Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ewciamisia

 

 

Viking, viking - vikingowie już wyginęli :) - Szczerze ja nie polecam :)

 

Janome 525 bo prawdopodobnie o ten model Ci wychodzi jest maszyną mocniejszą to taka mocniejsza wersja dobrego z resztą już modelu Janome 423S.

 

Tak Polecam model 525S.

 

PS.

Husquarna - Polecam piły tej firmy.

 

 

Pozdrawiam

Baracuda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

 

Jaka maszyne do szycia powinienem zakupic ( maszyna do szycia FLAG) , ale tez nie powinna sie skupiac tylko i wylacznie na samym szyciu flag , powinna sie takze nadawac do szycia innych rzeczy (przerobki,szycie ubran)

 

 

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Baracuda chodzi mi o wieloczynnościowa maszynę a dokładniej do szycia oraz przeróbek napraw ciuszków , pościeli . Jesli mozesz doradzic to z gory sliczne dzieki a i jeszcze jedno czy wiekrzosc maszyn ( obudowa) jest plastikowa bo tak slyszalam . :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,interesują mnie takie owerloki Elna654,Janome744D,Pfaff4752 która z tych maszyn ma najlepsze ściegi rolujące (mereżka)ponieważ chcę obrzucać nim szyfony i inne cieńsze materiały .Nie wiem czy gęstość ściegu ma wpływ np.w parametrach maszyny długość ściegu podam przykład (Elna ma długość ściegu 0,5-4)gdzie inne maszyny mają 1-5Janome .Prosze o poradę :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich czytających i z góry dziękuje za odpowiedz

CHce kupić maszyne do szycia , mysle o łuczniku do ceny 350, zł tylko niewiem które są dobre ,zastanawiałem się nad maszyną model łucznik 884 są to starsze maszyny ale patrząc na ALEGRO są w cenie , może ktoś mi doradzi co to jest za maszyna i co ona potrafi

DZIĘKUJE I POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem różne fora i widzę że tu najbardziej profesjonalne porady krążą. Potrzebuje porady albo wskazówki, sam osobiście to na aparatach znam się lepiej niż na maszynach do szycia. Żona szyje z racji szkoły technolog odzieżowy i z zamiłowania, ale na maszynach się nie zna jak ja. Głównie chodzi o to co tkwi w nich od wewnątrz, zalety wady (ile części metalowych jakieś szczególne rozwiązania pomocne). Chcemy kupić niedrogą na jakiś czas do rozwinięcia umiejętności. Mam kilka typów:

JUKI HZL-25Z

JUKI HZL-27Z

Brother LS 2125

ELNA 2100

JANOME JR1012

TOYOTA JSBA 21

TOYOTA JSA 21 +STOLIK

Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc i podzielenie się swoją wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Mam zamiar kupić maszynę, która ma służyć do domowych przeróbek np. spodnie dżinsowe do podgięcia jak i również cienkie materiały jak firanki.

Kwota jaką mogę przeznaczyć to ok.500 zł

Do tej pory miałam 20 letniego Łucznika,sprawował mi się nie źle, ale z tego co wiem to teraz te maszyny to chińszczyzna.

Mieszkam w małym mieście, w którym nie ma dużego wyboru maszyn i zastanawiam się nad kupnem przez internet.

Moje typy to :

Proszę więc o poradę fachowców lub inne osoby, które posiadają w miarę dobre maszyny i ich opinię.

Jeszcze ewentualnie sprawdzone sklepy internetowe. Proszę podać mi na imeila.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dany- zaprasza do Lublina do Centrum Maszyn do Szycia.

W Chełmie mam dużo klientów od kilkunastu lat

 

 

Agamon mam do Ciebie pytanie,Otóz chciałam jestem na kupnie maszyny do szycia.Ma ona służyć do szycia domowego tj.różnego rodzaju przeróbek no i też czasami uszyć może jakąś bluzkę czy obszyć spodnie dżinsowe, uszyć zasłony. Zależy mi żeby miała ładny ścieg overlokowy. Mogę na nią przeznaczyć jakieś 500 - 600 zł . Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzunek

 

Hmmmm... 300 pln hmmmm... Łucznik

Chcesz się denerwować? czy to ma być hobby :)

 

Zapomnij o Łuczniku i temu pochodnych pseudo overlokom :)

 

Jeśli chcesz coś dobrego to musisz jeszcze troszkę uzbierać ... celuj tak od 1000 pln

 

 

Pozdrawiam

Baracuda:)

 

 

A więc co proponujesz Baracudo dla hobbysty-amatora szycia?

jakiego overlocka ? w granicach rozsądku i kwoty 1000 zł?

czekam z niecierpliwością na porady od Ciebie oraz innych!

 

przeczytałam forum, mam mętlik w głowie i nie wiem, jakiego overlocka wybrać... niech któś zadecyduje za mnie :)

 

pozdrawiam! madzunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich:):):)

Bardzo potrzebuję porady profesjonalisty, a widzę, że tu takich wielu!!!

Do tej pory szyłam na 4 – nitkowym overlocku - Łuczniku 620 D, nie daje mi on jednak możliwości podwijania elastycznych dzianin, a jedynie ich zszywania. Teraz chciałabym kupić coverlocka 5-nitkowego.

