Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Poszukuje do ogrodu dla dziecka huśtawki ze zjeżdżalnią, domku i tym podobnych atrakcji. Chciałabym, aby były to rzeczy z drewna. Gdzie kupowaliście takie atrakcje do swoich ogrodów? W marketach budowlanych pojawiły się pojedyncze modele huśtawek, ale może kojarzycie inne miejsca gdzie jest większy wybór tego typu rzeczy?

 

my kupilismy zestaw na gieldzie w pruszczu do tego stól + lawy + buda dla psa. Jest wielu sprzedajacych warto podjechac w niedziele i wybrac sobie firme ktora wykona. My bylismy zadowolenie zrobili na czas i porzadnie. Firma ktora nam zrobila przewaznie jest w rogu gieldy na koncu uliczki ze starociami maja katalogi niemieckie i robia wszystko z nich na zamowienie

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Drodzy budujący mam pytanie jaki przekroj komina (chodzi mi o fi rury) zastosowaliscie w swoich kominach do kominków a jaki w kominach spalinowych . Ja zamówiłem fi 200 mm do kominka i fi 140 mm do kotla gazowego z zamknieta komora spalania i zastanawiam sie teraz czy to był dobry wybor (powierzchnia uzytkowa domu 130 m)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

my kupilismy zestaw na gieldzie w pruszczu do tego stól + lawy + buda dla psa. Jest wielu sprzedajacych warto podjechac w niedziele i wybrac sobie firme ktora wykona. My bylismy zadowolenie zrobili na czas i porzadnie. Firma ktora nam zrobila przewaznie jest w rogu gieldy na koncu uliczki ze starociami maja katalogi niemieckie i robia wszystko z nich na zamowienie

CMyK

 

Możesz pokazać zdjęcie i orientacyjną cenę, jeżeli to nie tajemnica :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zuzycia wody na budowie.Nie jestem w stanie tego teraz okreslic ale zwróce na to uwage:)Wiem tylko ze na oblewanie fudamentów poszło 1500l.Mamy u rodziców studnie głębinową więc mamy o tyle konfortową sytuacje.Podjerzdzamy dostawczym autem z baniakiem.Zalewamy i 3 km dalej stawiamy dom.Także taki baniak spadł nam z nieba.Na poczatku korzystalismy z 100l beczek ale nie zdały egzaminu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądm się za oknami - intersuję mnie plastikowe, bylismy dzisiaj w alu-plascie, ale mam mieszane uczucia. Co polecacie, albo co wstawiliście?

 

My wstawiliśmy okna Avante kupowane w Megabudzie - zestaw 3-szybowy i obustronnie złoty dąb. Wyglądają naprawdę dobrze. Na forum są wątki poświęcone oknom różnych firm. Po ich przeczytaniu miałem takie zamieszanie w głowie, że na ich podstawie nie zdecydowałbym się chyba na żadne. :)

Zdecyduj, jakie parametry okna są dla Ciebie ważne: przenikalność, wzmocnienia, okucia... a potem wyślij zapytanie ofertowe do kilku firm. Te dobre, sprawdzone znajdziesz na białej liście wykonawców, te do których nie warto wysyłać - na czarnej. Porównasz oferty, zdecydujesz.

My też mamy z Megabudu obustronny orzech, dźwiękoszczelne( lotnisko w pobliżu), antywłamaniowe (wzmocnione szyby, ktore się nie roztrzaskują), ze szprosami (mogą byc bez lub z jakimi tylko chcesz). Mają tam szeroką ofertę i bardzo miłą, rzetelną obsługę. Okna podobają mi się i jestem zadowolona z wyboru. Namiar tel. 501 22 87 41. Podpisuję się pod radą poprzednika porównaj oferty, a potem zdecyduj. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Waszą Grupę Budujacą i przepraszam za spam ale....

 

"SOS!!!! 14 kwietnia b.r. w Wągrodnie /Piaseczno spalił się doszczętnie dach domu, naszych weterynarzy i sąsiadów. Przeprowadzając się pod Piaseczno nawet nie sądziliśmy, że spotkamy tu tak miłych i życzliwych ludzi, którzy wspaniale potrafią pomagać naszym czworonogom.Teraz sami potrzebują pomocy! Liczy się każda złotówka.

 

My wszyscy, którzy ich znamy prosimy o pomoc dla nich!"

