Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budująca Zenit


Nika.j

Recommended Posts

Witam wszystkich po świątecznej przerwie:) Renatko ja też coś nie mogę się odnależć na tym nowym forum:( Ale mam nadzieję, że przystosowanie się do nowego forum będzie kwestią czasu.

 

Renatko Twój domek rośnie w oczach:) A wjazd do garażu wygląda zdecydowanie lepiej i może nie trzeba będzie kupować mini autka;) Nasi budowlańcy uwijają się jak mróweczki - już postawili prawie wszystkie zewnętrzne ściany, tak więc widać już zarys naszego Zenitka:) no i nie mogę się doczekać kolejnych prac:)

 

Pozdrawiam wszystkich budujących:)

Natalia

Edytowane przez Natalia i Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 338
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nasi budowlańcy uwijają się jak mróweczki - już postawili prawie wszystkie zewnętrzne ściany, tak więc widać już zarys naszego Zenitka:) no i nie mogę się doczekać kolejnych prac:)

 

Pozdrawiam wszystkich budujących:)

Natalia

A zdjęcia ???

Dajcie chociaż jedno zdjęcie.

 

Jakie wrażenia z przechadzki po pokojach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz;)

 

Od strony salonu:

http://images50.fotosik.pl/283/f58ce500858d14f5m.jpg

 

Wejście do domu:

http://images48.fotosik.pl/282/209013fbd0f58e04m.jpg

 

Od strony garażu:

http://images49.fotosik.pl/283/bd5ec10adb2c5316m.jpg

 

Póki co ciężko jest stwierdzić jakie będą pokoje, gdyż nie ma jeszcze ścianek działowych. Mój mąż wyrysował mi jak będą przebiegały ściany i powiem, że nie mogę się doczekać gdy staną tam "prawdziwe" :) ścianki. Początkowo mieliśmy połączyć pomieszczenie gospodarcze z małym wc, jednak doszliśmy do wniosku, iż nie jest to za dobre rozwiązanie z uwagi na fakt, iz na kominie musi wisieć piec od gazu. Tak więc pralnię zamierzamy zrobić w małym wc, jednakże chcemy to pomieszczenie troszkę powiększyć kosztem pokoju dziecięcego - tj. o 0,5 m. Dzięki temu pralnia będzie większa i wszystko co potrzebne się w niej zmieści a pokój tak bardzo się nie zmniejszy.

Edytowane przez Natalia i Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia i Marcin jak miło popatrzeć jak rośnie następny Zenitek.

 

U mnie też do przodu, co bardzo mnie cieszy. Z kłopotami mniejszymi czy większymi ale do przodu. Wymyśliłam kremowe wykończenia dachu i zaczęły się schody w dół. Począwszy od rynien a skończywszy na wkrętach mocujących jest problem ze wszystkim w tym kolorze. Dziś dzielnie na budowie malowałam wkręty "farmer" sztuk 500 uff!

 

Stan prac na dzień dzisiejszy

http://images45.fotosik.pl/284/5514907969f3ea58med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Ale wasze domki pięknie rosną aż miło popatrzeć - tylko pozazdrościć

 

Renatko : niestety ja na razie stoję z budową. Cały czas się zastanawiam jak to rozpocząć, ale kryzys w Ameryce odczuwamy niestety My zwykli ludzi i to w Polsce.

Miało być bez kredytu ale jednak chyba będziemy musieli uśmiechnąć się do banku. Nie wiem czy rozpoczniemy w tym roku.

Obiecuję zaglądać na forum i podziwiać wasze szybko rosnące ZENITKI, może i u mnie się coś zmieni i ruszy budowa (mam nadzieję)

 

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i życzę jak najmniej problemów z fachowcami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko faktycznie wszystkie elementy wykończeniowe dachu, które do tej pory widziałam były w ciemych kolorach, ale jak widać dla chcącego nic trudnego - szacunek za pomalowanie tylu wkrętów:)

 

U nas pojawiły się pierwsze schody: z uwagi na to, że szafki w kuchni chcemy co najmniej 15 cm wyższe niż standard (wysocy ludzie = wysokie szafki:)) postanowiliśmy, że podniesiemy okno o jeden pustak, żeby nie zachodziło na blat kuchenny. Zgodnie z projektem okno kuchenne ma 150 cm wysokości, jednak chcąc zachować górną linię okna i drzwi musimy zamówić okno o jakieś 30 cm niższe niż zakłada to projekt. Dziś byłam na budowie i niestety zostały wylane już pionowe wzmocnienia obok okien, w związku z czym trzeba będzie kuć, aby linię tą zachować:( Moim zdaniem lepiej teraz się pomęczyć i zrobić tak żeby było dobrze, kiedy jeszcze nie zamówiliśmy okien - bo nie będzie to dobrze wyglądać jak każdy otwór będzie się kończył na innej wysokości.

