Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZENIT Marty i Darka - komentarze


ms.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dominika

 

Ja o gazie mogę zapomnieć na długie, długie lata :)

Nie dołuj się -1,5 km to naprawdę spora odległość.

Ja od mojego domu do Tarczyna mam 3 km, a połowa tej drogi to ho!ho!

 

Marta

U nas podłogówka elektryczna, ale w hallu, kuchni i łazienkach tylko.

W salonie nie będzie-pomimo glazury.

Wiem, wiem ,że zimno i.t.d.-ale po pierwsze wcale mi to nie przeszkadza,wręcz przeciwnie, na mnie akurat podłogówka w miejscach "stałego przebywania" niedobrze działa, po drugie -najwyżej koło kanapy rzucę sobie jakiś dywan ciepluteńki i milutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas podłogówka tylko w łazience. Dół w naszym domku stanowi na prawdę jedną wielką przestrzeń i teraz zastanawiamy sie jak rozłożyć grzejniki by ciepełko było wszędzie. a musimy o to zadbać starannie bo mamy duże przeszklenie w salonie i ażurową ścianę pomiędzy salonem a holem. Już nie wspomne o kaltce na górę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie dziewczyny, że zajrzałyście! :p

 

Marto, teraz kiedy opadły liście widać z asfaltu komin Twojego domu. Kurcze, kurcze u nas też okna w drugiej połowie listopada.

 

Dominiko, z gazem to nie wiem, ale pewnie procedura taka jak przy każdym innym pozwoleniu. Ostatnio kibicowałam Elmarowi - starostwo nieźle ich przeczołgało w te i we te (nie wiem czy napisałam poprawnie :oops: ).

 

Kasiu, z ogrzewaniem i c.w.u weszliście w prąd i kominek? Ja jestem z frakcji gazowej (gaz w ulicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie ściany w garażu ocieplone od środka

 

styropian STYROPNMIN 8 cm z frezem - 354,-

środek do gruntowania podłoża - 28,-

klej do styropianu - 23,72

klej do siatki - 49,-

siatka podtynkowa - 42,-

narożniki aluminiowe z siatką - 12,-

paca do styropianu i paca zębata - 32,-

możliwość zdobycia nowych umiejętności - bezcenna

 

:lol: :lol: :lol:

 

a co do złych warunków na pewne prace:...my tynki mieliśmy jak było 58 stopni :o i wszystko ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie w salonie, bo:

- nie chcemy żadnej lampy wiszącej

- wzdłuż ścian będą gzymsy z karton-gipsu, które będą ukrywały przewody wentylacyjne

- chcemy te gzymsy wykorzystać jako nośnik oświetlenia-

- i w tym momencie brakuje mi wyobraźni jak pomysł przekuć w czyny (z doborem rozstawu i mocy punktów świetlnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie oświetlenie to też jeden wielki problem. Tak jak Marta nienawdizę górnego światła i tam gdzie mogłam zastępowałam je innym. Z kilkoma pomieszczeniami mam jeszcze kłopot np w kuchni mam 2 okna dośc duże. w ziązku z tym nie bedzie górnych szafek, dzięki którym najczęściej jest mozliwośc oświetlenia blatu. nie da się też zrobić obniżonego sufitu bo jest niewielka odległość od okna do sufitu. A wymyśleć coś trzeba. jaki bedize końcowy efekt nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominiko, nie zaglądałam na stronę Chobota i nie wiem, czy w ich aranżacjach kuchni pokazane jest oświetlenie.

 

Szukałam w internecie pracowni projektantów wnętrz. Z reguły na ich stronach zamieszczane są realizacje - możesz podpatrzeć jak sobie poradzili ze światłem nad ciągami roboczymi bez górnych szafek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, z ogrzewaniem i c.w.u weszliście w prąd i kominek? Ja jestem z frakcji gazowej (gaz w ulicy).

 

Dokładnie tak, nawet kupiliśmy jeden promiennik, którym dogrzewamy teraz wynajmowany dom.Taki promiennik fajnie działa jak kaloryfer i nawilżacz w jednym.

 

Dominiko, a jakie masz pomysły na wykończenie ścian nie wytynkowanych / oprócz płytek i k-g/

Jakieś spec. tynki?

Ja mam ten problem w małej łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu te ściany nieotynkowane to głownie łazienka i wc. Niestety teraz jak przeglądam tony gazet z wystrojem wnętrz to różne pomysły krążą po głowie. ale w tej chwili szkoda psuć te gładziutkie ściany i zasłaniać je płytami czy tapetą. Ciągle podlądam i szukam bo nie mam jeszcze pomysłu na wszystkie pomieszczenia.W salonie nie ma co kombinować żeby nie przesadzić bo mam taką ażurową ścianę z 4 dużymi otworami (moze widziałaś na zdjeciach u Betsii bo mamy takie same domki), która sama w sobie jest bogatą dekoracją. Niestety nie wiem jeszcze jak wykorzystam te dziury, tzn co w nie powstawiam. Pomysły są ale nie ma sie co spieszyć.

bardzo mi się podobaja wstawki z tapet. na stronei http://www.finezja-studio.pl są niezłe dodatki do wykańczania wnętrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...