Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budująca Zenit


Nika.j

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 338
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

.........

Ponadto obniżony garaż dołem a podniesiony górą, gdyby miał wyższy otwór na wjazd to optycznie nabrałby proporcji a jest niestety tak :

http://images41.fotosik.pl/238/75e7480573e6f179med.jpg

 

Chyba będzie poprawa, skuwanie i wylewanie na nowo. Mój kierownik nie widzi technicznych przeciwwskazań. Nic się nie zawali, czego ja nie-techniczna zupełnie kobieta obawiałam się najbardziej.

 

Hej Renatka!

Podczas skuwania weź poprawkę na wymiar bramy którą zamontujesz w tym otworze (garażowym). Za wymiar niestandardowy jest dopłata dość spora (wiem... bo płaciłem)

 

Pozdrawiamy forumowiczów i życzymy wytrwałości w budowie, żebyście następnej zimy mogli rozkoszować się ciepłem domowego ogniska siedząc przy kominku i popijając herbatkę tak jak my :-).

 

Darek i Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już uprawomocnione pozwolenie na budowę

 

Jeszcze krótki opis do mojego projektu:

w wiatrołapie powiększona szafa

w kuchni zwiększona wnęka pod zabudowę

w jadalni zlikwidowany wykusz (w ten sposób zwiększyłam kuchnię i salon)

w salonie brak ścianki na przeciwko wejścia

w sypialni garderoba będzie oddzielona zabudowaną szafą i przesunięte są drzwi wejściowe

powiększona łazienka i wydzielona pralnio-suszarnia (moje marzenie )

pokoje dzieci są równe

powiększony garaż w którym znajduje się kotłownia

 

strop zwykły lany

i blachodachówka ( nad tym najbardziej ubolewam, bo zawsze marzyłam o dachówce ceramicznej - ale niestety koszty :cry:

 

i tak wyglądą moje przeróbki

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosialeczek, no wreszcie będzie wiadomo o czym rozmawiamy.

Zmiany interesujące.

Najbardziej zazdroszczę powiększonej łazienki, sypialni i pokoi dzieci. Poszerzałaś Zenitka, prawda?

A która to pralnio-suszarnia, z wiatrołapu na prawo?

 

Jeśli chodzi o blachodachówkę, to zanim ostatecznie postanowisz coś to zleć dekarzowi przeliczyć ilość blachodachówki, bo przy takim łamanym dachu jak w Zenitku może być sporo odpadów-ścinków za które normalnie płacisz a tych metrów nie wykorzystasz. Może to uczynić na tyle poważną kwotę, która zbilansuje sie z kosztem jakiejś dachówki cementowej lub ceramicznej. Koszty mogą być więc porównywalne.

 

No i gratuluję uprawomocnionego pozwolenia na budowę :D

 

Kiedy start?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczyłam próbkę swojego okienka, aby znaleźć odpowiednie drzwi zewnętrzne. Okazuje się, że nie jest łatwo z kolorem macore :-? :roll:

 

Oto próbka, kolor identyczny z naturalnym :wink:

http://images41.fotosik.pl/264/4ebf051f0b828d33med.jpg

 

Ogłoszenie:

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, że istnieją gdzieś drzwi w tym, lub zbliżonym kolorze do 4 tys. zł niech ujawni tę fantastyczną informację.

Nagroda: moja wdzięczność dozgonna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która to pralnio-suszarnia, z wiatrołapu na prawo?

 

 

nie, wejście przez dużą łazienkę do pralni

 

 

 

Najbardziej zazdroszczę powiększonej łazienki, sypialni i pokoi dzieci. Poszerzałaś Zenitka, prawda?

 

tak poszerzyłam o 1 metr i od salonu i 60cm

 

A kiedy start to jeszcze nie wiem - miało być na wiosnę. Jak nic się nie zmieni i finanse dopiszą to może zaczniemy, na razie jeszcze nie mam fachowców - ale zaczynamy się rozglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie:

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, że istnieją gdzieś drzwi w tym, lub zbliżonym kolorze do 4 tys. zł niech ujawni tę fantastyczną informację.

Nagroda: moja wdzięczność dozgonna

 

 

 

Renatko czy te drzwi mają być metalowe czy drewniane ?

