Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

Jestem nową na forum muratora, dlatego najpierw chciałabym się przywitać. Mam również pytanie do już budujących jak również tych , którzy dopiero szukają działki.

Jesteśmy z mężem na etapie szukania działki na budowę naszego domu, interesują nas okolice Leźna, pępowa, ale tam tysiąc metrów to koszt 180 do 200 tysięcy złotych. Dlatego mam pytanie, czy kupować teraz działkę czy lepiej się jeszcze wstrzymać bo może stanieją (czy to w ogóle możliwe?).

Znalazłam jeszcze ofertę "pomorskiego domu" w Borczu koło żukowa, gdzie działka 3000 metrów to koszt ok 100 tysięcy złotych.Czy to nie za tanio , przy dzisiejszych cenach, a może ktoś już od nich kupował.

pozdrawiam

i proszę o radę

 

Witam! Też widziałam te ogłoszenia o działkach w Borczu - sprawdź czy nie są to przypadkiem działki rolne, z którymi będzie problem z przekształceniem na budowlane? A może będzie gdzieś w pobliżu przebiegała jakaś nowa droga wielopasmowa? Bo cena jest trochę zaskakująca.Sprawdź wszystko w gminie!! Myśmy kupili działkę za Gdańskiem parę lat temu za w ogóle inne pieniądze i teraz się budujemy. Za takie ceny jak dzisiaj chodzi ziemia to w życiu byśmy noc nie kupili - i chyba małe prawdpodobieństwo oby ziemia jakoś strasznie staniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

Jestem nową na forum muratora, dlatego najpierw chciałabym się przywitać. Mam również pytanie do już budujących jak również tych , którzy dopiero szukają działki.

Jesteśmy z mężem na etapie szukania działki na budowę naszego domu, interesują nas okolice Leźna, pępowa, ale tam tysiąc metrów to koszt 180 do 200 tysięcy złotych. Dlatego mam pytanie, czy kupować teraz działkę czy lepiej się jeszcze wstrzymać bo może stanieją (czy to w ogóle możliwe?).

Znalazłam jeszcze ofertę "pomorskiego domu" w Borczu koło żukowa, gdzie działka 3000 metrów to koszt ok 100 tysięcy złotych.Czy to nie za tanio , przy dzisiejszych cenach, a może ktoś już od nich kupował.

pozdrawiam

i proszę o radę

 

Witam,

 

3000 metrow za 100 tysi to brzmi nierealnie, no chyba, ze moze gdzies w szczerym polu, gdzie nic nigdy przedtem...Trudno uwierzyć... My na początku tego roku w Pępowie - 820 m2 za 115 tysi nabyliśmy...Czy warto się wstrzymać...hmmm nie wiadomo...jak sie chce budować teraz, bo dobra koniuktura, to nie warto. Jak wierzyć nadziei, ze ceny spadną, to warto, ale wtedy koniuktura może być gorsza...i wyjdzie podobnie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witam skad braliscie szambo jedno ;un dwu komorowe z atestem betonowe - wiem ze z Radomia ktos w kilka osob bral ale niemam z kim pozatym chcialbym nalpeiej z montazem wiem ze w Redzie jest firma i chca 3200 netto za 10.000 z atestem ale bez montazu chyba wiec szukam dalej jak sa ceny w innych firmach , co polecacie i co warto brac bo wiem ze jakosc wykonania jest rozna pozdrawiam :-) PS moze ktos jest chetny to za transport zaplacimy mniej w Radomiu sa po 2200 netto + transport zanlazlem 2 firmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witam skad braliscie szambo jedno ;un dwu komorowe z atestem betonowe - wiem ze z Radomia ktos w kilka osob bral ale niemam z kim pozatym chcialbym nalpeiej z montazem wiem ze w Redzie jest firma i chca 3200 netto za 10.000 z atestem ale bez montazu chyba wiec szukam dalej jak sa ceny w innych firmach , co polecacie i co warto brac bo wiem ze jakosc wykonania jest rozna pozdrawiam :-) PS moze ktos jest chetny to za transport zaplacimy mniej w Radomiu sa po 2200 netto + transport zanlazlem 2 firmy

 

Zależy co rozumiesz poprzez "montaż" szamba, ale wstawienie szamba do dołu, nałożenie pokrywy i montaż kominka jest w cenie szamb "radomskich".

