Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam już pewne typy (mam ograniczone fundusze na ten cel :-? poniżej 1000 zł, W związku z tym chcę, żeby miała metalowe podzespoły i nie chcę, żeby była wyprodukowana w Chinach... myślicie, że mam szansę?? pozdrawiam

Ech,..... wobec w/w kryteriów proponuje zwrócić się do najbliższej parafii- tylko tam należy kierowac sie w sprawie cudów.

A teraz na poważnie:

1/ nie ma w sprzedaży maszyn domowych w 100% z metalu. Jesli sprzedawca zapewnia że jest w100% z metalu to albo kłamie albo nie wie co mówi.

2/ nie kupi się maszyny w w/w cenie wyprodukowanej w Niemczech, Japonii, Szwajcarii czy w Szwecji.

3/ w w/w cenie tylko maszyny made in China , Tajwan, Brasil, Tajland..- ale prosze nie patrzeć na kraj pochodzenia towaru, a na firmę

4/ za 1000zł. mozna kupić fajną maszynę tylko trzeba określić co się chce w tej maszynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję agamonie za szybką odpowiedź.

Obawiałam się, że mam zbyt wygórowane wymagania :( ...

prosze nie patrzeć na kraj pochodzenia towaru
no tak, na pewno nie mam takiego doświadczenia, ale jakoś trudno mi się przekonać do chińskich produktów. Chociaż wobec - jak pisałam ograniczonej kwoty, którą mogę wydać, pewnie będę musiała :-? Ciekawe ile musiałabym wydać, żeby przekroczyć "chiński pułap"...

Nie zmam się na maszynach do szycia, używałam jedynie Łucznika mojej mamy i Singera babci ;)

Maszyny nie były cudami techniki -ale mimo swojego wieku obie nadal działają... prawie...zdarza się im poplątać nić i są stosunkowo głośne. Największym minusem jest to, że żadna z nich nie stoi u mnie w domu :wink: a może jest to plus biorąc pod uwagę gabaryty opakowania :roll:

Żadna z nas nie jest i nie była nigdy krawcową, ale traktujemu to jako hobby.

Marzy mi się maszyna, która choć połowę tego czasu posłuży i będzie nadawała się do wszystkiego. Od cienkiej firanki, przez materiały elastyczne, serwetki, po grube - np. zasłony czy kostium dla dziecka na bal przebierańców. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maszynke łucznik LZ3 i potrzebuje do niej kilka akcesoriów typu stopki chwytacz itp gdzie mogę dostać takie rzeczy?

czytałem te forum i powiem że jest więcej panów szyjących hehe ja np. mam kilka dziwnych rzeczy uszytych przez siebie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam jeszcze jedno pytanko do Pana Agamon w sprawie maszyn Newlife.

 

Czy w Polsce dostępne są tylko 2 modele tej marki (1111 i 4084D)? Na stronie producenta (lub też przedstawiciela na Anglię) jest obecnie przedstawionych 5 modeli. Poniżej podsyłam link:

 

http://www.newlifesewing.co.uk/newlife.htm

 

Jeśli tak to czy posiada Pan w ofercie wszystkie modele tego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak to jest. Chcialam kupic maszyne za max 700 zl i wyszlo na to ze kupie Janome DC4100. Tak to jest jak kobiety robia zakupy! Ale juz jestem zdecydowana i za jakies 1.5 tyg bede miala nowa maszyne :D Mam nadzieje ze bedzie mi rownie dobrze sluzyc jak dobrze kosztuje...

 

Mysle ze moj wybor jest dobry, po porownaniu wieeeeluwypowiedzi na forach w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam cały ten wątek i nie chcę być kolejną osobą piszącą nie wiem co kupić doradźcie 8) ...ale mój problem polega na tym, że chciałabym maszynę na potrzeby domowe, ale wytrzymałą na wiele lat, którą uszyję firankę, ubranko dla dziecka i gruby dżins czy zasłonę. Mam już pewne typy (mam ograniczone fundusze na ten cel :-? poniżej 1000 zł, odrzucam wszelkie Łuczniki, Arki Radom i Elnę). W związku z tym chcę, żeby miała metalowe podzespoły i nie chcę, żeby była wyprodukowana w Chinach... myślicie, że mam szansę?? pozdrawiam

 

Myśle że mogę polecić maszynę Janome, nie dawno też miałam problem jaką maszynę kupić i kupiłam Janome 525s i jestem zadowolona. Maszyna przeszła już tzw."chrzest i jest warta zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ilość ściegów w maszynie proponuje nie wpadać w euforię , a odpowiedzieć sobie na pytanie : które sciegi będa mi potrzebne?.

