Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja rowniez sugeruje zakup w stacjonarnym autoryzowanym sklepie .

Przez internet oraz w wsklepach agd nie bedziesz miala mozliwosci przeszycia czyli sprawdzenia czy maszyna jest dobrze wyregulowana na poszczegolnych rodzajach tkanin.

serwis rowniez jest zdecydowanie latwiejszy ,nie mowiac o gwarancji.

Rzeczywiscie Elna jest juz dobra w swojej klasie za te pieniazki.

Z Lucznika (nie mowie o starych oryginalnych maszynach)malo kto jest zadowolony bo to nie Lucznik tylko maszyny produkowane w chinach z wykupionym jedynie logo od polskiego Lucznika ktory juz tych maszym prawdziwych nie produkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tyle to ja wiem sama, tylko jakoś nie potrafię znaleźć kompetentnego sklepu w pobliżu Szczecinka(woj. zachodniopomorskie) a szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie jechania 200km po maszynę lub z ewentualnym serwisem :( Może ktoś coś podpowie o ile to możliwe na forum? A gdybym zamawiała np. tą Elnę przez internet czy telefon to co z serwisem w pobliżu? To pytanie może do p. Joli? Gdyby ktoś mógł pomóc to z góry dziękuję :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam duży problem. od 4 miesięcy chodzę do technikum odzieżowego. Jeszcze mało umiem. Potrzebuje maszyny, która będzie dla mnie odpowiednia zarówno już teraz jak i za 4 lata. Chciałabym żeby miała chwytacz rotacyjny, automatyczne dziurki.

Nie chce za 3-4 lata kupować nowej. Chce kupić raz a pożądnie, ale stać mnie tylko na maszynę do 1000zł.

Myślałam o Husqvarna i Janome, (bo Łucznik podobno teraz jest produkowany w Chinach, nie ma metalowych podzespołów i często się psuje.)

Chciałabym kupić maszynę do końca tego tygodnia więc proszę o rady jak najszybciej. Będe wdzięczna.

Nie wiem czy AGAMON jeszcze odwiedza to forum, ale byłabym wdzięczna za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam w Koszalinie, tylko jeszcze nie wiem czy osobiście będę musiała tam się wybrać czy da radę przez telefon np. Zadałam im pytanie i czekam na odpowiedź. Może ktoś z forumowiczów tam kupował swoją maszynkę i może podzielić się swoją opinią na temat sklepu i fachowości obsługi a może i serwisu( choć z tym wolałabym nie mieć doczynienia przez długie lata :wink: ). Pozdrowionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zrobiłam dziś próbę na najgrubszym (gruby plusz przeszyty przez dwie i przez trzy warstwy) i najcieńszym (cienkie płótno) materiale jaki znalazłam w domu. Niestety chwilowo nie mam żadnej podszewki, jedwabiu ani nic elastycznego, więc nie zrobiłam innych prób.

 

http://bexlab.pl/foto_2/IMG_6150_e.jpg

 

http://bexlab.pl/foto_2/IMG_6144_e.jpg

 

http://bexlab.pl/foto_2/IMG_6136_e.jpg

 

http://bexlab.pl/foto_2/IMG_6130_e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej JoShi! Wielkie dzięki za próbki . Właśnie wczoraj dostarczono moją nową maszynę :D zdecydowałam się jednak na Janome 423 głównie ze względu na odległość serwisu do mnie( Elna-Kraków, Janome-Poznań), niby door to door, ale tak na wszelki wypadek(choć mam nadzieję że nie będę musiała korzystać :wink: ). Niestety z próbą muszę poczekać do soboty kiedy mąż zdejmie mi z głowy dziewczynki, bo przy nich nic się nie da zrobić :lol: .

Do zainteresowanych kupnem powiem,że zamawiałam przez internet z Poznania od dystrybutora, bardzo dobry kontakt , miła obsługa i szybka dostawa. Jak na razie bardzo polecam, choć oczywiście poza zawartością paczki nic jeszcze nie sprawdziłam. Będę zdawała relacje w miarę postępów, może komuś się to przyda. Dzięki wielkie JoShi za pamięć i pomoc i pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W skrócie: 1. Potrzebuje na prezent (dla Ukochanej), 2. Kwota do 700-800zł. 3. Termin do końca tygodnia- w związku z tym pozostają mi tylko pobliskie sklepy, w których dostępne są marki: łucznik, singer, yuki i chyba to wszystko co wylukałem. 4. Zastosowanie - głównie skracanie spodni (min. jeansów), firanek itp. No więc łuczniki na pewno odpadają. Singer kojarzy mi się dobrze -dostępny jest u mnie w mieście model 4210 (tego oglądałem) Jest też wyższy model 4228. Yuki: modele HZL-25Z i HZL-27Z -firma ta nie kojarzy mi się zupełnie z niczym ale maszyny robiły dobre wrażenie, miały jakby więcej metalowych części i więcej ściegów ściegów niż singer o którym wspominałem. Dodam, że jestem zielony w temacie szycia maszynowego a wyboru nie za bardzo chcę konsultować z Ukochaną (niespodzianka). Będę bardzo wdzięczny, za podpowiedź która będzie najlepszym wyborem. Pozdrawiam. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o radę poszukuję maszyny do szycia: moje wymagania to:

regulowany docisk stopki

automat do dziurek

szycie podwojna igla

nawlekacz igly

obcinak do nici

wiadomo trwala a nie jakies badziewie lucznika

niewiem jaki chwytacz jest lepszy

moim wymaganiom odpowiada Janome 423s

tylko niewiem co z tym chwytaczem

no i cena jest jeszcze do przedryzienia bo nie chce wydac wiecej niz 850-900zł

 

moze macie jakies inne propozycje??/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE DO AGAMON

 

Witam,

Bardzo prosze o porade.

