Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Mam 21 lat i nigdy w życiu nic nie szyłam, ale coś mi podpowiada, że mogłoby mi się to spodobać.

Może ktoś mógłby mi dać kilka dobrych rad? Chciałabym kupić niedrogą maszynę, łatwą w obsłudze. Pewnie próbowałabym szyć jakieś proste lekkie sukienki z dość cienkich materiałów itp.

Będę wdzięczna za odpowiedzi i podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Czytam to forum i pewnie mnie teraz zganicie bo chcę kupić maszynę do szycia za ok 400 zł. Widzę że większość dysponuje większym budżetem, ma większe potrzeby i większe zdolności krawieckie. Potrzebuję maszyny do domowych prac typu: obszycie firanki, zasłony, przyszycie łatki... itp. Nie potrzebuję dodatkowych ściegów, obszywania dziurek byleby szyła do przodu i nie plątała nici. Myślałam nad maszynami typu SINGER (z dolnej półki) typy 4210, 8280, 2250 . Którą wybrać?

Opinie są różne i nie wiem na którą sie zdecydować. O Łuczniku słyszałam opinie ze to chińszczyzna, a te Singer mają metalowe podzespoły.

Proszę o doradę.

Edytowane przez asuulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czytam to forum i pewnie mnie teraz zganicie bo chcę kupić maszynę do szycia za ok 400 zł. Widzę że większość dysponuje większym budżetem, ma większe potrzeby i większe zdolności krawieckie. Potrzebuję maszyny do domowych prac typu: obszycie firanki, zasłony, przyszycie łatki... itp. Nie potrzebuję dodatkowych ściegów, obszywania dziurek byleby szyła do przodu i nie plątała nici. Myślałam nad maszynami typu SINGER (z dolnej półki) typy 4210, 8280, 2250 . Którą wybrać?

Opinie są różne i nie wiem na którą sie zdecydować. O Łuczniku słyszałam opinie ze to chińszczyzna, a te Singer mają metalowe podzespoły.

Proszę o doradę.

w cenie ok.400zł na podstawowe szycie w domu proponuję maszyne Redstar R10- proszę poszukać tych z jeszcze z 5 letnią gwarancją. Ja niestety już ich nie mam z 5 letnią gwarancja.(Importer po okresie promocji wrócił do standartowej 2 letniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być tylko do szycia w domu raz na miesiąc to chyba taka starczy, Łucznik 2015 Zofia, na euro agd ma 105 opinii wystawionych i średnia 4,5 uważam, że to świadczy całkiem nieźle o tej maszynie. Trzeba pamiętać o ustawieniu, o doborze igły itd. itd.

Nie wiem czy polecał bym używaną, sam kupiłem husqvarne prisme 980 za 150 zł niby super, ale... pedał 150 zł i do przeróbki, w Polsce nie do kupienia, jak już miałem pedał okazało się, że nie działa czytnik kart z ściegami, tu koszt był mały bo element fotodiody kosztował 2 zł, regulacja itd. Efekt końcowy super, bo maszyna szyje jak głupia i słychać tylko szum, co było dla mnie zaskoczeniem po przesadce z prostego łucznika 60 letniego, który sąsiedzi na pewno słyszeli.

Ogólnie jak ktoś się nie zna i nie ma zmysłu majsterkowicza nie polecam, bo można popaść w koszty.

Przy tej okazji, stopki łucznika matik pasują do husqvarny prisma 980 a mocowanie jest to samo co przy emerald :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

do agamon:

Witam serdecznie!

 

Trochę się zgubiłam w tym wątku z Pfaffem.

Z tego co znalazłam w sklepach internetowych funkcjonuje Pfaff Select - (3, 4) i Pfaff Newlife (1111,4048 ). Czy oprócz tego występuje firma Newlife czy to jednak nazwa modelu? Pytam bo chciałabym kupić solidniejszą maszynę (metalowy chwytak) I czuję się skołowana - z twojej wypowiedzi wynika ze Newlife i Pfaff to różne firmy, a ze sklepów że ta sama - która ma zatem metalowy chwytak? Tutaj link do sklepu --> http://liniaszycia.pl/go/_info/?user_id=343&lang=pl

 

O_o

 

 

Uff...

