Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budująca Zenit


Nika.j

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 338
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich zenitowców zarówno budujących jak i już mieszkających w swoich domach. Obecnie jestem na etapie wyboru projektu. Prawdopodobnie będzie to zenit. A oto zmiany, które zamierzam wprowadzić:

- zmiana kąta nachylenia dachu na 30 stopni - niestety warunki zabudowy

- likwidacja kominka zewnętrznego

- kominek wewnętrzny przesunięty na ścianę na wprost drzwi wejściowych

- prawdopodobnie całe podpiwniczenie budynku

- schody do piwnicy w garażu

- likwidacja drugiej łazienki na rzecz większej garderoby i poszerzenie pierwszej

 

Prośba do wszystkich budujących i już wybudowanych o cenne uwagi o projekcie

 

Pozdrawiam Gosiek5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj gosiek5!

Podpiwniczasz cały zenit? Myślę, że to dość kosztowne przedsięwzięcie. Co planujesz w piwnicach na tak dużej powierzchni?

A co ze strychem?

Zmienisz strop, czy zostawisz drewniany i dach kratownicowy? Mnie architekt i wykonawca przekonali do zmiany. Różnica w cenie niewielka, bo porównywałam więźbę kratownicową z tartaku pod Wieluniem. Cena to ponad 32 tys. z robocizną plus koszt stropu drewnianego, którego ceny nie znam. Za tradycyjną więźbę zapłacę 18 tys.

Napisz gosiek5 co postanowisz. Cieszę się bardzo, że ktoś nowy przybywa.

 

Witaj wula80!

Co postanowiłeś w związku z tą ścianą oddzielającą cz. sypialną od salonu? A jak papierologia?

Z podnoszeniem ścianki kolankowej masz rację, zenit traci wygląd, choć zysk przestrzeni na poddaszu jest duży, więc jeśli komuś zależy...

 

Gosiek i wula gdzie będziecie się budować?

Cieszę się, że nas przybywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Renatko!

Odnośnie Twoich pytań - strop teriva zamiast drewnianego, strych nieużytkowy w końcu to dom parterowy, w piwnicy przewiduję piec na paliwo stałe więc potrzeba trochę miejsca na opał poza tym warto by mieć duże pomieszczenie rekraacyjne, pralnię , spiżarkę i miejsce na różne rzeczy, których nie warto trzymać na parterze. Piwnicę robię ze względu na niedużą działkę - 20x47, zaraz i tak trzeba by dostawiać jakiś garaż na rzeczy potrzebne przy domu a jest tego niemało - wiem bo mieszkam w domu.

 

RENATKO! moja prośba podaj wymiary garażu z projektu.

Aha będziemy budować koło Lublina.

Pozdrawiam!! [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiek5 fajnie sobie wymyśliliście piwnicę. Zdaję sobie sprawę z tego, że gdzieś trzeba będzie upchnąć narzędzia ogrodnicze. Trochę da radę w garażu a reszta będzie pod takim daszkiem przy śmietniku - trudno.

Wymiary garażu to: szer. tej szerszej części przy wjeździe to 4,50 m szer. węższej części to 3,70 m; długość to 6,20 m

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam WSZYSTKICH ! ! !

W końcu i ja dołączę do Grupy Zenitowiczów - nie mogę się doczekać w poniedziałek ma przyść mój projekt, który wczoraj zamówiłam i od wczoraj jestem czytelniczką tego FORUM.

Szkoda ze niektóre fotki sie nie otwierają ale i tak z opisów wiele mi pomogliście bo od razu zamówiłam zgodę na dodatkowe zmiany.

Świetny jest pomysł z przesumięciem ściany od strony garażu i powiększeni8e części nocnej.

