Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

fUNDAMENTY Z BETONIARKI.


Jalokim

Recommended Posts

iLE CEMENTU DAWAĆ NA BETONIARKE 150L(Beton do fundamentów, dom bez piwnicy z poddaszem uzytkowym z BK).Wystarczy worek 25kg czy może więcej?

Z obliczeń w Muratorze wychodzi że 25, ale czy to nie za mało.Nie bede kupowal żwiru i piasku tylko tzm "pospółke ".

Napiszcie jak robiliscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wylaniu płyty betonem z betoniarni oczywiście z pompą zaczęliśmy liczyć ile wyniosłoby nas kupienie materiałów i wylanie ich samemu i wyszło że byłoby to droższe rozwiązanie oni w betoniarniach kupują taniej materiał do betonów i dlatego tak wychodzi a jak jeszcze policzyć robociznę i prąd to wychodzi całkiem spora różnica. Cen nie podam bo nie ja liczyłam. Nie wiem dlaczego chcesz robić to sam ale jeśli ze względów finansowych to się zastanów i jeszzce raz to policz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Jeli juz koniecznie z betoniarki, czego nie polecam, to z 2 albo i 3. Cala sztuka to jednoczesne wiazanie calosci. Zeby mowic o oszczednosci i porownywac jakosc trzeba wylac wszystko jedego dnia. A cementu uwazam 1,5 worka.I tak nei bedzie to samo co 20 z betoniari ale wystarczy.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wyliczeń nie musi robić Kołodko ,miesiąc temu wylewaliśmy fundamenty , metodą jaką Ty chcesz to zrobić,nie wiem ile dodać cementu na betoniarkę , ale mogę Tobie powiedzieć ile cementu i żwiru poszło na całość , a wtedy będziesz miał kalkulację. Pospółki 64 tony , cementu 8 ton . Tona pospółki kosztuje u mnie 14 zł. 64x14=896 zł + transport 4X140=560 czyli 1456zł . Cement w cenie 316zł 8x316=2528zł. To tylko żwir +cement a już jest kwota 3984zł, a przecież to nie wszystko , jeszcze stal na zbrojenie,prąd ewentualna robocizna (akurat u mnie to odpadło). Dodam że chodzi o dom GL101 ze studia Atrium http://www.studioatrium.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jalokim - trochę z innej beczki. Niepokoi mnie fakt jakiejś tam pospółki. Beton konstrukcyjny to żwir i piasek różnych frakcji. W takim betonie są również kamienie jak piłeczka do pinponga. Pospółka nie wygląda mi za dobrze - ma chyba złą ziarnistość. Zbadaj to a może się mylę.

Pozdrawiam i powodzenia

 

_________________

 

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: kodi_gdynia dnia 2003-05-30 21:42 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-05-29 07:55, Jalokim wrote:

Zadałem pytanie o ilośc cementu na betoniarke a tu piszą o wszystkim tylko nie o tym co trzeba.

Nie rozsmieszajcie mnie że beton z gruchy wychodzi taniej.Chyba że wyliczenia robił wam Kołodko.

Jalokim - norma Bazylki jest w porzadku - z worka 50 kg usyp wiadro

czyl daj ok. 40 kg.

Co do wyliczeń kosztów - nie wszyscy kalkuluja kamień wrzucany w beton - stad pewno te rozbieżnosci w kosztach - tym akurat się nie przejmuj, (czuje ze umiesz liczyć - licz na siebie :smile:)

pozdro

brzoza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w zalewanie fundamentów z betoniarki.Ja właśnie 3 tygodnie temu skończyłem fundamenty i jestem w temacie.Beton z betoniarni wyniesie Cię taniej niż robiony samemu a poza tym nigdy nie uzyskasz takiego betonu jak ten z betoniarni (ja mam B15 i jest mocny jak.....:smile: )Zorientuj się w różnych betoniarniach bo są duże różnice cenowe a jeśli jesteś z Warszawy to moge Ci polecić jedną betoniarnie.Skalkuluj wszystko jeszcze raz i sam będziesz miał odpowiedź...

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwżam, że nigdy no otrzyma się betonu z betoniarki takiego jak z betoniarni. Przecież funtament to fundament. Zalewanie fundamentu powinno odbyć się jednego dnia, co do tego nie mam wątpliwości. Ja także załewałem fundament betonem towarwym i nie żałuje. Przeliczenie wszystkich składników, robocizny itp. nie sądzę, że wyjdzie taniej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie opinie.

Po skrupulatnych wyliczeniach wyszlo mi że beton z betoniarki bedzie jednak tańszy(za różnice mogę kupić betoniarkę i zrobić niezłą bibke dla pomocników).Potrzebuje 25m3. Siłę roboszą mam za darmo(rodzina)i jakies 5m3 gruzu betonowego(gruz ze słupów energetycznych, z nich takze podwójne zbrojenie) którego przy zalewaniu z gruchy raczej bym nie wykorzystał.Z doświadczeń rodzinki wszyscy lali z betoniarki i wszystkie domy stoją jak stały(niektóre kilkadziesiąt lat. Jakby nie ten gruz i drut ze słupów to może bym lał z gruchy a tak to musiałbym to wywozić i bulić.

Ps. buduje systemem gospodzrczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

jalokim

masz 100 % racji

nie ma co przesadzac z tymi standardami w budownictwie

bedzie dobrze

ja tez ostatnio liczy

PLN za kubik

kupujac gotowy musialbym dac 200 czyli roznica znaczna

co do pytzania ile cementu na betoniarke 150 litrowa ;)

swego czasu tez mialem pytania w tym stylu i tez nikt nie byl na forum w stanie okreslic jak to wlasciwie jest z tymi pojemnosciami nominalnymi itd

okazalo sie ze zycie podpowiada nam czesto duzo lepiej niz forum

 

moj przepis na sukces- wez przepis z www muratora sa tam przepisy na b15

z tego co pamietam (ale sprawdz) to daje sie 190 kg cementu na m3 betonu

 

ja odmierzalem objetosci pospolki za pomoca wiadra 16 litrowego

i okazalo sie ze do bardzo sporej betoniarki wchodzi tylko 5 wiader- czyli 80 litrow (tzn weszloby wiecej, tylko w ktoryms momencie zawartosc betoniarki przestaje sie mieszac i kreci sie razem z bebnem- zalezy to tez od konsystencji betonu, ilosci wody itd- sam musisz utrafic ile wejdzie ci twojej mieszanki aby bylo jak najwiecej a jeszcze bylo ok )

przeliczylem sobie pozneij ile cementu potrzebuje na 80 litrow i dawaj.....

 

za kazdym razem ladowalem pozniej lopata, ale kilkakrotnie sprawdzalem

czy moje wyczucie mnie nie myli porownujac z wiadrem (wiadra maja podzialki)

 

zycze udanej zabawy ;)

i przede wszystkimmysl sam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj się krytyką ja też robiłem z betoniarki - napewno wyszło mnie sporo taniej żwir miałem po kosztach transporu do tego około 5T płukanki, robocizna - rodzina, czas potrzebny to niecała sobota. Lawy od ponad roku jak narazie żadnych pęknięć na nich ani na śnianach. Co do twojego pytania to dawałem na betoniarkę 150L - 2 worki cementu i około 3,5 do 4 wiader wody - potrzebny mi był żadki beton - dokładany był drobny kamień i gruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...