Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZENIT Marty i Darka - komentarze


ms.

Recommended Posts

Co do styropianu to wiem to na 100% - porządne ułożenie styropianu + zalanie wylewką w 1 dzień nie jest możliwe!!!! Sama docinałam styropian do ścian, układałam garaż, holl, pokoje na górze i wierz mi tego się nie da zrobić szybko ..no chyba, że byle jak albo wysypując piasek tam gdzie się nie chce docinać :roll:

Nie napisałam, że ,moja była do bani :roll: i nie stwierdziłam ,że twoja taka była :roll: :lol: , gdzie to wyczytałaś :o 8) Nie rozumiem dlaczego tak sie uniosłaś :o przecież ja pisałam do Marty swoje spostrzeżenie a nie w twoich komentarzach, jeśli cię to uraziło :roll: no to przepraszam

...

zakładam tylko znaną wszem prawdę , że nikt nie zrobi ci lepiej niż ty sama :lol: i tyle.

Moja nie była do bani tylko taka jak każda inna i to ta co wyżej była podana :roll: i zgadzam się z Wickiem pilnować , pilnować, pilnować bo większość robi aby po wierzchu było ładnie jak najmniejszym nakładem pracy.

 

Ja mam takie zdanie i tyle :D

zresztą Marta chyba też bo sami będą układać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kasiu, no problem.

 

My ostatnio odkryliśmy, że tynkarze rozwalili podejście do gniazdka od odkurzacza centralnego. Wygięcie rurki tylko troszkę wystawało przy podłodze a i tak rozwalili.

 

Z kolei przy montażu okien J. zepsuł pracę tynkarzy.

 

Wylewkarze też potrafią swoje dołożyć do ogólnego rachunku strat.

 

Ech!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian będziemy układać sami - długo i namiętnie. :-?

 

Pax, pax!

 

Jeśli miałabym do wyboru, wolę dobrze niż szybko.

 

A co powiecie, na to, że na mapę do projektu przyłącza gazu czekam od... października! I nic.

 

Co gorzej, zlecenie jest otwarte i żaden inny geodeta nie podejmie się tej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian będziemy układać sami - długo i namiętnie. :-?

 

Pax, pax!

 

Jeśli miałabym do wyboru, wolę dobrze niż szybko.

 

A co powiecie, na to, że na mapę do projektu przyłącza gazu czekam od... października! I nic.

 

Co gorzej, zlecenie jest otwarte i żaden inny geodeta nie podejmie się tej pracy.

Ja niestety też się wyczekałem .

Gaz mam już od miesiąca i tak jak firmie robiącej nie spieszyło się z wykonaniem , tak mi sie teraz nie spieszy z zapłatą .

Proponuję odbierz mapy i pod byle pozorem zwlekaj z zapłatą - może to czegoś nauczy tego geodetę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym - nie wydaje mi się jednak aby niezależnie dwóch geodetów nie mogło zamawiać map dla tego samego terenu .

A czy pytałaś jakiegoś geodety o możliwość wykonania takich map .

Bo to co on Ci robi to przegięcie .

Ostatecznie możesz zagrozić projektantowi zerwaniem umowy , zmniejszeniem wynagrodzenia itp .

Nie chcę Cię straszyć ale jak ten projektant już tych kilka kresek postawi to będziesz jeszcze z miesiąc czekać na uzgodnienie tego w gazowni .

A to ,że projekt instalacji wewnętrznych wymaga pozwolenia na budowę to wiesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez niestety zarówno na projekt instyalacji jak i mapkę czekaliśmy dosyć długo ale potem jakos poszło. Gazownia spisała się na medal bo dotrzymała terminu. Ważne jest by do rozprowadzenia instalacji w domu wziąć firmę, która wszystkim sie zajmie tzn. ma geodetę, kierownika budowy. Wychodzi taniej niż zatrudnianie poszczególnych osób.

A wracajac do tematu styropianu. Ten etap mam za sobą i mogę stwierdzić, że dla nas amatorów jest to nie lada wyzwanie. Niby takie nic docinanie i rozłożenie dwóch warstw. A tu okazuje się mozolna praca na kolanach (oczywiście zalezy kto ile ma metrów) i staranie się by było wszystko ok bo robimy dla siebie. Są to na pewno też zaoszczędzone pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie chodzi mi o kolory bo układ mam juz prawie rozplanowany. Chciałam jasną, po wizycie w sklepie i obejżeniu przeróżnych próbek jestem w kropce. Odcieni "tysiące", pomysłów jeszcze więcej. Szok. Jak nie wybiorę na 100% mebli to nie mogę zabrać się za szukanie terakoty. A czas ucieka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu plotkujecie :D a ja mam nietypowy projekt i kierbud się awanturował z wykonawcą, ostatecznie stanęło na moim i wykonawcy - mam podłogę tak ocieploną i wybetonowaną, że szok. Możecie bizonem po niej zasuwać :lol:

Mały dom to chociaż nie będę żałować na materiały. Jak ciepły to ciepły nie.

 

A w ogóle to kieruję się wyłącznie intuicją, też tak mieliście, bo ja podziwiam Martę za te odnośniki do różnych tematów, ja bym nie dała rady tego wszystkiego czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...