Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nefer. Powiem więcej. Gorąco nie polecam pana Ziętka. A na forum na pewno znalazłoby się więcej niż 2 osoby zrobione w konia przez pana Ziętka. Powiem jedno. Nie słuchaj wszystkiego co pisze kze. Bardzo go lubię, bo to fajny gość. Ale w kwestii oceny wykonawcy to się z nim bardzo różnię.

Miło, że jestem uważany za fajnego gościa.. 8) :p

Mam tylko pytanie: chodzi o tą kwestię oceny. Które moje kryteria są zle? Może czegoś nauczę się lub coś zinterpretowałem naopak... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nefer. Powiem więcej. Gorąco nie polecam pana Ziętka. A na forum na pewno znalazłoby się więcej niż 2 osoby zrobione w konia przez pana Ziętka. Powiem jedno. Nie słuchaj wszystkiego co pisze kze. Bardzo go lubię, bo to fajny gość. Ale w kwestii oceny wykonawcy to się z nim bardzo różnię.

Miło, że jestem uważany za fajnego gościa.. 8) :p

Mam tylko pytanie: chodzi o tą kwestię oceny. Które moje kryteria są zle? Może czegoś nauczę się lub coś zinterpretowałem naopak... :oops:

Chodzi o różnicę w efektach pracy i jakość pracowników jaka była u Ciebie i u mnie. No a co za tym idzie ocenę firmy Ziętka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale o Ziętku napiszę jeszcze raz.

Dzisiaj nasłał na moją nową ekipę Inspekcję Pracy(po pięciu dniach pracy tej ekipy). Ale niestety :D wszystko było OK. I budowa toczy się dalej.

Z racji na to, że zacząłem dalej budować kontaktuję się z kooperantami typu hurtownie, usługi "zewnętrzne" itd itp. No i wszyscy narzekają, że Ziętek nikomu nie płaci.

No i szczyt (kolejny, jak to w górach) bezczelności.

Biorę z hurtowni fakturę za materiały..... a tu proszę narzędzia brane na mój koszt. Co prawda kwota niewielka, ale ja nic o tym nie wiedziałem do czasu odebrania faktury :o

Apel do tych co budują już z Ziętkiem! Nie dawajcie na niego upoważnienia na zakupy w hurtowniach bo on jest po prostu NIEUCZCIWY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i robię nowy casting - raczej p. Ziętek zebrał za dużo minusów. Prawda - wiem, że na forum ścierają się różne opinie - biorę poprawkę , ale już tego za dużo.

Krzyś już praktycznie wybudował - nie ma uwag i super - ale widzę, że się trochę zmieniło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że się pozmieniało... :roll: Może ja akurat trafiółem na lepszą ekipę... :o Niemniej fakty są takie:

- prad załatwił mi praktycznie w ciagu 1 tygodnia (słup dreniany nawet stoen postawił)

- tynkarzy na czas załatwił - fakt pyskaci byli.. Ale robili OK, bo nawet kierownika poprosiłem by sprawdził

- w zasadzie tylko robiłem casting na hydraulików (a i tak wygrał cenowo ten od Ziętka :o )i kierownika budowy.

- akurat w 2006r byłem bardzo zajety (zmiana pracy, troszkę wyjazdów miałem, sprzedałęm samochód i nie kupiłem jeszcze drugiego => miałem kłopoty z komunikacją) to prowadził budowę

- jak trzeba było szybko znaleźć ludzi do ocieplenia sciany między garażem i domem to w ciagu 1 dnia znalazł..

- dużo rzeczy odbyło sie z opóźnieniem - akurat mi to nie przeszkadza tak bardzo, bo mam gdzie mieszkać, ale dla tych co chcą szybko mogłoby to być bardzo irytujące

- czasami ode mnie też nie odbierał telefonów - nie wiem czemu.. :o Ale zazwyczaj po 2-3 zadzwonieniu odbierał - irytujące, ale widać ma taki styl pracy.. :-?

- koszt materiałów (jak kupowałem od Zietka) był zazwyczaj mniejszy niz jak sam probowałem (ostatnio ja znalazłem styropian fs20 po 220 lub 198, a Ziętek kupił mi za .. 170pln)

 

