Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DO posiadaczy LING COMBI i LING DUO


prosciu

Recommended Posts

Gość Vd**
Mam takie wrażenie , ze nikt nie ogrzewa peletem w piecu LIng Duo.

 

Zwróciłem sie Forumowiczów na rożnych wątkach o doświadczenia w wykorzystaniu tego pieca - ale nikt nie odpowiedział.

 

Nie odezwał sie też przedstawiciel firmy .

 

Pzdr.

Seba

 

Witam ponownie. Jak najbardzie pelety to jedne z podstawowych paliw kotła Ling czy Ling Duo. Naprawdę świetnie się palą, jest z nich mało popiołu. Problem z peletem może być jedynie w postaci jego ceny, nie zawsze jest on tani. W różnych regionach Polski ceny eko-groszku i pelet są inne dlatego dobrze jest przeanalizować to wyjdzie taniej i wygodniej - wybrać złoty środek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 months później...
Witam, ja tez przymierzam się do zakupu pieca Klimosza ling Combi. Mam dom 200m2 i do tego pomieszczenie gosp. z garażem troche ponad 100m2. Jeden fachowiec mówi, że wystarczy 23KW na ogrzanie tej powierzchni a inny, że to za mało. Czy VDK możesz wypowiedziec sie w tej sprawie? Będę wdzięczna za odpowiedź bo czas nagli i trzeba dokonac juz zakupu... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vd**
Witam, ja tez przymierzam się do zakupu pieca Klimosza ling Combi. Mam dom 200m2 i do tego pomieszczenie gosp. z garażem troche ponad 100m2. Jeden fachowiec mówi, że wystarczy 23KW na ogrzanie tej powierzchni a inny, że to za mało. Czy VDK możesz wypowiedziec sie w tej sprawie? Będę wdzięczna za odpowiedź bo czas nagli i trzeba dokonac juz zakupu... :D

 

Witam. Jeśli dobrze rozumiem to w sumie jest 300m2? Pewnie do tego bojler 160l? Ja uważam, że na średnio docieplone domy z nową instalacją przyjmuje się około 100W/m3, czyli jakieś 30kW + jakieś 3kW na c.w.u. Proponuje kocioł 35kW. Jeśli domek jest chłodny bez docieplenia i stara instalacja proponuje dobierać 130W/m2. 23kW nie ma szans. Kotły automatyczne można brać z zapasem, one i tak dają tyle ciepła ile zadamy, po czym wejdą w stan podtrzymania. Marznąć nikt nie chce więc nie polecam 23kW.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VDK dzieki za odpowiedź, dzisiaj to samo usłyszałam od kolejnego fachowca. Stanęło na Combi 29 Kw. Dom jest nowy 24cm gazobeton na to 15 cm styro. Instalacja nowa i w zasadzie powierzchni do ogrzewania to wyjdzie gdzieś tak 260m2 do ocieplania bo 40m to garaż i tam chće wrzucić taki jakiś mały kaloryfer coby tak całkiem zimno nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Halo!

Użytkownicy Lingów - zima się kończy - proszę pisać o Waszych piecykach.

Czekamy.

 

 

Witam

Palę od 26.10.07, pow. 170 + c.w.u 150 dm , od poniedziałku do czwartku utrzymuję niższą temp. (bo dom jest pusty) t.j około 19 st. od czwartku 22st.i wówczas jest nas 5-ciu. Spaliłem 800kg retopalu z Piasta + 900kg eko z Boberka.

Ling Duo Plus 25 kw.Dom mury 25+12 + 8cm styropian na zewnatrz,okna plastyk.

Dla mnie rewelacja, jak przyjeżdzam to ciepło, czyszczę raz na tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Jestem na etapie wyboru pieca. Paliwo - tylko ekogroszek (program eliminacji niskiej emisji). Po tygodniowym sledzeniu roznych forow i rozmowach ze sprzedawcami wybralem Klimosza. Zostala ostatnia kwestia - tanszy, stalowy Ling, czy drozszy zeliwny dwupaleniskowy (ale z zaspawanym tradycyjnym paleniskiem) Ling Combi? Tak jak pisalem z drugiego paleniska i tak nie bede korzystal wiec pytanie czy jest sens doplacac blisko 2K pln zeby zamiast stalowego kotla miec zeliwny?

