Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PANELE drewniane, deska barlinecka - producenci, układanie, wzory, realizacje, opinie


Turner

Recommended Posts

tak czy inaczej deska barlinecka to lipa, porównując podłogę położoną jako pływająca i przyklejoną do podłoża betonowego bądź płyty OSB , powiem jedno z doświadczenia - mam w mieszkaniu-pływająca do D. Znacznie lepiej jest jak jest przyklejona do podłoża,ale nic to nie zmieni jeśli jak poprzednik pisał pod cienką warstwą drewna jest podkład świerkowy bądź sosnowy. Ślady wgnieceń są widoczne już w przypadku gdy upadnie średniej wielkości resora metalowy dziecka.

W domu na pewno będzie parkiet i deska lita

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 659
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

[bwiesiekz:[/b] Co do deski barlineckiej mam odmienne zdanie, po raz pierwszy położyłem ją we własnym mieszkaniu w 1988r, cztery lata temy po raz drugi zainstalowałem podłogę barlinecką w domu, jestem bardzo zadowolony z deski barlineckiej ponieważ spełnia wszystkie moje oczekiwania, jest precyzyjnie obrobiona i lakier jest wysokiej jakości.

BARDZO POLECAM PODŁOGĘ BARLINECKĄ.

Podłóg drewnianychnie kupuje się w marketach, tylko w autoryzowanych punktach sprzedaży. W marketach sprzedawcy nic o nich nie wiedzą. Nie szuka się odadów poprodukcyjnych, tylko kupuje pirwszy gatunek. Sęki są naturalną cechą drewna i dodają uroku. Jeżeli chodzi o wgniotki, to na rynku nie ma podłóg z drewna które wytrzymają punktowe naciski przekraczające dopuszczalne normy dla danego gatunku drewna. Meble należy podkleić filcem i nie ma problemu, a o drewno na podłodze trzeba dbać, w innym przypadku najlepiej położyć panele ac-5, lub położyć podłogę ze stali lub tytanu, napewo się nie wgniecie, może ktoś takie podłogi wykonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najdroższe w chapelu...3 mm drewna za 60zeta dla mnie nie jest to warte nawet 15 zł z metra..

 

powyższy pogląd wynika z niewiedzy. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby kupić sobie plastik na tekturze, tzw panel podłogowy. Można go kupić już za 10zł/m2

pozdrawiam sedecznie i życzę długotrwałego urzytkowania takij podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[bwiesiekz:[/b] Co do deski barlineckiej mam odmienne zdanie, po raz pierwszy położyłem ją we własnym mieszkaniu w 1988r, cztery lata temy po raz drugi zainstalowałem podłogę barlinecką w domu, jestem bardzo zadowolony z deski barlineckiej ponieważ spełnia wszystkie moje oczekiwania, jest precyzyjnie obrobiona i lakier jest wysokiej jakości.

BARDZO POLECAM PODŁOGĘ BARLINECKĄ.

Podłóg drewnianychnie kupuje się w marketach, tylko w autoryzowanych punktach sprzedaży. W marketach sprzedawcy nic o nich nie wiedzą. Nie szuka się odadów poprodukcyjnych, tylko kupuje pirwszy gatunek. Sęki są naturalną cechą drewna i dodają uroku. Jeżeli chodzi o wgniotki, to na rynku nie ma podłóg z drewna które wytrzymają punktowe naciski przekraczające dopuszczalne normy dla danego gatunku drewna. Meble należy podkleić filcem i nie ma problemu, a o drewno na podłodze trzeba dbać, w innym przypadku najlepiej położyć panele ac-5, lub położyć podłogę ze stali lub tytanu, napewo się nie wgniecie, może ktoś takie podłogi wykonuje.

 

Nikt temu co piszesz nie zaprzecza. Jednak ciągle nie chcecie mówic o trwałosci takiej deski. Mozliwościach renowacji deski barlineckiej posiadającej 3mm grubosci warstwę użytkową.

Nieumiejetne i nieostrożne cyklinowanie takiej warstwy czyni ją -co już pisałem- produktem delikatnie mówiąc niepełnowartosciowym.

Jest zasadą, że drewno klejone na sklejce sosnowej czy płycie stolarskiej musi miec minimum 2mm. Ta grubosc przy zachowaniu duzych środków ostrozności utrzyma tak cienkie drewno w miarę w stabilnej formie.

Cały czas jest mowa nie o wyglądzie tylko o trwałości (żywotności) tego i jemu podobnych produktów. Trwałośc/żywotnośc to właśnie grubośc warstwy użytkowej. Napewno żywotnosci nie daje te marne 3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję deskę barlinecką od 4 miesięcy i to był najgorszy wybór w moim nowym domu. Niestety nie wytrzymuje użytkowania 3 osób w tym jednej dwuletniej. A profilaktycznie nawet mamy podklejone wszystkie większe zabawki dziecka oprócz mebli. Rysuje się, s a liczne wgniecenia np. po krześle do biurka na kółkach. A najgorsze to puchnie na łaczeniach nawet przy najmniejszej rozlanej ilości płynu (zaczyna tak po około 3 minutach). Niestety nie mogę dziecku związać rąk i często się coś wyleje. Generalnie czekam aż ją wymienię na zwykłe panele lub parkiet przy dobrych wiatrach. To będzie napewno nie później niż przy pierwszym malowaniu ścian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję deskę barlinecką od 4 miesięcy i to był najgorszy wybór w moim nowym domu. Niestety nie wytrzymuje użytkowania 3 osób w tym jednej dwuletniej. A profilaktycznie nawet mamy podklejone wszystkie większe zabawki dziecka oprócz mebli. Rysuje się, s a liczne wgniecenia np. po krześle do biurka na kółkach. A najgorsze to puchnie na łaczeniach nawet przy najmniejszej rozlanej ilości płynu (zaczyna tak po około 3 minutach). Niestety nie mogę dziecku związać rąk i często się coś wyleje. Generalnie czekam aż ją wymienię na zwykłe panele lub parkiet przy dobrych wiatrach. To będzie napewno nie później niż przy pierwszym malowaniu ścian.

 

W twoim przypadku panele przy częstym rozllewaniuj przez dzieciaczka napojów byłyby jeszcze czymś gorszym. Drewno napuchnie a potem się skurczy. Laminat niestety pozostanie napuchnięty.

Życ nie martwic się za parę lat szlifowac nie cyklinowac. Położyc olej lub 4 warstwy lakieru włącznie z podkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu na pewno będzie parkiet i deska lita

:wink:

a jezeli ta deske lita rozcielibysmy na dwie warstwy wierzchnia 6 mm i spodnia poprzecznie przyklejona to było by zle ,nie oceniajmy wszystkich desek warstwowych jednakowo ,barlinek musi byc cienki na wierzchu i w objetosci bo musi trzymac cene dobra dla przecietnego polaka,ale sa deski warstwowe w których sie nie oszczedza drewna i maja 6 mm na wierzchu i 15 mm spodniej warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Do niedawna również byłam zwolennikiem deski, ale jak zobaczyłam parkiet ułożony właśnie tak jak panele (czyli wszystkie klepki "biegną" równolegle) i okazało się, że koszt robocizny razem z materiałem wyniósł 100 pln / m2 to nie chcę już ani deski barlineckiej ani tym bardziej paneli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...