Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZENIT Marty i Darka - komentarze


ms.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ocieplenie to u nas tez nie bedzie tak szybko. Mąż sam sie za nie weźmie. ale aż strach pomyśleć ile wełny potrzeba będzie by ocieplić ten nasz olbrzymi dach.

No i ile tej wełny na własne ciało przeniesie - swędzi , drażni gardło i oczy .

A wiem bo właśnie jestem w trakcie ocieplania .

I muszę przyznać , że na skosach optymalna liczba osób to 3 ( dwie po bokach rozwijają rolkę a trzecia sznuruje ) .

Ja część robiłem całkiem sam - przerąbane .

Chyba najlepiej byłoby do tej roboty kombinezinu OP1 używać .

W ostateczności maska p-gazka .

Próbowałem w okularach ochronnych - zaparowują ( może okulary pływackie należałoby przetestować ) .

Maseczki typu chirurgicznego sprawują się nieźle - do czasu pierwszego kichnięcia ( jak sobie w takiej kichnąłem i drobinki wełny zapyliły mi oczy to zrezygnowałem ) .

Ostatecznie robię bez maseczki i okularów - pozostaje kichanie i smarkanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że mój mąż nie zagląda do komentarzy (dziennik podczytuje) i od czasu jak "sam miał kłaść elektrykę" (a skończyło się tak, jak się skończyło) jestem drażliwa, kiedy wpada na pomysł, że znowu coś tam zrobi sam.

 

Oczywiście wierzę, że damy radę i gorąco go zachęcam, ale po cichu sprawdzam czy mam kontakt do fachowców z danej branży. :roll:

 

Ale jeśli zabiera się za jakąś robotę to zawsze mu pomagam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta,

 

Robicie w zimie tynki wewnętrzne? Jak widzisz zakładam, że jesień będzie krótka w tym roku... Rozmawiałyśmy kiedyś i wydawało mi się, że nie chciałaś "ryzykować"...

Jeśli chodzi o własnoręczne układanie wełny mineralnej to nawet się do tego nie dotknę. Mam uraz z dzieciństwa kiedy to z siostrą układałyśmy watę mineralną na stryszku w domu rodziców. Tata podawał nam kubeł z tą watą a my na zmianę rozprowadzałyśmy ją na powierzchni. Horror!!! Wełna być może mniej się pyli, ale nie będę sprawdzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, trochę ryzykowne.

Już teraz nierwowo czytam wszystkie prognozy długoterminowe.

 

Kierbud zezwolił, mąż to już wogóle nie widzi problemu. Tynki zakryją kable elektryczne, a ten argument najbardziej do mnie przemawia.

 

Mój Darek obiecał, że zorganizuje nagrzewnice do osuszania tynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze tynki suszą się już trzeci tydzień sposobem naturalnym i wolno bo wolno, ale jakoś idzie.Najszybciej wyschły ściany szczytowe poddasza zrobione najpóźniej :roll:

 

Wełnę i k-g chcemy sami położyć na działówkach, do skosów i sufitów bierzemy jednak ekipę.

 

Na kiedy planujecie tynki i jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos coś nasze drzwi do nas nie dzwonią. :-?

 

Bo do drzwi trzeba dzwonić samemu :wink: :lol:

I to kilka razy.

Pani Teresa coś nie wyrabia się z terminami.

My mieliśmy obsówę miesięczną.

Ale akurat na dobre wyszło , bo drzwi zamontowano po wszystkich "brudnych"

pracach.

Tymczasowe były całe w plamach, kropeczkach nie wiadomo czego itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam w dzienniku i komentarzach - drzwi naprawdę piękne i warto było czekać dodatkowy miesiąc. Nasze będą sporo szersze, bo z naświetlem bocznym.

 

Opóźnienie nawet mi na rękę - drzwi będą po tynkach. Z kolei brak tynków blokował nam montaż bramy garażowej. Wcześniej brak pieniędzy blokował wszelkie prace. Sporo rzeczy miałam zaliczkowane, ale odwlekałam terminy realizacji, bo nie miałabym czym zapłacić. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas tynkarz robi porpawki. Tzn cała grupa juz pojechała do nastepnej robótki a jeden ostał się bidulek i słucha tego co mój szanowny małżonek ma do powiedzenia.

Marta Ty też zamawiałaś drzwi u p. Teresy? Te u Zuberków są przepięknie wykonane. My też będziemy mieć szersze z bocznym naświetleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście i rozumiem, że Ty też?

 

Ruszyło się nasze tynki wewnętrzne. Wczoraj szef tynkarzy przywiózł materiał. Pooglądał dom, jakość kładzenia elektryki i jak się dowiedział, że robił pan B., to był wręcz zadowolony.

 

U nas ma robić inna ekipa, która teraz kończy prace i niedługo przenoszą się do nas. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...