Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budująca Zenit


Nika.j

Recommended Posts

Lub: zaznaczasz sobie odpowiedni fragment tekstu z czyjegoś postu, bierzesz w pamięć Ctrl-C. Klikasz ODPOWIEDZ i używając Ctrl-V wstawiasz tekst. Zaznaczasz go sobie i klikasz o opcję CYTUJ z menu nad okienkiem do pisania wiadomości.

 

 

uwaga próbuje-byc moze mi sie uda :lol:

Lucyna

 

Lucyna prawie Ci się udało :)

Jeszcze możesz ręcznie wpisywać znaczniki - [qoute] na początku cytatu i z kreseczką na końcu cytatu [/quote]

Cytowany tekst oczywiście należy skopiować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 338
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://foto0.m.onet.pl/_m/25a377266cc9edb4bf4861c68423f6b8,5,19,0.jpg

 

Witam.Dziś rozpoczęliśmy murowanie ścian,ale zaczęło padać i po dwóch godzinach trzeba było przerwać prace.Dla wszystkich zainteresowanych wklejam fotkę naszgo falstartu.Jutro może będzie lepiej.Pozdrowienia dla "Zeniciarzy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dziś rozpoczęliśmy murowanie ścian,ale zaczęło padać i po dwóch godzinach trzeba było przerwać prace.Dla wszystkich zainteresowanych wklejam fotkę naszgo falstartu.Jutro może będzie lepiej.Pozdrowienia dla "Zeniciarzy"

 

O kurcze gdzie TY mieszkasz ze macie tyle sniegu.U nas koncza sie ferie zimowe i sniegu ani trochę. :( .U nas pogoda typowo wiosenna, ale za to nie mozemy wbić jeszcze łopaty do ziemi ,bo nie mamy na to zgody.Ciesze sie ze juz macie taki etap budowy :D .BRAWO!!!Pilnie bede śledzic Wasze zmagania.

Lucyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krys-ch, a gdzie się budujesz? Prawie w całej Polsce temperatury poniżej zera i na zdrowy rozum należy się wstrzymać z murowaniem ścian.

 

Lucyna1, dobrze Ci idzie z cytatami, ale w ten sposób nie sposób odróżnić co jest cytatem, a co już Twoją wypowiedzią.

Jeśli coś piszesz od siebie, to zaczynaj za komendą zamykającą cytat

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucyna1, dobrze Ci idzie z cytatami, ale w ten sposób nie sposób odróżnić co jest cytatem, a co już Twoją wypowiedzią.

Jeśli coś piszesz od siebie, to zaczynaj za komendą zamykającą cytat

 

 

_________________

marta

 

Marteczko -dzieki za wyrozumiałosc.Mam nadzieje ze teraz juz bedzie OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michałki napisała:

 

Też znalazłam kilka projektów ;)

Ala i Blanka z Domusa, i wiele wiele innych :)

 

 

Hej, fajne te domki.

Jak szukaliśmy projektu to w Domusie było dosłownie 3 strony projektów a teraz widzę, że się rozwijają.Te co podałaś są takie jak ja lubię. Ja projekt mam już od dłuższego czasu (mam nadzieję, że w tym roku uda się go zrealizować) i nadal mi się podoba. Bałam się, że może z czasem opatrzy mi się ale nie, jest fajny. Chociaż może jak bym teraz miała wybierać to kto wie może wybrała bym któryś z tych dwóch.

 

Pozdrawiam

nika.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Cieszę się, że ktoś już zaczął, jak na pierwszym zebraniu ktoś musi być pierwszy dlatego zapytam - jaki z kosztorysu pojawił się obraz stanu surowgo otwartego i zamkniętego ? Projekt od ponad roku chodzi mi po głowie, nie ma w nim pomieszczenia na kotłownię, ale można to jakoś ominąć po małych przebudowach, ale żeby coś przerabiać w projekcie chciałbym pozanć wstępny kosztorys by nie napalać się za mocno. Sam domek jest super, ma wszystko czego potrzeba, ba - nawe za dużo ... zewnętrzny komin to bajer ale tylko na obrazku. Trzymam kciuki za budujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej MaRob,

oto nasz kosztorys:

 

Wszystko zawiera : robociznę, materiały, sprzęt, i inne ja podaję już ogółem

 

1. Roboty ziemne i fundamentowe : 25.685,-

2. Konstrukcja parteru i poddasza - roboty murowane : 28.019,-

3. Elementy żelbetowe : 6.990,-

4. Strop nad parterem: 25.814,-

5. Wykonanie dachu: 46.496,-

6, Tynki ścian wewn i zew : 2.899,-

7. Posadzki w budynku: 11.301,-

8. Zewnętrzne elementy budynku : 6.228

9. Stolarka okienna i drzwiowa: 12.499,-

 

razem wyszło (z vat) 177.550,-

 

My niektóre prace będziemy robić własną pracą co wyjdzie trochę taniej.

