Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PANELE drewniane, deska barlinecka - producenci, układanie, wzory, realizacje, opinie


Turner

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 659
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie. Czy ktoś robił podłogę z deski barlineckiej ? Czy nadaje się do salonu - ile lat wytrzyma bez cyklinowania ? Zakładam, że można ją położyć samemu i da się połączyć z terakotą w przedpokoju bez dodatkowej wylewki.

jeżeli piszesz o wylewce dodatkowej to rozumiem, że jest problem wysokości jak duża jest różnica?

Deska barlinecka jeżeli będziesz chodził po niej w skarpetach lub na boso i wszyscy domownicy a na niej nie będzie piachu czy innych ostrych drobin to wytrzyma długo. W praktyce codzienności najczęściej już po kilku miesiącach ludzie narzekają na rysy i coś tam jeszcze. Musisz dbac o nią , ponieważ ma tylko 3mm warstwy wierzchniej a to oznacza, że jej nie możesz położy pływająco, jeżeli chcesz ją cyklinowac za parę lat!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś robił podłogę z deski barlineckiej ? Czy nadaje się do salonu - ile lat wytrzyma bez cyklinowania ? Zakładam, że można ją położyć samemu i da się połączyć z terakotą w przedpokoju bez dodatkowej wylewki.

Deska barlinecka raczej nadaje się do sypialni nie do salonu. Ja mam pół roku niecałe deskę w salonie i tragedia to będzie wymienione przy pierwszym malowaniu domu. O cyklinowaniu zapomnij. Co dołączenia zterakotą to zależ jak dużo kleju dasz pod płytki mi wykonawcy przez niedopatrzenie moje dali za mało i mam niżej płytkę o jakieś pół centymetra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie dla prawdziwych ekspertów :D

 

Czy możliwe jest przyklejenie parkietu do podłoża na którym wyłożone zostały specjalne maty wytłumiające wykonane na bazie masy bitumicznej ? Zastosowanie wspomnianych mat jest u mnie koniecznością ze względu na to, iż jest to stary strop drewniany niestety doskonale przenoszący dźwięki uderzeniowe. Jeżeli takie połączenie jest możliwe to jaki klej do tego zastosować ? Pod matami jest praktycznie idealnie prosta podłoga z płyt OSB.

 

Dla informacji maty wygłuszające (Masa GUM-MAS) pochodzą od producenta: http://www.puhdelag.alte.pl/

 

Od razu uprzedzę pytanie - z mat nie zrezygnuję gdyż takich właściwości tłumiących to jeszcze nigdzie nie widziałem - produkt robi naprawdę niesamowite wrażenie.

 

Wspomnę jeszcze że dotychczas absolutnie żaden z "fachowców" nie zechciał mi podłogi w ten sposób montować i wszyscy sugerują raczej ułożenie trójwarstwówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie dla prawdziwych ekspertów :D

 

Czy możliwe jest przyklejenie parkietu do podłoża na którym wyłożone zostały specjalne maty wytłumiające wykonane na bazie masy bitumicznej ? Zastosowanie wspomnianych mat jest u mnie koniecznością ze względu na to, iż jest to stary strop drewniany niestety doskonale przenoszący dźwięki uderzeniowe. Jeżeli takie połączenie jest możliwe to jaki klej do tego zastosować ? Pod matami jest praktycznie idealnie prosta podłoga z płyt OSB.

 

Dla informacji maty wygłuszające (Masa GUM-MAS) pochodzą od producenta: http://www.puhdelag.alte.pl/

 

Od razu uprzedzę pytanie - z mat nie zrezygnuję gdyż takich właściwości tłumiących to jeszcze nigdzie nie widziałem - produkt robi naprawdę niesamowite wrażenie.

 

Wspomnę jeszcze że dotychczas absolutnie żaden z "fachowców" nie zechciał mi podłogi w ten sposób montować i wszyscy sugerują raczej ułożenie trójwarstwówki.

 

która to dokładnie mata??

 

i po co kleić jaka grubość jest tego osb..ja bym jak juz strzelał..lub bił do podłoża..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty nie ma na zdjęciu tam na stronie producenta. A wersja to masa GUM-MAS (bez POROSO). Jest to taki lekko plastyczny produkt o strasznie dużej gęstości - 1m2 waży conajmniej 5kg (na "oko").

