Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PANELE drewniane, deska barlinecka - producenci, układanie, wzory, realizacje, opinie


Turner

Recommended Posts

Często zastanawiam sie co jest w tych panelach nie tak. I wychodzi po prostu, że są dla mnie za bardzo idealne, że jak zrobi się na nich rysa, to na tej pięknej głądziutkiej powierzchni wygląda jak olbrzymia wada. Pamiętam, że parkiet nawet jak zaczął po 20 latach użytkowania w naprawdę przeludnionym mieszkaniu "jęczeć", to można go było przełożyć, pocyklinować i wylakierować i wygląda jak nowy na kolejne 20, a może dłużej lat.

Ciekawa jestem co dzieje się z taką deską barliniecką pod drzwiami balkonowymi, lub w przedpokoju???

Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia???

 

 

Cena 230zł za m2 to ja bym chyba zbankrutowała mam nadzieję zmieścić się z ceną do 80 zł za deskę litą!!! lub parkiet 2 klasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 659
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jeżeli deski te nie zostały ułożone masz prawo wymieni wwszystko ponieważ firma nie jest w stanie sprosta twoim potrzebom i przysła nie uszkodzony towar

kurcze ale ja już to robiłem dwa razy :( i podejrzewam że dalej będzie to samo

Jezeli są to charakterystyczne cechy dla tego gatunku

raczej nie- na niektórych zdjęciach widać nawet klej :o

Cena 230zł za m2 to ja bym chyba zbankrutowała

no i właśnie o to chodzi, wydawało mi się że deska w tej cenie będzie przyzwoitej jakości. Niestety zawiodłem się :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często zastanawiam sie co jest w tych panelach nie tak. I wychodzi po prostu, że są dla mnie za bardzo idealne, że jak zrobi się na nich rysa, to na tej pięknej głądziutkiej powierzchni wygląda jak olbrzymia wada. Pamiętam, że parkiet nawet jak zaczął po 20 latach użytkowania w naprawdę przeludnionym mieszkaniu "jęczeć", to można go było przełożyć, pocyklinować i wylakierować i wygląda jak nowy na kolejne 20, a może dłużej lat.

Ciekawa jestem co dzieje się z taką deską barliniecką pod drzwiami balkonowymi, lub w przedpokoju???

Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia???

 

 

Cena 230zł za m2 to ja bym chyba zbankrutowała mam nadzieję zmieścić się z ceną do 80 zł za deskę litą!!! lub parkiet 2 klasy

przy balkonie, przy tarasie, pod cieknącym kaloryferem, pod donicą z kwiiatem nawet ustawinej na podstawce zrobią się plamy i to tak głębokie, że trudno będzie je wycyklinowac.

Przy balkonie i tarasie musi by sucho. Musi by jedno i drugie szczelne tak aby woda (wilgoc) nie przedostawała się do pomieszczenia. Kwiat powinien byc raz na tydzień przestawiony. W tym miejscu dochodzi do tzw. punktu rosy-czyli skraplania się wilgoci w pomieszczeniu pod podstawą. Pod podstawą jest znacznie chłodniej. Ziemia i woda w niej powodują obniżenie temperatury aż do skraplania się pary wodnej (wilgoci). Czasami wystarczą 2-3 stopnie celsjusza różnicy.

Każdy parkiet lakierowany czy olejowany nienawidzi piachu i wody. Czyści na sucho i bardzo rzadko na wilgotno. Mop musi by tak wykręcony, że ślady wody z niego powinny maksimum w ciągu 1,5 minuty zniknąc.

Położenie chodnika który nie przepuszcza piachu w przedpokoju i częste jego trzepanie pomoże. inaczej porządna wycieraczka ze stojącym sztywnym włosem przed drzwiami wejściowymi. Należy z niej korzystac. _____________________________________________

vanitas vanitatum et omnia vanitas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ponieważ rozmowa dotyczy nie tylko deski barlineckiej, ale ogólnie deski 3-warstwowej opiszę mój problem. Zamówiłem do swojego salonu (właściwie taki prostokąt 3 na 4m, ogrzewanie podłogowe) deskę firmy EUROFLOOR REALWOOD. Cena bardzo atrakcyjna- 110 zł za m2 (deska wenge). Sparzedawca wyjaśnił mi że ta promocyjna cena wynika z klasy deski (coś jak w barlinku exclusive-professional) i że klepki będą się bardziej różnić odcieniem.

