Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ogromnie proszę o pomoc. Dziś przeglądnęłam wszystkie szafy i stwierdziłam,że chciałabym parę rzeczy przerobić np. skrócić (jeansy), zszyć itd. Zdecydowałam się na zakup maszyny do szycia- wizyty u krawcowej już mi się przejadły. Nie mam żadnego doświadczenia jeżeli chodzi o szycie,ale wystarczy mi trochę porad babci i jakoś zacznę. Moja prośba do Was- czy możecie mi polecić maszynę do domowego użytku? Chciałabym żeby szyła jeans i żeby nie połamała się po kilku szyciach oraz zeby to nie byl lucznik- podobno strasznie wadliwe? kwota do 1000zl. To póki co moje jedyne wymagania. Czy możecie mi coś polecić?Mam zam iar dokonać zakupu przez internet także będę wdzięczna za linki. Bardzo dziękuję za każdą propozycję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam pierwszy raz pisze na forum. Mam wielką prosbę!!!!Przeczytałam to forum wiele razy,ale nie tylko to forum.Im więcej czytam to mam więcej watpliwosci:bash:. Potrzebuję maszyne do użytku domowego żeby przeszyć jeans ,ale także uszyć firanki,bo mam bardzo ambitne plany co do firanek.

Co do maszyny musi mieć:

regulowany docisk stopki

szerokosć sciegu- jak najszerszy

długosć szciegu- jak najdłuzszy

serwis w Polsce

możliwie niezawodna

cena do 800zł

Bardzo zalezy mi na regulowanym docisku stopki bo to fajna rzecz pomaga przy szyciu różnych grubosci materiałów.

Nie mam za bardzo możliwosci obejrzenia maszyn,bo w mojej okolicy jesli cos jest to Łucznik ,ale go sobie daruję,za dużo negatywnych opinii.

Jedynie mogłam obejrzeć Husqvarnę Viking E20 ,w sumie spełnia moje oczekiwania i teraz ma 5-letnia gwarancję ,ale chciałabym rozeznać co inni producenci oferują.Miałam okazję użytkować Singera z lat 80-tych nie pamietam jaki model, ale z wyższej półki bo miał chyba z 30 sciegów i cerowanie. Był swietny!!!!Na moje potrzeby by wystarczył.BARDZO PROSZE O POMOC,musze uszyc firanki.

Z góry dziękuje za odpowiedź:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witaj Beatrix

 

Aktualnie na maszyny Janome 3 letnia gwarancja

 

POLECAM

Janome 423S - generalnie bardzo dobry model maszyny

regulowany docisk stopki - spełnia !

szerokosć sciegu- jak najszerszy - (max 5mm) - wystarczy?

długosć szciegu- jak najdłuzszy - (max 4mm) - wystarczy?

serwis w Polsce - spełnia !

możliwie niezawodna - spełnia!

cena do 800zł - nie zmieścimy się ale myślę że warto dołożyć tą seteczkę :) więc: spełnia!

 

Ojojoj widzę, że trzeba poodkurzać ten temat....

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Baracuda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj zielka

 

Do tysiąca hmmmm....

 

Janome 525

Brother NV 10 - to już tak troszkę poza granicami ale to kulturalna maszyna - spodoba Ci się

 

Tutaj nie reklamujemy sklepów :) więc niestety linków Ci nie podam, no może jeden: http://www.google.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Tak przeglądam ten wątek i zastanawiam się dlaczego osoby, które szukają maszyn(y) do szycia zarobkowego biorą pod uwagę tylko marki JUKI, PFAFF, BROTHER. Troszkę mało informacji o maszynach firmy DURKOPP ADLER. Z własnego doświadczenia wiem, że żadna z wymienionych jako pierwsze nie ma realnych szans w bezpośrednim porównaniu. No może PFAFF nie popłynie od razu :)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez szukam maszyny takiej prostej,do jakis przeróbek domowych,podszycia spodni,spódniczki,przeszycia nowych firanek,uszycia powłoczki itp.Sama nie wiem jaką kupić ale myślę o SINGERCE -czy to dobry wybór? pomożecie wybrać .Czytam o maszynach ,o tylu nowościach i rodzajach aż dostaję zawrotu głowy a ja chciałabym coś prostego łatwą w obsłudze nie made in China.Mam starą singerkę=metalową i strasznie ciężką i własnie wysiadła po wielu latach.Nie bardzo odnajduje sie w tych wszystkich dodatkach jakie maja te nowe maszyny -dociski stopek,podwójne igły itd.Chyba jestem już za stara i staroświecka a nadal chcę coś szyć.Może JANOME JR 1012 czytałam że calkiem dobra proszę o radę.Czytam wszystkie wiadomości,dyskusje jakie maszyny kupujecie moi drodzy i juz sie zagubiłam .Może agamon mi cos podpowie.Mam nadzieję że coś doradzicie Edytowane przez bogulaczarnula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc dzięki za odpowiedz własnie napisałam do agamona i podałam moje dwa typy maszyn JANOME JR1012 i JANOME 414 te dwie mam na uwadze i napewno jedną z nich zakupię.Poniewaz nie ma u mnie w Gorzowie specjalistycznego sklepu z maszynami wię zmuszone jestem poszukać w najbliższych sklepach AGD i RTV lub W mediamarkcie.Bardzo mi sie one spodobały , ilość ściegów wystarczająca i pewne funkce ułatwią miszycie bo w pewnym wieku chce się wygód :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam wszystko od deski do deski, posiłkując się dodatkowo ofertami sklepów. Kiedy zostały mi tylko dwa typy, wątek prawie obumarł!

