Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Agamon:

Mam jeszcze pytania odnosnie BM 2100. Czy jest on w komplecie z twardą walizką? jak sie ma sprawa z serwisowaniem Brothera? Jest jakiś punkt w razie czego koło Kalisza, Wrocławia? Czy mógłbys mi polecic jakis wiarygodny sklep internetowy? bo w Ostrowie sa głównie sklepy z Pfaff i Husqvarna. Mam jeszcze trochę wątpliwości co do wyboru maszyny. Czy nie lepszy byłby jakis prosty pfaff np. smart 100 w mniej więcej podobnej cenie, bo wyrażałes sie bardzo dobrze o tej firmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bc-2100 nie ma kołpaka ( twardej walizki). Najlepiej kupować w autoryzowanym centrum maszyn . Zasada jest taka u Brothera ,że sprzedawca jest jednocześnie serwisantem. gdy kupisz gdzieś przez internet , to nie licz na pomoc lokalnego dealera Brothera. Poprostu podczas zakupu maszyn od Brothera sprzedawca ma zapłacone z góry przez brothera za opiekę nad maszyną. Wejdź na strone http://www.emb.com.pl. to strona głównego impotera maszyn Brother.Lub http://www.brother.pl

Smart 100 nie jest w klasie Bc2100. raczej można go porównac do BM2600 z korzyścią na rzecz BM z uwagi na automtyczne pobieranie nici z bębenka i możliwośc regulacji szerokości dziurki i balans gestości dziurki. Brother jest troszkę głośniejszy. Smart 100 jest równiez made in china.W Niemczech nie ma juz produkcji maszyn domowych. Pfaff przeniósł produkcję maszyn do Czech. Pfaff yhmm -"ist preisswert"

pozdrawiam

agamon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej jestem zainteresowana maszyna brother bc 2500 i wszystkie maszyny innych firm porownuje do tej maszyna jest mi potrzebna nie tylko na przerobki domowe ale mam zamiar zaczac szyc bardziej profesjonalnie jaka jest roznica miedzy brother a huskystar c20 czy jest to dobra maszyna wiem ze potrafi ona pisac litery czy brother bc 2500 tez to potrafi a moze polecisz mi cos lepszego niz brother 2500 ale w podobnej cenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Broher BC2500 ani husqystar nie sa maszynami do profesjonalnego szycia( szybko je zajeździsz). W instrukcji obslugi jest to napisane n a pierwszej stronie.Jesli ma byc maszyna domowa do profesjonalnego szycia to niestety nie ten przedzial cenowy. Proponuje Pfaffa 2046 , Janome 6600. Brother w obecnej chwili zakończył produkcję modelu w tej klasie i czekamy na nowość.

Bc250 nie ma wyszywania liter , ma to Pfaff Smart 200 lub husqystar c20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sewingmachinediscount.co.uk/home/productzoom.asp?pid=1768

a co pan mysli o tej maszynie brother innov-is 400 albo wersja innov-600 ja mieszkam w londynie wiec u nas sa juz dostepne te maszyny. Jednym problemem jest cena model 400 kosztuje Ł550 a model 600 jest jeszcze drozszy kosztuje okolo Ł700 z tego co czytalam to jest juz bardzo dobra maszyna a jak Pan mysli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agamon mam pytanie odnosnie chwytacza rotacyjnego. Co to właściwie jest? Czy jedyną zaleta maszyny, która go posiada jest cicha praca? Do tej pory zastanawiałam się nad modelami J 525S, B 2600 i BC 2100, ale cos ciągnie mnie w stronę Janome i to do prostszgo modelu bo J 2041, ale ten chwytacza nie ma i zdaje sie że 423S tez nie czy dobrze wyczytałam? Z góry dzieki za odpowiedź. Pozdrawiam.justynella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze modele maszyn maja chwytacze rotacyjne , a starsze wahadłowe.Dla niewtajemniczonych: rotacyjny- to taki który obraca się ciągle w jedna stronę, natomiast wahadlowy to co 180 stopni zmienia kierunek obrotów ( tak jak w starszych Łucznikach.). Zalwta maszyny z chwytaczem wahadłowym jest jego cena ( chyba ok. 25 zl) i możliwość samodzielnej wymiany :))))( w 5 sekund)

Wahadłowy to juz inna bajka( cena i skomplikowna wymiana, niemożliwa do samodzielnego wykonania)

Przy zakupie maszyny nie ma to znaczenia.( niektórzy sprzedawcy "wciskają kit" klientom że niby w rotacyjnym nie rwie nici-bzdura, jak bedzie uszkodzony bebenek ( plastik) to bedzie i rwac i kosztowna naprawa. Jedyna zaleta rotacyjnego to jest to że nie trzeba wyjmowac bebenka do wymiany szpulki.

J2041 b. sympatyczna i trwała maszyna.I niedroga (777zł)

J423 ma aluminiowy krpus i to przewaza przy wyborze tego modelu.

Pozdrawiam

agamon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Agamon za odpowiedź.

Zastanawia mnie jeszcze jedno. chodzi o model J2041. W zasadzie na wszystkich stronach internetowych jest napisane ze ma on 14 rodzajów ściegów, a na ulotce Jamone piszą, że 17 i nawet sa rozrysowane jakie,z tym że na zdjęciu ulotki maszyna ma logo 2041S. Czy to 2 inne modlele czy pomyłka? jesli pomyłka to jaka jest rzeczywista liczba tych ściegów w J2041? Pytam bo chciałabym aby moja maszyna miala oprocz sciegu prostego srodkowego, ścieg prosty lewy czy prawy(chyba tak to sie nazywa[?], ponoc pomocne przy wszywaniu zamków)-czyli mozliwośc zmiany ustawienia igły. Czy modele 423 i 2041 maja taka funkcję? czy rzeczywiscie jest to takie przydatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Musialam do Was dolaczyc, bo juz dostaje zawrotu glowy z tymi maszynami ;)

Po licznych odczytach wybralam w sumie dwie, nad ktorymi gleboko sie zastanawiam. Obie kosztuja ok. 1000 zl. Sa to:

 

1. Bernina E65

2. Elna 2130

 

Obie sa w porownywalnej cenie. W sumie Bernina bardziej mi sie podoba (nigdzie sie o niej nie pisze), ale profesjonalistow chcialabym zapytac o zdanie :)

 

 

Pozdrawiam serdecznie!!!

kawusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez przypadek trafilam na forum na ktorym jak widac rozmawia sie na temat szycia na maszynie i maszynach jako takich..:)

w zwiazku z tym mam prosbe i zarazem pytanie do pana agamona..

od czasu do czasu szyje i podszywam cos sama i ostatnio wymyslilam sobie podlozenie firanki z organtyny..tyle ze przy szyciu material mi sie strasznie niszczy, zaciaga tam gdzie uderza igla..cz mozna jakos ustawic maszyne czy po prostu model sie nie nadaje? uzywam seiko special n620.

bede wdzieczna za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...