Niestety na KAŻDEJ desce była rysa/uszkodzenie i oczywiście złożyłem reklamację, która została uwzględniona, problem w tym, że firma EUROFLOOR REALWOOD twierdziła że wyprodukowała całą wadliwą partię tej deski i że może mi wymienić ne tę deskę w wyższej klasie (bodajże select) ale w cenie 230 zł/m2 :( . Ale mając świadomość że ta deska ma taką wartość zdecydowałem się na jej zakup. Po obejrzeniu tej nowej deski stwierdziłem, że różnica między tymi klasami polega na tym, że klasa select ma wadę nie na każdej, an na co drugiej desce. Oto kilka fotek:

http://images30.fotosik.pl/282/b4dabc530c6be643.jpg

http://images33.fotosik.pl/380/eb62175c478c1d94.jpg

http://images43.fotosik.pl/17/3505c79e40f3cc0c.jpg

Przypominam 230zł/m2 :o

Oczywiście nie zdecydowałem się na położenie tych desek, a sprzedawca zaproponował że zareklamuje te które mają wady. Po jakimś czasie przyszło 10 desek , i co? Niektóre były w gorszym stanie niż te które reklamowaliśmy :x

Doradźcie mi co z tym dalej zrobić??

Pozdrawiam

Kurcze jak juz sie zdecydowałeś na to to ok.ale powiadam to jest cos na zasadzie łańcuszka ..ktoś sie starał Cię przekręcic..i stało sie..taka deskę mozna kupic w holandii czy we włoszech za 5-12eu za metr...tyle ze trzeba to zawsze cyklinować i lakierować..mało tego znam kilka "firm" w tym kraju które handlują egzotami (warstwówkami też)..robiąc to mniej więcej tak..biorą wykupuja tzw promocję w dużej ilości potem zapychają rynek i umywaja ręce..zarabiając na tym trochę grosza...naprawdę trza miec oko do wyłapania podobnych zdarzeń..i wiedzę..dlaczego jak ktos jedzie po samochód na giełdę to zawsze stara się aby była przy nim osoba znająca się na rzeczy a przy np parkiecie nie??Przeciez to tez kosztuje niemałe pieniadze..

Jeśli przyszły w gorszym stanie(droższe??) to zareklamuj je tez nie płać za nic ani grosza..na twoim miejscu jeszcze kazałbym sobie położyc za free lakier na tę deske na koszt sprzedajacego ale jaka jet gwarancja ze i tego nie spierniczy nie wiem raczej to spierniczy..nie płać i bądź do tej pory "upierdliwy" i nie wypłacalny dokąd nie będziesz zadowolony..nic wiecej i nic mniej ani na jotę.

Najlepiej zwróc to wszystko w diabły..

Jak Ci sie nie uda a bedziesz miał utopione pieniązki to zażądaj karty tech i atestu .pzh..wydaje mi się że beda w liściach..a jak nie bedą to nie beda sobie z tego zdawać sprawy..moze zadziała.. twarz pokerzysty i w pieriod..

Jak juz nie da się wybrnać to napisz co i ak dam kilka porad jak to polakierować i warstwa czy dwie wyszły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy balkonie i tarasie musi by sucho.

Musi by jedno i drugie szczelne tak aby woda (wilgoc) nie przedostawała się do pomieszczenia.

Każdy parkiet lakierowany czy olejowany nienawidzi piachu i wody.

Czyści na sucho i bardzo rzadko na wilgotno. Mop musi by tak wykręcony, że ślady wody z niego powinny maksimum w ciągu 1,5 minuty zniknąc.

 

Mamy trochę inne doświadczenia z parkietem owszem wilgoć to wróg, ale żeby na sucho ścierać, to chyba przesada. Wierzchnią warstwę powinien chronić lakier, lub olej, jak tego nie robi, to coś jest chyba nie tak? Ale może źle myślę?

"Doświadczam" teraz stół dębowy olejowany olejem jadalnym, albo oliwą z oliwek. Oprócz zmiany koloru na ładniejszy :p nic specjalnego się z nim nie dzieje pomimo szorowania szczotką i wodą (lamele klejone 4cm grubości nie rozsychają się)

I myślałam o takiej, lub podobnej podłodze drewnianej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy balkonie i tarasie musi by sucho.

Musi by jedno i drugie szczelne tak aby woda (wilgoc) nie przedostawała się do pomieszczenia.

Każdy parkiet lakierowany czy olejowany nienawidzi piachu i wody.