Juz nt. różnic pomiedzy Pfaffem a newlifem pisałem , ale niech tam moge jeszcze raz:

1/ Newlife ma metalowy koszyk chwytacza- i to dla mnie jako do sprzedawcy i serwisanta jest najważniejsze( pfaff ma plastykowy- w przypadku uderzenia igły pęka- uszkodzenie mechaniczne nie podlega gwarancji= nerwówa z klientem.)

2/ cena niższa= więkasza sprzedawalność

Z maszyn domowych do szycia skór nie brałbym innych modeli pod uwagę ( w/w modele mają metalowe krzywki wysokości transportera i górny transporter)

jak chcesz selekta 4.0 to zadzwoń sprowadze ci ze Szwecji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

POMOCY!!!!

kupiłam maszynę do szycia niemieckiej firmy AEG niestety nie ma do niej instrukcji obsługi w języku polskim :(

czy może przez przypadek ktoś takową posiada?

to moje pierwsze zetknięcie z maszyną i nie wiem co zrobić aby ją uruchomić... jak pozaczepiać te wszystkie nitki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od dłuższego czasu wertuję to forum w poszukiwaniu maszyny do szycia. mój Łucznik padł- silnik- po 3 latach średniego użytkowania.

teraz wybór padł na Husqvarna E 20- cena ok 700 zł.

Na wielkiej promocji na Allegro udało nam sie znaleźć ten model za ok. 500zl, nic nie budziło mich podejżeń, takie same opisy i zdjęcia były na innych aukcjach.

Przez zupełny przypadek trafiłam na wpis na forum odnośnie logo firmy na maszynie i z ciekawości spojżałam na tą, którą właśnie kupowałam. I nie miała logo, tak jak i większość pozostałych w przedziale cenowym od 500- 800 zł(mowa o tym samym modelu). przejżałam sporo sklepów internetowych( mix elektronix, media market itp.) i jest to samo - maszyny z logo i bez(lub tylko bez) w podobnej cenie.

Ja dla spokoju sumienia i mam nadzieje portfela kupię- bez promocji- maszynę z logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pytanie do specjalistów bądz ludzi z długim stażem pracy z maszynami. :)

Ostatnio śledząc różne aukcje na allegro szperam w antykach gdzie są często maszyny, czasem i w dość niskich cenach. Jedyną stycznośc jaką miałam to był 20kilku letni łucznik mojej babci na którym potrafię zrobić kilka, kilkanaście podstawowych rzeczy.

Jednak urzekła mnie ta oto maszyna http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-stoewer-i1924521778.html i zastanawiam się nad jej kupnem, dużym plusem wg mnie jest to, że jest już wyczyszczona i nasmarowana. Szukałam jakiś informacji na jej temat jednak Stoewer głownie przez google kojarzony jest z samochodami i trudno mi znaleźć jakieś konkretne opinie na jej temat.

Proszę o jakiekolwiek opinie na jej temat. Czy nadaje się do szycia grubych materiałów [bądz bardzo delikatnych] jak wygląda sprawa z wymiennymi igłami, dostępnością. Oraz przede wszystkim [co może wydac się mega głupim pytaniem] jak to do licha wprowadza się w ruch? Tzn chodzi mi o mechanizm uruchamiający- ręczny? :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Moja maszyna dotarła i pierwsze wrażenia:

- pracuje bardzo cicho- słychać tylko buczenie

- obsługa prosta

- stopki pasują z poprzedniej maszyny

- ma fajne ściegi dekoracyjne

- dobrze szyje na cienkich i grubych materiałach- jedynie miałam problem z podwinięciem materiału elastycznego ściegiem zwykłym- od spodu troszkę pętelkowała- ale już wiem, że to wina materiału i do takiego muszę znaleźć inny sposób podwijania- może jakieś sugestie?

