Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

śmierdząca ciepła woda


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 124
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam serdecznie i nie ukrywam bardzo liczyłem na wypowiedz z Pana strony

panie Adamie

 

nie dopisałem jeszcze paru żeczy bo syn mi się wczoraj przebudził

 

po przegotowaniu moja woda owszem staje się mętna a jej barwa to zagadka

 

delikatne odcienie żółtozielonego z wyraźnym osadem barwy brązowo brunatnej

 

woda jest czerpana z 18-stego metra

przepompowanie do zbiornika napowietrzającego dalej przez filtr do instalacji

no coś pokombinuję a potem pozawracam gitarę

 

bo widziałem takie tuby filtry pod umywalkę ale przy moim zanieczyszczeniu żelazem to pewnie taki filtr wiele litrów by nie przerobił a kosztuje 60zł za wkład

2222222222222222222222222222

 

 

przed chwilą znalazłem zwężki napowietrzające może taka by dała rady

 

http://www.czystawoda.pl/napowietrzacze-k141-0-3-default.html

+

http://www.allegro.pl/item667445342_filtr_wody_10_1_w_super_cenie.html

 

i do tego jakiś filtr

na dzień dzisiejszy zapotrzebowanie na wodę to ok 100l dziennie

kawa herbata na budowie zmywanie mycie rąk

 

docelowo ( dom) pokuszę się o większy zestaw

puki co proszę by ktoś znający temat lepiej powiedział mi czy przy takim stężeniu żelaza ma sens zabawa w takie filtry

 

kłaniam się serdecznie Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sporej zawartości żelaza usiłujesz w czasie krótkim i w szczelnych rurkach je wydzielić na jakimś filterku...

Chyba się nie da...

Potrzebny jest tu czas.

Czas na przereagowanie żelaza z tlenem i opadnięcie na dno zbiornika nierozpuszczalnych związków, jakie się stworzą.

 

Chyba czeka Cię budowa zbiornika z osadnikiem...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też myślałem że było by to zbyt proste

i osobiście nie dawałem wiary na te zwężki napowietrzające

 

posiadam domek gospodarczy na działce i myślałem że podczas budowy

dane mi będzie rozkoszowanie się własną wodą w kawie herbacie czy nawet bezpośrednio do picia

 

 

pozdrawiam i dziękuję serdecznie Panie Adamie

 

tak czy inaczej szukam dalej

 

z wyrazami szacunku Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Proszę o odpowiedź osoby które pozbyły sie anody z zasobnika. Czy to rozwiązanie nadal sie sprawdza ? Jak długo wasz zasobnik pracuje już bez tej anody ?

u mnie anoda włożona ponownie po około 3 miesiącach, woda czasem minimalnie trąci... ale ogólnie jak na razie jest ok. :D

zbiornik był chlorowany przy wyjmowaniu anody, wiec nie wiem do końca co bardziej pomogło... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Zygul - proszę napisz czy sam chlorowałeś ten zbiornik i ile tego chloru tam dałeś ? Czy wyjęcie tej anody i chlorowanie zbiornika można wykonać samemu ?

sprawę załatwił hydraulik, ale z tego co widziałem to nie jest to wielki problem; chloru poszło tak około ćwierć szklaneczki; potem zbiornik został wygrzany, a potem zawartośc spuszczona i zbiornik przepłukany;

 

hydraulik zaproponował także z kolejnych możliwych rozwiązań oczywiscie wymianę anody na tytanową... oraz lampę UV wstawianą w rurę doprowadzającą wodę - wydatek niewielki a podobno skuteczny... wszystko to jednak gdybanie... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam

 

Od kliku tygoni u mnie również woda śmierdzi siarkowodorem. Studnię mam głębinową, a woda jest zażelaziona, więc zamontowane zostały odżelaziacz i odkamieniacz Tapworks. Na początku tylko w jednym kranie (pierwszym) kilka litrów spuszczonej wody zimnej śmierdziało. Teraz odór zimnej ustąpił, pojawił się natomiast w ciepłej. Mam piec CO Niedźwiedź dwufunkcyjny z zasobnikiem.

Firma od urządzeń do uzdatniania wody ma odkazić instalację za kilka dni, warto to robić i myślicie , że to pomoże i na jaki czas?