Czyści na sucho i bardzo rzadko na wilgotno. Mop musi by tak wykręcony, że ślady wody z niego powinny maksimum w ciągu 1,5 minuty zniknąc.

 

Mamy trochę inne doświadczenia z parkietem owszem wilgoć to wróg, ale żeby na sucho ścierać, to chyba przesada. Wierzchnią warstwę powinien chronić lakier, lub olej, jak tego nie robi, to coś jest chyba nie tak? Ale może źle myślę?

"Doświadczam" teraz stół dębowy olejowany olejem jadalnym, albo oliwą z oliwek. Oprócz zmiany koloru na ładniejszy :p nic specjalnego się z nim nie dzieje pomimo szorowania szczotką i wodą (lamele klejone 4cm grubości nie rozsychają się)

I myślałam o takiej, lub podobnej podłodze drewnianej

Bez urazy ale porównuje Pani ursusa c -360 do malucha..jeśli chodzi o stół rzecz jasna..jeden ma za zadanie zawieźć mnie tylko do pracy i na zakupy a drugi..ciągnac 2 tony codziennie przez pare godzin..to sie nie sprawdzi..

 

Cena 230zł za m2 to ja bym chyba zbankrutowała mam nadzieję zmieścić się z ceną do 80 zł za deskę litą!!! lub parkiet 2 klasy

Nie ma takiej opcji z chemia i robocizna w tych czasach. przy mozaice 8mm robiac samemu zgoda,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie na 99% zgadza zgoda..ale deska za 80 zeta.???

Parkiet też zgoda w 2giej klasie da sie jak najbardziej..ale za 86zł w dobrym wymiarze krótki do 30cm dł za 80 też..dębinę, jesiona,

dęba czerwonego też niestety trzeba troszkę drożej policzyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy balkonie i tarasie musi by sucho.

Musi by jedno i drugie szczelne tak aby woda (wilgoc) nie przedostawała się do pomieszczenia.

Każdy parkiet lakierowany czy olejowany nienawidzi piachu i wody.

Czyści na sucho i bardzo rzadko na wilgotno. Mop musi by tak wykręcony, że ślady wody z niego powinny maksimum w ciągu 1,5 minuty zniknąc.

 

Mamy trochę inne doświadczenia z parkietem owszem wilgoć to wróg, ale żeby na sucho ścierać, to chyba przesada. Wierzchnią warstwę powinien chronić lakier, lub olej, jak tego nie robi, to coś jest chyba nie tak? Ale może źle myślę?

"Doświadczam" teraz stół dębowy olejowany olejem jadalnym, albo oliwą z oliwek. Oprócz zmiany koloru na ładniejszy :p nic specjalnego się z nim nie dzieje pomimo szorowania szczotką i wodą (lamele klejone 4cm grubości nie rozsychają się)

I myślałam o takiej, lub podobnej podłodze drewnianej

 

Wierzchnią warstwę drewna chroni lakier albo olej. Ty masz chroni lakier lub ole, przecież to proste. jezeli tego nioe zrobisz to lakier który wytrzymuje zarysowania ołówkiem 7H przy nacisku 1kg szlag trafi. wejdź na ziarno piasku z wagą 50kg i zrób mały obrót podeszwą. Następnie popatrz co się stało. Sprzątaj na sucho. Plamy zmywaj na wilgotno ale nie samą wodą i nie za często. Kazdy lakier ma ograniczoną możliwośc izolowania wody od drewna. lakier syntetyczny trzy warstwy 100%, Przy częstym używanu wody zacznie mursze, matowie i przepuszcza wod do drewna. Szczególnie jest to widoczne na czołach klepki parkietowej. Lakier wodny 70% izolowania wody przed drewnem. Olej podobnie. Wosk 100%.

Dziwisz się, że twój stół myty wodą nie schnie?! Nie będzie wysychał jeżeli ładujesz w niego wodę, to proste. Gdybyś postawiła go blisko ogrzewania i nie myła to pewnie szybciutko zacząłby pokazywa szczeliny.

________________________________________________

vanitas vanitatum et omnia vanitas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zrobiłam oględziny w pobliskich skladach.

