Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Po przeczytaniu wszystkich postów na wszystkich stronach zrobił mi się mętlik w głowie. Chciałam kupic overlook taki na potrzeby domu by ładnie obrzucac ubrania. Szyję wszystko i cuduję dla moich dziewczyn. Nie chcę przepłacac ale też nie uśmiecha mi się kupowanie czegoś co roku i nie lubię biegac naprawiac. Ponieważ mam też starą maszynę którą w najbliższej przyszłości trzeba też wymienic (nigdy nie była naprawiana Bernina 870 kupowana w Szwajcarii). Nim trafiłam na to forum pomyślałam by kupic może nową maszynę wraz ze szwem overlookowym (Bernina Bernette E 92C) - ale jak dobrze zrozumiałam taki szew to kicha więc muszę miec dwa oddzielne. Więc maszyna jeszcze poczeka , ze względu na koszt ale chyba napewno będzie to Bernina lub przyjrzę się też bliżej Pffaf oczywiście z bajerami.

 

Na overlookach sie nie znam, chodzi mi o to by części były metalowe i by nie psuła się oraz sztywną walizeczkę do schowania.

Wstępnie wybrałam MERRYLOOCK 848DS w cenie 899zł

Co o tym myślicie?

Od dłuższego czasu przyglądam sie hafciarkom jakbym miała kaprys swoją bużkę wyhaftowac to tylko taką za 16000zł.? Słabo to kumam a te tańsze to tylko szlaczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Serwis Elny jest w Olsztynie na ulicy Mrongowiusza 10.

Dla tych co też będę tego szukać.

 

Tu jest filmik w którym kobietka prezentuje między innymi maszynę Elna 2800.

(po angielsku). Pokazane jest:

-automatyczne nawlekanie igły

-wymiana szpulki z nicią

- no i jest pokazane jak bardzo są pomocne paznokcie przy wyjmowaniu szpulki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i wyrazy podziwu dla Ciebie agamon

chciałam zadać pytanie w innej trochę kwestii, a mianowicie serwisu maszyny którą posiadam

mam berninę activę 240

jest cudna, szyje/ła rewelacyjnie, jedyne czego mi w niej brakuje to automatu do obcinania nitek

i teraz problem jest taki: kiedy ją kupiłam była bardzo cicha, teraz, po półtora roku użytkowania trochę się tłucze; sprawdzałam co się tłucze i wychodzi na to że w bębenku jest jakiś chyba luz, czy szpulka nici może być za luźna do bębenka; jak wyjmę bębenek to nie słychać żadnego hałasu; podobnie jak skończy siędolna nić - hałasy ustają; co z tym zrobić??

i jeszcze: nawet jeśli założę nową igłą, najcieńszą z możliwych to słychać jakiśprzestuk po wbiciu sięigły w materiał, tak jakby sekwencja z bębenkiem nie była do końca zgrana i coś gdzieś się ocierało; ???

i jeszcze: gdzie ta maszyna ma regulację nacisku stopki?? czy wogóle ma?? przestudiowałam już milion stron berniny i nie potrafięznaleźć odpowiedzi.

 

jakiś czas temu (z mojej głupoty i moich zapędów mechaniko-samonaprawiacza) maszyna była w serwisie (nieautoryzowanym) i pan poskładał ją w taki sposób że nawlekacz nici nie nawleka :) oraz krzywo stoi u góy trzpień nawlekacza nici na szpulkę; da sięcoś w tej kwestii domowo zrobić??

 

dodam że szyję półprofesjonalnie; maszyna chodzi mniej więcej koło 4-6 godzin prawie codziennie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Potrzebuje rady co do zakupu maszyny do szycia domowego użytku. Jak większość osób do tej pory szyłam na 30 letnim Łuczniku mojej mamy. Teraz czas na moją własna maszynę:) Mam tylko problem – nie bardzo ma mi kto doradzić, a sama nie jestem pewna swojej oceny i trafności wyboru.

Jak już wspomniałam potrzebuje maszyny do domowego użytku:

- to coś skrócić czy podłożyć, czasem ubranko uszyć, czasem pościel, zasłonkę itd.

- takiej co szyje różne materiały,

- maszyna prosta ale solidna ,

Tylko jest mały problem..mogę na nią wydać jedynie coś koło 600zł :( Jaki model polecacie, żebym nie były to wyrzucone pieniądze?

Zastanawiałam się nad ELNA 1000 SEW FUN, Husqvarna Bluestar B20, a sprzedawca zachwalał TOYOTA FSL 18 i TOYOTA ES 018 a może zupełnie coś innego? I już sama nie wiem....

