Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Uff...

Juz nt. różnic pomiedzy Pfaffem a newlifem pisałem , ale niech tam moge jeszcze raz:

1/ Newlife ma metalowy koszyk chwytacza- i to dla mnie jako do sprzedawcy i serwisanta jest najważniejsze( pfaff ma plastykowy- w przypadku uderzenia igły pęka- uszkodzenie mechaniczne nie podlega gwarancji= nerwówa z klientem.)

2/ cena niższa= więkasza sprzedawalność

Z maszyn domowych do szycia skór nie brałbym innych modeli pod uwagę ( w/w modele mają metalowe krzywki wysokości transportera i górny transporter)

jak chcesz selekta 4.0 to zadzwoń sprowadze ci ze Szwecji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, mam zamiar kupic maszyne dla swojej corki, ktora zaczyna swoja przygode z szyciem i marzy o maszynie do szycia. Ma juz za soba pierwsze doswiadczenia w tym kierunku. Czy wspomniana powyzej maszyna bedzie dla niej odpowiednia? Czy mozecie mi Panstwo polecic cos jeszcze w cenie do 700 zlotych?Corka szyje proste rzeczy: torby, sukienki, spodnice.Bede wdzieczna za odpowiedz. Dziekuje i Pozdrawiam.

 

Ponawiam swoja prosbe o pomoc..:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam maszyny, która będzie w większości służyła do obszywania firanek czy nogawek u spodni. Prędzej miałam maszynę kupioną za niecałe 300zł (lekka jak zabawka no i nie wytrzymała nawet roku). Maszyna nie będzie w codziennym użyciu więc szukam czegoś tańszego (do 1.000 zł), łatwego w obsłudze.

Pod uwagę biorę Janomę i Berninę - tylko nie wiem, który model wybrać.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam maszyny, która będzie w większości służyła do obszywania firanek czy nogawek u spodni. Prędzej miałam maszynę kupioną za niecałe 300zł (lekka jak zabawka no i nie wytrzymała nawet roku). Maszyna nie będzie w codziennym użyciu więc szukam czegoś tańszego (do 1.000 zł), łatwego w obsłudze.

Pod uwagę biorę Janomę i Berninę - tylko nie wiem, który model wybrać.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

janome 525 lub bernina bernette 66 lub elna 2800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORADZCIE!!!

Mam wybrane trzy modele maszyn ale nie mogę się zdecydowac na tę jedna

Emerald 118

Pfaff Hobby 1142

Bernette 66

Pomóżcie mi wybrac. Która? Jestem amatorką ale dla siebie szyję wszystko ubrania, firany, itp. Materiałów używam różnej grubości i faktury. Pokusiłam sie nawet o haftowanie serwet,obrusów. Mam Łucznika typ 451 ale chciałabym coś lepszego. Wybrałam powyższe modele ale który ostatecznie??? Tak to jakoś jest że jak ma twardą walizke na której mi zależy to nie ma trzech pozycji igły prawo, lewo, środek . Pfaff ma to wszystko chyba? To tu znowu trudniejszy dostęp do akcesorii dodatkowych np. stopek. KTÓRA bedzie najbardziej optymalna??? POMÓŻCI PROSZĘ!!!

A może z innej firmy ktoś podpowie musi być to mocna, trwała maszyna na lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy Emerald 118 i Pfaff Hobby 1142 mają pozycję igły lewa/środek/prawa,bo bernette 66 ma tak , jak jest w większości maszyn mechanicznych lewo/środek.

Maszyny elektroniczne mają przesuwanie igły w obie strony.

Twoje oczekiwania mogłaby spełnić Janome DC 3030,4030 lub Elna 6200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy Emerald 118 i Pfaff Hobby 1142 mają pozycję igły lewa/środek/prawa,bo bernette 66 ma tak , jak jest w większości maszyn mechanicznych lewo/środek.

Maszyny elektroniczne mają przesuwanie igły w obie strony.

Twoje oczekiwania mogłaby spełnić Janome DC 3030,4030 lub Elna 6200

 

Bardzo dziękuje Pani Jolu za podpowiedź. Zapomniałam dodać że interesuje mnie maszyna mechaniczna. Maszyny wymienione przez panią to elektronika. Elny to fajne maszyny ale mnie przeszkadza ta klapka u góry. Podoba mi sie bardzo Bernette 66 ale nie ma walizki do niej, a może można ją dokupic oddzielnie??? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam zająć się szyciem ubranek: cienki sztruks, dzianiny, bawełna, materiały elastyczne, welur, jeans.