 

I pytanie troche z innej beczki, ale uwazam ze praktyczne i zasadne: czy ktos z uzytkownikow piecy Klimosza moze mi powiedziec co jaki czas przy takich zimach jak 2 ostatnie musi oprozniac szuflade z popiolem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam. Drugi sezon użytkuję Linga Duo 25 z Geco. Jest OK ale wnerwia mnie czyszczenie wymiennika do którego dostęp jest przez śmieszny właz z unikalnym systemem zamykania ( śrubowy ). Po otwarciu tego sejfu mam do wyboru: sadza w komin lub sadza na podłogę. Kolejnym był system sprawdzania czy nie wygasło ale go wyłączyłem i po kłopocie.

 

Do ogrzania 230 m2 + mały grzejnik w garażu i zbiornik na CWU 300 l. Na grzejnikach termostaty i sterownik pokojowy. Przy obecnych temperaturach około jednego worka 25 kg na 2 doby. Jak wyskoczył ostatni mrozek -7 to było 1,5 worka na 2 doby.

 

Pozdrawiam posiadaczy Lingów i nie tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi sezon użytkuję Linga Duo 25 z Geco.

 

Dzięki za info! Z Geco, to mam rozumieć, że z takim sterownikiem? Jeśli tak, to czy kotły Ling są sprzedawane z tym sterownikiem standardowo?

 

Worek na dwie doby to bardzo dobry wynik.

 

Jak masz ocieplony dom: ściany, dach, podłogę?

Jak z podgrzewaniem wody w lato? Używasz do tego pieca? Ile wtedy spala ekogroszku?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Linga Duo - sterownik Estyma - palę pelletem - moja średnia to wrzesień - 12,5 kg , października 15,01 , a obecnie ok. 20 kg ( do ochłodzenia było 16,5 kg ).

Dom 240 m + 40 ( garaż i kotłownia ).

Ogrzewałem także w czasie zeszłej zimy - w trakcie wykańczania domu - średnia zużycia 25 kg dziennie.

 

Nastawy i moje doświadczenia opisałem w wątku

Ling Duo kocioł na pellet - doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!!

Mam mały dylemat. Pół roku temu przy wyborze kotła razem z moim hydraulikiem wybrałem Linga Duo Combi 23kW. Dom pow. użyt 135m2, pow. cał 180m2.

Teraz gdy chcę rozpocząć montaż kotłowni mój hydraulik polecił mi drugi piec, a mianowicie Futurę Econo 25kW II- palnik retorowy II generacji

http://www.cichewicz.pl/produkty/kotly_grzewcze/na_wegiel/futura_econo.php

Zaletą tego kotła, jak mówi jest większa komora na drzewo, żeliwny palnik, można dodatkowo palić miałem(taniej) oraz oczywiście cena - ok 1500zł (7tys zł brutto) tańszy od linga duo combi 23kW który wychodzi mi za ok.8500zł brutto. Jak mówi - dobrze pracuje i nie ma jak na razie z nim żadnych problemów.

Czy możecie mi doradzić co mam wybrać i dlaczego? I jak się sprawuje Econo II?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie dostarczono Ling Combi LC 4 SO. Podobno też w grę wchodzi palenie miałem, węglem, drzewem - palenisko żeliwne tyle że nie wiem jak z obiętością paleniska.

Sprzedawca mówił że są to najlepsze obecnie piece ale wiadomo że mówić można różne rzeczy.

 

Okaże się jak go odpalę. No i cena wyższa od Cichewicza za kocioł 23 KW po negocjacjach zapłaciłem 9800 brutto.

 

Wybrałem Klimosza bo i hydraulicy z którymi rozmawiałem mówili że to Mercedes klasy S wśród podobnych kotłów. (czas pokaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa różnica między Duo i Combi to materiał (stal, żeliwo) i możliwość spalania ziarna zbóż w Duo. Ling Combi ma większą bezwładność temperaturową.

 

Ogólnie trudno jest stwierdzić który kociołek lepszy. Combi jest droższy od duo ale okres gwarancji na wymiennik jest 10 lat, na Duo 4lata.

 

Prosze kierować wszelkie zapytania.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :).

 

 

Jeśli combi ma dłuższą gwarancję to czemu polecasz mi duo? Czyżby w duo się wydłużyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

[quote="Seba z Gniezna]Ja mam Linga Duo - sterownik Estyma - palę pelletem - moja średnia to wrzesień - 12,5 kg , października 15,01 , a obecnie ok. 20 kg ( do ochłodzenia było 16,5 kg ).

Dom 240 m + 40 ( garaż i kotłownia ).

Ogrzewałem także w czasie zeszłej zimy - w trakcie wykańczania domu - średnia zużycia 25 kg dziennie.

 

mam taki sam kociol

W jakiej obecnie cenie jest pellet , jakiego rodzaju kupujesz, palę w lingu duo ekogroszkiem i pali mi około 90 kg na tydzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...