Podam przykład:

jest w Brotherze seria maszyn NV: 10, 30 i 50

nv-10 ma tylko 16 ściegów tylko użytkowych- kupuje je ci którzy potzebują zszyć , obrzucić i wykonac 3 rodzaje dziurek. maszyna chętnie kupowana przez krawcowe głownie jako dziurkarka

nv-30 ma 70sciegów, oprócz ściegów użytkowych ma dodatkowo kilka rodzai dziurki automatycznej i sciegi ozdobne. Kupowana przez osoby lubiące dodatkowo wyszywac rózne ozdobne wzory

nv-50 ma dodatkowo wyszywanie napisów ( 4 rodzaje alfabetu)

Ponadto maszyny nv30 i nv-50 mają samaonawlekacz najnowszej generacji, który jest szczególnie ceniony przez osoby słabowidzące.

Jeśli chodzi o róznice pomiędzy maszynami janome to łatiwej będzie wejśc na stronę dystrybutora janome i poczytać.

http://www.szyj.pl

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie Janome "byłam" i przeczytałam opisy maszyn Janome, ale nie widzę istotnej różnicy pomiędzy np. J415 i J2041 ( w tej drugiej jest automatyczna dziurka, a w tej pierwszej wbudowany nożyk do obcinania nici), pewnie istotniejsze różnice może zobaczyć ktoś taki jak Ty, kto ma większy kontakt z tymi maszynami ich awaryjnością, itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mama od około 20 lat była uzytkownikiem maszyny Łucznik. Niestety przyszedł na nią czas i teraz trzeba kupić następcę. Maszyna używana jest kilkakrotnie w miesiącu na skrócenie spodni, spódnic, obszycie firan, wszycie taśmy, skrócenie jeansów jednym slowem proste czynności. Bradzo prosiłabym o radę jaką maszynę wybrać. Wiem że Janome są dobre ale wydaje mi się że koszt 800zł na tak rzadkie użycie to chyba jednak troszkę za dużo. Za każdą radę będę wdzięczna również od innych uzytkowników.

W oczekiwaniu na jak najszybszą odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czynności tego typu z pewnością sprawdzi się maszyna ELNA 2100. Poza bardzo konkurencyjną ceną (obecnie 649,- zł) charakteryzuje się prostą konstrukcją, łatwą obsługą i dużą trwałością, posiada również wolne ramie co w wypadku szycia dołów nogawek będzie bardzo przydatne. Czytelna instrukcja w języku polskim z pewnością pomoże w szybkim opanowaniu i tak łatwej w obsłudze i przyjaznej użytkownikowi maszynie. Prosta budowa i mocny silnik jak na tak nieduże wymiary (80W) zapewnia bezproblemową eksploatacje na wiele lat.

Może wypowie się jakiś posiadacz tego modelu, myślę że z pewnością jest ich wielu i podzielą się uwagami na ten temat.

W przypadku braku decyzji zapraszam tutaj, gdzie była omawiana przy okazji porównywania z innymi, nieco droższymi modelami.

 

http://forum.maszyny-do-szycia.com/viewtopic.php?f=10&t=9&p=906&hilit=2100#p906

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ostatnio patrzylam na ceny tych Janome DC4100 i tralifam na Janome DC 4100 LE (Limited Edition). Wiecie cos na ten temat? Jest w Niemczech i UK. Kiedy moze ta edycja sie w Polsce pojawi i czy wogole? Ma podobno 225 sciegow i jest drozsza- tyle wiem.

 

Pozdrawiam

 

Ha ! Juz wszystko wiem - dzisiaj bylam w sklepie wyprobowac maszyne - jest swietna juz od razu sie w niej *zakochalam* ! I teraz wiem - ta edycja to jest to *LE * czyli *Limited Edition* . Nie widzialam tego napisu jak ja ogladalam w internecie ;)

Mysle ze juz w przyszlym tyg. bede ja miala - nie moge sie juz doczekac!

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem, czy wybrać pfaff 2048 czy janome 6600P ?

Może pan Agamon mi odpowie?

Bo w pfaffie są ściegi 9 mm a w janome 7mm.

A jak z trwałością i serwisem?

 

Edit:

Właściwie to Pfaff Expression 3.0 i janome 6600P ?

Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przejrzałam forum i ja też mam pytanie do osób kompetentnych w temacie :) Potrzebuję maszynę szyję głównie firanki choć czasem zdarza się i coś innego w tej chwili szyję na jakiejś niemieckiej volc-zick-zack i choć jestem bardzo zadowolona to niestety maszyna już odmawia posłuszeństwa mam jeszcze łucznika który nie toleruje woalu wiec się nie nadaje Na maszynę mam 1200 zl i chciałabym żeby miała narzekacz nici czy mam szansę coś kupić w tej cenie ?? Za szybką odpowiedź dziękuję z góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...