Z tym Barlinkiem to nie jest chyba jeszcze tak źle - najtańszy niestety nie wiem jakiej długości, bo pan był zalatany znalazłam w cenie 64zł - wykończenie buk 3 warstwy, wierzchnia 3mm

następne takie deski tej firmy kształtują się w cenach do 160zł

no ale są też lepszej klasy deski z wierzchnią warstwą 7mm i ich cena zaczyna się od 150 zł najdroższe były po 230 zł!!!, ale to naprawdę solidne podłoże.

nie to co parkiet, ale :wink: nie porównujmy tego produktu do jakichś paneli z płyty pilśniowej z plastikiem na wierzchu

 

 

acha rzeby drewno było ładne, to chyba powinno mieć sęki i rysy inaczej staje się plastikiem

Z ostatnich targów podłogowych moj młody przywiózł mi katalog z najmodniejszymi i najdroższymi podłogami Wood Flooring, Adler, Chapel Parket i wiecie co najdroższe były podłogi specjalnie postarzane z wgnieceniami udającymi rysy jakby ktoś gwoździem przejechał, specjalnie strzępionym brzegiem panela, "wydłubywaną" strukturą sęka, lub wręcz wyglądające jak drewno wyłowione z morza :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale te deseczki, to nawet niewykwalifikowana dziewczynka jak ja poukłada.

A niektorzy nie lubią liczyć na innych, którzy umówią się na "zaprzedwczoraj" na "Jakąśtakącenę" a przyjdą "zapopojutrze" i doliczą do "Jakiejśtamceny" "zadateczek za przyciskanie klepeczek" do podłoża i wklinkowywanie oraz unowocześniony wyciag w cykliniarce, który "wszystko wessa" łącznie z kasą i dobrym humorem :wink:

 

Ale ja tak tylko sobie to takie dewagacjonowanie kobietki więc wybaczcie :roll: :roll: :roll:

 

Ale mało kto wie, że cyklinować tez trzeba umiec, coby sie po rogach górki, a na środku dołki i faledunaju nie porobiły

 

Więc jeszcze sama nie wiem na co się zdecydować i taksobie dewaguję :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zrobiłam oględziny w pobliskich skladach.

Z tym Barlinkiem to nie jest chyba jeszcze tak źle - najtańszy niestety nie wiem jakiej długości, bo pan był zalatany znalazłam w cenie 64zł - wykończenie buk 3 warstwy, wierzchnia 3mm

następne takie deski tej firmy kształtują się w cenach do 160zł

no ale są też lepszej klasy deski z wierzchnią warstwą 7mm i ich cena zaczyna się od 150 zł najdroższe były po 230 zł!!!, ale to naprawdę solidne podłoże.

nie to co parkiet, ale :wink: nie porównujmy tego produktu do jakichś paneli z płyty pilśniowej z plastikiem na wierzchu

 

 

acha rzeby drewno było ładne, to chyba powinno mieć sęki i rysy inaczej staje się plastikiem

Z ostatnich targów podłogowych moj młody przywiózł mi katalog z najmodniejszymi i najdroższymi podłogami Wood Flooring, Adler, Chapel Parket i wiecie co najdroższe były podłogi specjalnie postarzane z wgnieceniami udającymi rysy jakby ktoś gwoździem przejechał, specjalnie strzępionym brzegiem panela, "wydłubywaną" strukturą sęka, lub wręcz wyglądające jak drewno wyłowione z morza :p

Wielu producentów w tym celu skupuje stare deski z podłóg domów podlegajacych rozbiórce. Jest tego trochę.

Taka podłogę i elementy belek stropowych na poddaszu sam postarzałem własnie w taki sposób aby tam były postrzępione kanty nierówno ciosane. Wyszczotkowałem kornika i pogoniłem z podpór. Elementy te wyglądały jak indiańskie totemy. Posadzka z nowych desek podziurawiona, zarysowana, szczotkowana i na koniec zaolejowana. Super. Taka podłoga potrzebuje też reszty aby dopełnic styl.

_____________________________________________

vanitas vanitatum et omnia vanitas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale te deseczki, to nawet niewykwalifikowana dziewczynka jak ja poukłada.

A niektorzy nie lubią liczyć na innych, którzy umówią się na "zaprzedwczoraj" na "Jakąśtakącenę" a przyjdą "zapopojutrze" i doliczą do "Jakiejśtamceny" "zadateczek za przyciskanie klepeczek" do podłoża i wklinkowywanie oraz unowocześniony wyciag w cykliniarce, który "wszystko wessa" łącznie z kasą i dobrym humorem :wink:

 

Ale ja tak tylko sobie to takie dewagacjonowanie kobietki więc wybaczcie :roll: :roll: :roll:

 

Ale mało kto wie, że cyklinować tez trzeba umiec, coby sie po rogach górki, a na środku dołki i faledunaju nie porobiły

 

Więc jeszcze sama nie wiem na co się zdecydować i taksobie dewaguję :roll:

 

Skąd jesteś? Może się uda podrzuci kogoś z talentem i głową na karku.

jezeli z trójmiasta mogę pomó bezposrednio radą.

