Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa budująca Zenit


Nika.j

Recommended Posts

Witam!

"

Mój adaptator projektu nie może wymyśleć i zaprojektować zejścia do piwnicy."
Atrek681- ja wymysliłem zejście do garażu przy ścianie z okrągłym oknem. wedlug projektu w tym miejscu są pólki czy szafy na narzędzia. Schody maja szerokość 80cm. W ten sposób nie musisz wydłużać garażu, co prawda będzie węższy, ale tylko tyle co zajęlyby zaprojektowane pólki czy szafki. w sumie garaż będzie miał szerokośc 3 metry. Zejście zaczyna się od pomieszczenia gospodarcego. może ten pomysł nie jest najlepszy, a ja nie chciałem zmieniac proporcji budynku. podoba mi się taki jaki jest. Moj projektant naniósł te zmiany bez problemów. Także jest to wykonalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 338
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pozdrawiam grupę budującą Zenit

 

Krys-ch jak zobaczyłem zdjęcia komina to się pogubiłem. Komin usytuowany jest przy salonie, czy kuchni? Z tego co widzę to w salonie nie dałeś ścianki działowej tylko małe poprzeczne ścianki. Zagiel masz rację, to wspaniały pomysł z usytuowaniem schodów do piwnicy. Bądź tak dobry i powiedz mi jak u Ciebie wygląda piwnica, tzn. którą część budynku podpiwniczyłeś. Zastanawiam się także, czy te 80 cm to nie będzie za wąsko. Chciałbym mieć w piwnicy pralnię i saunę i boję się, że przez ten otwór to mi pralka nie wejdzie. Powiedz mi także, czy zaplanowałeś wejście do piwnicy z zewnątrz. Jak możesz to daj do siebie namiary to będę dzwonił i pytał. Dziękuję za dobre rady.

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam grupę budującą Zenit

 

Cieszę się, że Krys-ch jest bardzo aktywnym userem na Naszym forum. Martwi mnie jednak fakt, iż założyciele i prekursorzy tej grupy zamilkli. Uważam, iż Wasze uwagi są dla nas bardzo cenne i pomogą Nam "zielonym", (którzy dopiero raczkują w budowaniu Zenita) ustrzec nas przed błędami w początkowej fazie budowy. Obiecuję, że jak tylko ruszę z budową, to także udokumentuję to fotograficznie. Zastanawiam się nad tym, czy w pomieszczeniach piwnicznych instalować okna. Proszę o dobre rady.

 

Kochani uaktywnijcie się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin jest wpasowany w ścianke działową oddzielającą salon od kuchni/wiatrołapu(tej krótkiej).

dzięki za wspaniałe fotki komina już wiem jak to bęzie wyglądało.Zauważyłam też zmiany w kuchni-czyżby było tam bezpośrednie wejście z przedsionka? no i w głębi korytarza chyba nie ma ubikacji a jest wejście do kotłowni czy garażu? jeśl masz czas to mnie oświeć no i gdzie w końcu masz te schody na strych? Ostatnio zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem wykuszu podobnego jak jadalni z drugiej strony żeby te dwa pokoiki były trochę dłuższe,ale sama nie wiem na czym stanie, na razie nie rozstaję się z projektem i kombinuję ,gdyż chciałabym mieć jakąś w miarę konkretną wizję mojego zenita zanim dam projekt do adaptacji.Czytam też wszystkie wasze informacje gdyż są barzo cennym źródłem .Ostatnie pytanko do wszystkich po dadptacji projektu ile to tak mniej więcej kosztowało :wink:

pozdrowionka ,owocnej pracy i czekam z niecierpliwością na nowinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozdrawiam.A-nita,z kuchni nie ma przejścia do wiatrołapu.ścianka jest tak wymurowana pod zabudowe mebli kuchennych,na końcu jest wymurowana mini-spiżarnia.Te drzwi są do ubikacji,nad nią lekko po skosie biegnie ostatnie część schodów na poddasze.Trudno to opisać więc zrobie fotki.W projekcie typowym,w wiatrołapie są drzwi do garażu,za nimi właśnie mam klatke schodową(schody dwuzabiegowe),ostania ich część-4 stopnie proste biegną nad kibelkiem.Garaż jest przedłużony o 2m,tą przestrzeń odzieliłem ścianką działową,którą również podzielona jest na dwie części:w jednej jest wspomiana klatka schodowa,a w drugiej kotłownia.Mówiłem że to trudno opisać :wink: Może uda mi się zrobić rzut parteru w wersji elektron. to ci jakoś prześlę.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Artek681moja piwnica będzie tylko pod garażem. Zejście 80 cm możę i wąskie, ale pralka powinna wejść. Teraz w mieszkaniu mam drzwi 70 do łazienki i pralka weszła. Dzwoniłem również do firmy instalatorskiej i pytałem jakiej wielkości musi być otwór aby wszedł piec na ekogroszek. Odpowiedzieli że minimum 80 cm. Wiem, że zejśćie może nie być komfortowe, ale przecież nie codziennie będę wnosił tam pralkę. Okien ani drzwi zewn. nie planowałem, bo to wszystko powoduje dodatkowe koszty.