Ale wszystko dopiero przed nami adaptacje ...pozwolenia ...FACHOWCY ....ceny materiałów.....itd

Pozdrawiam Wszystkich miłośnoków najładniejszego domku ze wszystkich prokektów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosialeczek, za stan zero tzn. od ściągnięcia humusu i wytyczenia budynku do stanu jaki widzisz z rozłożeniem rur kanalizacyjnych 34.700 zł brutto (vat 7%). Jak dla mnie to bardzo dużo. Nie spodziewałam się aż takiej kwoty :( :cry: :cry:

Na tym etapie należy doliczyć 4000 zł za przyłącze wodno-kanalizacyjne oraz przyłącze energetyczne 2200 zł dla ZE i 550 dla uprawnionego elektryka. To też kwoty brutto. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za wyczerpujące informację już wiem co mnie czeka na wiosnę.

Ja mam już plany i teraz przez zimę muszę uporac się z papierologią i na wiosnę mam zamiar ruszyć z pracami.

Robię kilka zmian w projekcie tzn. poszerzam całą część sypialną z garażem o 1m i wydłużam garaż o 2 m, oczywiście powiększam łazienkę i inaczej robię garderobę. To tak po krótce jak zrobię adaptację to wkleję skan projektu.

Pozdrawiam wszystkich ZENITOWICZÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosialeczek, za stan zero tzn. od ściągnięcia humusu i wytyczenia budynku do stanu jaki widzisz z rozłożeniem rur kanalizacyjnych 34.700 zł brutto (vat 7%). Jak dla mnie to bardzo dużo. Nie spodziewałam się aż takiej kwoty :( :cry: :cry:

Na tym etapie należy doliczyć 4000 zł za przyłącze wodno-kanalizacyjne oraz przyłącze energetyczne 2200 zł dla ZE i 550 dla uprawnionego elektryka. To też kwoty brutto. :cry:

Witaj Renatko,

Też chętnie odwiedzam to forum. Cieszę się, że pojawiły się na nim nowe osoby. Chciałabym się Ciebie zapytać o to, ile betonu poszlo Ci na podłogę wylewki i na jaką grubość wylewaliście oraz jakiego użyliście betonu? Czy układaliście siatkę zbrojeniową pod wylewkę? Pozdrawiam Netka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netka44, tylko w części jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie, ponieważ buduję w systemie generalnego wykonawstwa i wielu "drobiazgów" nie znam.

Siatka zbrojeniowa nie była układana pod beton, a wylany jest tzw. chudy beton na grubość około 8-10 cm. Ilości zużytego betonu nie znam.

 

Netka, a Ty kiedy zaczynasz i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko

Ja też zastanawiam się nad pompą ciepła - jakie koszty przewidujesz na zainstalowanie pompy dowiadywałaś się ile i jaką wybrać bo są różne. Ja pierwotnie myślałam tradycyjnie o węglu ale pompa mnie zaintrygowała (podobno to są bardzo duże koszty).

Jeszcze mam pytanie ile projektant adoptujący wziął za przeróbkę dachu kratownocowego ?

Przepraszam za tak szczegółowe pytania ale muszę dokładnie kalkulować koszty i wiedzić z kim na ile można się targować, bo przecież pieniądze nie leżą na ulicy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłam u projektanta adaptującego

No i nazbierało się popreawek: zmiana stropu, zmiana konstrukcji dachu, ponowne przeliczanie wszystkiego, no cenę zaśpiewał - na ale cóż trzeba płacić jak się wymaga.

Obiecał że za dwa tygodnie zrobi wszystkie poprawki i wyliczenia - zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Co tutaj tak cicho???

 

Uprzejmie donoszę, że dzisiaj oto, pospacerowałam sobie po pokojach w moim Zenitku.

Oprócz wielkiej radości jest też mały minus - do poprawienia. Otóż w pomieszczeniu gdzie oryginalnie jest łazienka przy sypialni, a ja mam tam gabinet, nie podoba mi się okno przy samej ścianie. Już wstępnie rozmawiałam o przesunięciu go w prawo, chociaż o 15 cm. Podobno się da. Mój wykonawca jest z tych co "to się wszystko da!" Będzie mała nie symetria na zewnątrz, ale wydaje mi się, że niezauważalna.

Kurcze, jak mogłam coś takiego przeoczyć przy adaptacji projektu. :oops:

 

Pochwalę się ślicznym okrągłym okienkiem od garażu.

 

http://images37.fotosik.pl/230/ee526dde26446e7fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...