Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Codzienny Dominiczki i Tomeczka- komentarze


roni

Recommended Posts

cześć Dominika

 

Nie widziałam, że piszesz w dzienniku.

Spóźnione gratulacje zaręczynowe :lol:

 

Mi bardziej podobaja się drzwi, które Ty wybrałaś. Stobrawie robi tez drzwi jakiś podwykonawca, może będą taniej.

Drzwi Tomka przypominają chińskie drzwi (charakterystyczna klamka i próg).

 

Odnośnie pokoiku po garażu to opcja Marty nr 1, a jeśli musicie mieć duzy pokój to tylko przejscie przez łazienkę (bardzo ciasno) lub pokój.

Nie martw się, że pom gosp będzie za duże i go nie wykorzystasz. Podręczne rzeczy trzyma się w domu, bo nikomu się nie chce biegać do garażu na podwórko np zimą po śrubokręt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 302
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie - tu nowy amator Codziennego :p

 

Moja koncepcja na parter jest taka, jak pod linkiem:

http://www.mediafire.com/imageview.php?quickkey=1cmftetmyzj&thumb=4

(przepraszam, ale nie umiem jeszcze wstawić obrazka) :oops:

 

Ściana 'po lewej' jest ślepa, gdyż tam ma być w przyszłości dostawiony do budynku garaż.

 

I co towarzystwo na to?

 

witaj

masz juz projekt?

łazienka rewelacja- mam taką

Jesli powiększasz łzienkę powiększ trochę okno. Ja mam trochę za ciemno.

 

mam taki układ pomieszczeń parter jak u ciebie, ale w pokoiczku mam garderoby, a w pom gosp pokój.

Każdy buduje domek , tak jak mu pasuje, ale pokoik będzie malutki.

Robisz jakieś zmiany na górze?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Domowników i Bywalców :-)

 

Mam dopiero działkę od 4 miesięcy i pomysł budowy pojawił się niejako wskutek jej kupienia (to była lokata kapitału). Tak trochę chyba na odwrót niż normalnie...

Projektu jeszcze nie kupiłem, ale Codzienny to jest to! Tylko ścianę kolankową chciałbym koniecznie podwyższyć, tak do 120cm.

 

Chciałem ruszać z budową od maja 2008, ale pojawiły się dwie okoliczności:

1. jakoś się nie widzę w roli doglądacza-pilnowacza ekip, o których słyszałem strasznie niemiłe rzeczy (w skrócie: albo chcą cię okraść, albo oszukać)

2. okazało się, że prąd mogę mieć już na jesieni... 2009 :o

 

I oto jak chciałbym powyższe tematy obejść:

ad1) postanowiłem zlecić budowę domu gotowego w technologii ciężkiego szkieletu drewnianego; wszedłem w kontakt z dwoma firmami i jedna mnie wystawiła do wiatru, a na ofertę drugiej mnie nie stać; mówią, że do trzech razy sztuka :-) więc zobaczymy co z tego będzie;

 

ad2) ponieważ mój teren jest niemal dziewiczy, więc nie ma zwyczajnie sąsiada, od którego mógłbym prąd 'pożyczyć'; prowizorka odpada bo to chyba z 500 m mam do najbliższej linii - i cóż, pozostaje zaczynać od solidnego garażu, gdzie schowam generator na paliwko ciekłe.

 

Co się tyczy góry - bez zmian, tylko okna nad 'garażem' planuję zamienić na drzwi balkonowe. Po lewej stronie od domu na stanąć garaż zewnętrzny i coś tak czuję, że z tarasem zamiast dachu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ścianę kolankową chciałbym koniecznie podwyższyć, tak do 120cm.

to sporo. Daszki gankowe pozostawiasz na poziomie wg projektu czy tez podnosisz?

 

postanowiłem zlecić budowę domu gotowego w technologii ciężkiego szkieletu drewnianego
zaskoczyłeś mnie, czyli każdy c117 będzie inny

tylko okna nad 'garażem' planuję zamienić na drzwi balkonowe

robisz przejście z dobudowanego garażu do domu?

 

 

Dominika troszkę sie u ciebie pogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Dzięki, dzięki...

 

A co do przeróbki- wiele za tym przemawiało. Bardzo chcieliśmy mieć taki pokój, w którym będziemy mogli umieścić komputer, rowerek do ćwiczeń i naszych ukochanych, zawsze mile widzianych, gości. Chcemy, żeby czuli się u nas swobodnie i mieli tzw. własny kąt.

Garaż zbudujemy sobie wolnostojący, większy- po budowie zostało nam sporo pustaków (na cały garaż, jak obliczyliśmy i jeszcze trochę), trochę dachówki, którą będziemy mogli spokojnie wykorzystać, trochę drewna (łaty, kontrłaty, kilka krokwii).

Materiałów dokupimy niewiele, a garaż zbudujemy sami. Będzie więc dosyć tanio.

 

Planujemy w garażu wydzielić (z tyłu) duże pomieszczenie gospodarcze, bo okazuje się, że to naprawdę niezbędne.

 

Poza tym dzięki tej przeróbce będą miała na dole pralnię, suszarnię i prasowalnię. Koniec z suszarkami w przedpokoju, czy salonie.

Niektórzy pewnie będą krytykować to, ze będę musiała schodzić na dół z praniem, ale może zrobimy jakiś zsyp, a nawet jeśli nie, to i tak wolę schodzić z praniem niż oglądać wyprane rzeczy po kątach (tak mam teraz i strasznie mnie to denerwuje).

 

Wprowadziliśmy jeszcze jedną zmianę. Zmniejszyliśmy jeden pokoik na górze i dzięki temu w tym malutkim przedpokoju umieścimy całkiem sporą szafę- garderobą.

 

Pozdrawiam,

Dominika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...