Tu robocizna wyszła tak:

1. 4.508

2. 2.908

3. 1.019

4. 3.948

5. 6.595

6. 921,-

7. 2.170

8. 1.128

 

 

Tak więc kosztorys wychodzi zapewne różnie, gdyż rózne koszty będą w materiałach i w robociźnie. Ale mniej więcej tak to wygląda u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za szczegółowy wykaz, nabrałem torchę optymizmu do tej parterówki, choć wszyscy do okoła odradzją taki rodzaj domu jako drogi, widać to po cenie dachu apropo's pyt.: co to za dach, żaby zaoszczędzić myślalem o blachodachówce ewentualnie dachówce cementowej z Olkusza, ale i tak jestem lekko wystraszony, pociszam się, że robocizna może być tańsza w naszym regionie. Zastanawiam się też czy nie można zaadoptować poddasza choćby dla 1 większwego pomieszczenia; fakt, że dojdą schody, które nie wiem gdzie się zmieszczą, ale skoro robi sie już strop, to czemu nie zaryzykować.

Temat się rozwija - idzie wiosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

faktem jest to, że dach jest drogi, ale tak naprawdę to mnie osobiście wydaje się, że i tak parterowy jest tańszy.

My nie będziemy robili poddasza użytkowego, gdyż nie mamy potrzeby. Owszem mieliśmy plany na domek z poddaszem użytkowym ale nam przeszło, chociażby dlatego, że dochodzą koszty schodów i okien na poddaszu i całego wykończenia. Tzn oprócz wykończenia na dole musielibyśmy wydać na wykończenie góry - łazienka, pokoje, przedpokój itp a tak mamy tylko dół (no i mniej latania po schodach, nachodziłam się mieszkając na 3 piętrze). Zrobimy sobie wejście schodami chowanymi i będziemy mieli strych na którym będą nasze rodzinne pamiątki :wink:

A dach i tak zrobimy z blachodachówki i trochę teść pomoże (jest budowlańcem).Poza tym jednym, dom jest prosty i tani w budowie.

 

A ja osobiście jak bym miała budować z poddaszem użytkowym to raczej nie Zenita. Wtedy szukałabym z prostym dachem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej MaRob,

oto nasz kosztorys:

 

Wszystko zawiera : robociznę, materiały, sprzęt, i inne ja podaję już ogółem

 

Tak więc kosztorys wychodzi zapewne różnie, gdyż rózne koszty będą w materiałach i w robociźnie. Ale mniej więcej tak to wygląda u nas.

 

Nika, pytanie od mojego męża który buduje domki...w jaki sposób zrobiłaś ten kosztorys, co brałaś pod uwagę podając ceny robocizny, itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

NIkateż sobie załozyliśmy, że jeśli dom parterowy to zenit, a jeśli z poddaszem to inny projekt poszukamy. W zenicie chcemy zrobić kilka przeróbek, zastanawiamy się nad powiekszeniem pomieszczenia gospodarczego. Czym zamierzacie ogrzewać dom?

A tak poza tym to w zenicie dostrzegliśmy troche inne walory tzn. dla mnie osobiście plusem jest wyjście z sypialni na taras (teraz w każdym projekcie szukam takiego rozwiązania). Poza tym chcemy zrezygnować z łazienki w sypialni na koszt garderoby, ładnej i funkcjonalnej. Jak widać inaczej podchodzimy do tego projektu, ale w sumie każdemu z nas się on bardzo podoba. I to oznacza,że nie ma projektu uniwersalnego dla każdego. I to jest w tym najlepsze bo to w końcu nie bloki :D

Wasz kosztorys napawa optymizmem, ciekawe ile jeszcze dojadzie na instalacje :-?

Pozadrawiam Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Michałki,

no aż taka mądra to nie jestem żeby sama robić kosztorys.

Kosztorys robiła osoba, która się zna (chyba)

Tzn co z tym kosztorysem??

Wyszło Wam inaczej?

Jeżeli tak to piszcie, bo jestem ciekawa.

 

 

Pozdrawiam

Nie mamy jeszcze projektu i możliwości wykonania kosztorysu...ale męzyk zauważył drobne różnice...które oczywiście mogą wynikać z różnicy cen w okolicach Wrocławia i Waszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...