Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

my zastosowaliszmy system kominiwy od LEIERa,ten izolowany,Dane mozna znalezc na stronce producenta.

Przy wyborze razwzaliszmy tez oferte od Kominow systemu IBF,wybraliszmy Lieiera,bo dostaliszmy lepsza oferte cenowa,jakosc mniej wiecej ta sama.

Pozdrawiam

 

 

Witam

 

Mam pytanko jakie systemy kominowe zastosowaliście. Wady zalety i jakie hurownie lub przedstawicieli polecacie.

 

Kominy jak najbardziej pewnie bardzo dobre,

proszę jedynie zwrócić uwagę że występują one w różnych gabarytach (wymiar zewnętrzyn pustaka), np. Leier jest większy od PRESTO

przy niektórych projektach jest to dość istotne :o

 

witam

 

my kupilismy leiera w bugermanie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W płytach i izolacjach specjalizuje się WKT - oddział w gdańsku i gdyni, sprawdz w necie. Ja tam kupuje wełnę Fasrock L i biją na głowę cenowo wszystkich, w tym Izolmat z Gdanska, a do tego nawet najrzadsze grubosci wełny w pewnych ilosciach mają w magazynie (czyli jest od ręki). a reszte błyskawicznie domawiają. Płyty g-k mają do wyboru do koloru, plus wszystkie mozliwe systemy.

Hmmm, nie wiem kogo oni bija na glowe, ale jesli zapytalem ich o cene (juz po rabatach) wełny URSA to mieli az o 40-50% !!! wyzsza cene niz inne hurtownie. Jesli chodzi o plyty do zabudowy, to tez nie sa najtansi chociaz tu roznica nie byla az tak drastyczna jak w przypadku welny. A-ha no i za kurs do Chwaszczyna sobie licza a reszta podala mi ceny bez tego.

 

Ja tam się licytowac nie zamierzam "kogo" :roll: - sprawdzalam 7 hurtowni szukając Rockwoola, a oni jako jedyni dali 53% od ceny cennikowej a za dojazd z Gdanska do Chwaszczyna liczą 40 zł (to chyba nie duzo biorąc pod uwagę fakt, iz z Chwaszczyna na działkę 3km dalej dowóz z Jerpola kosztował mnie 80zł).Do tego termin realizacji 7 dni- pozostali 14. Ponadto większosc, nawet nietypowych ,materiałów posiadają na magazynie, co ułatwia zakupy, bo nie trzeba czekac az cos sprowadzą na zamówienie w terminie 10-14 dni :roll:

No, dobra. Poczulam sie wywołana do tablicy i chyba nie polecę juz zadnej hurtowni, bo rzeczywiscie, to że ja za kazdym razem wynegocjuję u nich sper cene i mam materiały od ręki, taniej niz gdzie indziej, nie znaczy że inni też dostaną taką cenę (choc prawde mówiąc nie wiem czemu niby nie? :roll: ).

 

A poza tym - wszystko jest kwestią argumentów i sposobu negocjacji 8) :wink:

No właśnie sam chciałbym wiedzieć czemu jest tak jak jest. Za każdym razem jak obdzwaniam i potem wysyłam mail'e to goście w tych hurtowniach traktują mnie jak ciołka, którego można wydymać. No bo jak poważnie traktować np. Izolmat, gdzie na zapytanie moje wprost o tym, że interesuje mnie cena już po rabacie, gościu podsyła cennik hurtowni, który jest identyczny z oficjalnymi cennikami producentów. Przecież każdy (KAŻDY!) wie, że 20% rabatu na cokolwiek może mieć bez łaski. W WKT część towarów mi podali z rabatami ale nie powalającymi, zaś wełnę z zerowym albo kilkuprocentowym. Nie będę pisał konkretnie o cenach bo dopóki nie będę miał dowiezione na budowieto może się jeszcze wiele zdarzyć. A najgorsze jest to, że gdy pytam np. o płyty i profile np. Knauf i dostaję ceny dla profili zastępczych (innych firm) to nie ma tej informacji, że to jest inny producent!

 

A-ha, dowóz mam droższy z WKT niż Ty, ale pewnie benzyna podrożała albo jest kilka km dalej ;) .

P.S. Z dotychczasowych doświadczeń mam tylko jeden wniosek: tam gdzie traktowano mnie jak należy zawsze miałem do czynienia z... kobietą. Pewnie przypadek, ale jak kiedys kupowałem auto to takie samo miałem odczucie po wizytach w kilku salonach...

 

witam

 

WKT bylo polecane jakis czas temu, sprawdzalem nawet klucilem sie mowiac, ze ktos poleca ich bo maja cene najlepsze. niestety byly bardzo wysokie :(

 

niezle cene dostalem

 

w justyrze

i z koscierzyny market budowlany :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od kliku dni wałkuje temat przyłacza tymczasowego placu budowy i nie mogę nigdzie znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, więc pytam Was tych którzy to już przerabiali, czy mogę samodzielnie wykonać przyłącze tymczasowe tzw prowizorkę budowlaną placu budowy, czy muszę zatrudnić elektryka z uprawnieniami , jak tak to jakimi bo wiem, że mają uprawnienia SEPowskie E lub/i D z pomiarami lub bez pomiarów. Dodam, że trzeba położyć jakieś 300m kabla od ZK do rozdzielnicy budowlanej. Pytam bo nie chcę mieć później problemów z przyłączeniem takiego przyłącza do sieci przez Energę z Kartuz. Czy do przyłączenia takiego przyłącza, potrzebują wypełnienie oświadczenia o stanie instalacji w przyłączanym obiekcie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zagladaliscie?

http://forum.muratordom.pl/trojmiasto-biala-lista-wykonawcow,t61774.htm

 

Polecilbym swoja ekipe od wykonczeniowki, ale terminy zaczynaja im sie gdzies od przelomu X / XI.

 

Na białej liście szukałem, ale ciężko ze znalezieniem firmy 'all in one' a niestety ekipa potrzebna 'od zaraz'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

WKT bylo polecane jakis czas temu, sprawdzalem nawet klucilem sie mowiac, ze ktos poleca ich bo maja cene najlepsze. niestety byly bardzo wysokie :(

 

niezle cene dostalem

 

w justyrze

i z koscierzyny market budowlany :D

 

pozdro

czy to Ci co maja teraz profile jedynie od blachy pruszyński? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto kupic pustaki z takiego żródła?:

http://www.allegro.pl/item694847901_porotherm_wienerberger_25_p_w_transport_trojmiast.html

 

czy znajde gdzies w trojmiescie tańsze oryginalne pustaki porotherm wienerbergera?

 

witam

 

Ja mam pustaki z allegro od sprzedajacego Pana Macieja Lubinskiego naprawde polecam!

oto http://www.allegro.pl/item694790527_pustak_pustaki_wienerberger_240_373_238_gdansk_i.html

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6456046

 

polecam i pozdrawiam Daro31ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...