OSB to 22mm na pióro-wpust. Mat nie trzeba kleić/bić do płyt OSB tyle że nie tego dotyczyło pytanie ;> Pytanie brzmi: czy parkiet mozna kleić do tych mat i jeżeli tak to czym ? Dla sprostowania schemat ułożenia wygląda tak:

 

belki stropowe - płyta OSB - gumowe maty wytłumiające - parkiet

 

Producent mówi że takie ułożenie jest jak najbardziej możliwe tylko kwestia dobrania kleju. No i w tym cały szkopół ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty nie ma na zdjęciu tam na stronie producenta. A wersja to masa GUM-MAS (bez POROSO). Jest to taki lekko plastyczny produkt o strasznie dużej gęstości - 1m2 waży conajmniej 5kg (na "oko").

OSB to 22mm na pióro-wpust. Mat nie trzeba kleić/bić do płyt OSB tyle że nie tego dotyczyło pytanie ;> Pytanie brzmi: czy parkiet mozna kleić do tych mat i jeżeli tak to czym ? Dla sprostowania schemat ułożenia wygląda tak:

 

belki stropowe - płyta OSB - gumowe maty wytłumiające - parkiet

 

Producent mówi że takie ułożenie jest jak najbardziej możliwe tylko kwestia dobrania kleju. No i w tym cały szkopół ;]

 

Ja nie pisałem o strzelaniu bicu maty ..tylko parkietu..kiedys sie tylko tak parkiety układało do tej pory na salach gimnastycznych..tez tak czynię..ale to pracochłonne za to nie masz zadnych "problemów" ..w tym przypadku z klejami..

 

Jak ci mam odpowiedziec na ptanie na czym kleić..jak nie wiem co jest na górze maty..napisze ze polimery trzymaja wszystko..1 składnikowe poliuretany..również..ms polimer z loby jest bdb klejem ale i bardzo drogim..nie kleiłbym ani maty ani parkietu tylko wzioł bił parkiet na gwoździe..jeśli to jaka gruba mata,,

 

Ja stosuje jak sie kto uprze gumokorek..3mm gr..pomiedzy korek a podłoże daje klej 1 składnikowy poliuretan..a pomiedzy..klepki a korek dwuskładnikowy poliuretan..tylko dlatego ze jest tanszy..ale system ogólnie jest bardzo drogi.

 

nabiłbym ten parkiet na te osb przez mate..powiadam..moim zdaniem najkorzystniej, najtrwalej i najtaniej w tej sytuacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama mata ma 4 mm grubości. parkiet myślałem brać Merbau z dlh (deska parkietowa Elegance 15 x 90 x 1200). Pytanie jak taka bita podłoga wygląda ? Czy to nie jest aby średnio estetyczne ? Bo wywalić 20k na coś co będzie średnie to nie bardzo jestem chętny ;] Moja żona tymbardziej ;] Można gdzieś zobaczyć zdjęcia jak takie coś wygląda ?

Wracając do klejów - jaki konkretnie klej (firma) byś tu zastosował (najlepiej dwa warianty cenowe). Powiedz proszę również ile kosztuje "bicie" parkietu od metra i czy każdy parkieciarz to robi ?

 

A może sam jesteś z pomorza ?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama mata ma 4 mm grubości. parkiet myślałem brać Merbau z dlh (deska parkietowa Elegance 15 x 90 x 1200). Pytanie jak taka bita podłoga wygląda ? Czy to nie jest aby średnio estetyczne ? Bo wywalić 20k na coś co będzie średnie to nie bardzo jestem chętny ;] Moja żona tymbardziej ;] Można gdzieś zobaczyć zdjęcia jak takie coś wygląda ?

Wracając do klejów - jaki konkretnie klej (firma) byś tu zastosował (najlepiej dwa warianty cenowe). Powiedz proszę również ile kosztuje "bicie" parkietu od metra i czy każdy parkieciarz to robi ?