I tak jak pisałam wcześniej kupiłam tą z logo firmy- dla spokoju.

JESTEM ZADOWOLONA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich forumowiczów

Jestem młodą mamą i jak to w domu bywa często trzeba coś skrócić, podwinąć, obszyć itp z każdą bzdurą biegałam do krawcowej ale już mam dość i chciałabym sama robić małe poprawki. Jako że pochodzę z okolic Radomia chciałam być lojalna i kupić Łucznika Gosię. Jednak tyle się naczytałam o tym, że kiepskie są te tańsze modele i nie wiem już co mam zrobić. Na moje porzeby szkoda mi wydawać dużą kasę na maszynę do sporadycznych poprawek. Przeczytałam całe forum i mam totalny chaos w głowie :). Brałam pod uwagę wydatek około 400zł ak kosztują te Łuczniki ale teraz to już nie wiem może lepiej dołożyć 100 zł i kupić JAnome IT 1011, a może Janome Sew Mini. Gdzieś czytałam że husqvarna ma drogi serwis pogwarancyjny i że to typowo chiński produkt którego importerem jet husqvarna a nie producentem i co byście mi doradzili.

Bardzo proszę o radę co sądzicie o tych tańszych modelach JAnome a może coś innego?

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

właśnie spalił mi się silnik w newlife po niecałych 2 latach użytkowania wiec tej maszyny nie polecę nikomu. może trafiłam na taki wybrakowany model albo mam pecha ale od początku ta maszyna nie działała tak jak potrzeba. Zakupiłam ją na firmę wiec już po gwarancji:mad:. Pewnie ktoś stwierdzi że na firmę to za bardzo była eksploatowana ale to nie prawda bo mam drugą stębnówkę a szyje sama. Może ktoś wie gdzie i za ile można kupić sinik i czy się opłaca wymieniać. A skąd wiem że się spalił silnik bo w kwietniu maszyna była na przeglądzie u mechanika wiec pan mnie uprzedził że silnik jest zatarty i w każdej chwili się może spalić ale na razie puki szyje to szyć. No i po szyciu. Proszę o poradę a może ktoś chce kupić newlife ze spalonym silnikiem dogadamy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
witam

właśnie spalił mi się silnik w newlife po niecałych 2 latach użytkowania wiec tej maszyny nie polecę nikomu. może trafiłam na taki wybrakowany model albo mam pecha ale od początku ta maszyna nie działała tak jak potrzeba. Zakupiłam ją na firmę wiec już po gwarancji:mad:. Pewnie ktoś stwierdzi że na firmę to za bardzo była eksploatowana ale to nie prawda bo mam drugą stębnówkę a szyje sama. Może ktoś wie gdzie i za ile można kupić sinik i czy się opłaca wymieniać. A skąd wiem że się spalił silnik bo w kwietniu maszyna była na przeglądzie u mechanika wiec pan mnie uprzedził że silnik jest zatarty i w każdej chwili się może spalić ale na razie puki szyje to szyć. No i po szyciu. Proszę o poradę a może ktoś chce kupić newlife ze spalonym silnikiem dogadamy się.

 

Nie wiem czy pytanie o cenę silnika aktualne, ale gdy ja pytałam o silnik do Łucznika to koszt 180zł+ robocizna. Dla mnie ta cena zupełnie nie kalkulowała się z ceną całej maszyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ostatnim roku nabyłam dwie maszyny ŁUCZNIK ZOFIA - jak dla mnie masakra, głośna, trudna w ustawieniu naprężenia nici... nie dawałam sobie z nią rady, albo pętelkowała albo zrywała - szycie prostego szwu to był koszmar, zygzak nigdy mnie nie zadowolił ...