 

http://pogorzelcy.sos.pl/

 

 

Wątek: http://forum.muratordom.pl/piaseczno-i-okolice,t2135-12540.htm

17 Kwiecień 2009 12:25 Temat postu: SOS!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie czarna lista, ale chcę i tutaj Was ostrzec przed człowiekiem nieuczciwym, na którego tutaj jakiś czas temu podałam namiar. Sprzedaje szamba, w ofercie ma wykop, osadzenie i podłączenie do kanalizacji w domu. Pełen montaż. Prace u nas wykonał jesienią, chcieliśmy miec to z głowy, żeby potem nie kopac między wszystkimi przyłączami. Człowiek z naszych okolic, obiecywał,że na wiosnę, gdy grunt osiądzie i położymy kostkę - dotnie zbyt wysoki kominek i założy pokrywę żeliwną (za drobną dopłatą). Można było wziąc tańszy, choc o identycznych parametrach zbiornik z Radomia, ale tu było wszystko szybko i od Ado Z. Było?! :evil: Od 3 tygodni usiłuję dogadac się z człowiekiem - na próżno. Wiosną okazało się, że mimo nieukończonych jeszcze prac hydraulicznych i nie korzystaniu z kanalizacji - szambo błyskawicznie napełnia się wodą. Według hydraulika, sprawa pewnie jest błaha. Złe uszczelnienie. Trzeba wypompowac wodę i od środka uszczelnic. Robota na pół godziny. Tyle tylko, że p. Mariusz Tymiński nie chce jej wykonac. Ma full zamówień, żywa gotówka czeka, a tu jakaś kobieta czegoś się domaga. W podsuwanej przez pana Mariusza Tymińskiego umowie nie ma słowa o gwarancji, a więc hulaj duszo... A ty gapo płac.Pieniądz zainkasowany, więc mam cię kliencie w swoim Fachowym Nosie, razem z prawnikami i forum. Od 3 tygodni trwa farsa czy komedia. Pan Mariusz początkowo obiecał, że usterkę usunie. Umawiał się na terminy, godziny, dni. Straciłam na budowie sporo czasu czekając na właśnie jadących do mnie "fachowców", których podróż trwa do dzisiaj. A pan Mariusz jak się zorientuje, że to ja dzwonię, to nie odbiera, albo rozłącza. Zachwuje się według mnie szokująco niepoważnie. Może miałam pecha i tylko u mnie montaż nie wyszedł, ale myślę, że nie warto tak bardzo zajmowac czasu fachowcowi, żeby mu go brakowało dla tych klientów, u których trzeba usunąc usterkę. Takim klientem może byc każdy z was. Przepraszam, że podając na forum telefoniczny namiar na tego pana nieświadomie naraziłam was na takie jak moja "walki". Pan bardzo się dziwi, że sobie tego do tej pory sama nie zrobiłam, bo w końcu ileż to może kosztowac... :o :evil:

UWAGA ! OSTRZEGAM ! PRZED P.TYMIŃSKIM MARIUSZEM Z FIRMY INWESTYCJI BUDOWLANYCH "ALU- STOLBUD" Z SIEDZIBĄ W ŻUKOWIE UL. LNISKA 22. PODAWANY UPRZEDNIO PRZEZE MNIE NUMER TELEFONU : 515 25 38 72

SAM NUMER BEZ NAZWY I SIEDZIBY FIRMY PODAWANY JEST NA ŻÓŁTYCH BANERACH Z HASŁEM SZAMBA...

Kolejne szambo o takiej samej pojemności, na tzw. "burzówkę", przyjeżdża jutro do mnie z Radomia. Jest o 2000 zł. tańsze, ale samemu trzeba przygotowac wykop. Tym razem przynajmniej uczciwie stawiana jest sprawa i wiem, co sobie mam sama zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dawnych i nowych forumowiczow. Jesli ktos z Was nie mialby pomyslu na to, kto ma mu wykonać świadectwo energetyczne dla domu lub potrzebowal kierownika robot elektrycznych (uprawnienia budowlane elektryczne bez ograniczn do projektowania i nadzoru) - moze skontaktować się z moim mezem - tel 501 441 198.

