Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZENIT Marty i Darka - komentarze


ms.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O rany, pełna zaskoczka! Taka szybka reakcja.

 

Latem 2006 r. powstał wątek na temat tego projektu. Trochę mu się oberwało, ale ogólnie się wybronił. Wątek umarł śmiercią naturalną bo później nikt się nim nie interesowal.

 

Ja oczywiście nie jestem obiektywna, bo będziemy go budować.

 

Wiem od Charkiewicza, że zdążył sprzedać parę "Zenitów". Nie wiem, gdzie będą te realizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałam,ze nie prowadzisz dziennika.Może dlatego,ze nie masz aktywnego linku w stopce.

Nadrabiam zaległości i obiecuje się poprawić.

Ładny domek i układ pomieszczeń sensowny.Mnie jedynie brakuje dodatkowego wc ale myslę,że i tak drobnych zmian dokonałaś.

Widzę dach grafitowy tak jak u mnie

Zyczę samych trafnych wyborów i szybkiego budowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do projektu .Barzo funkcjonalne jest usytuowanie pomieszczenia gospodarczego przy kuchni.U mnie tego nie ma i nadal dokładnie nie wiem,czy opcję która wybrałam zrealizuje.Z pewnością jeszcze raz pozmieniam.Jak wiesz mój projekt jak i wybór był koniecznością.Nie pieje z zachwytu i staram się choć odrobinę dostosowac go do moich oczekiwań.Czy je zrealizuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że tak praktycznie podchodzisz do naszego projektu.

 

Teraz bardzo cierpimy, bo nie mamy piwnicy. Zamiast garażu tylko miejsce parkingowe pod budynkiem (dobre i to!). Rowery stoją w pokoju, składany kajak leży za sofą. Narty (śladowe, zjazdowe, turowe, deska snowboardowa) upchane zawieszona na ścianach w przedpokoju lub upchane po szafach.

 

W moim domu rodzinnym była przy kuchni spiżarka.

 

My będziemy mieli cztery w jednym - kotłownie, pralnię, spiżarkę i składzik.

 

PS. My też bloczki betonu kom. wyrywamy na raty ze składu budowlanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Speek,

bardzo mi przykro, że jakby nie patrzeć masz naprawdę pod górę.

 

Niewiadomo, jak się ustawić. Nic nie zrobisz, może być źle. Zrobisz projekt, okazuje się, że jeszcze gorzej.

 

Zaczynałyśmy w podobnym czasie. Nas bardzo wstrzymały mapy, bo inne rzeczy poszły sprawnie. Nie przewidzieliśmy, że pozwolenie dostaniemy tak szybko i ekipę uzgodniliśmy na maj.

 

My z założenia chcemy budowę rozłożyć na dwa lata. Po Twojej determinacji widzę, że jak wystartujesz to odpoczniesz dopiero jak się przeprowadzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy projekt :) Podoba mi sie to przejscie do garazu przez kuchnie - w wekendowe popoludnie mozna sobie pogrzebac przy samochodzie, a do lodowki tylko trzy kroki :D No a do tego ladny taras, a nawet dwa...

 

U nas tez poczatkowo mialo nie byc drugiego WC, ale w koncu dalismy sie przekonac, ze nie bedzie nam sie chcialo chodzic po schodach... gdybysmy wybrali dom parterowy, a nie pietrowy, to pewnie zostalibysmy przy jednym.

 

Z zastrzezen... jak macie zamiar poprowadzic kanalizacje? Osobno kuchnia z pomieszczeniem gospodarczym, osobno lazienka, i kombinowanie z polaczeniem rur poza budynkiem, czy rury ciagnace sie pod salonem? To drugie rozwiazanie jest chyba trudniejsze (prawde mowiac nie znam sie) ale tak na chlopski rozum powinny byc dzieki niemu troche mniejsze straty ciepla... ale moze nie warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według projektu instalacji sanitarnej główna rura zaczyna się w łazience, biegnie pod salonem, w garażu dochodzi do niej gałązka w pom. gospodarczego, w garażu na głównej rurze otwór rewizyjny (czy jakoś tam) i wyprowadzenie poza budynek.

 

:( Zdaję sobie sprawę, że duża odległość łazienki od pieca jest największą wadą tego projektu. Przewidziana jest cyrkulacja, którą zrobimy, ale nie będzie włączona non-stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się ! nas zaczynają przerastać prozaiczne sprawy typu brak pustaków na rynku !!!

Ha ha ha a budowa za miesiąc!!! :roll:

Co najfajniejsze na rynku ponoć można teraz dostać styropian i za tańsze pieniądze ale gdzie to wszystko przechowywać?! Zaproponowałam, że możebyśmy kupili teraz i wyłożyli całe mieszkanie , wyrzucili łóżka i na nim spali... :lol:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to macie fajnie i chyba jesteście bardziej zapobiegliwi!

My zamiast myśleć o materiałach oglądamy glazurę, deski, parkiet, drzwi, myślimy o wykończeniówce a nie mamy materiału na ściany... :o

Właśnie dowiedzieliśmy się, że max jest za 4 zł za sztukę - no to ładnie się zapowiada!!!

...I w dodatku chyba trzeba będzie go wziąć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...