Na prawdę nie wiem o co poszło między Ziętkiem, a Petroniuszem (nota bene miałem okazję poznać Petronka i mieć przyjemność oprowadzić Renatę i Petroniusza po swoich włościach. Mogę zaswiadczyć - bardzo mili ludzie 8) ), ale uważam, że jak w każdej sytuacji prawda leży po środku. Zacząłem sie już troszkę irytować tym wszystkich... Domu jeszcze nie wybudowałem, bo pracuję nad stanem developerskim. Niemniej potępianie i odsądzanie od czci i wiary Eko-Dom to chyba przesada... Takie jest moje zdanie. Nie twierdzę, ze nie miałem sytuacji nerwowych na budowie (raz nie dowieźli betonu na czas, raz nie odbiera telefonu Zietek, raz nie dotarła jego ekipa na czas), ale zazwyczaj dogadywałem się (opóźnienie to może zniżka, albo w ramach tej samej kwoty coś tam jeszcze ludzie zrobili). A najważniejsze dla mnie jest to, że nie ma tekstów "To nie my, to poprzednia ekipa". Nie jestem z wykształcenia budowlańcem, ale wiem co chce miec wybudowane. I na pewno miałem mniej problemów, niż gdybym sam wszystko musiał organizować. :wink:

No takie mam przemyśenia.

 

PS

Namiary na Zietka dostałęm od jednego z forumowiczów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że jak w każdej sytuacji prawda leży po środku.

 

 

Prawda jest taka, że nie ja podtykałem wódkę majstrowi; po wpłaceniu pierwszego dnia współpracy zaliczki to ja czekałem na ekipę ponad miesiąc, to ja byłem szantażowany , że jak nie zapłacę zaliczki to ekipa od poniedziałku nie wraca(umowa mówiła o rozliczeniu po skonczonych etapach dokładnie opisanych)i w końcu to JA wypieprzyłem ich z budowy. A niedotrzymanie terminu skończenia prac to też chyba nie podlega dyskusji.

A kwestia rozliczenia. Stan zero to jest 9-10% stanu surowego otwartego. Ja zapłaciłem ok 15% całej kwoty z umowy(netto oczywiście).

A tak na marginesie. Ja nie próbuję "skarżyć się" na nikogo kto polecał Ziętka. To w końcu ja podjąłem tą decyzję o podpisaniu umowy. I to ja ufałem tym ludziom(wykonawcom). A teraz oceniam tylko moją współpracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam przed hydraulikiem Janem Cegiełką, facet wykonując u mnie odejścia kanalizacyjne poprowadziła je ze spadkiem w kierunku umywalek i zlewów albo idealnie poziomo, ponadto zamiast mi wykonac 5 pionów i 4 odpowietrzenia wykonał tylko 1 :o .

Na szczęście kase wziął nieiwelką.

 

Chciałem tez podziękowac za ostrzeżenia przed Ziętkiem, miałem z nim podpisac umowe z polecenia na forum, ale dzieki wam nie popełniłem tego błedu z czego jestem bardzo happy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się ze świeżymi doświadczeniami.

Proszę o kontakt osoby,którym DOMBUD 3 realizował inwestycje.Moją sknocili od początku do końca i twierdzą, że był to przypadek w co nie wierzę biorąc pod uwagę skalę "przypadku".Od chwili rozpoczęcia prac spotykałem się z kłamstwami,brakiem nadzoru,niekompetencją,niechlujstwem,bałaganiarstwem,błędami i wadami wykonawczymi,niezgodnościami z projektem.Czy tylko ja miałem pecha?Czy może bracia Skulimowscy podobne działania przyjeli jako standard?Dom przed ukończeniem już wymaga remontu.

ZDECYDOWANIE ODRADZAM.Oczywiście powyższą opinię na temat "pożal się Boże firmy" w każdej chwili mogę udokumentować.Ludzie szanujcie swoje pieniądze.Skulimowscy nie zrobią tego napewno.Nie dajcie im na to szansy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że jak w każdej sytuacji prawda leży po środku.

 

 

Prawda jest taka, że nie ja podtykałem wódkę majstrowi; po wpłaceniu pierwszego dnia współpracy zaliczki to ja czekałem na ekipę ponad miesiąc, to ja byłem szantażowany , że jak nie zapłacę zaliczki to ekipa od poniedziałku nie wraca(umowa mówiła o rozliczeniu po skonczonych etapach dokładnie opisanych)i w końcu to JA wypieprzyłem ich z budowy. A niedotrzymanie terminu skończenia prac to też chyba nie podlega dyskusji.

A kwestia rozliczenia. Stan zero to jest 9-10% stanu surowego otwartego. Ja zapłaciłem ok 15% całej kwoty z umowy(netto oczywiście).

A tak na marginesie. Ja nie próbuję "skarżyć się" na nikogo kto polecał Ziętka. To w końcu ja podjąłem tą decyzję o podpisaniu umowy. I to ja ufałem tym ludziom(wykonawcom). A teraz oceniam tylko moją współpracę

Ależ Petronku! :lol:

 

uważam, że jak w każdej sytuacji prawda leży po środku - miałem na mysli, że ja jestem bardzo zadowolony i polecam, a Ty nie jesteś i nie polecasz. Tak więc prawda o Ziętku pewnie lezy po środku...

