Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czy okna z 3 szybami to taka rzadkość?


Recommended Posts

Na mnie też czasem patrzyli z głupia frank udając na wstępie takich kompetentnych ale za to aż takich głupot nikt nie mówił.

Pewnie pan wymienia głównie stolarkę w blokach.

Przejdź się po przedstawicielach markowych producentów i nie będzie problemu. Ja widziałam nawet pakiety czteroszybowe. Dwie szyby klejone a potem dwie zwykłe. Sama zamówiłam trójszybowe elitha thermo Jezierskiego.

Nie mam ich jeszcze zamtowanych ale rozpętałam trochę dyskusję na temat tego wariantu. Pogrzeb trochę w wątku szukam dobrych okien i tutaj

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=88211&highlight=pakiet+tr%F3jszybowy

a dowiesz się wszelkich tajników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khmm..

z drewnianymi może być problem. Generalnie skrzydło musi mieć określoną szerokość, żeby dało się w nim zamontować pakiet 3 szybowy (sam pakiet może być z argonem i u=0,7 albo z kryptonem z u=0,5; ten drugi jest droższy 4-5 krotnie). U drewniarzy to tylko i wyłącznie Urzędowskiego (i tylko pod względem produktu) bym polecał, ale poczekasz sobie na okna jakieś 5-6 miesięcy.

Nie chcę uprawiać kryptoreklamy, ale spójrz sobie na naszego Exclusive i Elitę w okleinie dwustronnej i z pakietem trójszybowym. http://www.jezierski.com.pl

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khmm..

z drewnianymi może być problem. Generalnie skrzydło musi mieć określoną szerokość, żeby dało się w nim zamontować pakiet 3 szybowy

 

o jaką szerokosć chodzi?

 

większość okien, które planuję , to flexy, nieotwieralne.

 

może dlatego nie chcieli słyszeć o 3 szybach, bo mają być w drewnianej ramie?

ale c o to szkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w hurtowni, która handluje oknami co najmniej 5 firm i pierwsze słyszeli o takim poyśle. pan stwierdził, że się nie robi bo się nie sprzedaje.

 

jak zabrać się do tematu, gdzie szukać?

może robić u stolarza na zamówienie, tylko gdzie robią takie szyby?

 

mój ojciec jakies 10 lat temu kupił drewniane 3-szybowe z sokółki albo wołomina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, czy nie wyjdzie taniej okno z pakietem trzyszybowym z szybą antywłamaniową zamiast pakiet dwuszybowy plus roleta.

Sokółka robi okna z pakietami trzyszybowymi do domów pasywnych.

 

tak sobie "myślę": w przypadku trzyszybowym po próbie włamu do wymiany może być wiele, po dwuszybowym + roleta może tylko roleta (wtedy to chyba taniej) :roll:

 

ps jak tam ul.Wesoła Janussz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w hurtowni, która handluje oknami co najmniej 5 firm i pierwsze słyszeli o takim poyśle. pan stwierdził, że się nie robi bo się nie sprzedaje.

 

jak zabrać się do tematu, gdzie szukać?

może robić u stolarza na zamówienie, tylko gdzie robią takie szyby?

...Niedługo zaczną się sprzedawać - wystarczy zerknąć na prognozy wzrostu cen nośniów energii w lutowym Muratorze.

 

Z takimi oknami nie ma problemu.

Właśnie zamówiłem u Urzędowskiego okna galux oro rama 88 mm i pakiet 3-szybowy podają że u=0,5. To jest normalny produkt który jest na rynku już jakieś dwa lata a nie jekieś okna na zamówienie.

Sokółka ma coś podobnego ale bardziej skomplikowana konstrukcja no i droższe.

Jedyny problem to czas oczekiwania na takie okna około 4 miesięcy, ale to chyba samo mówi za siebie.

Pozdrawiam!

Fan bardzo ciepłych domów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem to czas oczekiwania na takie okna około 4 miesięcy, ale to chyba samo mówi za siebie.

Ciekawe co wg ciebie to mówi? Nie życzę tobie abyś poznał prawdziwą wymowę tego termiu na własnej skórze!

wiem że czasem przeciągają strunę i naczytałem się sporo negatywnych opinii o nich ale ze wzgledu na ten produkt zaryzykowałem. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...