Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tych maszyn to jest własciwie jeden wybór: Janome 6600( elna to jest Janome, tylko pod inną nazwą handlową ). Jesli zrezygnujemy z automatycznego: obicnania nici, mocowania ściegu, kilku rodzajów dziurek to proponuję Pfaffa 1538 ( mechaniczna- ma górny transport) dalej jak zrezygnujemy g. transprtu to pozostaje Janome 4900, Bernina i H775.

 

Dziękuję za szybką odpowiedź.

 

Dlaczego Pfaff 1538 a nie dalszy model elektroniczny 2028 lub 2048 ten drugi tez ma chyba górny transport a raczej system IDT. A dodam ze przydałaby mi sie napewno większa ilość dekoracyjnych sciegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłam na to forum i czytałam z zaciekawieniem, o co pytacie. Ten agamon fajnie odpowiada, tak precyzyjnie, podoba mi się:). Miałam ten sam problem.Wybór maszyny. Nie ma nic lepszego niż sprawdzic samej. Idźcie do sklepu i przetestujcie maszyny, które was interesują, zabierzcie kawałki materiałów i przeszyjcie. Chciałam kupic BROTHER"A, taki mały i wygląda jak zabawka. Kupiłam Janome 6260. Agamon, czy to dobry wybór? Dla mnie jest super, chyba się w niej zakochałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfaff 1548 maszyna mechaniczna z g. transportem ( system ITD ) Maszyna ta różni sie od modelu 1538 większa ilością ściegów ozdobnych i wyposazeniem +2 stopki. Różnica w cenie ok. 400-450zł. Chyba nie warto przepłacać.

Przy zakupie zwróc uwage na kraj pochodzenia towaru( są maszyny :made in Czech Republik i made in China). W BRD ( Keisernlautern) nie ma już produkcji maszyn do szycia.Maszyny godne polecenia- lubie je sprzedawać :)

Nie ma różnicy w jakości pomiędzy egzemplarzami z Czech i z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, z ciekawością podczytuje wątek, ale mam problem dopiero zacznę się uczyć szyć i chciałabym zakupić swoja pierwszą w życiu maszynę do szycia nie ukrywam że nie posiadam dużych finansów na jej zakup natomiast maszyna ma mi służyć do użytku domowego.

Bardzo proszę naszego eksperta o radę co do modelu w przedziale cenowym do 500 zł. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja proszę o poradę. Zastanawiam się nad Elną 2130, 2600 i 2800... Zalezy mi na automatycznym obszywaniu dziur, sciegach - takze dekoracyjnych ;), regulacji szerokosci i dlugosci sciegu... "taniosci"? jakas super poczatkujaca nie jestem, bawie sie maszyna od malego. Potrzebuje do szycia poscieli, skracania spodni, reperacji, szycia ciuszkow... na łucznika mam alergie, prycham kiedy widzę, do toyoty jakos zaufania nie mam... patrzylam na polecane wczesniej janome ale jakies droooogie mi sie zdaja, a jak zaszlam ostatnio do sklepu z maszynami to pani chciala mi opuscic o 150 zl cene no i sie z nia umowilam, ze u niej kupie... niestety u niej w sklepie sa tylko elny, luczniki i toyoty. Prosze o pomoc :)

 

edycja.

nastąpiła zmiana planów. oprocz reperacji i innych naprawczych zadan zaskoczona mozliwosciami (te wzory, te dziurki, t technika - nie wiedzialam :D) chyba pokusze sie na cos BARDZIEJ. tylko pytanie - jesli kupuje sie maszyne przez internet, to jak wyglada serwis... serwisu brak? az mi sie serce kraje, jakbym miala kupic maszyne drozej od tej dostepnej w sklepie nawet o 300 zlotych. moze moglbys polecic jakis sklep w krakowie, pelen jakosci, promocji, niskich cen, zorientowanych sprzedawcow od n pokolen, wyboru, rat, znizek dla studentow, gratisow i wszystkiego, z czego (s)zyje student? albo na necie...

 

ps2. i jesli brother na swojej stronie rekomenduje jakis sklep, ktory jest i internetowy i fizycznie, jak normalny sklep, to czy nic sie nie stanie jesli kupi sie przez neta? bo zasiales drogi agamemnonie ;) ziarno strachu.

 

ps3. brother bc 2500 - moja nowa milosc... teraz jeszcze znalezc na raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się,c zy te wszystkie ściegi dekoracyjne są potrzebne. Zwykle korzystam z 2-3. Pewnie to nie one mają największy wpływ na cenę maszyny, ale zwykle ich liczbę wymienia się na początku.

Ja ciągle szyję na Łuczniku i już od dawna mam ochotę "przesiąść się" na coś lepszego, ale ciągle są pilniejsze wydatki.

W tej Elnie 2600 podoba mi się ta stopka z transportem górnym, czy jak to się nazywa, którą można dokupić dodatkowo. Zawsze mam problem przy cienkich materiałach.