 

Odnośnie Sałexpolu, widziałem dwa negatywne wpisy na forum, jeden wręcz dramatyczny, szambo rozpadło się od razu po włożeniu do do dołu :-) Ale może to był tylko wypadek przy pracy... Ja swoje brałem z Jesbetu i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też znalazłam te wpisy, ale niestety po fakcie czyli po zakupie :)

Moje szambo wygląda dobrze i mam nadzieję, że nic się nie będzie działo ;)

 

A co do montażu to jest tak jak mówisz: wstawienie szamba do dołu, nałożenie pokrywy, montaż kominka i włazu

 

Ja dodatkowo wzięłam pokrywę najazdową.

 

Wszystko razem kosztowało mnie 3300 netto za 10m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witam skad braliscie szambo jedno ;un dwu komorowe z atestem betonowe - wiem ze z Radomia ktos w kilka osob bral ale niemam z kim pozatym chcialbym nalpeiej z montazem wiem ze w Redzie jest firma i chca 3200 netto za 10.000 z atestem ale bez montazu chyba wiec szukam dalej jak sa ceny w innych firmach , co polecacie i co warto brac bo wiem ze jakosc wykonania jest rozna pozdrawiam :-) PS moze ktos jest chetny to za transport zaplacimy mniej w Radomiu sa po 2200 netto + transport zanlazlem 2 firmy

 

Zależy co rozumiesz poprzez "montaż" szamba, ale wstawienie szamba do dołu, nałożenie pokrywy i montaż kominka jest w cenie szamb "radomskich".

 

Odnośnie Sałexpolu, widziałem dwa negatywne wpisy na forum, jeden wręcz dramatyczny, szambo rozpadło się od razu po włożeniu do do dołu :-) Ale może to był tylko wypadek przy pracy... Ja swoje brałem z Jesbetu i jestem zadowolony.

 

OK czyli w zasadzie w wiekszoci wypadkow musze sam zrobic wykop a firma przyjedzie i HDS-em poporstu zamontuje w dole ...ok bede dzwonil i sie dowiem co i jak mam juz 2 osobe chetna na szambo z Radomia pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jestem nową na forum muratora, dlatego najpierw chciałabym się przywitać. Mam również pytanie do już budujących jak również tych , którzy dopiero szukają działki.

Jesteśmy z mężem na etapie szukania działki na budowę naszego domu, interesują nas okolice Leźna, pępowa, ale tam tysiąc metrów to koszt 180 do 200 tysięcy złotych. Dlatego mam pytanie, czy kupować teraz działkę czy lepiej się jeszcze wstrzymać bo może stanieją (czy to w ogóle możliwe?).

Znalazłam jeszcze ofertę "pomorskiego domu" w Borczu koło żukowa, gdzie działka 3000 metrów to koszt ok 100 tysięcy złotych.Czy to nie za tanio , przy dzisiejszych cenach, a może ktoś już od nich kupował.

pozdrawiam

i proszę o radę

Ja kupowałam działkę tuż przed bumem. Ale też okazyjnie, bo już wiadomo było co się święci i ceny szły w górę z tygodnia na tydzień.

Jedyne co mogę polecić to poszukiwania na własną rękę.

Nam udało się za 3 podejściem. Pukaliśmy do kilku domów, które stały tam już sporo lat i miały zabudowania gospodarcze z nadzieją, że ten ktoś, albo ma ziemię, albo zna wszystkich w okolicy. Zaliczyliśmy Niestępowo, Leźno i okolice, aż w końcu padło na Żukowo. Dotarliśmy tam w poszukiwaniu działki z ogłoszenia, a przy okazji wstąpiliśmy do gospodarza. I to było to.

Było taniej także ze względu na brak mediów. Trzeba wtedy uzbroić się w cierpliwość. Prąd był już na etapie realizacji projektu, ale ścieżkę do gminy o sieć wod-kan musiałam wydeptać sama.

I teraz trafiają się okazje. Zasadniczo za metr dziłki po sąsiedzku wołają już 3-4 razy więcej, ale w ubiegłym roku sąsiadowi trafiła się okazja i kupił ziemię po cenie niewiele większej od naszej.