Nie śmiałbym komentować Twoich kontaktów i faktów. :oops: Ja mogę mówić TYLKO o swoich. A skoro gołym okiem widać, że nasze doświadczenia są rozbieżne to zapewne prawda leży po środku. Tak jak w życiu bywa, że nic nie ma czarno - białego... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TERMOSTYL jako firma handlowa może i jest OK ale ekipy do montażu drzwi aż tryskają bylejakością, chamstwem, nieterminowością.

 

Można też zapomnieć o uznaniu reklamacji po uiszczeniu pełnej należności za drzwi !!

 

U mnie:

> źle wmurowali ościeżnicę (drzwi otwierają się teraz o 75-80 stopni zamiast na 90)

> skrzydło drzwi za 2700 PLN okleili g...nianią cienką folią

> zachlapali ościeżnicę zaprawą bo zerwali (!) z niej folię ochronną !

> porysowali ościeżnicę nieudolnym wkręcaniem śrub

> użyli śrub w kol. srebrnym do ciemnej ościeżnicy

> nie umieli zamontować progu za 200 PLN

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kze Ty naprawdę miałeś farta. Widziałem jak to u Ciebie wyglądało w stanie surowym. To musiała być jedyna dobra ekipa Ziętka. No i niestety ona też się od niego zebrała. Reszta fachowców( widziałem pracę dwóch ekip-niestety za późno) nieco odbiegała od poziomu "zadowalającego inwestora". Dopiero z obecną ekipą wiem co to jest bezstresowe budowanie-to znaczy stres mam, bo nie nadążam kupować materiałow, tak szybko i sprawnie robią. Ale o tych ostatnich to w innym dziale jak skończą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryk - Henryk Pazio

dostawca piasku - Chełstowski

Potwierdzam "kompetencje pana"Pazio - naciągacz.

A oto inny "kwiatek"- dekarz Bogdan Rosa niesłowny i niesolidny, gdyby ktoś z szanownych forumowiczów wiedział gdzie ten gość się obraca [ostatnio W-wa i okolice] proszę o kontakt . Mam nadzieję odzyskania zadatku [za prace niewykonane] i pożyczki.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kze Ty naprawdę miałeś farta. Widziałem jak to u Ciebie wyglądało w stanie surowym. To musiała być jedyna dobra ekipa Ziętka. No i niestety ona też się od niego zebrała. Reszta fachowców( widziałem pracę dwóch ekip-niestety za późno) nieco odbiegała od poziomu "zadowalającego inwestora". Dopiero z obecną ekipą wiem co to jest bezstresowe budowanie-to znaczy stres mam, bo nie nadążam kupować materiałow, tak szybko i sprawnie robią. Ale o tych ostatnich to w innym dziale jak skończą.

Obys tylko takie stresy miał tzn. ja powoli wpadam w stres związany z tym, że ubywa mi kasy i widzę dno na poczatkowej "kupce" pieniędzy.. :roll:

Farta nie farta, ale materiały ostatnio mi załatwia w takiej cenie, ze nie potrafię go przebić.. np. styropian: ja 198-220, a Zietek - 170.. :o

A ekipy? Wadą jego ekip są opóźninenia. Mnie też to czasami irytuje, ale finansowo i czasowo (mniejsze moje zaangażowanie) opłaca mi się... No po prostu mam pozytywne doświadczenia.. A może mam szczęscie.. :lol:

Petroniusz! Najważniejsze, że idzie do przodu Twoja budowa! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym forumowiczem, o którym pisze kze, to jestem ja. Ja mógłbym dokładnie powiedzieć to samo, co kze, no może jeszcze współczuć innym. Ale JA JESTEM WCIĄŻ ZADOWOLONY. Zacząłem budowę w 2004 r. - może to ma znaczenie??? Nie wiem. Nie odzywam się, bo nie chcę drażnić pokrzywdzonych... Ale mój dom, tak jak i kze - stoi. Więc mam prośbę, aby nie mieć żalu ani do mnie, ani do kze - oczywiście, mogliśmy nie pisać, nie polecać. Ale zapraszam wszystkich na moją ulicę. Tam 8 domów zbudowała firma developerska. Posłuchajcie, co ludzie mówią o efekcie końcowym. A ponadto wszyscy bardzo wychwalali prace, które widzieli u mnie już jako właściciele tych8 domów. Mało tego :-) do poprawek w zakupionych od developera domach, na gwarancji, brali... ludzi ode mnie, czyli Ziętkowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...