Pozdrawiam Zenitowiczów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda, że najlepiej wygladają otwory okienne i drzwiowe na jednej wysokosci. Dlatego przełykam "żabę" czyt. koszty i zostawiam wysokie drzwi z naświetlem górnym 30 cm. U mnie tych drzwi jest dwoje, niestety. Każde naświetle to minimum 800 zł.

 

A wzrostu trochę zazdroszczę, choć pewnie bywa czasem uciążliwy. Dłuższe łóżka? Większy rozmiar butów? Ale z góry lepiej widać ;-)

Ja mam nikczemne 161 cm :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony dobrze być wysokim, ale z drugiej jakie to koszty no i problemy!!!;)Kupno spodni z odpowiednio długimi nogawkami graniczy z cudem:) Chwała za to, że łóżka robią w miarę długie:)No a jak widzisz szafki na zamówienie, bo standardowe są nie do zniesienia na dłuższą metę - całe szczęście, że dziś są takie możliwości:)

 

Co do drzwi, to fakt ceny naświetleń górnych są kosmiczne moim zdaniem jak za taka "pierdułkę", ale za to jaki będzie efekt :)

Renatko jak będziesz miała jakieś nowe zdjęcia to wklejaj - Twój dach już teraz prezentuje się wspaniale. Nasz dekarz jak pogoda będzie sprzyjała wchodzi na dach w okolicach 17 maja - już nie mogę się doczekać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orchidea, ja dodaję zdjęcia z fotosika i o innych możliwościach nie wiem, wiec nie będę pomocna.

 

U mnie na budowie praca przy dachu sączy się, bo nie mogę powiedzieć, że wre. Już tak bardzo czekam na zakończenie pracy dekarzy. Dziś dopołudnia wyglądało tak

 

http://images36.fotosik.pl/175/27e5141248edb1c6med.jpg

 

http://images49.fotosik.pl/289/ebd3f4312cbfc9aamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko bardzo ładne okna:) Domek prezentuje się już naprawdę rewelacyjnie:) My okna wybraliśmy również w ciemniejszym odcieniu z okno plastu - ciemny orzech. A Ty gdzie kupowałas i ile Cię wyniosły wszystkie okna? Nie widzę na zdjęciach bramy garażowej - robi Ci ją ta sama firma czy inna?

I jak byś mogła napisz proszę ile wynósł Cię dach - tj. wiązary, dachówka + robocizna oraz cały stan surowy zamknięty. Z góry dzięki:)

 

Pozdrawiam gorąco

Natalia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia i Marcin oto brama garażowa firmy Krispol w kolorze tym samym, co okna, czyli macore. Cena z montażem i z automatyką 3900zł

 

http://images42.fotosik.pl/204/6d86dbf61d113f26med.jpg

 

Okna są firmy Avante i pisałam już o nich na poprzedniej stronie 18 grudnia, więc nie będę zaśmiecać wątku.

 

Dachówka jest firmy Creaton i zapłaciłam za nią 12550 zł netto . Dachówka jest bardzo dobrej jakości, ale uważam, że kiepsko jest, że taka uznana firma, a nie ma czwórników i moi dekarze musieli bardzo kombinować na szczycie dachu. Za położenie dachówki 11 tys.zł netto, za konstrukcję dachu 6300zł netto.