Nic tylko szukaj i oczywiście dokładnie sprawdzaj okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witam skad braliscie szambo jedno ;un dwu komorowe z atestem betonowe - wiem ze z Radomia ktos w kilka osob bral ale niemam z kim pozatym chcialbym nalpeiej z montazem wiem ze w Redzie jest firma i chca 3200 netto za 10.000 z atestem ale bez montazu chyba wiec szukam dalej jak sa ceny w innych firmach , co polecacie i co warto brac bo wiem ze jakosc wykonania jest rozna pozdrawiam :-) PS moze ktos jest chetny to za transport zaplacimy mniej w Radomiu sa po 2200 netto + transport zanlazlem 2 firmy

witam

wlasnie zamontowano u mnie szambo betonowe 9m3.koszt od a do z 5100 brutto.szybko sprawnie firma polecana na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witam skad braliscie szambo jedno ;un dwu komorowe z atestem betonowe - wiem ze z Radomia ktos w kilka osob bral ale niemam z kim pozatym chcialbym nalpeiej z montazem wiem ze w Redzie jest firma i chca 3200 netto za 10.000 z atestem ale bez montazu chyba wiec szukam dalej jak sa ceny w innych firmach , co polecacie i co warto brac bo wiem ze jakosc wykonania jest rozna pozdrawiam :-) PS moze ktos jest chetny to za transport zaplacimy mniej w Radomiu sa po 2200 netto + transport zanlazlem 2 firmy

witam

wlasnie zamontowano u mnie szambo betonowe 9m3.koszt od a do z 5100 brutto.szybko sprawnie firma polecana na forum

 

My kupowaliśmy z Radomia za 10 000 m zapłaciliśmy z montażem 3000 zł. Na skrzyknięcie się na forum bym nie liczył też próbowaliśmy ale nic z tego nie wyszło. Natomiast prawda jest taka że większość ludzi ciągnie szamba z Radomia wiec Panowie nie jadą z jednym zbiornikiem tylko komasują dostawy wiec i tak nie ponegocjijesz obie ceny za wspólną dostawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej moze z innej beczk ile placiliscie za wylewki mam propozycje od poleconej ekipy 12 sama robocizna + material - niwiem ale mowili mi ze cena zalezy od grubosci potem wylewki ile wyjdzie za material ale srednio podbno wychodzi 27-30zl z materialem ( bede mial na calym dole podlogowke ) wiec pewnie siatka bedzie doliczana i w garazu czy to powinno byc w cenie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ile placiliscie za wylewki

 

Płaciłem za robociznę 11zł/m2. Łącznie z materiałem wyszło około 23zł/m2 - samą warstwę betonu. Natomiast całość - 2xfolia, 2x6 styro, 7cm betonu ze zbrojeniem i plastyfikatorem - materiał i robocizna wyszło 47zł/m2.

 

Robota w marcu, pod Gdańskiem, ekipa z Tczewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

Prosze Panstwa o porade jakie tynki zewnetrzne mineralne czy silikatowe?

 

Jakiej firmy? Mnie interesuje rownowaga ceny do jakosci.

 

No i oczywiescie gdzie je mozna kupic w okolicach Trojmiasta?

 

Druga sprawa to prosze poleccie Panstwo hurtownie gdzie mozna ponegocjowac ceny STYROPIAN KLEJE ITD.

 

pozdrawiam

 

i z gory dzekuje za pomoc

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Prosze Panstwa o porade jakie tynki zewnetrzne mineralne czy silikatowe?

 

Było... było... wpisz w googlu: tynki silikatowe site:forum.muratordom.pl

 

> Mnie interesuje rownowaga ceny do jakosci.

 

Stosując zasadę równowagi kupiłem najdroższy typ tynków (silikonowe) w najtańszej firmie. Z przesyłką kurierem płacę 4.36 brutto / kg (polecam Allegro)

 

>No i oczywiescie gdzie je mozna kupic w okolicach Trojmiasta?

 

Jeżeli koniecznie w okolicach Trójmiasta to rozsądne (chyba) ceny mieli na http://www.ruben.com.pl (akryl 4,50 brutto, silikon 5,70 brutto) - no ale chyba akurat nie o te Ci chodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...