No i obiecują cichą pracę. Łucznik chodzi jak młockarnia :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o doradę, w szczególności Pana 'agamon'.

Chciałbym sobie sprawić maszynę do szycia.. Głównie chodzi mi o drobne przeróbki domowe: przeszycie, wszycie zamka, obrzucenie itp... Chciałabym na nią przeznaczyć max 600 zł. Znalazłam 3 ciekawe, przynajmniej tak mi się wydaje :) - Huskystar E10, Janome JR1012 oraz Singer 4210. Czy na którą z tych warto się skusić? Czy może jest jakaś inna maszyna w tym przedziale cenowym, w którą warto zainwestować? Dziękuję z góry za wielkie sugestie i informacje :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , tak mało mam czasu na internet.Praca, budowa jak w kieracie.

BC2500 b. dobra maszyna. docenisz ją jak bedziesz szyła. Maszyna tylko na szycie domowe a nie na zarobkowe( trwałosc). Obecnie wchodza nowe modele Brothera mają byc mocne . ale to bedzie w przyszłym tygodniu.

Jeszcze raz przepraszam za milczenie.

Łatwiej przez telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zootechnice ciężko z zarobkowym szyciem ;) użytkowanie domowe. Zastanawiam się tylko (bo nigdzie nie znalazłam żadnych informacji, albo przegapiłam), czy 1. samosmarowanie jest? jeśli nie, to czy bardzo skomplikowane ręczne? i 2. te osławione metalowe części i 'gorszość' plastikowych. Mam nadzieję że polecany Brother ma metal ;) dzięki za odpowiedź, mimo braku Twojego czasu. Uspokoiłam się, teraz zostaje tylko oczekiwanie na pana z Masterlinka. :)

 

nowe modele brothera b. mocne - czyli ten teraz słaby jest...? stresik...

 

PS. Dzięki dzięki za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie do pana agamona. Zastanawiam się nad kupnem maszyny do szycia ciężkiego, skór i materiałów tapicerskich na gąbkach i piankach a ściślej do naprawy tapicerki samochodowej, jednak nie wiem jaka maszyna byłaby dobra bo jak do tej pory szyłam na maszynie singer z transportem tylko ząbkowym, ale słabo sobie radziła z grubszymi materiałami i chciałabym zainwestować w coś lepszego, nie wiem na co mam się zdecydować. Zastanawiam się nad maszyną JUKI albo ZOJE, ale jest to dość kosztowna inwestycja i chciałabym prosić o radę. Dodam jeszcze,że maszyna będzie używana w zakładzie więc bedzie pracowała ponad 4 godziny dziennie. Bardzo proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Chcę kupić maszynę do użytku domowego, tanią, znalazłam kilka, które zdają się odpowiadać moim wymaganiom ale nie mogę sie zdecydować. Są to modele

*ARKI RADOM:1818 (329zł)- ma jednostopniowe obszywanie dziurki ale 18 ściegów, 2024(329zł) czterostopniowe obszywanie dziurki, za to ściegów 24

*SINGERA: 4228 (599zł) jednostopniowe obszycie dziurki, 28 ściegów,

*HUSKYSTAR E10(549zł) obszywanie dziurek bez obracania, 21 sciegów,

*Janome JR1012 (549zł), 13ściegów

*Bernina Bernette 55 (599zł) 13ściegów, półautomat do obszywania dziurek

Zastanawiam się zwłaszcza nad Arką, ma podobno metalowe podzespoły i cena kusząca. Czy ktoś może ma taka maszynę i może napisać jak się sprawdza? Mam nadzieję, ze może agamon zajrzy na forum... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Agamonie, prosze o pomoc. Znowu. Kupilam brothera bc2500. na razie sprawowala sie bez zarzutu, a tu nagle chwike temu, przy szyciu flanelki COŚ zaczelo sie dziac, a mianowicie koszyczek z nitka zaczyna wyskakiwac w wyniku omotania przez nitke. Pierwszy scieg jest normalny, drugi ok, za trzecim razem kiedy nitka otacza ten koszyczek, zaczepia sie, potem przy kolejnym okrazeniu zaczepia coraz bardziej... W koncu wyskakuje, zaczepia sie, blokuje i pojawia sie brzeczyk i komunikat e6. (silnik zablokowal sie z powodu zapetlonych nici, wyjac nici przed ponownym rozpoczeciem szycia). No ale to co jest w instrukcji napisane - nie pomaga. Nie mam pojecia co zrobic, koszyczek wyjmowalam, czyscilam, nie pomaga, na innym materiale tez - nie pomaga. Az mi sie plakac chce, kurdens... Wiesz moze co to jest...? moze jakis banalny blad robie :( pomocy...

 

jak ja nie lubie kupowac przez internet, mimo ze duzo taniej... ehh :( wszystko sie sypie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...