 

Mam pytanie; jeżeli w projekcie jest kominek zewn. a ja go nie wybuduję, to mogę mieć klopoty?

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam grupę budującą Zenit

 

Zagiel mój Bob budowniczy wczoraj zasugerował mi, abym budował piwnicę pod całym domem. Doszedłem do wniosku, że ma rację. Szkoda zasypać piachem tak duże pomieszczenie pod salonem i jadalnią. Wpadłem na pomysł, że zejście do piwnicy z garażu będzie miało 80 cm, natomiast z zewnątrz conajmniej 90 cm. Pozwoli mi to na sprawne chowanie narzędzi ogrodowych, kosiarki itp. Ponadto postanowiłem w piwnicy zainstalować w każdym z pomieszceń okienka ażeby poprawić ich funkcjonalność. Mam zamiar mieć w piwnicy dwa pomieszczenia techniczne, pralnię z suszarnią i pomieszczenie na saunę (fajna sprawa). Ponadto przygotuję w piwnicy komin na ewentualne zamontowanie pieca na eko groszek. Kochani powiedzcie mi jak wysoko mam posadowić piwnicę? Chciałbym mieć okienka nad poziomem gruntu i dobry wjazd do garażu. (czekam na opinie). W przypadku komina to pozostawię go chyba na swoim miejscu. Fachowiec od kominka powiedział, że koszty dużo nie wzrosną a wygląda to ładnie. Krys-ch przebudował komin w innym miejscu, zapewne wyjaśni Ci kwestię z tym związaną. Już nie mogę się doczekać kiedy ruszę z budową. Muszę jeszcze uzgodnić wjazd na działkę (decyzja) i składam papiery do Starostwa.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam grupę budującą Zenit

Artek681 budowanie piwnicy pod całym domem to fajna sprawa, ale zawsze to dodatkowe koszty (wyzsze ściany fundamentowe, dodatkowy strop). Ja w ogóle nie chciałem robic piwnicy. Zmusiła mnie do tego sytuacja, gdyż okazało się że na podłaczenie gazu trzeba poczekać jeszcze kilka lat. W piwnicy bedzie więc piec na ekogroszek.

Krys-ch chciałem zadać niedyskretne pytanie - w jakiej kwocie przewidujesz zamknąć budowę do stanu zamieszkania (bez mebli oczywiścvie). I czekamy wszyscy na nowe fotki, teraz już chyba z pokrytym dachem.

 

Pozdrawiam wszystkich a zwłaszcza Nika.J (założycielkę, która dawno nie pisała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIękne fotki,całej reszcie pozostaje tylko zazdrość no i mobilizacja.Krys z czego budowałeś i ile Ci tego poszło? tak mniej więcej bo na materiały sa u nas (małopolska) jakieś śmieszne kolejki i chyba muszę się wstępnie już zapisać.

Czy ta ściana w kuchni z mini-siżarką jest u ciebie wydłużona czy jak w projekcie tylko podzielona? NO I JAK BĘDZIESZ MIAŁ JUŻ DOŚĆ MOICH PYTAŃ TO MI WSTAW DIABEŁKA :evil:

pozdrawiam wszystkich budujących 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam moich przyjaciół (grupę budującą Zenit)

 

Rewelacyjne zdjęcia. Zazdroszczę Ci Krys-ch, że jesteś już tak daleko ze swoją budową. Ja w dniu dzisiejszym złożyłem już dokumenty o pozwolenie na budowę. Adaptator zapewnia mnie, że na przestrzeni trzech tygodni będę miał już pozwolenie na budowę. Jak tylko zacznę budowę w połowie czerwca, to także będę wklejał zdjęcia z budowy. Jak już wcześniej wspomniałem będę w całości podpiwniczał mój domek. Postanowiłem także zrobić wejście do piwnicy od strony jadalni. (od zewnątrz) Ponadto na parterze będę budował strop z Terivy, podobno solidniejszy i bardziej funkcjonalny. Uzyskałem także zgodę na podwyższenie posadowienia budynku. Podniosę go o około 30 cm, chciałbym w ten sposób mieć okna powyżej poziomu gruntu. Krys-ch dobrze by było abyś mi dał namiary do siebie. Skonsultował bym pewne sprawy i ustrzegł bym się błędów, które mogę popełnić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suuuuper, kawał domu już widać i miło popatrzeć sobie.