Mimo to chylę głowę przed Agamonem i p. Jolą za cierpliwość i wytrzymałość.

 

Może jednak ktoś mi doradzi, którą wybrać (oczywiście do sporadycznego użytku domowego):

- BROTHER NV 10

- JANOME 625E

Nie jestem za bardzo "techniczna", wolałabym w miarę prostą w obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, szczerze probowalam przeczytac cala historie porad na temat maszyn....ale na koniec zostal metlik.:jawdrop: postanowilam zrobic sobie "maly prezent" i kupic maszyne na dluuugie lata.(mam dosc kupowanych uzywanych) wypatrzylam brother qc-1000, pfaff expression 4.0 i moja preferita bernina aurora 450 (mozna dokupic glowice haftujaca). ostatnio sklaniam sie wlasnie w strone berniny i w zwiazku z tym ze jest to maszyna ktora troche kosztuje moje pytanie to warto wydac tyle pieniedzy ( jak sie ma cena do jakosci) widzac ja na intuicje spodobala mi sie bardziej (od dwojki) ale przeciez nie mozna kupowac wszystkiego na intuicje? ktos uzywal przez dluszy czas i jest dobra? psuje sie czesto? uzywajac sciegow ozdobnych jak wplywa na mechanizm (szycie normalne).. czy pozniej nie" gmartwa" jej sie takie ciagle przestawianie? szyje (prawie wszystko od cienkiego po ciezki jeans)) raczej dla siebie i rodzinki , chce czegos cichego i mocnego abym nie musiala bawic sie w mechanika, i czegos co po 3 -4 latach nie popsuje sie, niestety nie mieszkam w Polse i blisko mnie nie ma janome bo o niej tez z kolei duzo bylo pisane. decyzje mam podjac do konca listopada i oczywiscie jestem kropce. sa jakies inne maszyny z tej polki? ktos mi moze cos doradzic? z gory dziekuje za odpowiedz :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Aurora 450, trzeba pamiętać o jednym. Jest to maszyna bardzo solidna, ale musi być zadbana. Została oparta w budowie o metalowy chwytacz, który musi być regularnie czyszczony i oliwiony, wówczas maszyna pracuje cicho i daje ładny ścieg. Niezastąpioną cechą metalowych podzespołów jest ich trwałość.

Bernina ma rówież dodatkową zaletę, do tej pory można dokupić części do maszyn nawet z lat 60, czyli nie jest to maszyna na 5, ale na 50 lat,

Pozdrawiam

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Aurora 450, trzeba pamiętać o jednym. Jest to maszyna bardzo solidna, ale musi być zadbana. Została oparta w budowie o metalowy chwytacz, który musi być regularnie czyszczony i oliwiony, wówczas maszyna pracuje cicho i daje ładny ścieg. Niezastąpioną cechą metalowych podzespołów jest ich trwałość.

Bernina ma rówież dodatkową zaletę, do tej pory można dokupić części do maszyn nawet z lat 60, czyli nie jest to maszyna na 5, ale na 50 lat,

Pozdrawiam

Staszek

 

Z doświadczenia: KAŻDA z maszyn używanych czy to w domu czy w pracy bez względu na markę powinna być zadbana (wyczyszczona, naoliwiona). Dzięki temu sprzęt może znacznie dłużej pracować bezawaryjnie. Dotyczy to również maszyn sporadycznie używanych- lubią się "zastać".