Przygotowuje sie do szycia 'zarobkowego' glownie firan ale chce tez miec rozne przerobki krawieckie typu skrocenie, wszycie zamka itp( zebym tez mogla uszyc jakies ciuszki dziecku czy garsonke itd.-to tylko dla siebie wiec rzadziej)

Do tej pory szylam na luczniku bardzo a moze baaaardzo starym luczniku, ktory szyje super ale jest diabelnie ciezki i glosny.Mam tez brothera ale od samego poczatku szyje beznadziejnie, musi byc jakas wada bo byl juz 2 razy regulowany i nic.Do tej pory sluzyly mi glownie na wlasne potrzeby ale teraz chcialabym sie zajac szyciem i miec z tego jakies pieniadze,

Potrzebuje bardzo dobrej sprawdzonej maszyny i overloka z wszystkimi udogodnieniami.Jesli chodzi o zakres cenowy to interesuje mnie najwyzsza polka byle cena szla w zgodzie z jakoscia. Bede wdzieczna za podpowiedz.

Mieszkam w Gdyni wiec raczej nie bedzie problemu z serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam łucznika 460 FA, niestety to plastik=chińczyk, ale mam go już od prawie 5 lat (jak sie przeprowadzałam, to zostałam odcięta od starego stołowego łucznika mamy, a tylko na to miałam wtedy kasę). Szyję nim tylko na własne potrzeby: ozdobne poszewki na poduszki, firanki, spódnice, sukienki z bawełny, satyny, tafty, sztruksu i w sumie problemów z nim nie mam (dobry egzemplarz). Raz był tylko regulowany, jak nić elastyczna wkręciła się do bębenka.

teraz moje pytanie o pomoc:

chciałabym zacząć szyć podwójną igłą i tu mam problem, nawlekam igłę kazda osobną nitką, w bębenku ta sama nić (firma ta sama) i maszyna mi nie szyje tym ściegim; raz złamała się igła podwójna (igłą uderzyła w tą metalową część co jest pod stopką) a drugi raz nie plątała. wiem, że szyje, bo osoba regulująca maszynę zrobiła test ściegó i było ok (niestety do tego Pana nie mam juz "dostępu"). Może powinnam coś w maszynie przestawić, która pozycję ustawień wybrać? Instrukcja do maszyny jest beznadziejna, jest napisane, nawlec igły i tyle.

PROSZĘ O POMOC!!! Dziękuję za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

jestem amatorką szycia, właściwie tylko dla własnych potrzeb. Chciałabym kupić niedrogiego overlocka, w grancach 300 zł. Chciałabym się wszystkich poradzić, w jaki sprzęt zainwestować.

Myślałam np. o Łuczniku MiniLock 2-9.

O Arka Radom czytałam raczej niepochlebne opinie.

 

Bardzo proszę Was o poradę w tej kwestii!! i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam ponownie!

Mam prosbe do znawcy maszyn do szycia!

Czy ktos moze mi pomoc w sprawie doboru maszyny do 4000zl, ktora ma mozliwosc haftowania? CHcialabym szyc rozne materialy, cienkie i grube, elastyczne i td. Oraz chcialabym przyszywac aplikacje i haftowac wzory. Czy jest jakas dobra maszyna?

BAAAAAAArdzo prosze o pomoc!

Pozdrawiam forumowiczow!

-------------------------------------

mariszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Agamon mam zamiar kupić maszynę czy mógłbyś mi doradzić która wybrać > JUKI : HZL - E80 , HZL - E71 ; JANOME : DC - 4100 , DC - 3030 , DC - 4030 , MC - 5200 ; NEWLIFEE ELEGANCE : 4084 - D ; CREATIVE :2170 ; EXPRESSION - 2038 , 2048 ; CLASSIC STYLE FASHION - 2023 mam jeszcze prośbę nie patrz pod katem cen . Z góry ślicznie dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej

"mariszka"

 

Więc chyba potrzebujesz maszyno-hafciarkę

Brother NV 900 - dobry stosunek jakości do ceny, a w tej cenie poniżej 3000 pln nie znajdziesz chyba nic bardziej odpowiedniego.

 

Ładnie pracuje, stabilnie nie chwieje się na boki, jest w miarę cicha, dobra kultura szycia.

 

Pozdrawiam

Baracuda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzunek

 

Hmmmm... 300 pln hmmmm... Łucznik

Chcesz się denerwować? czy to ma być hobby :)

 

Zapomnij o Łuczniku i temu pochodnych pseudo overlokom :)

 

Jeśli chcesz coś dobrego to musisz jeszcze troszkę uzbierać ... celuj tak od 1000 pln

 

 

Pozdrawiam

Baracuda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...