Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

domek KW100 - komentuj


KW100

Recommended Posts

Noo! To będę pierwszy. Jak już gdzieś pisałem Twój domek bardzo mi się podoba, bo metrażowo jest podobny do mojego!!! Hy hy.

 

Taki żarcik, ale szczerze mówię - domek ładny. Widziałem też, że pierwsze prace wykonane solidnie. Będę zaglądał do Twojego dziennika, bo jak wiadomo z innych wątków mamy parę wspólnych tematów 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam:)

 

Domek bardzo ładny :D - z serii "stodółkowej" :wink: .

 

Mój też miał być mały i prosty, nawet na samym początku wybraliśmy bardzo podobny projekt, ale z biegiem czasu "ciutkę" się rozrósł :wink: - choć jego "stodółkowatość" została :D :wink: .

 

Gratuluję szybkiej decyzji w sprawie fundamentów, no i odwagi, bo jak wiemy pogoda lubi płatać figle :wink: .

 

Wszystkiego dobrego!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witaj,

sytuacja nie do pozazdroszczenia! Narazili Cie na dodatkowe koszty, o zszarganych nerwach nie wspomnę! Też bym dostała szału jakby mi tak zrobili z moim materiałem!

A swoją drogą ciekawe czy moim potorhermem tak nie obracają sobie :-?

 

Jak cos masz zakupione juz i leży w depozycie to dopytuj sie o to od czasu do czasu, taka jest moja rada po doswiadczeniach z ostatnich dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Niezłe jaja z tym BK.

 

A odnośnie dachówek i cen. Tak dla porówania. Mój dach ma (chyba, bo juz zapomniałem) prawie 140mkw. Sześć okien połaciowych Fakro, dachówki Prodach. Razem brutto 11900. Bez rynien.

Same dachówki trochę ponad 6 patyków.

 

Ta podwyżka od 1 marca - coś średnio w to wierzę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Niezłe jaja z tym BK.

 

A odnośnie dachówek i cen. Tak dla porówania. Mój dach ma (chyba, bo juz zapomniałem) prawie 140mkw. Sześć okien połaciowych Fakro, dachówki Prodach. Razem brutto 11900. Bez rynien.

Same dachówki trochę ponad 6 patyków.

 

Ta podwyżka od 1 marca - coś średnio w to wierzę :roll:

 

Podobno Euronit poszedł jednak do góry. Tak wiec zaoszczędziłem. Mam nadzieje, ze nie będzie z tym numeru jak z BK.

 

A co do BK, to w tym tygodniu będę miał dostawę nowego (z Solbetu) już na budowę. Jutro prawdopodobnie zrobią chudziaka no i następnie pojadą ze ścianami.

Acha, no i strop juz jedzie do mnie na działkę - po tej akcji z BK wszystko co kupione biorę od razu na budowę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Pytałeś o sciankę kolankową. Nie pamiętam jaka jest w projekcie. Ja mam 92 cm teraz, czyli na gotowo i myślę że jest dobrze. Oczywiście mozna zrobić wyzszą ścianka kolankowa, jak komu pasuje, ale zmienia się proporcja domu i wygląda szpetniej. Ponadto przy wyższej ściance kolankowej niekorzystniejsze też są siły od parcia dachu i trzeba o tym pamiętać, aby wykonać dodatkowe kotwienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...