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Muszę dość szybko kupić maszynę do szycia, takiej która nie miała by problemów z cienkimi szyfonami , po przeróbki jeans'u. Nie jestem zawodową krawcową, lecz uwielbiam szyć i ostatnio zaczęłam szyć zarobkowo, najwięcej szyję pieluszek- 2 warstwy polarku, plus bawełna, lub welury, frotte- czyli grube, wielowarstwowe działania. Maszyna ( ponad 100letni Singer) niemal codziennie śmiga, więc pora na coś lepszego.

 

Niestety budżet okrojony max to około 600zł.

 

Znalazłam w tym przedziale

JUKI HZL-27Z ;

VIKING Bluestar B20;

Elna 2100;

Janome JR 1012

 

Która z tych maszyn jest najbardziej solidna i najlepiej nadawałaby się do tego typu działań?Czy ktoś polecał by jakąś inną?

 

Zależy mi na funkcjach:

-ściegu overlockowego,

-bieliźnianego ( nie wiem jaka jest właściwa nazwa, ale znawcy wiedzieć będą:))

-satynowego ( do przyszywania naszywek),

-takiego zygzaczka do przyszywania gumek:)

-fajnie by było, jakby sprzecik w rmiarę możliwości pozwalałby na proste hafty

-by było jak naj wyższe podnoszenie stopki.

 

Bardzo proszę o możliwie szybką odpowiedź- chciałabym kupić maszynę jeszcze w tym roku, jak wiadomo ceny pójdą w górę:)

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich w Nowym Roku !!!

 

Z założenia raczej zawsze staram się czytać różne forum-y ponieważ najczęściej pytania się powtarzają lecz po przeczytaniu kilkunastu stron z tych czterdziestu trzech za bardzo nie znalazłem dla siebie odpowiedzi.

pytanie w zasadzie jest takie jak w tytule tj "jaka maszyna".

U mnie w domu był Łucznik na wypasie tj ten model chyba AK 132 (ten model z większą ilością ściegów, nie tylko zygzaki) taka jak ta w archiwum allegro.

 

Jako małolat uwielbiałem obszywać prześcieradła itp. w sumie w maszynie pedał gazu jak w samochodzie :), często też po próbie innych ściegów maszyna potrzebowała ponownej regulacji osób z zewnątrz, jednym słowem igły leciały .

Zupełnie przypadkiem, jakiś czas temu, miałem okazję popracować zarobkowo przy prostym szyciu na stacjonarnej maszynie (oczywiście też z ustawieniami mechanicznymi) do czego przydało się doświadczenie z dzieciństwa (tylko jeden pedał więcej :))

Niestety trochę czasu minęło, dostępu do maszyny już nie mam, czasem pożyczam od mamy jeszcze żyjącego i po mojej regulacji (nie chwaląc się) dobrze sprawującego łucznika, jednak odległość od mamy duża, łucznik "troszkę" waży, więc zacząłem się zastanawiać o zakupie czegoś ....

 

no i tu się pojawiają problemy ....

 

co na rynku z maszyn o sterowaniu mechanicznym w zasadzie jest takim odpowiednikiem dawnego łucznika?

czytałem opinie o tym nowym że to chińszczyzna i poza logo to już nic ze starego nie zostało ale czy to znaczy że zostaje mi wyszukiwać jakiegoś starego "rarytasu" z np. Allegro ?

a w zasadzie zależałoby mi tylko na maszynie która jak dawny łucznik (wg mojej prywatnej opinii):

  • ma dobrą wytrzymałość (mimo konieczności "okresowej" regulacji oraz "męskiej" ręki ) - pewnie z tym będzie największy problem lub odstraszy mnie cena
  • ma wybór podstawowych ściegów z kilkoma umożliwiającymi obrzucenie krawędzi materiału (ja używałem do tego takiej kratki i mi to wystarcza)
  • ma regulację nacisku stopki aby się można było uporać z kartką papieru lub skrajnie z grubymi dżinsami
  • może jakieś obszywanie dziurek - nigdy nie robiłem ale trzeba iść naprzód (z guzikami ręcznie sobie poradzę zresztą od czego jest żona)

 

możecie mi "coś" dobrego polecić w rozsądnej cenie ?

A może znacie jakiś sklep w Warszawie godny polecenia gdzie pracują sprzedawcy który potrafią doradzić z prawdziwego zdarzenia (jak np. tu na forum Pan agamon)?

 

mam nadzieję że nie zostaje mi zakup starego łucznika z drugiej ręki.

 

Pozdrawiam i Hapinujera :)

Edytowane przez adaś2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...