______________________________________________-

vanitas vanitatum et omnia vanitas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkarpacie, ale u mnie do podłogi jak stad do nieba :cry: przynajmniej tak mi sie teraz wydaje

 

Mam tez trochę starych desek z podłogi, ale o nich nie myślałam, muszę się pozastanawiać nad ich losem :roll: :roll: :roll:

Pomysł z ich wykorzystaniem nie jest taki zły, bo jak szlifowałam szlifierką, to całkiem ładne drewienko z pod farby wychodzi, mają od 20 do 30 cm szerokości i grubość 2,5cm

Lepsze od deski z omawianej firmy???

 

++oczywiście robocizna, ale jak mówi Adam da się :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkarpacie, ale u mnie do podłogi jak stad do nieba :cry: przynajmniej tak mi sie teraz wydaje

 

Mam tez trochę starych desek z podłogi, ale o nich nie myślałam, muszę się pozastanawiać nad ich losem :roll: :roll: :roll:

Pomysł z ich wykorzystaniem nie jest taki zły, bo jak szlifowałam szlifierką, to całkiem ładne drewienko z pod farby wychodzi, mają od 20 do 30 cm szerokości i grubość 2,5cm

Lepsze od deski z omawianej firmy???

 

++oczywiście robocizna, ale jak mówi Adam da się :p

 

Zajrzyj na http://www.parpo.pl są tam podłogi zrewitalizowane. Właściwiie powinny byc usunięte. A proszę co wyszło.

Ludzie często nie chcą sobie pomóc i wolą -na taką nierówną podłogę z dobrych desek podkładając gazety dla wyrównania - położyc laminat...horror.

_____________________________________________

vanitas vanitatum et omnia vanitas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tylko ile to dodatkowej roboty z tym czyszczeniem.

Po przeanalizowaniu wyszło, że będzie tych moich desek ok 32 + jakieś 8 m2 desek, a potrzebne będzie na samą górę dwa razy więcej... chyba, że

 

popatrzyłam i w sumie całą góra tzn strop jest pokryty deskami stan całkiem niezły tylko niektóre miejsca do wymiany, tylko między nimi są straszne szpary takie do 5 mm. Dawniej takie miejsca zatykał kurz i bród, ale taraz są chyba jakieś elastyczne, lub półelastyczne masy szpachlowe.

 

 

jarekkur no to wpędziłeś mnie w wir kalkulacji podłogowych

 

dzięki za linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksero skoro mieszkasz na podkarpaciu polecam odwiedzenie Baltic Wood, szczegolnie pod koniec roku moga ,miec jakies wyprzedaze z magazynow i wowczas warto kupic.

Jestem uzytkownikiem podlogi zarowno zrobionej jako parkiet na dole w salonie jak i paneli trojwarstwowych ( Baltic Wood)

Prawda jest taka ze wszystko sie niszczy zarowno panel jak i parkiet takze nie ma co liczyc iz kupujac drewno uzyskamy lamiant! Tylko panele z laminatu beda wygladac bez zarysowan super ekstra !

To kwestia naszych preferencji co wolimy? material naturalny czy sztuczny.

 

Teraz pytanie ile razy w zyciu planujemy remonty generalne? ile razy bedziemy rzeczywiscie cykilnowac? ja nie mysle zeby ktokolwiek robil to czesciej niz raz na 10 lat a wowczas i ten panel zniesie cyklinowanie.

Prawda jest taka KADZE drewno bedzie wygladalo na zniszczone normalnym uzytkowaniem i bedzie to widoczne szybko mysle ze w przeciagu roku na pewno.

Postaram sie wkleic stan moejgo parkeitu po 6 latach i stan paneli.Panele na gorze w sypialniach sa kompletnei nie zniszczone , na dole parkiet jest mocno sfatygowany ale u mnie nikt nie zwraca uwagi na podloge chodzi sie w butach i mam psa!

 

Odnosnie szczelin , ja ich nie mam ani w panelach ani w parkiecie.

 

Ktos pytal o lakier, ja polecam znalezienie lakieru poliuretanowego do podlog i wiem jak jest ciezko znalezc ale warto szukac !Njalepiej u dealrow duzych firm lakierniczych takich jak Beckers, Akzo nobel etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...