 

A może sam jesteś z pomorza ?:>

 

nie nie jestem z pomorza..i kto ci powiedział ze bije sie parkiet od góry??? :o to na estetyke nie wpływa ponieważ parkiet bije sie we frez albo tuż nad piorem..zadnych gwoździ nie widać zapewniam ..jarekkur jest z pomorza zgłoś sie do niego..nie wiem jakie sa ceny na pomorzu..on da cie pełnie informacji..a może jak bedzie mial czas wykona..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna tylko wątpliwość mi się nasuwa. Czy przybijając ten parkiecik nie niwelujemy czasem działania mat wytłumiających ? Przecież każdy gwoździk lub cokolwiek innego łączącego dwa elementy ze sobą przenosi drgania. W tym wypadku drgania z parkietu byłyby przekładane na drgania OSB i dalej na całą konstrukcję, czyli innymi słowy cały misterny plan wpi... ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama mata ma 4 mm grubości. parkiet myślałem brać Merbau z dlh (deska parkietowa Elegance 15 x 90 x 1200). Pytanie jak taka bita podłoga wygląda ? Czy to nie jest aby średnio estetyczne ? Bo wywalić 20k na coś co będzie średnie to nie bardzo jestem chętny ;] Moja żona tymbardziej ;] Można gdzieś zobaczyć zdjęcia jak takie coś wygląda ?

Wracając do klejów - jaki konkretnie klej (firma) byś tu zastosował (najlepiej dwa warianty cenowe). Powiedz proszę również ile kosztuje "bicie" parkietu od metra i czy każdy parkieciarz to robi ?

 

A może sam jesteś z pomorza ?:>

 

nie nie jestem z pomorza..i kto ci powiedział ze bije sie parkiet od góry??? :o to na estetyke nie wpływa ponieważ parkiet bije sie we frez albo tuż nad piorem..zadnych gwoździ nie widać zapewniam ..jarekkur jest z pomorza zgłoś sie do niego..nie wiem jakie sa ceny na pomorzu..on da cie pełnie informacji..a morze jak bedzie mial czas wykona..

 

Rozumiem że twoja mata już leży na OSB. Ułóż na niej na sucho parkiet ta aby zmieściło się krzesło. Nogi krzesła rozłoż tak aby stału na klepkach a nie na łączeniu dwóch klepek. Sprawdź prostą listwą (poziomnica) czy parkiet leży równo. Połóż na krzesło coś co waży 100 kg i zostaw na 2-3 dni. Następnie odstaw krzesło i sprawdź listwą czy są wgłębienia w miejscach gdzie krzesło było oparte. Jeżeli są, to masz problem. Wszelkie meble porobią wgłębienia. Jeżeli nie to masy tego typu można kleic poliuretanami lub epoksydem.

Najlepiej przedstawic problem producentowi.

Rozmawiac jednak powinien ktoś kto zna problem dogłębnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna tylko wątpliwość mi się nasuwa. Czy przybijając ten parkiecik nie niwelujemy czasem działania mat wytłumiających ? Przecież każdy gwoździk lub cokolwiek innego łączącego dwa elementy ze sobą przenosi drgania. W tym wypadku drgania z parkietu byłyby przekładane na drgania OSB i dalej na całą konstrukcję, czyli innymi słowy cały misterny plan wpi... ;]

 

nie sadze skoro to jest wytłumienie fal dżwiekowych które zanikaja odbihjajac sie od poszczególnych zakrzywień..płaszczyzn..to absolutnie nie..poczytac ..o akustyce..efekt prznoszenia wibracji...noo nie bvardzo kupuje..aby były aż takie rezonansy..nie jest to możliwe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj raczej chodzi nie o fale dźwiękowe jak rozmowa czy muzyka lecz o krokowe.