Została mi do zapłaty jeszcze część kosztów za ostatni etap budowy, więc napiszę później ile za cały stan surowy zamknięty. Ale i tak myślałam, że będzie mniej. Na etapie fundamentów firma ze mnie trochę zdarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko dzięki za odpowiedź:)

Brama garażowa bardzo ładna - my również mamy zamiar zamówić bramę garażową z tej samej firmy:) Jednak wycena bramy proponowana przez firmę oknoplast (u tej firmy bierzemy okna, bramę garażową z firmy krispol i drzwi wejściowe z urzędowskiego) jest o prawie tysiąc złotych wyższa - nie wiem skąd ta różnica. Nasza brama będzie miała wymiary 3000x2375 mm, model shirocco, kolor orzech włoski, bez przytłoczeń. W cenie wliczone są: silnik, 2 piloty, dodatkowy zamek oraz montaż. Jeszcze nie podpisaliśmy umowy (w przyszłym tygodniu mamy zamiar już wszystko załatwić) tak więc cena może się trochę zmienić - zobaczymy po podpisaniu ile dokładnie wyjdą koszty.

 

U nas także praca wre: wczoraj wylano płytę, ekipa pokleiła kominy, zalane są belki, które będą podtrzymywały konstrukcję dachu oraz trwają prace nad tarasem i wejściem do domu - efekt sami możecie zobaczyć:

http://images45.fotosik.pl/292/6b2b35aff748b1bcm.jpg

http://images50.fotosik.pl/292/b84f43760539a84am.jpg

http://images40.fotosik.pl/288/f563e004285b70ddm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia i Marcin, myślę, że różnica w cenie za bramę garażową bierze się z wysokości prowizji przede wszystkim i może jeszcze troszkę z dodatkowego zamka, którego ja nie mam. Ja mam w środku taki rygiel blokujący bramę przy obsłudze ręcznej. Poza tym wszystko jak u Was.

Ceny są tak przeróżne. Gdybyście prześledzili wątek, to Artek69 zapłacił za taka samą bramę jak moja prawie 6 tys. z tym, że ma dodatkowo fotokomórkę.

 

A ile wyniosą Was okna i jakie mają parametry? Czy w salonie balkonowe robicie rozwierane czy przesuwne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteśmy świeżo po obmiarach okien w domu ... czekamy na ostateczną wycenę i umowę. Jeżeli chodzi o drzwi przesuwne to zrezygnowaliśmy z tego tematu, ze względu na fakt, że przesuwne podwyższają koszt inwestycji o 2-3 tysiące. Zdecyfdowaliśmy się na niski profil. oraz system protect plus. Wycena sporządzona 1,5 miesiąca temu za okna to kwota 16.986 zł , brama 5135 zł drzwi 3980zł

 

Jak tylko dostaniemy świeżą wycenę to odpowiemy.

Edytowane przez Natalia i Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już mogę podać koszty stanu surowego zamkniętego (prawie, bo nie mam drzwi wejściowych szt 2).

Stan zero materiały + robocizna 34607 zł

Ściany parteru i strop Ackermana materiał + robocizna 63300 zł

Ściany poddasza, podmurowanie szczytów, komin Schiedel, więźba materiały + robocizna 23000 zł

Dach - dachówka Creaton, b. dobra membrana, rynny Nicoll , materiały + robocizna 34953 zł

Okna trzyszybowe Avante17600 zł z montażem

Brama garażowa Krispol z automatyką 3900 z montażem

Razem stan surowy "prawie" zamknięty = 177 360 zł

Ceny zawierają podatek vat w wiekszości 7% a w nielicznych drobnych fakturach 22%

 

Oczywiście są to koszty budowlane i nie zawierają kosztów przyłączy, nadzoru budowlanego, itd ...

 

Podzielcie się proszę opiniami na temat kosztów budowy Zenita. Mnie wyszło tyle ile napisałam - szczerze jak na spowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan zero 34.400 - (w naszym Zenitku musieliśmy żrobić w tej cenie dodatkowy wieniec,trzpienie i zazbroić wszystkie otwory ze względu na trzęsienia górnicze)

Konstrukcja ścian 55.500 - (ściany, dodatkowe wzmocnienia, wieniec, kominy, wejscie do domu, taras, płyta, ściany działowe)

Konstrukcja dachu 21.000 (materiał - więźba + robota)

Okna brama gar, drzwi 25.100

nie mamy jeszcze wyceny dachówki

Do odliczenia z Vat'u około 7.000 z materiałów

 

również szczerze jak na spowiedzi :]

Edytowane przez Natalia i Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...