Doradzicie coś? Z góry dziękuje na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Elna 2600, mam ją od niecałego tygodnia, ale mogę ja śmiało polecić.

Udało mi się ja kupić w sklepie internetowym za dokładnie 703 zł (razem z kosztami przesyłki), maszyna była u mnie w niecałe 22 godziny po złożeniu zamówienia.

Jedyny minus - to spodziewałam się że będzie chodziła nieco ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam Merrylock 848DS. Czekam teraz na przesyłkę. Miałam kupic u dystrybutora w moim mieście, ale pan (przez telefon) jak się zapytałam czy na stanie ma dokładnie ten model był nieuprzejmy więc zrezygnowałam z kontaktu z osobnikiem o takiej kulturze. Na pocieszenie do zakupów doożyłam sobie manekin.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! Jestem tu nowa i też mam zamiar kupić maszynę. Hm... myślałam o całkiem nie dużym wydatku. Do takiego tam szycia, przeróbek poprawek w domu. To ma być moja pierwsza maszyna. Mam prośbę do Pana Agamona. Co Pan myśli o maszynie Arka Radom 870A (za 279zł) Czy takich tanich maszyn nie warto kupować? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

 

Hm... ponawiam moje pytanie (bo jeszcze nie kupiłam maszyny) bo nikt mi nie odpowiedział, hm... może tym razem się uda - będę wdzięczna za podpowiedzi :) Nie musi to być koniecznie Arka Radom, może być inna tylko chciałabym kupić jakąś za takie 300-400zł. Proszę powiedzcie czy tak tanich maszyn nie warto kupować??? Zależy mi też żeby była w miarę cicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Hm... ponawiam moje pytanie bo nikt mi nie odpowiedział, hm... może tym razem się uda ...

 

Wystarczy przeczytać ten wątek od początku.

 

Malwinka-od Arki Radom trzymaj się z daleka (mam taką),bo jest to produkcja rzeczywiście z PRC,a co najgorsze to jakość też chińska.Drugi raz nie kupiłbym jej.Wolałbym już dołożyć i kupić coś innego.O pozostałych maszynach się nie wypowiadam , bo ich nie znam.

MaWi

 

...

MaWi. Dzięki za info. Nie wiedziałam, że ta Arka to taki badziew. A byłam prawie przekonana...

 

...

Mam już kupioną arkę radom ale nie jestem zadowolona.

....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... czytałam to forum, ale jakoś nie natrafiłam na te odpowiedzi. Hm... a u mnie w mieście w dwóch sklepach mówili, że tak dobrze sprzedają się maszyny Arki Radom i że klienci są zadowoleni.... Dla mnie to jak pisałam nie mósi być Arki, zależy mi, żeby to była taka niedroga. Jaką polecacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

proszę nie kupuj Arki Radom ani Łucznika:) Poczytaj forum uważnie i dowiesz się, że to nie nadaje się do szycia.

Za to zajrzyj na stronę Bernina. Mają fajne promocje. Jak chcesz kupić dobra maszynę i za dobre pieniądze to oddaj starą maszynę i kup nową z rabatem: http://www.bernina.pl/?action=20

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Potrzebuje rady co do zakupu maszyny do szycia domowego użytku. Jak większość osób do tej pory szyłam na 30 letnim Łuczniku mojej mamy. Teraz czas na moją własna maszynę:) Mam tylko problem – nie bardzo ma mi kto doradzić, a sama nie jestem pewna swojej oceny i trafności wyboru.

Jak już wspomniałam potrzebuje maszyny do domowego użytku:

- to coś skrócić czy podłożyć, czasem ubranko uszyć, czasem pościel, zasłonkę itd.

- takiej co szyje różne materiały,

- maszyna prosta ale solidna ,

Tylko jest mały problem..mogę na nią wydać jedynie coś koło 600zł :( Jaki model polecacie, żebym nie były to wyrzucone pieniądze?

Zastanawiałam się nad ELNA 1000 SEW FUN, Husqvarna Bluestar B20, a sprzedawca zachwalał TOYOTA FSL 18 i TOYOTA ES 018 a może zupełnie coś innego? I już sama nie wiem....

Doradzicie coś? Z góry dziękuje na pomoc

 

Dzien Dobry. Przedewszystkim warto się zastanowić i przeznaczyć na zakup maszyny troszke więcej pieniazkow. To zaprocentuje na przyszłość, gdyż maszynę kupuje się na kilka lat. Tak więc nic taniego na siłę.