W tym przypadku gwóźdź czy śruba jest nośnikiem dźwięków krokowych, tych które przedewszystkim działają w pionie. Mimo to nie miałyby decydującego wpływu na jakiekolwiek odczuwalne zmiany wytłumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test z krzesłem chętnie bym przeprowadził gdybym już miał zakupioną podłogę ;) A tak niestety nie jest. Co do gwoździ może faktycznie niewiele tych drgań przeniosą, aczkolwiek bezpieczniej byłoby kleić. Tak czy siak widzę że jednak parkietu nie musze od razu skreślać na rzecz barlinka. Pomyślimy zobaczymy ;) Dzięki za zaangażowanie w temat bo póki co każdy z kim rozmawiałem od razu umywał ręce ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dziś był u mnie fachowiec od podłóg po rozmowie oświadczył iż nic innego jak deska barlinecka u siebie w domu by nie położył.Po wyjściu zasiadłem do "internetu" i .....kompletnie zgłupiałem .Proszę o pomoc ,chciałem kupić deskę taką jak na zdjęciu.Ale teraz po przeczytaniu tego wątku sam nie wiem co mam robić .Mieszkanie mam nie wielkie w jednym pokoju 14 a w drugim około 10m2 do ułożenia.Moje "dzieciątko" często wpada do domu a to po picie a to po coś słodkiego często w butach.Boje się po tym co napisaliście iż za 2-3 lata będę miał deskę do wymiany.Co mam ułożyć aby mieć spokój na min. 10lat.Nie chce mieć śladów po pilocie lub po "łyżeczkach" mały robi jeszcze wiele szkody upuszczając ciągle coś na podłogę.Ze względu na to iż mieszkamy w bloku i nie mamy się dokąd wynieść proszę o nie proponowanie podłogi z klepki na ten układ się nie zgodzę nie mam na to czasu.Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedz.

 

zdjęcie znajduje się tu :http://img406.imageshack.us/content.php?page=done&l=img406/2762/zdjcie0103a.jpg&via=mupload[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zdjęcie to akurat szukaliśmy czegoś jasnego ale znalazłem i jaśniejsze .A jaką klasę byś polecił AC3-4-5 ? i jakiejś konkretnej firmy-m.Chodzi mi o to aby po przesunięciu stołu czy wersalki nie zostawały ślady.Nie chce wywalać zbyt wiele kasy bo musi mi to tak chociaż z 8 lat poleżeć.Co polecisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Zarejestrowałem się tutaj, żeby wyrazić swoją opinię o barlineckim bublu zwanym szumnie deską podłogową...

Dąb family exclusive jedna lamela wykończenie lakier UV cena 199zł za mkw.

Jak podaje producent tego shitu:

Deska barlinecka z serii EXCLUSIVE to propozycja skierowana do szczególnie wymagających Klientów

No cóż, jestem wymagającym klientem skoro wydałem ładnych parę tysięcy zł za 45 kw. Myślałem sobie - deska więc twarda, piękna wizualnie, pewnie będzie na lata w salonie. Pozostało z moich marzeń jedynie wizualne piękno. Zaraz po ułożeniu jedynie...

Normalne użytkowanie tej podłogi juz po kilku dniach zaczęło przypominać koszmar. Rysy, wgnioty i przetarcia, które powstają przy byle okazji, gdzie tak samo użytkowane zwykłe panele w innych pomieszczeniach wciąż wyglądaja jak nowe.

Kompletna porażka i dołujące uczucie zmarnowanych pieniędzy na ten szajs.

Gwarancja ? To jakiś śmiech na sali. Dotąd nie otrzymałem żadnej odpowiedzi i wyjaśnień od producenta. I sądząc po doświadczeniach innych osób pewnie nikt nie poczuje się w żaden sposób odpowiedzialny za ten chłam.

Mam nadzieję, że moja opinia odwiedze inne osoby planujące zakup deski z Barlinka. Może brak klientów otrzeźwi nieco producenta.

I najzabawniejsze ze strony firmy:

Czy Barlinek uzna gwarancję jeżeli deska barlinecka zostanie ułożona na betonie na foli i piance 2 mm?

Odpowiedź producenta:

Nie. Są trzy typy podkładów w ofercie Barlinek S.A.: mata korkowa, plyty EKO i tektura falista. Proszę zastosować jeden z nich. Poza tym pianka polietylenowa (ta biała) jest produktem krótkotrwałym. Szybko się starzeje i może leżeć pod podłogą najwyżej 7-10 lat. Czy ktoś chciałby, aby jego deska barlinecka, która ma znacznie dłuższą żywotność, po tym okresie nie leżała na żadnym podkładzie?

 

Należy zatem rozumieć, że tektura falista oferowana przez Barlinek to produkt długowieczny :p .

Ja chciałbym Panie idioto od marketingu z Barlinka cofnąć czas i nie kupić Waszej deski. Tak, żeby teraz nie czuć się przez Was oszukanym :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...