Do tej pory moja przygoda z szyciem to głównie wszywanie zamków, podkładanie, ew. drobne przeróbki.

Pożyczyłam od koleżanki maszynę do szycia Łucznik Natalia i 340FA ale nie jestem zadowolona.

chciałabym aby to była dobra maszyna

Proszę o poradę

Janome 415

Janome 2041S

Janome JR1012

Husqvarna Redstar 10

Toyota ESL18

Pozdrawiam i czekam na radę...

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam pytanie do Pana AGAMONA:

Jestem w potrzebie zakupu maszyny do szycia. Nie jestem krawcową, ale mam zamiłowanie do szycia. Maszyna ma mi służyć na dobrą sprawę do wszystkiego. Przepatrzyłam sobie to forum. I wybrałam dwie maszyny do szycia:

Łucznik Balladyna II 2020

Janome 525S

Cena obu jest bardzo podobna.

I tu moje pytanie: która maszyna będzie trwalsza? która ma więcej metalowych podzespołów? ewentualnie na jaką inną maszynę powinnam zwrócić uwagę?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie!

Mam pytanie do Pana agamon, co do zakupu maszyny do szycia a wlasciwie poszukuję maszyny do haftowania i szycia. Chcialabym szyc delikatne, ciagnace sie i grubsze, materialy, zalezy mi tez na overlocku, no i oczywiscie ladnym hafcie, chcialabym wzory utworzone w komputerze przenosic do maszyny i je haftowac. Zastanawiam sie nad maszyna HAFCIARKA SINGER QUANTUM FUTURA CE-250, co Pan o niej sadzi, wiem, ze zacheca Pan do zakupu Janome oraz Brother. W czym one sa lepsze? Boje sie, ze beda sie psuly, ze Singer jest mocniejszy, bo to w koncu niemiecka jakosc. Wiem, ze overlock nalezy kupic osobno oto jaki upatrzylam: Typ Overlock

Model FN 2-5 MiniLock (pięcionitkowy) http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=843040578 . Bardzo prosze o rade! Bede naprawde bardzo bardzo wdzieczna:). Tu na forum doradzil Pan juz wielu forumowiczom! Bardzo prosze zalezy mi na dobrej hafciarko-maszynie do szycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

Chciałam się z wami podzielić moimi doświadczeniami związanymi z zakupem maszyn do szycia. Jakiś czas temu miałam ten sam problem. Szycie było zawsze moją pasją a od jakiegoś czasu też źródło dochodu. M. in. mam Elnę 7300 i hafciarkę SINGER FUTURĘ 350. Długo się zastanawiałam nad zakupem każdej z nich. Z całą pewnością mogę w 100 % polecić Elnę 7300, kupiłam ją w ciemno kierując się tylko opisem i muszę stwierdzić , że jest warta swojej ceny ( teraz ok 4000 zl) . Co tu dużo mówić jest SUPER. Takie dodatki jak samoczynne obcinanie nici czy prosta i intuicyjna obsługa połączona z wysoką jakością wykonania ułatwia pracę. Dodam tez że bez problemu szyje bardzo grube materiały, jak i firanki czy tiule.

Jeżeli chodzi o Hafciarkę Singer Futurę 350. To o zakupie zadecydowała cena i to że na wyposażeniu miała program do tworzenia własnych wzorów. Na pewno jest to jedna z tańszych hafciarek na rynku i tu w się troszkę rozczarowałam. Pogram , który oferuje Singer jest mało intuicyjny i nie spełnia swojej funkcji. Jedynie korzystam z niego do przesyłania wzorów do maszyny. A co do tworzenia własnych wzorów to moim zdanie najlepszy i najprostszy jest PE-Desing Brothera z którego korzystam. No i niestety za każdym razem chcąc coś wyhaftować muszę nosić laptop. Myślałam , że to będzie zaleta ale czas pokazał ,że przenośna pamięć lub chociaż jakaś wewnętrzna byłaby lepsza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :lol:

Przestudiowalam temat od poczatku i jestem zdecydowana na zakup maszyny ELNA3210 :lol:

Jednak chcialabym sie upewnic co do zakupu i prosze o pomoc.