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Poczytałem trochę postów na forum i wyciągnałem wniosek, że powodem tego zapachu jest anoda magnezowa. Tylko dlaczego tego problemu nie mają wszyscy uzytkownicy pieców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnie przyczyn, ale u mnie wszystko wskazuję na anodę magnezową. W grudniu ciepła woda ponownie zaczęła trącić, tydzień temu wyjąłem anodę i po kilku dniach nie czuć zupełnie nic... :roll:

tym razem nic nie chlorowałem...

za jakiś miesiąc ponownie umieszczę anodę w zbiorniku... zobaczymy po jakim czasie pojawi się "zapaszek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
(...) zobaczyć czy w środku przypadkiem niema sporej ilości "syfu" na dnie zbiornika - wybrać jeśli jest.

 

w miejscu anody jest jedynie otwór o szerokosci ~5cm, wiec nie bardzo jest jak wybrać, jeśli coś tam jest na dnie.... kranik spustowy na dole wąziutki i to wszystko chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem stację uzdatniania opartą na złożu crystak-right. Wcześniej dosyc wnikliwie analizowałem inne opcje. Jestem bardzo zadowolony. Skuteczność rewelacyjna. Złoże za jednym zamachem eliminuje twardość, żelazo i mangan do zera i amoniak (crystal-right100-są różne odmiany złoża) redukuje. Podobno jest niedogodność z anodą w zbiorniku cwu. Woda uzdatniona tą metodą w kontakcie z anodą wydziela nieprzyjemny zapach (podobno - nie miałem możliwości sprawdzenia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
tak na mangan i żelazo.

wymiary to około 0,7 m (szer) x 2,0 m (wys) (oczywiscie wielkośc stacji zalezy od ilości zawartego w wodzie żelaza i manganu, im wiecej tego dziadostawa tym wieksza musi byc ta butla.)

przed podłaczeniem stacji zostało wykonane czyszczenie całej instalacji jakims roztworem.

Po podłaczeniu stacji zapachu nie ma. Woda jest bezwonna (efekt był od razu)

Robilismy badania wody w sanepidzie przed podłaczeniem stacji i kilka dni po podłaczeniu - efekty niesamowite.

 

Informacje o kosztach wysle Ci mój mąż na priva

 

Pozdrawiam,

KasiaR :wink:

 

Witaj Kasiu, ja też mam problem i też bym poprosił o namiar i cenę tej stacji

[email protected]

Pozdrawiam

Edytowane przez Jola i Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć więcej o sposobach i metodach uzdatniania wody to zapraszam na forum: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?117602-UZDATNIANIE-WODY-doradz%EA-w-sprawie-doboru-urz%B9dze%F1

Chętnie też doradzę czy odpowiem na pytania w tym wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim, my tez mieliśmy problem z śmierdzącą gorąca wodę (jak zgniłe jajko, czy śmierdzące wiadro po śmieciach podczas upału) od chwili jak przeprowadziliśmy do domu (mieszkamy już 24 dni) to po 9 dniach ten smród zniknął tak po prostu, na początku myśleliśmy że przyzwyczajliśmy ten zapach, jak przyjechali w odwiedziny znajomi to pytaliśmy czy oni poczuli ten"smród" to mówili że nic nie czują. Jak się bardzo ucieszyliśmy że smród zniknął tak po prostu.... zaznaczam że nic nie wyjmowaliśmy anodę magnezową ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 months później...

Witam

jestem tu nowy trafilem tu bo mam problem śmierdzący jak w temacie zimna jest ok a do mycia [ciepła] śmierdzi i tak już osiem lat jakoś się przyzwyczaiłem . Ale ostatnia awaria spowodowała że zjawił się u mnie hydraulik , i też powiedział że jak wyciągnie anode to przestanie śmierdzieć .

Pytanie jest do tych co pozbyli się tej anody jak przeczytałem widzę że pomaga ale jak długo? czy jest to doraźne ?

jak przeczytałem taka anoda jest na 1,5 do 3 lat moja ma 8 lat czyli jak by jej nie było .

Czy jest sens do takiego starego baniaka BJAWAR 120l z płaszczem , montować anode tytanową ??

 

drugie pytanko po 8 latach zrobiłem drugą łazienkę i po odkręceniu woda leci ciemna po paru sekundach leci czysta [instalacja jest miedziana]

czy przyczyna jest ze przez 8lat te rurki były nie używane? wyczyszczą sie kiedyś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...