Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budująca Zenit


Nika.j

Recommended Posts

Tak naprawdę to trudno określić kwoty. Nasz kosztorys robiony był trochę pod kredyt, może dlatego różni się od tych kwot, które Twój mąż zauważył.

Chociaż podobno do kosztorysu należy jeszcze samemy doliczyć sobie jakieś 30% nieoczekiwanych wydatków.

 

 

 

 

Hej Michałki,

no aż taka mądra to nie jestem żeby sama robić kosztorys.

Kosztorys robiła osoba, która się zna (chyba)

Tzn co z tym kosztorysem??

Wyszło Wam inaczej?

Jeżeli tak to piszcie, bo jestem ciekawa.

 

 

Pozdrawiam

Nie mamy jeszcze projektu i możliwości wykonania kosztorysu...ale męzyk zauważył drobne różnice...które oczywiście mogą wynikać z różnicy cen w okolicach Wrocławia i Waszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 338
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chociaż podobno do kosztorysu należy jeszcze samemy doliczyć sobie jakieś 30% nieoczekiwanych wydatków.

Koniecznie!!! I to z kilku powodów:

- nigdy nie przewidzi się dokładnie wszystkich wydatków;

- zawsze coś dojdzie po drodze, czego np. nie obejmowała "umówiona" cena za robocizne;

- w budowinictwie wszystko drożeje, teraz materiały na ściany, za chwilę pozostałe materiały. (Przecież wszyscy, którzy postawią ściany zaczną te domy wykańczać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zyjecie??

Wiosnę czujecie??

Do nas zawitała w pełni z pięknym słoneczkiem :)

 

My, dzięki aktualnie wyjazdowej pracy męża znaleźliśmy pod Wrocławiem Zenita w stanie surowym :)

Są wprowadzone w nim pewne zmiany, które nie do konca nam by odpowiadały...ale domek nawet niedokończony wygląda fajnie...choć jest malutki :)

 

Teraz chcielibyśmy złapać tylko właścicieli i skorzystać z ich doświadczenia...

może jakieś fotki udałoby nam się zrobić i za ich zgodą Wam pokazać...

 

A w Waszych okolicach ktoś buduje lub zbudował dom wg tego projektu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://foto0.m.onet.pl/_m/814aa5b4de8a26c4a241ad39271e8bbc,5,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/f06dfbff706f32f4f472b948e85074fb,5,19,0.jpg

co do kosztów to jak znajde chwile czasu to je podlicze, na razie wklejam dwie fotki zenita, żebyście mogli sobie porównać wizualizację ze strony internetowej projektanta do rzeczywistego wyglądu

pozdrawiam wszystkich forumowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,niestety nie wiem jak zrobić żeby fotki bły większe,co do wykuszu to rzeczywiście ma zmieniony kształt.Jeżeli podacie na priv swój adres meilowy to spróbuje wysłać lepszą fotkę.Nika ,co do kosztów to w tej chwili przekroczyłem 100 tyś.PLN(materiały+robocizna)w tym zapłacona dachówka,oprócz tego ponad 11 tyś.PLN PAPIEROLOGII. pozdrowiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,niestety nie wiem jak zrobić żeby fotki bły większe,co do wykuszu to rzeczywiście ma zmieniony kształt.Jeżeli podacie na priv swój adres meilowy to spróbuje wysłać lepszą fotkę.Nika ,co do kosztów to w tej chwili przekroczyłem 100 tyś.PLN(materiały+robocizna)w tym zapłacona dachówka,oprócz tego ponad 11 tyś.PLN PAPIEROLOGII. pozdrowiam.

Wystarczy je wrzucić do innego albumu, onet niestety własnie tak bardzo zmniejsza fotki.

Podam Ci adres na prv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zenit rośnie jak na drożdzach, szkoda, że ten zaczyn taki dogi :D. Faktycznie na zdjęciach wydaje się malutki ... choć szczerze mówiąc to 70 m2 w blokach to duże mieszkanie. Czekamy na dach i pytanko jaki będzie strop; drewniany? czy zalewany? Pozdrawiamy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie. Cieszę się bardzo, że projekt domu Zenit wzbudza takie zainteresowanie. Ja właśnie wczoraj zamówiłerm ten projekt z http://www.dobredomy.pl Zastanawiałem się także dlaczego w Domusie jest identyczny projekt tego domu. Zazdroszczę tym, którzy już realizują swoje marzenia i stawiają go. Ja muszę poczekać jeszcze na pozwolenie na budowę a dopiero w czerwcu ruszę z budową. Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie, to mam zamiar częściowo go podpiwniczyć (garaż i dwa pokoje). Ponadto budować będę z betonu komórkowego 24 cm i ocieplę go styropianem 12 cm. Zastanawiam się jeszcze nad stropem, w projekcie jest drewniany. Fachowiec w stanie surowym chce mi go postawić za 15 tys. złotych.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy planujecie jakieś pomieszczenie na poddaszu, którego będziecie używali, czy strop to przede wszystkm ogrzewanie ? a dokładnie mówiąc oszczędności. Moja małżowinka zaczyna mnie przekonywać, że warto jednak poszukać czegoś z mniejszym zarysem murów, bo pomieszczenia w dachu nic nie kosztują, a dach o takiej połaci i kompikacji to majątek. Walczę - zobaczymy jak długo się będę bronił albo uda się mi przekonać w oparciu o suche fakty do tego projektu (tu forum będzie naprawdę bardzo pomocne - grupa wsparcia) :wink: albo Zenit przedanie ...

Życzę dalszych sukcesów budowlanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...