 

Polecam. Pan Sławomir jest u mnie kierownikiem robot elektrycznych, ktorego to kierownika wymagaja przepisy budowlane (tak samo zreszta jak kierownika do robot wod-kan tyle). Nikt o tym prawie nie wie, bo inspektoraty budowlane nie egzekwowaly tego od nikogo. Az w moim przyszlym powiecie - Wejherowie - pojawil sie nowy naczelnik inspektoratu budowlanego (z Gdyni) i zaczal wymagac kierownikow (zglaszanych na 7 dni przed rozpoczeciem robot!) od wszystkich budujacych jednorodzinne domki. Tak wlasnie powiedziala mi pani w inspektoracie odpowiadajac na pytanie czy tylko ja jestem tak "dyskryminowany". Mam juz klopot z glowy ale "pare" zl z tej okazji do wydania extra. A jak juz placic komus, to lepiej takiemu co doradzi (jak pan Slawomir) niz tylko zlozy wymagany prawem podpis w dzienniku budowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądm się za oknami - intersuję mnie plastikowe, bylismy dzisiaj w alu-plascie, ale mam mieszane uczucia. Co polecacie, albo co wstawiliście?

 

My wstawiliśmy okna Avante kupowane w Megabudzie - zestaw 3-szybowy i obustronnie złoty dąb. Wyglądają naprawdę dobrze. Na forum są wątki poświęcone oknom różnych firm. Po ich przeczytaniu miałem takie zamieszanie w głowie, że na ich podstawie nie zdecydowałbym się chyba na żadne. :)

Zdecyduj, jakie parametry okna są dla Ciebie ważne: przenikalność, wzmocnienia, okucia... a potem wyślij zapytanie ofertowe do kilku firm. Te dobre, sprawdzone znajdziesz na białej liście wykonawców, te do których nie warto wysyłać - na czarnej. Porównasz oferty, zdecydujesz.

 

Dzieki! Wysłaliśmy kilka zapytań i czekamy - ale jest tyle różnych firm i cena nie zawsze idzie w parze w przystepną jakością, dlatego szukałam tu pomocy.

Mam nadzieję, że coś znajdziemy co nam będzie odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Akrimka

Witam

Możecie sie pochwalić jakie stropy gęstożebrowe kupowaliście, gdzie i jakie były ceny? Można na prv.

Stoję przed wyborem i coś czuje ze mnie kręcą z ceną. W ofercie w Tczewie maja Leier betonowy lub Winenberg. Podobno Leier tańszy ale więcej betonu wchodzi i rozrachunku na to samo wychodzi się.

Z góry dzięki za pomoc, decyzją trudna jak przy kominach systemowych..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możecie sie pochwalić jakie stropy gęstożebrowe kupowaliście, gdzie i jakie były ceny? Można na prv.

Stoję przed wyborem i coś czuje ze mnie kręcą z ceną. W ofercie w Tczewie maja Leier betonowy lub Winenberg. Podobno Leier tańszy ale więcej betonu wchodzi i rozrachunku na to samo wychodzi się.

Z góry dzięki za pomoc, decyzją trudna jak przy kominach systemowych..:)

 

ja właśnie jestem po wyborze - miałem do zakupienia 2 stropy 100m2. wyszło że najlepiej było ściągnąć z Polski. za 2 stropy z transportem ze stropexu (bardzo dobra jakość, pustaki 12-komorowe) dałem 14,5 tys. zł brutto. producent terivy z osowy chciał za tę samą zawartość o niemal 4 tys. więcej

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupujecie - kupiliscie stal ? - gdzie maja dobre ceny ?

 

rejon - ( Kszuby-Gdansk-obwodnica-Pruszcz Gd )

Polecam METALZBYT w Gdansku

 

ja biorę w techmaprojekt w Gdańsku. ceny po prostu rewelacyjne (razem z dowozem do Bojana), a kierownik - Pan Kurdelski bezproblemowy i słowny. kontakt brałem z białej listy trójmiejskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuje do ogrodu dla dziecka huśtawki ze zjeżdżalnią, domku i tym podobnych atrakcji. Chciałabym, aby były to rzeczy z drewna. Gdzie kupowaliście takie atrakcje do swoich ogrodów? W marketach budowlanych pojawiły się pojedyncze modele huśtawek, ale może kojarzycie inne miejsca gdzie jest większy wybór tego typu rzeczy?

Zobacz w centrach ogrodniczych, takich gdzie drzewka sprzedają, tam często sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...