Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszyskich.

Dostałem w spadku dwie maszyny do szycia firmy Pfaff.

Są to madele Varimatic 6085 oraz Tipmatic 6150.

Niestety nie ma do nich instrukcji nie znalazłem też informacji o ich jakości. Czy ktoś miał do czynienia z tymi modelami?

Czy warto je oddać do serwisy na przegląd czy może lepiej do utylizacji??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Rozważam zakup maszyny, ponieważ ma to być zakup na lata, postanowiłam poszukać porady w necie i tak przypadkiem trafiłam tutaj.

W sklepie w moim mieście (niestety nie ma ich zbyt wielu :cry:, albo kiepsko się reklamują :lol:), Pan polecał maszynę ELNA 7300. Proszę o opinię na jej temat.

Może jakaś inna o podobnych funkcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stroje kosmiczne, proszę Pana ;-)

 

Elna 7300 to bynajmniej nie zabawka. Owszem, maszyna swoje kosztuje ale cena jest adekwatna do jej jakości i zakresu funkcji. Osoba bardzo interesująca się szyciem i różnymi ciekawostkami związanymi z tym zajęciem, nie jest w stanie przewidzieć, co za dzień, tydzień, czy rok wpadnie do głowy;-)

 

A może i właśnie strój kosmiczny w bajeczne wzory z cudownym napisem lub nawet całym poematem na jednej nogawce ? :p

 

Tak poważnie, pomijając to, że maszyna jest bardzo solidna, ma górny transport i szereg innych udogodnień, jest ona mocna, ma b.dużą ilość ściegów (!), alfabety i może to właśnie jest dla kogoś niezmiernie istotne. A cena nie dla każdego jest porażająca i przede wszystkim z czegoś wynika. Z praktyki, kilka klientów kupiło u mnie tę maszynę na prace chałupnicze, nie tylko na własne potrzeby i mając z nimi kontakt, wiem, że maszyny sprawują się bardzo dobrze i to już długi okres czasu.

 

Podsumowując, jeżeli kogoś na to stać to warto zainwestować RAZ a DOBRZE. Nieprawdaż Eljaberbro? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak trochę się wtrącę, że być może kalakala została skuszona super prostą obsługą tej maszyny. Mnie w niej rajcuje podnośnik kolanowy, ale najbardziej automatyczne obcinanie nici, bo odpada mi potem obcinanie tych wiszących nitek. Jeśli więc nawet bym szyła raz w miesiącu i tylko poszewkę na jednego jaśka, a miałabym takie fundusze żeby ją sobie zakupić to nie żałowałabym sobie.... :lol:

Bardzo dobry produkt, sprawdzony i na długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę do osób znających się na maszynach do szycia bo ja szczerze mówiąc nie mam o tym zielonego pojęcia.

 

Moja pani wspominała że chciałaby mieć maszynę do szycia do przeróbek odzieży , ogólnie do domowego użytku.

 

Proszę polećcie mi jakąś maszynę ale niestety mam ograniczony budżet tzn 400-500zł.

 

Ps widziałem na allegro łuczniki i arka radom, singer 8280, singer 2250, brothet LS 2125.

 

Proszę o pomoc będę bardzo wdzięczny chciałbym kupić i sprawić jej przyjemność ale żeby była w miarę dobra .

 

Dziękuję z góry serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mama pytanie.

Jaki overlok będzie lepszy:

Janome 1200 D

Pffaf 4852

Elna 845

???

 

Janome i Pffaf nie miałam do Elny jestem uprzedzona po ostatnim zakupie.

Ja mam Juki 654DE i jestem szlenie zadowolona-to prawdziwy kombajn bo przeszyje poporstu wszytsko bez problemu, łatwa w obsłudze i solidna :)

Mi poleiciły ja osoby które maja zakłady krawieckie,Juki miałam też w szkole krawieckiej gdzie uczyłam i tam też swietnie sie sparwdzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a która jest podobna do niej i mam osobiste pytanko czy jest sposób by wyciszyć maszynę była u fachowca dwa miesiące temu i był o wszystko ok a teraz znowu tak głośno chodzi że głowa boli

Ja mialam podobny problem z Huskystar 215.

Kupiłam ją min. ze wzgledu na to ze cicho chodziła - ale trawało to krótko była 2 razy w serwisie i przez jakis czas chodziła cicho potem znowu głosno jak kombajn.

Jedyna rada to znaleść innego&lepszego fachowca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mama pytanie.

Jaki overlok będzie lepszy:

Janome 1200 D

Pffaf 4852

Elna 845

???

 

Janome i Pffaf nie miałam do Elny jestem uprzedzona po ostatnim zakupie.

Ja mam Juki 654DE i jestem szlenie zadowolona-to prawdziwy kombajn bo przeszyje poporstu wszytsko bez problemu, łatwa w obsłudze i solidna :)

Mi poleiciły ja osoby które maja zakłady krawieckie,Juki miałam też w szkole krawieckiej gdzie uczyłam i tam też swietnie sie sparwdzała.

 

Tego modelu Juki kombajnem bym nie nazwała, bo brakuje mu troszkę funkcji żeby go określać tym mianem, ale ze względu na swoją wytrzymałość i solidnośc można go śmiało polecać. Zarówno ten model jak i pięcionitkowy zawsze zachwalam osobom, które z góry wiedzą że będą więcej szyły. Mimo wyższej ceny.

A wiogo99 pytał o modele właśnie pięcionitkowe z dwuigłówką drabinkową.

A tak na marginesie izzolde jak się skończyła twoja historia z tą elną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...