Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budująca Zenit


Nika.j

Recommended Posts

Witam Renatko

No pięknie ten twój domeczek rośnie, szczerze mówiąc to myślałam że zalejesz fundamenty i stop do wiosny ... A tu proszę pewnie przed zimą jeszcze nakryjecie jak pogoda pozwoli :D

Widać fachowcy uwijają się i pracują a nie wnerwiają - GRATULUJĘ dobrej brygady.

Ja niestety w proszku ... :cry: mapy pozwolenia adaptację ( i zmiany) :oops:

Mam nadzieję na wiosnę ruszyć pełną parą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 338
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Muszę się podzielić z Wami moją radością : wybrałam dachówkę i dostałam wieeelki rabat. To Harmonie Neu Creatona. Gdyby nie promocja, która jest na tę dachówkę do 11.12. to pewnie bym jej nie kupiła ze względu na ograniczone zasoby finansowe. O takiej marzyłam

 

http://images48.fotosik.pl/236/af48dcc0434fa7a6.jpg

 

Jutro idę oficjalnie złożyć zamówienie i wpłacić zaliczkę.

 

Gosialeczek jutro wieczorem wstawię więcej zdjęć.

Ekipę jak najbardziej mogę polecić, choć nie chciałabym chwalić dnia przed zachodem słońca. Jeszcze poczekajmy do końca.

A jeśli chodzi o te cyrografy to nie tak. Mam lepszego Sprzymierzeńca, który nie chce cyrografu tylko miejsca w moim sercu, ale w Twoim też

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia:

 

Tu widok na salon i kuchnię od strony okna tarasowego w salonie. Panowie uwijają się z przygotowaniem szalunków.

http://images48.fotosik.pl/236/6bc2d398dd76bc7amed.jpg

 

Okno w gabinecie - koniecznie do zmiany :evil:

http://images45.fotosik.pl/237/25fa7f340d901921med.jpg

 

Zmiana po mojemu elewacji wschodniej (długiej ściany)

http://images36.fotosik.pl/123/11cee92c0293e679med.jpg

 

Okno od jadalni, ale jeszcze nie widać efektu.

http://images46.fotosik.pl/235/527d8524804ea7damed.jpg

 

Pogoda się psuje. Oby udało się zalać strop przed mrozami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłam dzisiaj okna do całego Zenitka. W moim przypadku to 11 sztuk. Jestem lżejsza o 17600 zł.

Okna Avante trzyszybowe, okucia Roto, ciepła ramka, dwustronny kolor macore. Okno balkonowe w salonie w wersji przesuwanej. Całość z montażem, 7% vatem i sporym upustem. Okna Jezierskiego w takiej samej wersji (kolor meranti) miałyby kosztować 16500zł, ale uznałam, że Avante są nieco nowocześniejsze, maja lepsze okucia i profile.

Mam dylemat, czy rzeczywiście dobrze wybrałam, czy może są gdzieś równie dobre okna za niższą cenę.

Czy wy też macie? Przeżywacie podobne rozterki post factum?

Link, aby zobaczyć fragment okna w kolorze macore

http://www.famix.pl/img/macore.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, zapomniałabym!

Jeśli będziecie decydować się na okrągłe okno w garażu, to trzeba otwór przygotować min. 74 cm a najlepiej 80-84 , a nie tak jak jest w projekcie pod okienko o średnicy 60cm. Producenci okien plastikowych mają problem z wykonaniem okna o tak małej średnicy. Okno musi mieć przynajmniej 70 cm średnicy, ....... no i ładniej wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Renatko przeliczyłam twoje okna i na profilu Brugman z ciepłą ramką i 3-szybowe, tarasowe przesówka, kółeczko 70 nieotwieran, klamki stare złoto, kolor obustronny, okucia ROTO - cena wyszła 12 670 (7% VAT z montażem) - chyba przepłaciłaś :evil:

Ja sprzedaję właśnie te okna a to adres strony do fabryki okien abakus-okna.com.pl tam znajdziesz wszystkie informacje o profilach i dodatkach

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosialeczek, no jaka szkoda, że wcześniej jakoś się nie ujawniłaś. 5 tys. miałabym na inne potrzeby.

Teraz za późno, okna zapłacone.

 

Może tyle dobrego będzie, że czytający ten wątek i budujący skorzystają.

 

Oczywiście mogłam zapłacić też drożej. Najwyższą wycenę mam na 32 tys. ale głównie oscylowały w granicach 16-18 tys. i 26 tys. Najtańszą miałam na niecałe 14 tys.

 

Gosialeczek, reaguj czasem szybciej :wink:

A jak sprawy u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odebrałam mapę od geodety - miałam szczęście bo dzisiaj zdawali mapy do Warszawy i na 2 miesiące bym miała blokadę.

poprawki w projekcie się nanosza i oczywiście kolejne poprawki mam już do zgłoszenia, stwierdziłam że salon ma za mało metrów (wychodzi 25m2),

nie wiem czy to nie zepsuje wyglądu całego domu ale ścianę od wykuszu od strony salonu chcę wyrównać da mi to razem z jadalnią prawie 35m2, i szafę w przedpokoju muszę powiększyć jednocześnie przesówając całą wnękę w kuchni o jakieś 0,8m - i zlikwiduję ściankę od salonu na przeciwko wejścia.

to tak w skrócie , po nowym roku wkleję poprawiony i wyrysowany MÓJ PROJEKT

WSZYSTKIM ŻYCZĘ SZAMPAŃSKIEJ ZABAWY I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosialeczek no to krok do przodu! :D Bardzo ciekawa jestem Twoich poprawek projektu. Bądź tylko czujna, aby nie zaburzyć estetyki, proporcji.

