Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Benicio - ladna liczba 24, też chciałbym tyle mieć. :lol:

 

Pozdrawiam

 

czekam na fotki z Docentem, bo ten tak tam pracuje, że pewnie zapomniał o utrwalaniu budowy na kliszy. Jak będzie u siebie w weekend to wapdnę zobaczyć. Może będzie okazja się spotkać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Marek - zawsze do suług.

 

Kodi - 24 to nie wiek, tylko symbol projektu (pełna nazwa: D24L z wykuszami) :lol: .

Generalnie weekend będzie budowlany, więc jeśli będziesz to zapraszam. Ja za to często ostatnio do Chwaszczyna jeżdże hajwejem Gdynia-Żukowo. Wprosze się przy okazji ... :roll:

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benicio - domyslam się, że to nie wiek i nie o wiek mi chodziło tylko o te... krzywy 24. :lol:

 

Jak będziesz maiał ochotę to zapraszam. Ugoszczę Cię w mych skromnych progach.

 

Pozdrawiam

 

jerździsz tym hajwejem i już wiem dlaczego sa takie korki na niedoszłym jeszcze rondzie w Chwaszczynie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

Dla urozmaicenia Waszego grona chciałbym się dołączyć do eliternego klub u z trójmiasta i oklic :D Jako że jestem nowy, to trochę info o mnie:

 

Mieszkam obecnie w Sopocie w blokowisku na Brodwinie, a całe życie spedziłem na gdańskiej Zaspie - też w blokowisku. Stąd wielka determinacja do wybudowania się.

 

W zeszłym roku nabyłem niewielką działeczkę w Tuchomiu - niestety rolniczą i od tego czasu walczę z Gminą Żukowo o jej przekwalifikowanie. Obecnie zmiany zagospodarowania przestrzennego się uprawomocniają i na wiosnę 2004 zamierzam rozpocząć budowę :o .

 

Jestem na etapie wyboru projektu (znalazłem dwaciekawe i zastanawiam się nad wyborem: P-2001 z Probudu z J.Góry oraz AP06 z Archi-Projektu z Lublina) i poszukiwania dobrego architekta. Poniżej linki do tych projektów:

P-2001 - http://www.wlasny-dom.pl/materialy/r_2002/123.swf

AP 06 - http://www.archi-projekt.com.pl/ramka_projekty.htm

 

Posiadam kilka fotek, co prawda tylko działki, ale założę album i sie nimi podziele z wami.

 

Jestem 'świeży" w tych tematach i mam nadzieję, że mnie nie olejecie i wesprzecie w tej przygodzie dzielacd się swoim doświadczeniem. Poniżej załączam również numer GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Jeśli mogę podzielić się opnią z tobą RAFALG to dla mnie zdecydowanie lepszym projektem jest dom AP06. Jedyne co mnie w nim przeraża to wybudowanie piwnicy. Natomiast jeśli chodzi o funkcjonalność jest znacznie lepszy od P-2001. Główny powód to:

* dodatkowy pokój na dole: duży +,

* większa ilość pokoi przy podobnej pow. użyt. (bez piwnicy).

* piwnica też ma swoje plusy.

* zew. również wygląda ciekawie,

* zwróć u siebie uwagę na strony świata (bo jeśli garaż w P-2001 masz razem z tarasem, to czy garaż jest od południa lub zachodu) - bardzo ważne.

Minusem AP06 jest powierzchnia, troszkę skomplikowany dach (tak jak i u mnie) oraz nie równomierna bryła domu.

 

Dezyzja należy do Ciebie i życzę miłego budowania.

 

 

Pozdrawiam Groszek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was chłopaki pytanie:

 

W jaki sposób należy zabezpieczyć, wykończyć murłatę - mam na myśli ostateczne rozwiązania, stosowane przy wykańczaniu zew. domu. W chwili obecnej murłata leży sobie na papie i co dalej, między murłatą a dachem jest dziura (do poddasza) - jak się to wykańcza? Dom będzie ocieplony styropianem 12 lub 15.

Co będzie najlepsze?

 

pozdr...Groszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek - wykańcza się to na wiele sposobów, zależnie także od ułożenia murłaty na murze. Możesz to zrobić w ten sposób /jeśli masz miejsce/, że za murłatą od zew. strony wymurujesz z cegieł ściankę - bardzo krutką. Potem na to styropian i ok.

 

Sposób prostszy, łatwiejszy, szybszy i tańszy - ja tak mam to po prostu nic z tym nie robić tzn. ocieplając poddasze z wełną mineralną schodzisz aż za murłatę, czyli z zew. widać wystającą wełnę. Następnie jak robisz ocieplenie to podwijasz wełnęna murłatę, a styropianem podchodzisz do samej foli czy deski. Aby zrobić to dobrze warto styropian sfazować pod takim kątem jaki masz dach. U mnie zatem brak ściany w tym fragmencie. Tylko styropian i wełna. Wystarczy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób należy zabezpieczyć, wykończyć murłatę - mam na myśli ostateczne rozwiązania, stosowane przy wykańczaniu zew. domu. W chwili obecnej murłata leży sobie na papie i co dalej, między murłatą a dachem jest dziura (do poddasza) - jak się to wykańcza? Dom będzie ocieplony styropianem 12 lub 15.

Co będzie najlepsze?

 

U mnie nawalili betonu między OSB, a mur. Przy krokwiach zamocowali rurki kanalizacyjne, żeby był przepływ powietrza (po jednej z każdej strony krokwi.

Na to zawinięta jest folia (tak, żeby pustka była), a nad nią wełna.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

 

Jestem na etapie wyboru projektu (znalazłem dwaciekawe i zastanawiam się nad wyborem: P-2001 z Probudu z J.Góry oraz AP06 z Archi-Projektu z Lublina) i poszukiwania dobrego architekta. Poniżej linki do tych projektów:

P-2001 - http://www.wlasny-dom.pl/materialy/r_2002/123.swf

AP 06 - http://www.archi-projekt.com.pl/ramka_projekty.htm

 

Oba projekty mają lekko skomplikowany dach- blacha odpada (duzo odpadów), więc oba na ceraminkę, cement, lub gont.

Skomplikowany dach, to dużo dodatków (gąsiory, gąsiory końcowe itd.), większy koszt wykonania i drewna na więźbę.

P-2001 - duza ilość drewna na wykonczenie tarasów, balkonu.

Myślę, że AP 06 jest b. funkcjonalny ze względu na piwnicę.

Garażu jednak nie umieszczałbym w piwnicy (zima, woda).

Jak nie masz w okolicy kanalizy, to ewentualne umieszczenie kanalizacji w piwnicy, to kilka metrów głębiej wkopane szambo. W przypadku oczyszczalni nie ma mowy o jakimkolwiek urządzeniu sanitarnym bez przepompowni ;-(

Jak masz suchy teren, to ok, ale jak podmokły- wtedy nie warto (za duże koszty).

I na koniec jeszcze jedno- nie kupuj projektu zanim nie będziesz wiedział, jakie warunki stawia gmina (jak dach dwuspadowy, to oba odpadają).

Aha- i koszt. Pamietaj, że nie każdy jest tak jak Kodi- majsterkowicz ;-) Cena metra wykończonego domu, to z reguły 1500zł.

Pozdrawiam,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...