Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie olejowe


Recommended Posts

Jedno pomieszczenie w domu (pow 7 m2) zawalone instalacjami i przesiąknięte zapachem oleju.

No to ja znam całkiem inne kotłownie olejowe. Stoi w nich piec który wygląda jak estetyczna pralka i... to wszystko co się w niej znajduje. Siostra ma w takiej kotłowni pralnię i spiżarnię :lol: Bo tak naprawdę pomieszczenie to, nie przypomina wogóle kotłowni! Zbiornik na olej mieści się przed domem pod ziemią. O jego istnieniu świadczy jedynie niewielki wylot. I to by było tyle co estetyki i funkcjonalnosci kotłowni przy piecu olejowym :roll:

 

Oczywiście wprowadzając do swojej kotłowni dodatkowo piec na węgiel musiałabym liczyc się z mniejszym komfortem.

Pomysły Adama bardzo mi się podobają :wink: Szczególnie ten z paleniskiem pod kotłem 8) :lol: Tylko co na to przepisy przeciwpożarowe? 8) :lol: Jakoś tak dziwnie ale skojarzyło mi się to wszystko z takim dużym, glinianym kotłem w którym kanibale gotują ofiarę i ogniskiem pod spodem :lol: Oczywiscie żartuję, co nie świadczy, że mnie to bawi. Ot takie moje laickie skojarzenia :wink: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A kuku! :lol:

Piec grzejący bufor - nie!

Kogenerator sobie prąd robi grzejąc!

Kominek też można czasem puścić grawitacyjnie z buforem...

Adam M.

 

Oj.. Adamie... twoje rozwiązania są powiedzmy nieco niekonwencjonalne... ale w 90% przypadków brak prądu oznacza uziemienie instalacji CO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja już zdecydowałam, ze olejak+zwykły wszechstronny kociołek (miał, węgiel, drewno i co jeszcze tam załadować mi przyjdzie do głowy).

Teraz tylko muszę to jakoś podłączyć do jednej instalacji. Nawet nie wiem, czy to wykonalne ale tak sobię myślę, że wszystko da się zrobić :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zdecydowałam, ze olejak+zwykły wszechstronny kociołek (miał, węgiel, drewno i co jeszcze tam załadować mi przyjdzie do głowy).

Teraz tylko muszę to jakoś podłączyć do jednej instalacji. Nawet nie wiem, czy to wykonalne ale tak sobię myślę, że wszystko da się zrobić :wink: :lol:

Mamy 200m dom ogrzewany piecem olejowym , zuzycie zalezy przede wszystkim od teg jakie ostre sa zimy ... Trzeba liczyc srednio 3 1000l zbiorniki na rok . Ogrzewanie kominkiem odradzam drewno kominkowe coraz drozsze i trzeba non stop dorzucac ..... Najlepszym rozwiazaniem wydaje mi sie piec na gaz lub inne paliwo + piec kaflowy w ktorym mozna palic byle jakim drewnem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekm22 toż ja nie zamierzam palić kominkiem. Kominek ma byc tylko w celach towarzysko estetycznych :lol: Kotłownia będzie w kotłowni 8) Gazu mieć nie będę bo u mnie nie ma sieci a z butli wychodzi drożej niż olej. Stąd pomysł by dodać zwykły piec w kotłowni na węgiel i drewno, jakiekolwiek 8) :lol: A drewno u mnie to najmniejszy problem tzn. mogę kupić tanio! 8) :lol: po co mi zatem olejak? Bo czasem mam lenia a i nieregularny tryb życia prowadzimy i podtrzymywacz temteratury będzie wskazany :lol: No i ciepła woda latem :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny sezon mija. Piszę dla zainteresowanych.

 

Ogrzewanie olejowe - piec Brotje, zużycie: kwiecień 06 - kwiecień 07 - 1000 (tysiąc) litrów

dom około 170 m2 (odjąć garaż ok 30 m2)

palę w kominku z rozprowadzeniem ciepłego powietrza - duży Jotul (10 m3 drewna)

 

temp w domu 21 st.

 

P.S. Pytanie do innych olejarzy - skąd u was takie zużycie oeju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny sezon mija. Piszę dla zainteresowanych.

 

Ogrzewanie olejowe - piec Brotje, zużycie: kwiecień 06 - kwiecień 07 - 1000 (tysiąc) litrów

dom około 170 m2 (odjąć garaż ok 30 m2)

palę w kominku z rozprowadzeniem ciepłego powietrza - duży Jotul (10 m3 drewna)

 

temp w domu 21 st.