 

Ja znów mam dylemat, tym razem dotyczy właśnie proporcji. Wprowadziłam zmianę polegającą na obniżeniu wjazdu do garażu. U mnie jest lekki spadek terenu i wjazd do garażu byłby pod górkę (wysokość dwóch schodków). Doszliśmy z wykonawcą do wniosku, że lepiej będzie gdy w garażu zrobimy te dwa schodki na wejściu do pomieszczenia gospodarczego, a cały garaż pozostawimy na poziomie ziemi, niż podwyższać sam podjazd o te kilkanaście-kilkadziesiąt cm.

Nie przewidziałam jednak pewnej rzeczy: garaż górą musi być wyrównany do poziomu dachu, co wg mnie zaburza proporcję. Gdyby otwór na bramę został powiększony o ok. 30 cm to optycznie byłoby ok! ..... a tak ..... chyba będzie front garażu zbyt potężny. Zobaczcie sami

 

http://images46.fotosik.pl/241/2c1368037c0bab05med.jpg

 

Nad te cegły, których jest 2 - 3 warstwy więcej przyjdzie jeszcze wymurowanie szczytu i jak to będzie wyglądało?

Otwór na bramę gdyby udało się go podwyższyć do poziomu drzwi wejściowych i okna dałby chyba wrażenie proporcjonalności, a tak.... :cry:

Wykonawca mówi, że tak musi zostać :-(

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko

co do twojego wjazdu to musisz pamiętać o wymiarach bramy garazowej bo potem się okarze że wjedzie tylko niski samochodzik. Zmierz koniecznie przy ścianie i na środku w najwyższym punkcie pamiętając że jeszcze pójdzie wylweka w garażu ( podaj mi ten wymiar a ja sprawdzę jaki jest wymiar w cenniku)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich w Nowym Roczku

:D :D :D :D :D

 

Wczoraj odwiedziłam mój domek i zmierzyłam ten nieszczęsny wjazd do garażu. W najwyższym miejscu ma w tej chwili 235 cm, szerokość jest prawidłowa 301 cm. Garaż będzie nieogrzewany więc wylewka będzie mniej więcej taka: styropian 5 cm, wylewka 6 cm i gres + klej ok. 2 cm razem 13 cm. 235-13=222 cm minus jeszcze ok 7 cm na ocieplenie wieńca i tynk od góry na łuku. Wjazd do garażu na gotowo będzie miał 215 cm, to mniej o 15 cm niż zakłada projekt.

Ponadto obniżony garaż dołem a podniesiony górą, gdyby miał wyższy otwór na wjazd to optycznie nabrałby proporcji a jest niestety tak :

http://images41.fotosik.pl/238/75e7480573e6f179med.jpg

 

Chyba będzie poprawa, skuwanie i wylewanie na nowo. Mój kierownik nie widzi technicznych przeciwwskazań. Nic się nie zawali, czego ja nie-techniczna zupełnie kobieta obawiałam się najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Renatko - moja wina moja wina moja bardzo ......

Przepraszam za ciszę

Załatwiłam już wszystkie zezwolenia potrzebne do projektu jeszcze tylko w czwartek odbiorę warunki na zjazd ( miało być na dzisiaj ale komputer im wysiadł w urzędzie :-? ) i odbiorę cały projekt -GOTOWY - i złożę na pozwolenie na budowę. Wtedy dopiero wkleje fotki bo ich jeszcze nie mam :cry:

Odnośnie twojej bramy to oczywiście sprawdziłam ale wybacz, a to remanent w pracy, ato synio wyjeżdzał w góry i jakoś tak zleciało. Oczywiście jest brama o wymiarze 3000 x 2100 więc się zmieścisz niskim autkiem lub inne wyjście zamówić na wymiar. Ja u siebie robię otwór na bramę 3000 x 2350

 

Apropos mrozów to u mnie dzisiaj o 7 rano było -27 stopni

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosialeczek, jak miło znów powitać odhibernowaną koleżankę :D

Na myśl o bramie wysokiej (a raczej niskiej) na 210 cm robię się nerwowa :evil:

Niskim, sportowym autkiem nie pogardzę, ale chcę mieć wybór, a nie konieczność, bo inne przy wjeździe może stać się kabrio :-?

 

Wysokość wjazdu musi być zmieniona i koniec kropka, to w końcu ja im płacę a nie odwrotnie.

Czekam na zdjęcia Twojego projektu po reformie.

 

 

orchidea81 witaj!

Jak miło, że do nas dołączasz :D :D :D

Mnie nie masz czego zazdrościć, bo to kwestia 2-3 miesięcy od rozpoczęcia prac i też będziesz tak miała :)

Jak już zazdrościć to konkretnie. Popatrz na domek Nika j, czy Artek681. Oni już mieszkają :p

Pochwal się, proszę, zmianami w Twoim domku. Z czego będziesz budowała? Jaki strop i dach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...