Po drugie uważaj na Bluestar czy też Blue star B20 - to nie jest Husqvarna :o tylko chyba Chuskwarna :-? czyli maszyna No Name produkowana w Chinach i sprzedawana niestety w sieci polskiego dystrybutora Wiking wiec nie daj sie nabrać sprzedawcy. Widac, ze zrobia wszystko aby sprzedać maszyne! Zreszta jak ci wciskaja taki "kit" to mozna podac ich do sadu, zarzadać zwrotu pieniędzy, itd. Zresztą już pisali o tym we wcześniejszych postach.

Nie polecę ci nic konkretnego aby nie być posądzonym o wspieranie jakiejkolwiek marki, ale na pewno nie wybieraj nic z grupy: Łucznik, Arka Radom i Wiking Chuskwarna, Husgwarna itd. :)

Pozdrawiam, Silye

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W ubiegłym tygodniu dożyła swoich dni moja maszyna Singer 834 - chyba jedna z pierwszych tzw. wieloczynnościowych maszyn, jakie swojego czasu pojawiły się w Polsce. O ile dobrze pamiętam, szyłam na niej 26 lat, więc miała prawo w końcu się poddać. Teraz chcę kupić nową maszynę na użytek domowy, bo choć szyję średnio raz w miesiącu, to nie wyobrażam sobie, żeby w domu nie było maszyny do szycia. Nie są mi potrzebne żadne ściegi hafciarskie, bo już w tym padniętym Singerze z nich nie korzystałam, ale maszyna musi szyć materiały od organzy po gruby tweed (ten Singer je szył), musi robić dziurki (może być funkcja czterostopniowa), no i powinna wytrzymać ze 20 lat, o ile to przy dzisiejszych maszynach w ogóle jest możliwe.

Nie chcę wydawać na nową maszynę więcej niż 1000 zł, bo skoro szyję tak rzadko, wyższa kwota nie wydaje mi się rozsądna na taki zakup. Waham się między Elną i Brotherem (Singer podono robi teraz maszyny bardzo marnej jakości, więc sentymenty odpadają).

Bardzo proszę o podpowiedź AGAMONA i Jolantę.Wójcik - czy jest możliwe kupienie maszyny o wymogach jak wyżej w cenie nie przekraczającej 1000 zł, no i które modele brać pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wydać na maszynę okolo 1000 zł to w przypadku firmy Brother niestety trudno będzie to zrealizować.Bardzo udane modele z serii NV 10 ,NV30 są droższe.

Natomiast Elna ma obecnie ceny bardzo konkurencyjne wśród maszyn firmowych.

Przyjrzyj się Elnie 2800 myślę ,ze spełniłaby twoje oczekiwania.

Jeżeli nie zależy Ci na automacie do dziurek to Elna 2600.

Możesz też zastanowić się nad Janome ,Klienci coraz częściej chwalą te maszyny.weż pod uwagę model 415 lub 423.

Odpowiedniki w Elnie tych modeli to Elna 2100 i 2300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Rzeczywiście ceny maszyn Elna są całkiem przystępne (sprawdziłam w sklepie internetowym). Znalazłam nawet taką za 473 zł brutto - jest to model Elna 1000. Czy w ogóle mam brać tę maszynę pod uwagę? Z reguły staram się nie kupować najtańszych rzeczy danej marki, ale może tutaj warto? I jeszcze jedno - czym praktycznie (poza ceną i designem) różnią się maszyny Elna 2100 i 2600? Mam wrażenie, że obie robią mniej więcej to samo, nawet szycie dziurek mają obie w półautomacie, no chyba, że coś nieuważnie przeczytałam w opisach maszyn? Podobną relację zauważyłam między Elna 2300 i 2800 - czym praktycznym mam się tu kierować przy wyborze (różnice w cenie są wyraźne)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elna 2100 i 2300 są to maszyny z chwytaczem wahadłowym natomiast 2600 i 2800 mają chwytacz rotacyjny. Poza tym te drugie mają sztywne pokrowce a'la walizka a dodatkowo Elna 2800 jako jedyna posiada nawlekacz do igły co niewątpliwie jest dużym ułatwieniem. Natomiast jeżeli chodzi o Elnę 1000 jakościowo dobra maszyna aczkolwiek w Pani przypadku zbyt prosty model (moim zdaniem). Nie posiada ona płynnych regulacji gęstości i szerokości szycia. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...