Po przeczytaniu wielu informacji zdecydowałam się za namową jednej z naszej forumowej koleżanki kupić maszynę Silver Crest z Lidla, nigdy bym jej nie kupiła sama z siebie... I jestem mile zaskoczona, super mi się na niej szyje, jest cicha i naprawdę daje radę. Obie maszyny o których piszę są w porównywalnych cenach (350zł)

Napewno nie jest to maszyna przemysłowa tylko domowa stębnówka. Ja szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poproszę o poradę w sprawie zakupu maszyny do szycia :)

myślałam, że będzie to proste, tym czasem jest tyle różnych funkcji i możliwości, że nie ogarniam tego wszystkiego....

planuję zakup za jakieś 1000 PLN. szyłam do tej pory jedynie na archaicznym łuczniku mamy (kilka zaledwie razy).

Chciałabym maszynę do takiego domowego szycia, przeróbki, pościel, zasłony i firanki, ale też sukienki, spodnie, koszule czy ciuszki dla dzieci.

zależy mi aby maszyna była na tyle dobra, że jak już złapię bakcyla i będę mogła powiedzieć że umiem szyć - żebym wtedy nie musiała kupować innej (dla zaawansowanych)..... Czy do takiego domowego szycia niezbędny jest dodatkowo overlok, czy coverlok???? czy taka wielofunkcyjna maszyna wystarczy???

proszę o poradę i ewentualne polecenie jakiegoś sklepu w okolicach Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam!

 

Czy rzeczywiście kupiłes maszynę elna 3230? Czy sprawdza sie do skór?

Mi sklep z Narutowicza polecał maszynę Janome za ok 4000 zł... to dla mnie tochę za dużo...

 

pozdrawiam!

 

Najpierw pochwale obsługe sklepu z ul. Narutowicza 12 za fachowe doradztwo i rzeczywistą znajomośc tematu.

Teraz powiem tak, Bernina 92 okazała się najbardziej NIEodpowiednią maszyną do szycia skór. Ku memu zdumieniu Janome z najniższej półki szyła bezproblemowo (nie męczyła się z materiałem). Równie dobrze dawała sobie radę Elna 3230 którą to maszyne prawdopodobnie zakupię.

Czyli jednym słowem nie to najlepsze co najdroższe i ubajerzone ale to co uszyje tak jak powinno uszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam Wszystkich Serdecznie!

Mam mały problem..

Planuje zakup lepszej maszyny do szycia oraz do haftowania.

Tu prosiłabym o pomoc w wyborze..

Ponieważ każda jest fajna, moje cele to szycie firan, pościeli,chciałabym też coś pikować oraz do małych przeróbek oraz zachwycona jestem haftem..

Mam parę modeli do wyboru..

Husqvarna Viking Topaz 30

Husqvarna Viking Topaz 20

Brother Innov-is 1200

Brother Innov-is 1500

Brother Innov-is 1250

Bernina aurora 440QE

Pfaff creative 2.0

Oraz pytanie związane z oprogramowaniem Software BROTHER PEDlite.

Maszyna Brother Innov-is 1200 zawiera Stick-Software

reszta stick lub w ogóle nic.

Którą maszynę wybrać. Czy ten program BROTHER PEDlite jest tak bardzo ważny?

Czy maszyna do szycia która go nie zawiera jest gorsza? Właśnie czym się kierować przy zakupie?

Oraz zauważyłam że przy maszynie Brother Innov-is 1500 jest napisane, że ta maszyna nie jest już produkowana, co to oznacza? czy z tego względu, że zawiera jakieś błędy?

