 2600zł za Leyer lub Shreyera.

 

Ciekawą ofertę komina uniwersalnego ma firma z Ciechanowa:

http://www.jawar.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=156&Itemid=170

Ale nie wiem gdzie znaleść te ich kominy tutaj na pomorzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek wie skad PILNIE wziasc gruz (kazdy rodzaj). Pilnie potrzeba tego ok 10 ciezarowek bo innaczej nie mam jak na dzialke dojechac. Oczywiscie sa firmy to sprzedajace ale cena 15pln za tone powala mnie przy ilosci jaka musze wysypac.

 

Pomozcie pls!!!

 

 

 

 

Zdrapko

 

Ja też się podpisuje, z tym że cena 15zl/t mi odpowiada, tylko gdzie ją znaleźć?

Zap

 

Witam.

 

Widze, ze gruz ostatnio strasznie poszukiwany. Mam go troche na zbycie, bo jak moi ,,fachowcy" sie rozwineli to nawet schody trzeba bylo zwalac, o scianach nie wspomne.... Az sie nie chce pisac. W kazdym razie mam tego troche... Ceramika, beton, normalne odpady, ale moze sie komus przyda. Do odbioru w Straszynie, niestety nie dysponuje transportem. Zapraszam na budowe, mozna popatrzec, bedzie tego moze ciezarowka. Niby niewiele, ale zawsze cos.

Kontakt na priv lub maila, bo jestem w rozjazdach.

 

Pozdr

 

TD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje u siebie kocioł gazowy (nie wiem dokładnie jeszcze jaki czy z zamkniętą komorą czy z otwartą) i kominek z dystrybucją ciepłego powietrza no i nie mam pojęcia jakie kominy wybrać. Na pewno systemowe czyli tzw gotowce ale tych też jest mnóstwo na rynku IBF, Schiedel, Leier itp. Może ktoś doradzi na podstawie własnego doświadczenia jaką markę ewentualnie model wybrać. Jeśli chodzi o komin do kotła to najbardziej urządzałby mnie taki uniwersalny, który współpracowałby i z piecem tradycyjnym (z otwartą lub zamkniętą komorą spalania) jak i z kondensacyjnym.

Serdecznie proszę bardziej doświadczonych budujących, którzy etap wyboru komina mają juz za sobą o jakąś radę

Kupujesz normalny, a w przypadku kondensata wsadzasz rurę 80 i ok.

Co do firmy ja mam np Zapela i nie narzekam. był sporo tańszy od Schiedla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje u siebie kocioł gazowy (nie wiem dokładnie jeszcze jaki czy z zamkniętą komorą czy z otwartą) i kominek z dystrybucją ciepłego powietrza no i nie mam pojęcia jakie kominy wybrać. Na pewno systemowe czyli tzw gotowce ale tych też jest mnóstwo na rynku IBF, Schiedel, Leier itp. Może ktoś doradzi na podstawie własnego doświadczenia jaką markę ewentualnie model wybrać. Jeśli chodzi o komin do kotła to najbardziej urządzałby mnie taki uniwersalny, który współpracowałby i z piecem tradycyjnym (z otwartą lub zamkniętą komorą spalania) jak i z kondensacyjnym.

Serdecznie proszę bardziej doświadczonych budujących, którzy etap wyboru komina mają juz za sobą o jakąś radę

 

Moje doświadczenie jest takie, że komin systemowy PRESTO PĘKŁ (trójnik i jeden prosty element). Nie wnikam co było przyczyną; źle podłączony kominek lub wada fabryczna trójnika. Presto też mnie "olało" i nie przysłało odpowiedzi na reklamację. Presto miało też bardzo krzywe pustaki keramzytowe i murarz trochę narzekał.

Bardzo wiele osób ma kominy systemowe i sobie je chwali, ja zresztą też byłem zadowolony do momentu pęknięcia. Jednak gdybym drugi raz budował na pewno nie skusiłbym się na taki wynalazek.

 

Też stoję przed wyborem

I znalazałem tak:

http://www.kominy.cjblok.com.pl/pl/10,35/2/39//elementy_do_budowy_komina_trojwarstwowego.html

 

Maja na alledrogo 7mb fi200 z wentylacją po 1800zł +260 wysyłka

http://allegro.pl/item598903809_solidny_komin_ceramiczny_200_w_7m_cj_blok.html

 

 

Lub firma z Gdyni - ale to chyba jest własnie Presto

hmmm

http://allegro.pl/item585337590_systemy_kominowe_kominy_komin_ceramiczny_fi200_8mb.html

 

No jest jeszcze reszta ale za to bardzo droga - oferte mam z hurtowni co biorę materiały to około 2600zł za Leyer lub Shreyera.

 

Ciekawą ofertę komina uniwersalnego ma firma z Ciechanowa:

http://www.jawar.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=156&Itemid=170

Ale nie wiem gdzie znaleść te ich kominy tutaj na pomorzu.

 

 

no właśnie rodzajów i marek kominów systemowych jest mnóstwo ala jak przychodzi co do czego to trudno je znaleźć w hurtowni szczeglnie u nas w okolicach trójmiasta. Zauważyłem że w urtowniach maja zazwyczaj tylko najdroższegi schiedla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kierownika o specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń sanitarnych, tzn. do prowadzenia robót budowy zbiornika na ścieki i instalacji wodociągowej.

A także kierownika z uprawnieniami na instalacje elektryczne.

(budowa w okolicach Chwaszczyna)

---

Będę wdzięczny także za info ile sobie powinni żądać zapłaty abym nie przepłacił...

Poszukuje teraz kierownika elektryki (uprawnienia kierownicze; do zgloszenia w inspektoracie budowlanym, i na 1-2 wizyty). Kierownika wod-kan polecil mi kiedyś Mały, może teraz poleci mi d/s elektrycznych ? :D

 

Poza tym pytanko: 20zl/m2 netto za tynk cem-wap maszynowy z materialem to OK?

 

A jesli chcialbym wlasny material (cement, wapno) to jakich firm warto a jakich nie?

 

Dzieki z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pozostało mi sporo granulatu styropianowego, którego chciałbym się pozbyć za przysłowiowe piwo. Potrzebowałem około 0,5m3 a jako że sprzedawca miał tylko w wrokach 2m3 mam jakieś 1,5m3. To co zostało w najbliższym czasie nie przyda mi się, także jeśli ktoś jest chętny to proszę o kontakt na priw. Do odbioru w Chwaszczynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...