 

Mialam kilka tyupow ELNY i JANOME spośród wielu,ktore dzieki forum wyeliminowalam.

poniewaz cenowo meiscily sie w moim budzecie a zakres jaki potrzebuje

( profesjonalne wykonanie ale nie zawodowo czyli docelowo co jakis czas-moje projekty ubran,pokaz -ok 10 strojow a potem co jakis czas dla indywidualnego klienta)

 

Moje pierwsze pytanie to :

1.Czy scieg superoverlokowy opatentowany przez ELNĘ jest jedynie w tych droższych modelach począwszy od ELNY 3210?czy tez ktoras z tanszych np(E2800,E2130,)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM !

Postanowiłam dołączyć i też poprosić o poradę, choć temat nie nowy, ale jak zauważyłam raczej pomijany. Wiem że ciężko odpowiedzieć na pytanie o dobrą i solidną maszynę w jak najniższej cenie ( mam na myśli tak ok.500-700zł) ale bardzo proszę o pomoc. Zawiodłam się na Łuczniku 783, ciągłe problemy z ustawieniem szycia i awarie, dlatego chcę dobrze ulokować pieniądze, na więcej mnie nie stać.

Maszyna potrzebna do domowych poprawek i przeróbek, szycia dla siebie i dzieci, czyli różnej grubości tkaniny (np.dżins lub szyfony i tiule do sukienek), szycie tkanin elastycznych, wszywanie gumy czy ściągacza do spodenek, ekspresu itp., fajnie by było gdyby była w miarę cicha. Łucznika boję się jak ognia, ale co sądzicie o np. Arce Radom, Yuki?, albo Husqarna da się wybrać coś solidnego na lata i do wszystkiego??? :wink: Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź. Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Elna 2100 nie wystarczy? Ja taką dostałam od męża na gwiazdkę i bardzo mi się ona podoba. Nie szyję dużo (jeszcze, bo przy małym dziecku nie za wiele mam na to czasu), ale już szyłam na niej dość gruby polar i cienką bawełnę. Pracuje cicho, nie mam żadnych problemów z regulacją i szyciem, a jestem raczej niewprawna i początkująca w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do JoShi!

Dzięki za podpowiedź :) Ja również nie mam za dużo czasu na szycie, ale nie wyobrażam sobie żeby od czsu do czasu czegoś nie poprawić samodzielnie :wink: . Zastanawiam się nad nią, tylko przyznam że bardzo zależy mi żeby szyła faktycznie różne materiały, bo często muszę poprawiać gumki w spodenkach córki( jest szczuplutka) no i te suknie na bal karnawałowy, cienkie i śliskie materiały. Czy ta maszyna poradzi sobie z nimi? A powiedz proszę jeszcze czy kupowałaś w sklepie osobiście czy w necie? Wielkie dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jescze jedno, mój łucznik pomimo ściegu do tkanin elastycznych wogóle sobie z tym nie radził, marszczył, robił falbanki, a nie tak ma być, dlatego zależy mi bardzo na dobrym szyciu także takich tkanin. Dzięki za wszystkie podpowiedzi, pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do JoShi!

Dzięki za podpowiedź :) Ja również nie mam za dużo czasu na szycie, ale nie wyobrażam sobie żeby od czsu do czasu czegoś nie poprawić samodzielnie :wink: . Zastanawiam się nad nią, tylko przyznam że bardzo zależy mi żeby szyła faktycznie różne materiały, bo często muszę poprawiać gumki w spodenkach córki( jest szczuplutka) no i te suknie na bal karnawałowy, cienkie i śliskie materiały. Czy ta maszyna poradzi sobie z nimi? A powiedz proszę jeszcze czy kupowałaś w sklepie osobiście czy w necie? Wielkie dzięki, pozdrawiam.

 

Jak pisałam kupił ją mąż. O ile wiem kupił w sklepie 'stacjonarnym' specjalizującym się w sprzedaży maszyn do szycia. Sprzedawca po sprowadzeniu maszyny, dokonał niezbędnego przeglądu. Pokazał regulację, przeszył parę rzeczy, zademonstrował program do obrzucania dziurek. Z tego co się zorientowałam po tym wątku jak również po rozmowach na innych forach internetowych, że jest po rządna marka klasy średniej.

 

Jeśli chcesz, to mogę wykonać jakieś próby na różnych materiałach i pokazać Ci efekty.

 

Aha, co do grubości, to ta maszyna ma regulację docisku stopki, właśnie w celu ułatwienia szycia tkanin o różnych grubościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...