Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZENIT Marty i Darka - komentarze


ms.

Recommended Posts

Reniu, chcemy mieć gzymsy świetlne. Szczerze mówiąc musimy mieć gzymsy, żeby zakryły rury od reku, które już są rozprowadzone pod sufitem.

 

W salonie gzymsy będą w przekroju przypominały literę L. Pewnie będzie się zbierał kurz - pewnie będę musiała co jakiś czas odkurzyć te miejsca. Znając siebie - nie za często (bez drabiny się nie obejdzie). :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aga, zajrzałam do Twojego projektu. Nie bardzo wiem w jakim celu dzielisz pomieszczenie gospodarcze. Zawsze można wstawić pas z luksferów (pionowy lub poziomy).

 

Widokiem z ZEWNĄTRZ się nie przejmuj - Poland nie Holland i mamy tendencję do skrywania się za firankami/zasłonkami/żaluzjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Przeczytałam Twój ostatni wpis o roletach i też sie załamałam. Gdy dzwoniłam do firmy montującej rolety powiedziano mi żebym zostawiła w nadprożu wgłębienie 6x18 cm, nic nie powiedziano o roletach w oknach tarasowych (a takie głównie mam, nawet w sypialnich), a teraz z tego co piszesz jest to za mało i roleta będzi mi wystawała poza ścianę (24+12).

Jak znajdziecie rozwiązanie to wrzuc to do dziennika.

 

Pozdrawiam

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorcha, przykro mi, że byłam autorką złych wieści.

 

Zmierzę wysokość i szerokość naszych kaset.

Kasety w systemie integro powinny być przykryte ociepleniem. Jeśli jest za mało lub na styk - można zastosować opaski (gzymsy) wokół okien. Wtedy już konsekwentnie w całym domu.

 

zajrzyj tu, też są rolety lub tu (strona wcześniej w tym samym wątku)

 

Myślimy o takim rozwiązaniu bo nasz projekt przewiduje regularne gzymsy ze zwornikami nad oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm :roll: wstyd się przyznać, ale mamy tylko skrzynkę w płocie - od miesiąca umawiam się z facetem, który pracuje w gazownictwie w naszym rejonie i ma przyjechać w sprawie projektu instalacji. Czy te mapy geodezyjne były Ci potrzebne do projektu? co składasz do urzędu poza projektem? czy geodeta przygotowując mapę nanosi już budynek na plan działki? Potrzebne są też warunki podłączenia do sieci gazowej, ale kto to wydaje i kiedy???? Tak nie za bardzo wiem o co chodzi jak widzisz :roll:

Z góry dziekuje za rozjaśnienie i w głowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się napisać to co wiem na temat przyłączy.

 

1. Warunki przyłączenia do sieci gazowej - my występowaliśmy o nie na etapie zbierania papierów do pozwolenia na budowę. Podobnie jak o warunki z ZEW-T, przyłączenia do wodociągu i kanalizacji. Sprawdź czy przypadkiem nie macie czegoś takiego.

Jeśli macie - to pewnie są nieważne, ponieważ wydawane są na rok. Trzeba przedłużyć lub wystąpić ponownie.

Jeśli nie macie - trzeba o nie wystąpić. W naszym przypadku był to Oddział Gazowni Warszawskiej w Piasecznie. Nie wiem pod jaki oddział podlegacie. Wniosek o wydanie warunków można też złożyć w Alejach Jerozolimskich 146b.

 

2. Mając warunki przyłączenia gazu, trzeba podpisać umowę z gazownią o przyłączenie do sieci. Skoro masz skrzynkę na działce - najprawdopodobniej gazownia wykonała swoją część roboty, czyli zrobiła odcinek od gazociągu do skrzynki.

 

3. Mając umowę z gazownią można przystąpić do projektu swojej części, czyli instalacji wewnętrznej i kawałka przyłącza od skrzynki do domu. Do tego niestety potrzebna jest aktualna mapa (ZUDP w Piasecznie honoruje mapy z trzech ostatnich miesięcy, jak jest u Ciebie - nie wiem). Na mapie geodeta nanosi zarys budynku. Ta mapa jest punktem wyjścia dla projektanta, który nanosi trasę przewodu po Twojej działce, wejście do budynku i przebieg instalacji wewnątrz budynku. Na kolejnym rysunku jest cała aksonometria instalacji - część podziemna, wysokość wejścia do budynku. W moim przypadku przewód po wejściu do budynku idzie pod sufitem w pomgospie, ale w kuchni schodzi do kuchenki.

 

4. Projektant uzgadnia w ZUDP projekt, jak ma zgodę ZUDP, oddaje na Kruczkowskiego do akceptacji.

 

5. Kiedy na Kruczkowskiego zaakcetpują projekt można wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę. To już znasz, bo identycznie było z pozwoleniem na budowę domu. Procedura ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marta widzę, że jednak dużo prac wykończeniowych robicie sami. Ileż nowych doświadczeń i fachów się zdobywa :lol:

My już ledwo wydalamy - sił brakuje. Ja po długim majowym weekendzie, który spędziliśmy nadzwyczaj pracowicie 4 dni byłam nad morzem na szkoleniu, więc trochę odpoczęłam od budowlanki. A teraz proza życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Komarka,

nie byłam, bo kompletnie mi nie po drodze. Ciągle się wybieram, bo w szkółkach traw jest mało a wybór jeszcze mniejszy.

 

W wątku o trawach na pierwszej stronie ktoś powklejał zdjęcia różnych traw. Na stronie http://www.dobrepole.pl jest więcej gatunków do podejrzenia. W opisach podane są wysokości do których dorastają poszczególne gatunki.

 

Ale po szczegóły wal do Magnolii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...