 

Moje oczekiwania względem owego cooverlocka:

- wytrzymałe urządzenie (szycie ok. 4 godzin dziennie)

- funkcjonalne – żeby się nie zacinało

- żeby nie było problemu z serwisem

- aby ewentualne części zamienne nie były kosztowne

- do szycia zarówno delikatnej satyny a także grubego polaru

 

Zastanawiam się nad następującymi modelami:

- OVERLOCK SINGER 14T967 DC (2 319,00 zł)

- Husqvarna Coverlock 4852 (3 599,00zł)

- Overlock Janome 1200 D (3 797,00 zł)

- Overlock Bernina 1300MDC (4799.00)

 

Każdy z tych modeli byłby kupowany na raty, więc zastanawiam się czy warto zainwestować więcej np. w Overlock Bernina 1300MDC czy podobnie funkcjonalny jest np. OVERLOCK SINGER 14T967 DC (2 319,00 zł)? Czy mniej funkcji OVERLOCK SINGER 14T967 DC (2 319,00 zł) nie będzie aż tak bardzo odczuwalny??? Szukałam w internecie również wzorów ściegów wykonywanych przez te coverlocki, ale niestety, co najwyżej odnajdywałam słowne wypisanie listy oferowanych ściegów, a zależy mi na zdjęciach tych ściegów, jakie zazwyczaj podane są w instrukcjach obsługi.

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

POZDRAWIENIA dla wszystkich uczestników forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

czesc Gosilla

 

Ja mam owerlok bernina 1300MDC, zresztą też maszyne 92c, i jestem z nich bardzo zadowolona. Na owerloku pracuję kilka godzin dziennie, nieraz wiecej niz dniówkę i na razie działa bez zastrzeżeń. Nic sie w nim nie zacina chociaz działam na rożnych materuiałach, i cienkich, i rozciagliwyc, czasem nawet dosc grube. Wiadomo, czasem gorzej wychodzi, ale po kilku próbach jak ja naucze sie materiału to i owerlok działa bez problemu. Serwis i czesci zamienne - nie potrzebowałam to i nie wiem nic na ten temat.

Łucznika i Singera nie polecam. Chodziłam trochę za owerlokiem i widziałam kilka modeli, nawet na niektórych obrzucałam. Łucznik przysporzył mi sporo nerwów juz podczas prób w sklepie. O Singerze sprzedawcy mówili ze nie ma siedziby czy przedstawicielstwa w polsce, a i wogóle ze co tanie to później w obsłudze i naprawei jest drogie. Tak samo mówili o Łuczniku. Husgvarne tez widziałam, ale teraz już nie pamietam co bylo w nich ze wybrałam Berninę.

 

Widziałam ściegi do owerloka na stronie Berniny.Oto odnośnik do niej - http://www.bernina.pl/?action=10&prod=026

Rada odemnie. Ja pracuje na własny rachunek, zarabiam na zycie z szycia i nie moge sobie pozwolic na kupno czego bylke jakiego. Rada od serca - dołóż troszkę pieniążków i kup coś lepszego niż poxniej szukaj kogos kto ci naprawi maszyne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam sie do zakupu maszyny. Natknelam sie na promocje Maszyna do szycia Brother XL-2220 w cenie 550zł. Czy warto? Chciałabym zeby moja maszyna miała duzy wybor ściegów, zeby była stopka oprocz podstawowych Stopka do tworzenia dziurek do guzików, Stopka do wszywania zamków błyskawicznych, Stopka do przyszywania guzików, zeby mzna bylo koraliki wszywac. nie musi automatycznie nawlekac. Wazne zeby miala ustawianie igly lewo prawo, zeby szyła do tyłu, zeby sama zakanczala scieg, miała wolne ramię, regulacja stopki, i na razie nie wiem co jeszcze... Co radzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tej maszynie: JANOME DC 4100 Limited Edition

link do obejrzenia:

http://www.rynekagd.pl/maszyna-do-szycia-janome-dc4100-super-prezenty/produkt/4149.html

 

wydaje sie idealna, ma wszystko co trzeba. Ale czy dobra/ czy ktoś ma jakies doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Co wiesz o maszynach arka radom?zastanawiam sie nad zakupem arki jl9050l.stosunkowo niska cena za dosyc spore mozliwosci sprzetu.nie wiem tylko jak ten cosik sie sprawuje.mam ograniczony budzet i duze wymagania(hi,hi).myslalam tez o luczniku amelia 2005.wyczraowuje super kreacje na trzydziestoletnim sprzecie,'zygzak i scieg prosty juz mnie nie satysfakcjonua.zalezy mi na tym zeby szylo 'nie psulo sie i bylo proste w obsludze jak prosty telefon komorkowy.kupic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy te dwie maszyny sa porównywalne? Brother NV50 Janome MC5200. Wiem ze na pewno rozni je cena. To nie ma znaczenia. Glownie chodzi mi o ich radzenie sobie z grubymi i cienkimi materialami, stopki mozna zawsze dokupic, podejzewam ze w tym samym zakresie. Ale technicznie? Ktra firma jest lepsza, albo ktory model jest bardziej niezawodny?

 

A tak z drugiej strony:

Czy bardziej oplaca sie kupic maszyne elektroniczna czy mechaniczna? Podobno jak w elektronicznej panie program to juz nic sie nie da zrobic na maszynie. W mechanicznej nie ma tego problemu. Prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - :)

Przede wszystkim chcialam powiedzieć, że jestem pelna podziwu dla wiedzy i doswiadczenia Agamona! Naprwdę - przeczytałam prawie wszytskie opinie - siedzę sobie na tym forum (bez rejestracji) już 2 tygodnie.

Moja prośba o radę oczywiście dotyczy kupna maszyny do szycia:

 

:) mam ochotę na Singer 7469 - jakies opinie? zdania?

Jestem z Wroclawia a tak jak juz zauwazyłam powinno sie kupować maszyny w miejscach gdzie - można je potem serwisować - więc tutaj też mam prośbę o podanie fajnych punktów ....

dzięki Panie Agamonie

 

AgaPar

Edytowane przez AgaPar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...