Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZENIT Marty i Darka - komentarze


ms.

Recommended Posts

To jest chyba najgorsze w budowaniu systemem gospodarczym-trzeba ogarniać setki rzeczy na bieżąco i myśleć kilka miesięcy do przodu zarazem.

 

Jest godzina która jest, a ja zamiast pogrążać się w lekturze, albo odmóżdżać przed tv, szukam w internecie wzorów bram ogrodzeniowych / sąsiad będzie nam robił/.

Wymyśliłam aranżację łazienki, a w niej podłogę z żywicy epoksydowej z zatopionym żwirkiem i zastanawiam się kto mi to zrobi :o

Znalazłam jedną firme , ale w Poznaniu-nota bene moim rodzinnym mieście-może to dobry znak :roll:

i.t.d.

 

Czy wy macie już wszystko przemyślane, jakiegoś architekta czy cóś :roll: , czy improwizujecie?

 

Dobrze , że chociarż drzwi wybrałam :)

 

P.S więżba fajna rzecz-kiedy opijacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kasiu, akurat lubię planować, szukać zależności i ciągów przyczynowo-skutkowych. Ta część budowania systemem gospodarczym akurat mnie nie męczy.

 

Według mnie nasz dom jest bardzo osadzony w tradycji wiejskiej i chcemy poruszać się w tej konwencji. Dom urządzimy od razu niemodnie.

 

Jedyne, z czym możemy mieć kłopot to oświetlenie. Teraz są naprawdę duże możliwości, ale łatwo przesadzić.

 

Więźba - hmm, opijanie, hmm... w nagrodę wytężona praca w ogrodzie. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta dlaczego piszesz, że dom urządzicie niemodnie. Wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje, każdy urządzi tak jak mu wygodnie, na ile go stać itd. Jak byłoby nudno i nieciekawie gdyby każdy dom był taki sam. Brrr. Ja szczerze mówiąc dopiero zaczynam wyobrażać sobie co, gdzie i jak. Ale ciężko mi to idzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominiko, odwiedzamy salony i wystawki z łazienkami i kuchniami. Wszystko jest ładne ale lekko podobne.

 

Najbardziej intrygują nas najmodniejsze rozmiary i kolory glazury. Za ileś lat (gdy moda się zmieni) nasze kafelki będą mówiły: ci państwo urządzali się w roku 2008 z dokładnością +/- 2 lata.

 

Dla mnie wzorem jest dom mojego szwagra - spokojny, bez ekstrawagancji i jednocześnie wszystko w dobrym gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, jeszcze jedno.

 

Trzeba wiedzieć co i jak, chćby z grubsza.

Już na etapie "0", zastanów się w którym miejscu chcesz mieć wyprowadzenia kanalizacji (zgodnie z projektem czy zmienione).

 

Podobnie z położeniem otworu wentylacyjnego nad kuchenką (odległości w pionie i w poziomie). Dlatego musieliśmy dokładnie zaplanowac układ kuchni, bez wnikania w szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie to jesty w tym wszystkim najgorsze. teraz siedzę i szukam drzwi zewnętrznych by wiedzieć jaki otwór zostawić i grzeników kanałowych pod ktore musi być wzmocnienie. rozglądam sie za oknami drewnianymi by zrobić wycenę. mam namiary na mazury ale firma nie ma strony internetowej i najlepiej byłoby pojechać tam.

jeżeli chodzi o styl urządzania wnętrz to ja mam podobne zdanie jak Ty. Ten styl nowomodniacki kompletnie mi nie odpowiada i raczej wolę stonowane kolory, kształty. A jak bedzie zobaczymy co do głowy nam przyjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okien to masz sporo a jakie wybrałaś. Czy masz już może zakupione lub zamówione? Ja nietypowe mam te duże w salonie a reszta to normalne. troszkę polikwidowaliśmy otworów okiennych i drzwi tarasowych np w łazience i pomieszczeniu gospodarczym zmniejszylismy okna a w sypialni, kuchni i takim małym pokoiku gościnnym drzwi na tarasy. Ale za to trzeba było dodać okien połaciowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu, co u Ciebie? Szykujesz się do stropu?

 

Na szczęście nie jesteśmy w siermiężnych latach 70. czy 80. z jednakowymi meblościankami i żadnym wyborem glazury.

Z reguły jest problem w drugą stronę - co wybrać, żeby było dobre, ładne, tanie i z zasmażką. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominiko,

widziałam, że bloczki betonowe już czekają na działce.

 

Okna (PCV, aluplast) zamawiamy przez Jewrioszkę. Budujemy dom parterowy z olbrzymim strychem. Teraz fajnie popatrzeć sobie na okolicę z góry, jak położą dachówkę skończą się widoki.

 

Tak przy okazji - czy zostawiłać coś bez zmian?

Nasz projekt tak się nam podoba, że na etapie adaptacji zrezygnowaliśmy jedynie z drzwi na ogród. A w czasie budowy - pomniejszyliśmy okno w kuchni (chcemy mieć wyżej parapet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bloczki rzeczwyiscie już są i przyjeżdżają następne transporty. Szok ile tego potrzeba. Robota wre, chłopaki uwijają się, widać podział prac. Na razie jestesmy z ekipy zadowoleni. W tym tygodniu jeszcze ocieplenie fundamentów a w przyszłym mają zalewać płytę. Szkoda tylko, że pogoda płata takie figle.

Nasz projekt nie jest wiele zmieniony. Najważniejszą zmianą była zmiana kąta nachylenia dachu, dizęki temu pokoje na górze są większe i bardziej przejżyste a skosy nie takie drastyczne. Z dodatkowymi oknami będą fajnie wyglądac. Widziałam 3 takie domy (w tym Betsii) i każdy jest inny. W każdym coś podpatrzyłam i zobaczymy jaki będzie efekt. Na razie to wydaje mi sie WIELKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta

Domek rośnie pięknie. Czekam na kolejne zdjęcia i życzę wytrwałości w dalszych krokach czyli wykończeniówce.

 

Dominiko czy można od Cię dostać namiary na ekipę budowlaną. Nasza przygoda z budową własnego kąta ropocznie wczesną wiosną, ale spotykamy się z ekipami coby rozeznać rynek. Na razie wielka walka z papierami - to czekanie mnie wykończy.

 

Marta

My co prawda po drugiej stronie Warszawy, ale jeśli pozwolisz z przyjemnością wpadniemy na oględziny Waszego domeczku.

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...