Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ARIA 2 pracownia MTM STYL (Domy w stylu)


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 119
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Panas mam do Ciebie dwa pytania. Co to za płytki w łazience i drugie czy tą kabinę prysznicową uszczelniałeś silikonem od podłogi, czy jest przymocowana tylko do ściany?

 

Płytki to produkt Nowa Gala, oznaczenia tych płytek to TV01, TV02.

Kabina jest oczywiście uszczelniona silikonem do podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie!

 

Jestem na etapie kosztorysowania dachu - mam już więźbe pokrytą papą - powiedzcie jeśli możecie ile kosztowało was pokrycie dachu...

Będe wdzięcza za wszelkie info

 

pozdrawiam

 

Hej,

 

dach możesz kryć blachą, dachówką, gontem itp.

Tyle zmiennych ...

 

Dlaczego pytasz tutaj - porównaj oferty kilku firm sprzedających pokrycia dachowe i wszystko będzie jasne.

 

Ja będę krył dachówką karpiówką w kolorze Grafit/Antracyt fimy Rupp (Opal)

albo Creaton (KeraBiber albo Klassik). Dachówka i materiały dodatkowe będą kosztowały od 47 do 58kPLN brutto (jeszcze nie wiem którą wybiorę).

 

W tej cenie nie ma łat i kontrłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

witam ponownie.

 

Mam pytanie do Ciebie Panas w związku z dachem.

Jesteśmy właśnie przy dachu i pojawiają się rózne rozwiązania w wykonaniu oka bawolego.

Jak i z czego zrobiłeś wykończenie obicia okien. W projekcie jest lane z betonu, budowlańcy mówią coś o wykończeniu z drewna (łuk nad oknami i drzwiami balkonowymi), a ja widziałam gdzieś wykończenie z cegieł (tylko zastanawiam się jak zrobić to zaokrąglenie).

 

Jak wykończyłeś zakończenie oka, bo w projekcie i u innych jest gruba bela zaokrąglona z przodu, a u Ciebie jest to praktycznie niewidoczne?

 

Czy jest taka możliwość, abyś podał numer telefonu do swoich cieśli, nasi budowlańcy chcą u nich wypytać o kilka szczegułów.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

GG13349881

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

 

Mam pytanie do Ciebie Panas w związku z dachem.

Jesteśmy właśnie przy dachu i pojawiają się rózne rozwiązania w wykonaniu oka bawolego.

Jak i z czego zrobiłeś wykończenie obicia okien. W projekcie jest lane z betonu, budowlańcy mówią coś o wykończeniu z drewna (łuk nad oknami i drzwiami balkonowymi), a ja widziałam gdzieś wykończenie z cegieł (tylko zastanawiam się jak zrobić to zaokrąglenie).

 

Jak wykończyłeś zakończenie oka, bo w projekcie i u innych jest gruba bela zaokrąglona z przodu, a u Ciebie jest to praktycznie niewidoczne?

 

Czy jest taka możliwość, abyś podał numer telefonu do swoich cieśli, nasi budowlańcy chcą u nich wypytać o kilka szczegułów.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

GG13349881

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem .... Chodzi Ci pewnie o zaokrąglone nadproża nad oknami balkonowymi oraz drzwiami ? Jeśli tak to u mnie są one odlane z betonu. Podaj adres email to prześlę Ci zdjęcia jak to wyglądało na etapie "produkcji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
Witam. Jestem tutaj nowy. Razem z moją rodzinka wybraliśmy projekt Arii 2 i jestesmy zadowoleni z tego zameczku hehe jestesmy juz na poziomie lacenia dachu i tu pojawai sie moje zapytanie?? moze ktos madry mi pomoze i odpisze. :roll: Kupilismy do tego dachu dachowke ceramiczna zakladkowa (czarna angoba - renesansowa L15) i teraz nie wiemy czy da się nia pokryć wole oko...niby się da ale moim zdaniem trzeba bedzie po bokach wolego oka zrobic kosze gdyż w przeciwnym razie dachowki sie nie rozciagnie i nie bedzie dalo sie uzlozyc takiego uwypuklenia. Dlatego moje pytanie jest zwłaszcza do pana z tą czarną dachówką na dachu- jak udało się panu pokryć wole oko taką zakładkową dachówką?? Stosowal pan jakies kliny rozszerzające ze te panskie wole oko tak ładnie "płynie" bez zbednego ciecia dachowek?? Najchętniej chciałbym zobaczyc fotki od góry wolego okna zeby widziec dachowke jak jest polozona. Bardzo proszę zeby ktoś na tym forum jeszcze odpisal bo to dla mnie wazne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panas, widze, ze "zburzyles" troche scian, co prawda my zbudowalismy Arie 1, ale srodek jest podobny. My tez zlikwidowalismy miedzy kuchnia a salonem, ale musial powstac dodatkowy filar :evil: wiec teraz mamy 3 slupy w salonie, wejscie na schody zrobilismy z salonu, ida lukiem po scianie, zalujemy tylko, ze , tak jak ktos wspomnial w watku, nie przesunelismy komina w strone kuchni, bo faktycznie salon kiszka :( gdzie zamierzasz umiescic TV, bo my na przeciwko kominka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...