Pozdrawiam

Edytowane przez anigrani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Mam konkret zagwozdkę :( Moja mam zaniedługo ma urodziny :) Chciałam jej kupić maszunę do szycia, naczytałam się, naczytałam prawie się zdecydowałam,ale czytałam dalej i zdurniałam doszczętnie :(

Moja mamusia robi nam naprawy (co jakiś czas je podrzucam), czasem przeróbki, szyje poszewki, firanki i inne rzeczy, na potrzeby domowe, ale zamka już nie wszyje, bo maszyna nie ogarnia. Czasem wnuczce ubranka dla lalek zrobi:)

Mama ma 30 letniego Łucznika, który nie jest taki zły,ale juz nie daje rady, mama czasem cos pod nosem miele, ale nie nadaje się to chyba do cytowania :)

Ja jako dobra córeczka chciałam jej zrobic prezent.

Co wiem, wiem,że nie MOŻE być skomplikowana, bo mama czasem się złości jak wnuczce musi przerzucić program pilotem na cyfrowej tv (kto tyle przycisków powymyślał?:)) :)

Maszynka musi być prosta w obsłudze i dobra, żeby mamie się lepiej naprawiało nasze ubrania:wink:

Edytowane przez 1madzik
Zapopmniałam coś dopisać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Husqvarna Viking Topaz 30

Husqvarna Viking Topaz 20

Brother Innov-is 1200

Brother Innov-is 1500

Brother Innov-is 1250

Bernina aurora 440QE

Pfaff creative 2.0

Oraz pytanie związane z oprogramowaniem Software BROTHER PEDlite.

Maszyna Brother Innov-is 1200 zawiera Stick-Software

reszta stick lub w ogóle nic.

Którą maszynę wybrać. Czy ten program BROTHER PEDlite jest tak bardzo ważny?

Czy maszyna do szycia która go nie zawiera jest gorsza? Właśnie czym się kierować przy zakupie?

Oraz zauważyłam że przy maszynie Brother Innov-is 1500 jest napisane, że ta maszyna nie jest już produkowana, co to oznacza? czy z tego względu, że zawiera jakieś błędy?

Pozdrawiam

 

Brother Innov-is 1250 jest następcą modelu Brother Innov-is 1200, który został niedawno wycofany z oferty firmy Brother, podobnie ma się sprawa z modelem Brother Innov-is 1500, który został zastąpiony modelem Brother Innov-is 2200 chociaż nie w prostej linii.

BROTHER PEDlite jest ważny jeżeli mamy zamiar wyhaftować coś więcej niż tylko to co mamy gotowego w hafciarce. W programie tym możemy przerobić grafikę na haft i do tego dodać np. jakiś nasz napis korzystając z wbudowanych w nim 35 krojów pisma. Zawsze to już jest coś. Jeszcze lepszym rozwiązaniem ale to może na przyszłość, jeżeli haftowanie faktycznie nas pochłonie, jest zakup programu PED NEXT firmy Brother. Wówczas ograniczeniem w projektowaniu własnych wzorów haftów będzie tylko nasza wyobraźnia. Wtedy nie tylko możemy przerobić grafikę na haft ale również samemu zaprojektować we wzorze praktycznie pojedyncze wkłucie igły, kierunek ułożenia ściegu, rodzaj wypełnienia oraz wiele innych funkcji, których w PED lite nie ma. Tak więc jak widać jeżeli decydujemy się kupić hafciarkę to na początek jakiś chociaż podstawowy program jest wskazany.

Nawiązując jeszcze do wyboru NV-1250, czy NV-2200 ?(do niedawna NV-1500) Brother Innov-is 1250 jest modelem niżej pozycjonowanym, posiada mniej ściegów, mniejsze pole pracy oraz mniejsze pole haftu, jest wolniejsza zarówno jeżeli chodzi o tempo szycia jak i haftu, jest również nieco bardziej uboga w akcesoria w wyposażeniu standardowym. Generalnie model Innov-is 1250 jest to nic innego jak hafciarka Innov-is 750 wzbogacona o funkcje szycia, bo parametry haftu ma takie same.

W temacie Husqvarny oraz Pfaffa nie zabieram głosu ponieważ nie mamy tych firm w swojej ofercie. Aurora 440 to z kolei nieco droższa propozycja przy założeniu, że decydujemy się na opcje z dodatkowym programem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...