My już niedługo też zaczniemy :lol: właśnie jutro będziemy podpisywać umowę z wykonawcą. Jak będziemy mieli zdjęcia to zamieścimy, tyle że na stronie podanej w naszym Dzienniku, gdyż nie ukazuja mi się na forum. Chyba ze względu na zaporę, którą mam założoną. Zresztą nieważne.

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D

Please piszcie wszystkie uwagi i spostrzeżenia na forum. Zaglądam tu codziennie.

 

Pozdrawiam gorąco

Nikaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam serdecznie

 

Zenit mi się już po nocach śni. Czytam wszystkie posty, czerpię z nich ile się da.. Patrzę na zdjęcia i stwierdzam, że Zenit to najlepszy projekt, który wybierałem przez rok. Już nie mogę doczekać się, kiedy zacznę spełniać swoje marzenia. Zdjęcia Krys-cha pozwalają mi rozwijać moją wyobraźnię o moim domu. Mam dwie córki i jestem z nich dumny. Każdy z nas będzie miał swoje miejsce w tym domu. Bardzo zależy mi na piwnicy, tam będę miał saunę i męski pokój... barek, orbitrek itp.... Pozdrawiam grupę budującą Zenit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.U mnie budowa w toku:kładziemy dachówke i zaczęli ocieplać mury-styropian 12cm.,jak będzie coś widać to wkleje fotke.Ateraz pytania(nie ma problemu-"walcie śmiało").A-nita:ścianka w kuchni jest dłuższa o 1m,ściany stawiałem z poroton-u :24-2230 szt., 11,5 -870 szt.,cegła pełna-1600szt.(na kominy).Artek,jeżeli będziesz chciał skonsultować jakiś indywidualny budowlany problem to najlepiej jak wejdziesz na P.W. i podasz adres meilowy,chętnie pomogę w miare możliwości.No i najtrudniejszy temat:koszty.planowałem całość inwestycji na 305 tyś.,ale widze że to już nieaktualne(podwyżki materiałów i robocizny)jak zakoncze etap stanu surowego zamkniętego to podlicze wszystko i wam podam.Każdy będzie się mógł przymierzć do "wykończeniówki",zaplanować instalacje,wyposażenie,standard,poziom cen na waszym terenie itd.Pozdrawiam wszystkich "zeniciarzy",ja też uważam że to najładniejszy :wink projekt jaki spotkałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam serdecznie Grupę BUDUJĄCĄ Zenit.

 

Krys-ch jak czytam Twoje posty, to zastanawiam się jakie masz logo- w moim komputerze nic się nie wyświetla. Wracając do budowy, to powiedz mi kolego gdzie mieszkasz (być może nie doczytałem tego w postach). 2230 sztuk- dość sporo. Ja mam zamiar budować z betonu komórkowego 24 i wyliczono mi 1100 -1200 sztuk. Połówek- 750. Krys-ch dziękuję Ci, że jesteś otwarty na konsultacje, skorzystam przy najbliższej okazji. Przeraziły mnie Twoje koszty, ja mam zamiar zamnąć inwestycję na poziomie 250 tys. złotych.

Powiedz mi, czy teriwa na podwyższonym parterze to dobre rozwiązanie. Dostałem zgodę na wyniesienie poziomu do 50 cm (moja piwnica). Strop planuję nadal drewniany. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Artek,różnica w ilościach materiału na mury polega na tym że porotonu wchodzi ok. 13 szt. na metr kwadratowy muru,a b.k. ok. 7 szt./m kw. ,trzeba przyjąć ok. 180m kw. muru grubego,i ok. 90m kw. ścian działowych i do tego dopasować ilości materiału z którego będziesz budować. Jeżeli chodzi o obrazek przy moim logo to na początku był,ale potem zniknął i nie wiem jak go wstawić,może ktoś podpowie?.Pozdrawiam :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...