 

P.S. Pytanie do innych olejarzy - skąd u was takie zużycie oeju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze by PIS udalo sie przepchnac ten gniot w Sejmie ...... Samoobrona z PSL zaglosuja na nie nie mowiac o PO i SLD .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Unia też mówi o podniesieniu akcyzy na opał w pozostałych krajach. Pewnie podniosą. Jak bedą nam zwracać koszty tego nie wiem. Moze odpowiedzią jest "prostota" wniosków o zwrot VAT z budownictwa lub też obecne dofinansowania do odsetek przy kredytach preferencyjnych? 8) :lol: Co jedno prawo to lepsze wychodzi... :roll: :cry:

Ale...obyś miał rację! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://biznes.onet.pl/1,1405012,prasa.html

:D :D :D :D :D :D :D

Wklejam tekst z linka:

Ministerstwo Finansów (MF) podało, że zaprzestaje prac nad autopoprawką do projektu ustawy drastycznie podnoszącej stawki akcyzy na autogaz i oleje opałowe. Autopoprawka nie jest jednak istotna. Ważniejsze jest to - jak się dowiedzieliśmy w MF nieoficjalnie - że minister Zyta Gilowska i jej zastępca Jacek Dominik zamierzają wycofać się z pomysłu podwyżki.

 

- W piątek kierownictwo resortu zadecydowało, że zupełnie rezygnujemy z podnoszenia akcyzy na autogaz i oleje opałowe. Wymusiła to sytuacja polityczna i niechęć posłów koalicji do uchwalenia podwyżki. Ponadto trudnoj było ją uzasadniać, skoro minister Gilowska ciągle powtarza, że tylko obniża podatki - mówi nasz informator zastrzegający anonimowość.

Od pewnego czasu kolejni ministrowie finansów wyrażają wielką chęć zrównania akcyzy na oleje opałowe i napędowe. Tłumaczą to walką z szarą strefą i powszechnym, w ocenie MF, wlewaniu do baków pojazdów zamiast diesla sporo tańszego oleju opałowego. Akcyza nań wynosi tylko 232 zł za 1 tys. litrów, podczas gdy na olej napędowy aż 1048 zł.

Latem 2005 r. podwyżkę próbował przeprowadzić Mirosław Gronicki, minister finansów w rządzie Marka Belki. Wycofał się dzień przed głosowaniem nad wnioskiem o wotum nieufności, który wobec niego zgłosili posłowie PiS.

Minister Gilowska próbowała dwukrotnie. Pierwszy raz 1 września 2006 r. Nie udało się. Protesty ekspertów, firm i niechęć posłów zatrzymały podwyżkę. Teraz było drugie podejście. Zyta Gilowska chciała 1 września 2007 r. zwiększyć akcyzę na opałowy z obecnych 232 zł za 1 tys. litrów do 1139 zł, a na autogaz z 695 zł za tonę do 1100 zł.

 

I znowu posłowie - tym razem PiS - nie palą się do tego pomysłu. Jak wytłumaczyliby się wyborcom, skoro w 2005 r. bronili ich przed podwyżką? Projekt zrównawnia stawek akcyzy leżakuje w Sejmie od 26 czerwca 2006 r. W lipcu 2006 r. tylko pięciu głosów zabrakło do wyrzucenia go do kosza już w pierwszym czytaniu. Od tamtej pory obrasta kurzem w szufladach sejmowej komisji finansów.

- Nie wiadomo, kiedy ruszą prace nad nim. To zależy od naszych ustaleń z ministerstwem - jeszcze kilka dni temu mówiła nam Aleksandra Natalii-Świat, szefowa komisji finansów (PiS). Teraz wszystko wskazuje na to, że prace w ogóle nie ruszą.

- Nieoficjalnie dochodzą do mnie słuchy, że MF chce wycofać z tego, ale oficjalnie nie dostałam takiej informacji - powiedziała nam w piątek przewodnicząca komisji.

 

Minister Gilowska powtarzała, że jeżdżenie na opałowym jest powszechne, przez co budżet państwa traci duże pieniądze. Ale nie potwierdzają tego żadne statystyki. Z danych które uzyskaliśmy z MF, wynika, że służby fiskusa wykryły olej opałowy tylko w kilku pojazdach na sto kontrolowanych w 2006 i 2005 r. Wyniki kontroli prowadzonych przez policję i inspekcję transportu drogowego są podobne. Nie ma więc mowy o powszechności procederu.

Firmy sprzedające oleje opałowe alarmowały, że podwyżka zabije ten rynek, firmy upadną i zwolnią ludzi. Przedsiębiorstwa wykorzystujące opał do produkcji ostrzegały, że koszty ich działalności znacznie wzrosną. Ludzie, którzy zainwestowali w ogrzewanie olejowe, klęli na czym świat stoi. Teraz odetchną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra wiadomosć....

Temat nie dotyczy mnie bezpośrednio, bo ogrzewam gazem ziemnym, ale taka podwyżka w pośredni sposób odbiła by się na wszystkich i dorze sie stało, że wreszcie dali z tym spokój.... tylko czy jakiejś innej głupoty w zamian nie wymyślą ci przedstawiciele narodu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...