Z drewna dobierzesz kolor ale misisz wybrać model

Jak się nie mylę to ktoś takie drzwi zamontował w Zenitku - musisz przejżeć nasze forum i to chyba na 4 stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosialeczek, no faktycznie, że Artek ma drzwi wyglądające na macore.

W Częstochowie sprzedają drzwi firmy Dziadek, bo sprawdziłam na ich stronie.

Przejadę się tam i zobaczę je w naturze.

Dziękuję Gosialeczek i Artkowi też. Szkoda, że już nie pisze :(

 

Tak, o drewnianych myślę. Ewentualnie tylko te z boku do gabinetu kupię metalowe gdyby były sensowne i podobne do tych głównych wejściowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

LUUUDZIEEE! WIOSNAAA! NIE ŚPIJCIE! :wink: :wink: :wink:

Smutno mi tu samej :roll:

 

W piątek pojechałam do producenta drzwi drewnianych, zewnętrznych i wewnętrznych. Drzwi robi bardzo ładne w przyzwoitej cenie. Drzwi grubości 7 cm, klejone warstwowo, uszczelki 2, malowane 4x farbami wodnymi. Wygląda na bardzo uczciwego człowieka, któremu zależy na zadowoleniu klienta. Byłam zaskoczona, gdy kazał się mi zastanowić czy aby wybór drewnianych drzwi wejściowych jest rozsądny dla wejścia od południa i braku jakiś osłon od np śniegu. W Zenitku wiadomo, tylko mały daszek nie dający osłony od zaciekającego deszczu czy śniegu. W rezultacie nie doszło do zamówienia, bo wg stolarza jeszcze za wcześnie - odradza wstawienie drzwi przed wylewkami. A ja się mocno teraz zastanawiam, czy nie zdecydować sie na metalowe.

Tematu metalowych drzwi nie zgłębiałam. Czy macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziliśmy po kilku okolicznych firmach w celu wyboru okien drzwu. Naszą uwagę zwrócił oknoplast. Dla zainteresowanych wycena stolarki okiennej dla Zenita w Oknoplast-cie z profilem niskim (okucia platinum) kolor orzech to kwotka 14 tyś, trzeba pamiętać o oknie w garażu - minimalny robiony wymiar to 790. Kolejna wycena okien w systemie protect plus czyli (antywłamaniowe) 17 tyś. Okna PVC w okleinie drewnianej wyglądają naprawde realistycznie, nie sposób na pierwszy rzut oka odróżnić w porównaniu z drewnem. Drzwi zewnętnze (Urzędowski) rodzaj DZ 039 drewniane kwota z montażem 3980 zł.

 

Jeśli mogę zasugerować to drzwi wejściowe - koniecznie - drewniane. Należy też pamiętać że drzwi drewniane warto zamontować po takich etapach jak tynki wewnętrze. Istnieje duże ryzyko narażenia drzwi na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też polecam zakup drzwi metalowych (castorama koszt koło 300 zł) do momentu zakończenia pewnych etapów.

 

Warto także przed murowaniem udać się do firm by spytać się o wymiary standardowe, w przypadków niestandardowych musimy niejednokrotnie dopłacać....

 

Renatka z nieciepliwością czekamy na kolejne zdjęcia z poszczególnych etapów - twój domek również rośnie jak na drożdzach a przede wszystkim widać już zarys całego domku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowe forum to jakieś utrapienie straszne. W ogóle nie umiem tu funkcjonować. Nic nie mogę znaleźć.

 

Gosialeczek wjazd do garażu po wielkich pertraktacjach poprawiony, ale i tak kiepsko, bo zamiast 16 cm tylko 11 cm. Mój wykonawca nie umie liczyć, albo ma słabą pamięć bo budów ma jednocześnie aż 3 i może mu się zajączkuje. Słów mi brakuje do tego człowieka i dlatego chyba jednak go nie polecam. Robi szybko jak na akord, ale jeśli chcesz coś niestandardowego (łuki, przypory) to kicha, bo mu to za dużo czasu zajmuje.

A sportowy samochodzik czemu nie ......

A Ty już zaczęłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...