Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZENIT Marty i Darka - komentarze


ms.

Recommended Posts

Marto,

 

Dostałam zestawienie kolorów parapetów zewnętrznych z duromarmuru. Niestety w pliku wordowym sic! więc jeżeli jesteś zainteresowana to prześlij mi swój adres mailowy. Producent może przesłać próbkę koloru, który nas interesuje, bo jak zawsze kolory finalne odbiegają nieco od próbnika... Termin realizacji około dwa tygodnie. Na pewno będę chciała obejrzeć dwie próbki i wtedy zdecyduję czy to na pewno to o co mi chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wicku, zaskoczyłeś mnie swoim odkryciem.

 

Potrzebujemy jednak małego (pod względem mocy i rozmiarów) kominka, więc pewnie będziemy skazani na firmowe doróbki poboru powietrza z zewnątrz.

Dorabiane podejście powietrza wygląda następująco :

- w tylnej ściance popielnika , od wewnątrz są wywiercone otwory ( tak na oko fi 10-12 mm w ilości bodajże 5 sztuk )

- od drugiej strony ( od tyłu wkłady ) dokręcona jest skrzyneczka z blacy ( jakieś 20-30 cm szerokości , 5-8 cm wysokości ) z przejściem na rurę fi 100 .

I taka przeróbka kosztuje około 300 zł .

Tak , że powietrze zewntrzne dostarczane jest tylko od tyłu i to tak małymi otworami .

Co z tego , że zamontowali mi regulowaną przepustnicę na wlocie -po wstępnych próbach ognia mam wrażenie , że jej ustawienie nie bardzo wpływa na palenie . Zdecydowanie większy wpływ na tempo spalania miało otwarcie dolotu na froncie wkładu . A przecież , z racji posiadania wentylacji mechanicznej , zależało mi na nie używaniu tego frontowego dolotu powietrza .

Możliwe , że zimą okaże się iż wszystko jest w porządku - piwrwsze wrażenie mam jednak mieszane .

Proponuję więc uważać na te doróbki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicku - dzięki za dokładne wyjaśnienia. Teraz wiem co kryje się pod słowami sprzedawców "wkład można dostosować do pobierania powietrza z zewnątrz".

 

Teraz jest dobry moment (idzie lato) na kupowanie i instalowanie kominka. Towar nie schodzi na pniu, wykonawcy mniej zarobieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, my po drodze wstąpiliśmy kiedyś do kominkarnii- to przy trasie z Piaseczna, w Gołkowie. Fajni ludzie i fajne kominki. Tam jest ojciec i syn-ojciec to klasyka, syn- bardziej w nowoczesność. Fajnie sie z nimi gadało i nas przekonali. Mają tam takie belgijskie wkłady, nie pamiętam nazwy- wyglądaja świetnie, parametry Adamowi tez sie podobały. Inne firmy też mają. Jak opowiedzieliśmy co chcemy, porysowaliśmy to syn nam rozpracował to materiałowo i cenowo. Może zajrzyjcie tam- zawsze to nowe źródło, a nuż Wam sie spodoba.

Ojciec czy syn?- hmm. chyba ojciec, co? A może syn?

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Kojarzę kominkarnię. Po drodze z Piaseczna "do nas" jest jeszcze jeden punkt z kominkami, ale podobno są "sztywni" i niepodatni na nowe wzory.

 

Chyba z przyzwyczajenia szukam daleko. Na działkę częściej jeździmy od strony Al. Krakowskiej. Jeśli załatwiamy coś w Piasecznie i potem na działkę - z reguły nigdzie po drodze się nie zatrzymujemy.

 

Sklepu "Bratek" nawet nie kojarzyłam dopóki go nie zarekomendowałaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnolia, jestem Twoją dłużniczką - ciągle podsyłasz mi dobre rady. Ja mam się tylko dostosować.

 

Spotkaliśmy się z p. Franciszkiem - obejrzał czy dobrze ocieplamy i czy nie będzie miał za dużo roboty przy poprawianiu po nas. Powiedział, że jest OK, tylko niepotrzebnie piankujemy szczeliny między płytami styrka.

 

To raz.

Dwa - oczywiście byliśmy w Kominkarni. Najpierw u przereklamowanego Darka_B z Żabiej Woli. Cała rodzina (poza mistrzem zduńskim Darkiem_B) namawiała nas na obudowę z kafli wkładu kominkowego Dynamic Romotop.

 

Kominkarnia miała w ofercie m.in. wkłady Sparke, które również nas zadawalały. Chcemy kupić wkład z usługą.

 

PS. W sprawie kosy - sąsiad okazał się bardziej biegły. Nawet była pierwsza próba koszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też "prawie" kupuję styropian, kompletuję oferty 8) podoba mi się to słowo :lol:

 

Poza tym u mnie dach na finiszu - oblewanie w wekend, inwestory zmieniały położenie okien dachowych, marudziły przy wyborze kamienia na kominy, a dekarz marudził coby dać taśmy wokół komina a nie blachę, to tylko dobiło 4-tygodniowe (nie licząc świąt) oczekiwanie na finał - chyba najdłużej robiony dach w RP :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż jest bardzo szybki - lubie wejść i kupić, nawet bez oglądania.

 

Mi potrzebne jest drugie podejście, dla zasady. W domku wystudzamy emocje i jeszcze raz analizujemy oferty - potem rach-ciach i się decydujemy.

 

Tak mniej więcej wygląda u nas proces decyzyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja usiłowałam się dokształcać w tym temacie ale na razie umiem przeliczać m3 na m2 oraz wiem ile jakiego jest w paczce na metry, reszta to dla mnie niezrozumiała symbolika EPS-y 70 czy 038 kurde kto to wymyślił, poza tym nie mogę zrozumieć czemu niektórzy liczą cenowo tak samo styropian 10-tke i 3. Piszę po prostu na co jest potrzebny i oczekuję dobrej ceny . 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą decyzyjnością to ciężka sprawa. Ja to lubie/lubiłam sobie pojeździć, pooglądać, poszukać, porównać. Niestety nie ma na to czasu. Część rzeczy udało się kupić przez internet ale żeby zrobić taki zakup to i tak musiałam jechać gdzieś do sklepu żeby zobaczyć w rzeczywistosci jak produkt wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, Pan Franciszek jest fajny, ale rób po swojemu. Przy nim dobrze działa zasada ograniczonego zaufania. Ale tak poza tym jest git.

A co do dobrych rad- Twoje rady też się Tobie udają. Ja mam poczucie że to ja od Ciebie sporo czerpię.

To jak obie mamy dobre odczucia sąsiedzkie, to chyba jest świetnie.

Pozdrawiam Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...